Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, nikolasxm said:

Αυτά από ότι ξέρω πανε 0,6,12,18,0 και δείχνουν το συνολικό υετό του προηγούμενου 6ωρου. Πχ Σαββατο απόγευμα, δείχνει τον υετο από τος 12 έως τις 18. αν κάνω λάθος διορθώστε με

👍👍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Ο τζίφος μείωσε στο μισό την διάρκεια χιονοπτωσεων για την Αττική σε συγκριση με το χθεσινό 18 αρι, στην ουσία χάνουμε όλη την Δευτέρα και έχουμε μια Τρίτη με χιόνι από νωρίς το πρωι μέχρι την αλλαγή της μερας, ευτυχώς υπάρχει χρόνος για βελτιώσεις 

Καμιά Δευτέρα δεν χάνουμε. Απλά είναι οριακά τα πράγματα απο το κέντρο μέχρι τα πιο νότια τμήματα όπου θα παλέψουν να το γυρίσουν στη διάρκεια της ημέρας. Με μια μικρή βελτίωση μπορεί να έχουμε παντού χιονόπτωση απο το πρωί. Μόνο με περαιτέρω επιδείνωση θα χαθεί η Δευτέρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Κυριακή φαίνεται απαγορευτική μέρα θερμοκρασιακά για το λεκανοπέδιο. Ξημερώματα δευτέρας θα γυρίσει υπερβόρεια, πρωί βπ και προχωρόντας μέσα στη μέρα τα υψόμετρα θα κατεβαίνουν. Δευτέρα απόγευμα μπορεί να ποντάρει το κέντρο πιστευω. Τρίτη ο υετός θα ναι πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι ωραίο πάντως που περιμένεις την επόμενη μέρα να χιονίσει πολύ και να έχεις πιθανότητες για άλλη κακοκαιρία μετά από 4-5 μέρες. Δεν θυμάμαι να έχει συμβεί όσο ζω (αν κάτσει στις 19 βέβαια). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, weatherfan said:

Καμιά Δευτέρα δεν χάνουμε. Απλά είναι οριακά τα πράγματα απο το κέντρο μέχρι τα πιο νότια τμήματα όπου θα παλέψουν να το γυρίσουν στη διάρκεια της ημέρας. Με μια μικρή βελτίωση μπορεί να έχουμε παντού χιονόπτωση απο το πρωί. Μόνο με περαιτέρω επιδείνωση θα χαθεί η Δευτέρα. 

Διάβασε παλι αυτά που έγραψα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

image.png.27673c4f6fd3355e464f6f1fe49566ce.png 

 Εγώ μετραω 15,8. Όμως το πάνω όριο του υετού εκέι στα Σκόπια έχει κατεβει λίγο νοτιότερα, Αυτο εννοούσα 

Να σου πω αυτά που βλέπω να δίνουν τα χω σίγουρα αλλά βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι μπορεί να ρίξει παραπάνω λόγω του Θερμαϊκού κάτι που δεν μπορούν να το υπολογίσουν τα μοντέλα κράτα το στο πίσω μέρος του μυαλού σου αυτό 😊😊😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Seventower said:

Να σου πω αυτά που βλέπω να δίνουν τα χω σίγουρα αλλά βαθιά μέσα μου πιστεύω ότι μπορεί να ρίξει παραπάνω λόγω του Θερμαϊκού κάτι που δεν μπορούν να το υπολογίσουν τα μοντέλα κράτα το στο πίσω μέρος του μυαλού σου αυτό 😊😊😊

Οπως στον Λέανδρο ε; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, OLYMPUS MONS said:

Τι γραφω? Τι σε πειραξε παλι? 

Όλα καλά φίλε. Όλα καλά. Την καλημέρα μου. Να σε δω στις αναφορές..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως εγώ έχω να πω ότι αξίζει να το χαρούμε γιατί είναι από τις ελάχιστες φορές που περιμένουμε χιόνια σε ολόκληρη την Αττικη... Όπως και είχαμε πει, στο τέλος θα είχαμε τις χιονοπτώσεις και θα παιζαμε με τις χιονοστρωσεις... Τι 10 τι 15 ρε αδερφια... Πάμε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Διάβασε παλι αυτά που έγραψα

Το ξαναδιάβασα. Τι εννοείς; Οτι δεν θα έχει υετό η Αττική την Δευτέρα σε οποιαδήποτε μορφή;

Επεξεργάστηκε από weatherfan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια φορά ρε γμτ να μας πάει καλά μέχρι το τέλος...έλεος...πάλι με τη ψυχή στο στόμα κ ψίχουλα.ενω έχει τις δυνατότητες να το κάνει,αυτός ο @@ ο Ατλαντικος τωωωωωρα θυμήθηκε να ξυπνήσει.οπως πάντα.

Επεξεργάστηκε από fufutos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά!

Παράκληση αφήστε τους εμπειρώτερους να γραφουν γιατί έτσι οπως γράφει ο καθένας μπερδευόμαστε 

κι εμείς που δεν ξέρουμε πολλά!

Ευχαριστώ παντα φιλικά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρειαζονται βελτιωσεις για κατι πραγματικα δυνατο.Χρονος υπαρχει,πρεπει ομως ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ξεκινησουν στα σημερινα 12.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα βπ και τα υπερβορεια δεν εχουν να φοβηθουν τιποτα..Ειναι προφανες αυτο..Αλλα για το ευρυτερο λεκανοπεδιο,το κεντρο και τα νοτια η κατασταση τεινει να γινει οριακη..

Εννοειται οτι θα χιονισει παντου...Αυτο εχει κλειδωσει αλλα θελουμε βελτιωσεις για να στρωσει και στα κεντρονοτια..Χρονος υπαρχει αλλα πρεπει αμεσα να γινει αυτο..

Τα πρωινα τρεξιματα μου αφηνουν γλυκοπικρη γευση...Καλημερα σας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζω σε βελτιώσεις γιατί η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.μπορει να το κάνει ,έχει τη δυναμική κ στα 12 άρια αλλά στο ναοκαστ που εξάλλου πάντα υπάρχουν τεράστιες διαφορές...μικρό καλαθι όμως πλέον,κ αν κάτσει...καλημέρα σε όλα τα παιδιά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτά τα οριακά με ξενερώνουν, αντί να έχουμε κάτι safe σε αυτες τις ωρες, για άλλη μια φορά παμε στο όριο. 
Τεσπα παμε κι ο,τι βγει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, tzelilis είπε:

γεια σου γιωργο καλημερα!!! να εισαι καλα κ εσυ να το απολαυσεις!!! 

Στέλιο εκείνες τις συγκλισεις στο Θερμαϊκό που έλεγες στον Λέανδρο, τις βλέπεις να γίνονται και τώρα; Η είναι άλλη φάση;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...