Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλημερα....Γρεβενά τρικαλά Καρδίτσα Λάρισα οι μόνες περιοχές που ο πρωινός ευρωπαίος αύξησε τα φαινόμενα χαχαχα....

Και ένα διαγραμμα για κορνίζα απο όλες τις αποψεις..Καλά μας χιονια

 

 

graphe3_10000___21.4150943396_39.95951417_ (1).png

Κλεψατε χιλιοστα ρε; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και για να τελειωνω...Απο χθες πιστευω ακραδαντα οτι θα εχουμε βελτιωσεις...Η μπαλαντζα προς τα ανατολικα καπου εδω θεωρω οτι θα ληξει...Με οτι αυτο συνεπαγεται..Και ξαναγραφω..Η δευτερα κλειδωσε..Απο το πρωι οτι ριχνει θα ναι χιονι!!!!Τριτη-Τεταρτη ειναι το μεγαλο στοιχημα για χιονοστρωσεις..Αρα μιλαμε για 5 μερες μετα απο τωρα..Οποτε ειναι προφανες οτι υπαρχει απλετος χρονος..Παμε γερα απο τα 12αρια..Οχι μιζερια και μιρλα...Οσοι δεν το πιστευουν ειναι απολυτα σεβαστο...Αλλα ας το προσπαθησουν με τους υπολοιπους...Ας δουμε το ποτηρι μισογεματο χωρις ομως να ονειροπολουμε..Την καλημερα μου!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, MenNaousa11 είπε:

Κλεψατε χιλιοστα ρε; 

Εγινε κλεψια ..σιγά τη κλεψιά 2 χιλιοστά..χαχαχα καλα χιονια σ ευχομαι...Πάμε μηοως φτασουμε το 2012

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΦΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

image.png.a7b4eefcbd3ccee3d7c83036bab85f4d.png

 

Λοιπόν, καλό άσπρισμα τα καρντάσια και από Κυριακή μπαίνουμε στις αναφορές και εμείς. Πλέον κοιτάμε τα ποιοτικά εμείς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορω να πω και γω φολαααααα ;;;; Και αυτο διοτι μας εταζε -38 στα 500 και τα εκανε -30..

ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 28/2 ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ 0 ...

Αλλωστε, και ο αζορικος ανυπαρκτος, ενω μετα τις 20/2 γινεται αισθητα υπαρκτός. 

Ας απολαυσουμε τη μαγεια Δευτερα βραδυ Τριτη πρωι (ισως και τριτη βραδυ) γιατι ο καιρος θα εχει εκπληξεις αρκετες αυτα τα δυο βραδια σε ολη την Αττικη, ακομα και με αυτες τις παραμετρους που σε αλλες περιπτωσεις θα τριβαμε τα ματια μας ακομα και -6 να εδειχνε στα 850.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εγινε κλεψια ..σιγά τη κλεψιά 2 χιλιοστά..χαχαχα καλα χιονια σ ευχομαι...Πάμε μηοως φτασουμε το 2012

Καλα χιονια να εχουμε. Τα μοντελα μιλησαν, τωρα +-2 χιλιοστα δεν εχει καν νοημα να κοιταμε αφου δε προκειται να πεσουν ακριβως οσα δειχνουν 😂 Απο δω και περα κανει κουμαντο η ατμοσφαιρα...και το Ιονιο. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως μετά απ αυτο ο χειμώνας 06-07 συνεχίζει να ναι ο χειρότερος χειμωνας της ζωής μου χαχα..Και στις ζωές πολλών σας νομιζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sakis13 said:

Και για να τελειωνω...Απο χθες πιστευω ακραδαντα οτι θα εχουμε βελτιωσεις...Η μπαλαντζα προς τα ανατολικα καπου εδω θεωρω οτι θα ληξει...Με οτι αυτο συνεπαγεται..Και ξαναγραφω..Η δευτερα κλειδωσε..Απο το πρωι οτι ριχνει θα ναι χιονι!!!!Τριτη-Τεταρτη ειναι το μεγαλο στοιχημα για χιονοστρωσεις..Αρα μιλαμε για 5 μερες μετα απο τωρα..Οποτε ειναι προφανες οτι υπαρχει απλετος χρονος..Παμε γερα απο τα 12αρια..Οχι μιζερια και μιρλα...Οσοι δεν το πιστευουν ειναι απολυτα σεβαστο...Αλλα ας το προσπαθησουν με τους υπολοιπους...Ας δουμε το ποτηρι μισογεματο χωρις ομως να ονειροπολουμε..Την καλημερα μου!!

σορρυ αλλα θα το πω - γι αυτο ειμαστε βαζελοι ρε φιλε - χαχα καλημερα καλη δυναμη και υπομονη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Και για να τελειωνω...Απο χθες πιστευω ακραδαντα οτι θα εχουμε βελτιωσεις...Η μπαλαντζα προς τα ανατολικα καπου εδω θεωρω οτι θε ληξει...Με οτι αυτο συνεπαγεται..Και ξαναγραφω..Η δευτερα κλειδωσε..Απο το πρωι οτι ριχνςι θα ναι χιονι!!!!Τριτη-Τεταρτη ειναι το μεγαλο στοιχημα για χιονοστρωσεις..Αρα μιλαμε για 5 μερες μετα απο τωρα..Οποτε ειναι προφανες οτι υπαρχει απλετος χρονος..Παμε γερα απο τα 12αρια..Οχι μιζερια και μιρλα...Οσοι δεν το πιστευουν ειναι απολυτα σεβαστο...Αλλα ας το προσπαθησουν με τους υπολοιπους...Ας δουμε το ποτηρι μισογεματο χωρις ομως να ονειροπολουμε..Την καλημερα μου!!

Δυστυχως όμως Σακη και για να ειμαστέ ρεαλιστές το -σε καθε ράν 100km ποιο ανατολικά-  δεν ανατρέπετε και φοβαμαι πως θα συνεχισει στα επόμενα 2-3 μεχρι τον ποιοτικο εκφυλισμο ,

Μια ματια στο hemi-nord του τζιφου δυστυχως ειναι αδιαψευστος μαρτυρας.

Μακαρι να κανω λαθος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geod είπε:

σορρυ αλλα θα το πω - γι αυτο ειμαστε βαζελοι ρε φιλε - χαχα καλημερα καλη δυναμη και υπομονη.

Εννοείται εγώ έχω ήδη μια μερα χιόνοστρώση ολική 4 ημέρες χιονόπτωσης μέχρι τώρα και παμε για τα καλύτερα αύριο μεθαύριο αν δε πάμε και για την Παρασκευή που μας έρχεται θα πάει στους καλύτερους 

Επεξεργάστηκε από Seventower
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους... κλειδωμένοι ως προς τις χιονοπτώσεις αναμένουμε την πραγματικότητα να επιβεβαιώσει τις προσδοκίες μας... στα θετικά οι θερμοκρασίες που δεν νομίζω οτι θα αλλάξουν, στα αρνητικά ο υετός που είναι πάντα απρόβλεπτος... τροφή για σκέψη το κύριο του τζίφου τρέχει λίγο μόνο του την Τετάρτη ως προς τον υετό (δεν θα έπρεπε αλλά τον κοιτάμε)... μου κάνει επίσης εντύπωση οτι ο παίος δίνει 8 ώρες ηλιοφάνεια την Τρίτη (!)... συμπερασματικά πιστεύω οτι θα κινηθούμε σε καταστάσεις on-off με καλύτερο διάστημα Τρίτη απόγευμα με Τετάρτη μεσημέρι... ο,τι πέφτει θα στρώνει...

ΥΓ κάτι πάει να ψιθυρίσει και για το επόμενο Σάββατο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Blacktan είπε:

Δυστυχως όμως Σακη και για να ειμαστέ ρεαλιστές το -σε καθε ράν 100km ποιο ανατολικά-  δεν ανατρέπετε και φοβαμαι πως θα συνεχισει στα επόμενα 2-3 μεχρι τον ποιοτικο εκφυλισμο ,

Μια ματια στο hemi-nord του τζιφου δυστυχως ειναι αδιαψευστος μαρτυρας.

Μακαρι να κανω λαθος...

Χαρη μαζι σου φιλε..Το ειδα..Απλα επετρεψε μου..Ο τζιφος ως μοντελο δεν με εμπνεει πλεον..Για πολλους και διαφορους λογους που εχουν χιλιοειπωθει και απο αλλα μελη..

Πιο πολυ με αγχωνει το μετριο πια ουκμο και η χειροτερευση του παιου..Αλλα για μενα σημερα ξεκινανε τα σημαντικα τρεξιματα..

Οπως δεν πιστεψα ποτε  τα ιστορικα που εδειχναν προ δυο ημερων ετσι και τωρα δεν πιστευω οτι θα παμε σε πληρη εκφυλισμο..

Θα παμε βημα βημα αδερφε..Και οτι γινει...Σιγουρα πολλα δεδομενα εχουν χαλασει αλλα οχι σε απαγορευτικο η μη αναστρεψιμο βαθμο...

Καλη συνεχεια σε ολους...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Δεν πείθεις....χαχαχαχαχαχα😂

Αλήθεια το λέω. Σε συγκριση με αυτά που έδειχναν μέχρι χτες το πρωι, τώρα μου δείχνουν Μια Δευτέρα με μυγοθυελλα και Τρίτη για ένα 8 ωρο καλή χιονόπτωση(εάν το κρατήσει μέχρι τότε) και από Τετάρτη σφοδρή ηλιοφάνεια!!!! Εεε, ναι!!! Είναι μεγάλη ΜΟΥΦΑ!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Τι παικταρα που εισαι?? Θα δωσεις μια προβλεψη για τα εκατοστα σε καθε πολη της θεσσαλιας, θελω απλα ν δω τα νουμερα τιποτε αλλο!!! 

Θα δωσω μεγαλα ορια γιατι ποτε δεν ξερεις χαχα δυτικα 35-50 λαρισα 20-35 βολος 10-20

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21-22/2 νεο διαστημα, και θα ειναι για προσηνεμα... Και ελπιζω να ειναι με αζορικο τεντα ορθιος και οχι με ανυπαρκτο οπως τωρα..!

Παιδια τι να λεμε.. Και για Δευτερα-Τεταρτη τα δεδομενα ειναι πολυ καλα και οι Τ πολυ καλες, αρα θα το δουμε να πεφτει και να στρωνει ακομα και στα 300μ καλα!! Απλα χασαμε το ιστορικο και μας φανηκε περιεργο, και μενα μου φανηκε αρκετα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Μπορω να πω και γω φολαααααα ;;;; Και αυτο διοτι μας εταζε -38 στα 500 και τα εκανε -30..

ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 28/2 ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ 0 ...

Αλλωστε, και ο αζορικος ανυπαρκτος, ενω μετα τις 20/2 γινεται αισθητα υπαρκτός. 

Ας απολαυσουμε τη μαγεια Δευτερα βραδυ Τριτη πρωι (ισως και τριτη βραδυ) γιατι ο καιρος θα εχει εκπληξεις αρκετες αυτα τα δυο βραδια σε ολη την Αττικη, ακομα και με αυτες τις παραμετρους που σε αλλες περιπτωσεις θα τριβαμε τα ματια μας ακομα και -6 να εδειχνε στα 850.. 

Ρε φίλε μένεις εκεί που θα έπρεπε να μένουν οι αρκούδες και καλά κανείς και ξενερώνεις οκ!!!αλλά νιώσε λίγο τι παίζει!!!εγω έχω χεστει απ τη χαρά μου που θα στρωθώ,γενικά φουλ αρνητισμό είσαι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, CATHA said:

Καλημέρα σε όλους... κλειδωμένοι ως προς τις χιονοπτώσεις αναμένουμε την πραγματικότητα να επιβεβαιώσει τις προσδοκίες μας... στα θετικά οι θερμοκρασίες που δεν νομίζω οτι θα αλλάξουν, στα αρνητικά ο υετός που είναι πάντα απρόβλεπτος... τροφή για σκέψη το κύριο του τζίφου τρέχει λίγο μόνο του την Τετάρτη ως προς τον υετό (δεν θα έπρεπε αλλά τον κοιτάμε)... μου κάνει επίσης εντύπωση οτι ο παίος δίνει 8 ώρες ηλιοφάνεια την Τρίτη (!)... συμπερασματικά πιστεύω οτι θα κινηθούμε σε καταστάσεις on-off με καλύτερο διάστημα Τρίτη απόγευμα με Τετάρτη μεσημέρι... ο,τι πέφτει θα στρώνει...

ΥΓ κάτι πάει να ψιθυρίσει και για το επόμενο Σάββατο...

Καλημερα γείτονα - σωστος 101% σε ολα. Ολα θα πανε καλα. #pamegera

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Αρναούτογλου είπε ότι εδώ θα χιονίζει ήδη από το πρωί του Σαββάτου

Επεξεργάστηκε από Gary
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ICELARISSA said:

Θα δωσω μεγαλα ορια γιατι ποτε δεν ξερεις χαχα δυτικα 35-50 λαρισα 20-35 βολος 10-20

Εννοεις μεγαλα ταβανια, αλλα μ αρεσεις σωστος χιονοφιλος, μακαρι να πεσουν αυτα και θα μαστε ολοι ευτυχεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...