Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

21-22/2 νεο διαστημα, και θα ειναι για προσηνεμα... Και ελπιζω να ειναι με αζορικο τεντα ορθιος και οχι με ανυπαρκτο οπως τωρα..!

Παιδια τι να λεμε.. Και για Δευτερα-Τεταρτη τα δεδομενα ειναι πολυ καλα και οι Τ πολυ καλες, αρα θα το δουμε να πεφτει και να στρωνει ακομα και στα 300μ καλα!! Απλα χασαμε το ιστορικο και μας φανηκε περιεργο, και μενα μου φανηκε αρκετα.

 

Αυτο ναι δειχνει μονο προσηνεμο καθως κατα πασα πιθανοτητα θα εχουμε να κανουμε με αζορικο δυνατο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η "υετότρυπα" εντάσεων των χιονοπτώσεων, από αργά το απόγευμα του Σαββάτου, έως τις πρώτες μεταμεσονύκτιες ώρες της Κυριακής πάνω από τη Θεσσαλονίκη, η οποία στη θεωρητική σούμα χιλιοστών, αφαιρεί πολλά, προφανώς οφείλεται στον Θερμαϊκό...
Θεωρώ πως τελικά αυτό δεν θα εμφανιστεί πάνω στα φαινόμενα. Πιθανόν να το εξαφανίσει ο τζίφος στο 12άρι. Αντίθετα, ο Θερμαϊκός είναι ικανός με την κατάλληλη διάταξη να δώσει μεγαλύτερες εντάσεις...
Ας με διαφωτίσουν οι παλαιότεροι Θεσσαλονικείς σε αυτό το θέμα, καθώς εγώ κατοικώ στην πόλη μόλις τέσσερα χρόνια και δεν έχω ικανές εμπειρίες της συμπεριφοράς του καιρού σε τέτοια κατάσταση.

Επεξεργάστηκε από islander
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακολουθησε Ευρωπαίο τελικά ο τζίφος. 

Επεξεργάστηκε από billipiros12
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Trans Siberian είπε:

Εννοεις μεγαλα ταβανια, αλλα μ αρεσεις σωστος χιονοφιλος, μακαρι να πεσουν αυτα και θα μαστε ολοι ευτυχεις

Και εξω μα πεσουμε χαλαλι του οσο και να ειναι θα ειναι αρκετο παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θα δωσω μεγαλα ορια γιατι ποτε δεν ξερεις χαχα δυτικα 35-50 λαρισα 20-35 βολος 10-20

Καλα βρε εμενα με ξέχασες χαχαχα..να υποθέσω ειμαι στο 35 με 50;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ursus maritimus είπε:

Τις 2 τελευταίες μέρες το πιο ζεστό και ξηρό είναι το κύριο του ICON.

image.png.18087e82a60ee596de8a3434618425bc.png

Μη το κοιτας ειναι αχρηατο μαπα δεν αποτυπωνει καλα τον υετο ουτε αυτο ουτε των τζεμ εχει μεγάλα λαθη ..μονο τζιφου τον αποτυπωνει καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O Ευρωπαίος σήμερα ακολούθησε Τζίφο στην πορεία του χαμηλού.

Θερμοκρασιακά εδώ είμαστε 3-4 βαθμούς πάνω από ότι έδειχναν 2 μέρες πριν.

Ψυχρή εισβολή δεν την λες. Απλά από τα 15αρια+ τους νοτιάδες και τον φουλ υετό θα πάμε σε βοριάδες μέγιστες 7-8 βαθμούς και ηλιοφάνεια.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλημερα....Γρεβενά τρικαλά Καρδίτσα Λάρισα οι μόνες περιοχές που ο πρωινός ευρωπαίος αύξησε τα φαινόμενα χαχαχα....

Και ένα διαγραμμα για κορνίζα απο όλες τις αποψεις..Καλά μας χιονια

 

 

graphe3_10000___21.4150943396_39.95951417_ (1).png

Α ευχαριστούμε τον Ευρωπαίο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Gary είπε:

Ο Αρναούτογλου είπε ότι εδώ θα χιονίζει ήδη από το πρωί του Σαββάτου

Αλλά πόσα εκατοστά περιμένω δε ξέρω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Ήπειρος... 

graphe_ens3_wqx9.gif

Καλημέρα Βασίλη και σε ολη την παρεα σαφής βελτίωση για Ηπειρο πολυ δυνατή για κεντροβορεια χωρα ,μάλλον ορισμένα παιδιά απο προσηνεμα δεν έχουν καταλαβει τι καλουδια θα δουνε και αγχωνονται χωρίς λογο οταν θα σκάσει Αιγαίο αυτο το ψύχος και με την ζέστη θάλασσα που θα συναντήσει θα με θυμηθείτε, παμε για ενα νεο 2008σεμνα και ταπεινά λεμεεε.

.........Τα καλυτερα σε ολους.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά αυτή η υετοτρυπα που έχει ακριβώς πανω μου όλη τη Δευτέρα αλλάζει; τι είναι αυτό το πραγμα με νευριασε πρωί πρωι 

 

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geod είπε:

ρε Γκαρυ, σοβαρα τωρα, περαν της πλακας - ειπαμε, 4 φορες απο το πρωι, 10 με 20. τελος. δλδ βαλε ενα οριο

Γκαρυ βαλε μας μια φωτο σου σε παρακαλω ...

😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, Ursus maritimus said:

Τις 2 τελευταίες μέρες το πιο ζεστό και ξηρό είναι το κύριο του ICON.

image.png.18087e82a60ee596de8a3434618425bc.png

Το ΙCON παιζει μπαλα μονο του ενω ολα τα άλλα μοντελα εναρμονιστηκαν. . με οτι αυτο συνεπαγεται . . .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Steliosnow said:

Παιδιά αυτή η υετοτρυπα που έχει ακριβώς πανω μου όλη τη Δευτέρα αλλάζει; τι είναι αυτό το πραγμα με νευριασε πρωί πρωι 

 

Καλημέρα Στελιο - "μουφα" φιλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geod είπε:

Καλημέρα Στελιο - "μουφα" φιλε

Καλημερα. Δε ξερω με αγχώνει λίγο αλλά ο υετος παντα απρόβλεπτος είναι από αυτά που εχώ καταλάβει σωστά ;

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...