Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ναι αλλά περισσότερα σύννεφα θα δώσουν τελικά λιγότερη εξάτμιση 😁 . Αστειεύομαι, μην παρεξηγηθώ. . Παρεμπιπτόντως , στην άχρηστη πληροφορίας της ημέρας : κάθε δευτερόλεπτο εξατμίζονται 17.000.000.000 lt νερού από τις υδάτινες επιφάνειες τις γης .

@sakis13 και στην Καλλιθέα ρίχνει 400mm τον χρόνο ρε φίλε !!!Δικαιότερη κατανομή υετού τώρα !!!

Εγω θελω ρε μητσακο 400mm σε μια μερα...Μακελειο...Αμαξι,σπιτι και βιβη,να βρεθουν στη σαλαμινα...🤪Να ψαχνω την καλλιθεα στη φιλοθεη και τα πετραλωνα στο μενιδι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aν το 00ρι αυριο το πρωι μας αφησει και αυτο νομιζω πολυ δυσκολα τα πραγματα για πριν τις 16-17 Φεβρουαριου. Εδω κ 3 μερες εχει σερι που βγαζει "επικους" 😁

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, menidi said:

Τι κούκλα είναι αυτή!!!! Μου αρέσει!! 

Αν μου έλεγαν ότι θα έρθει ιστορικός αν της δώσω ένα φιλάκι, το έκανα χαλαρά!!

Ουτε αυτο μπορεις να κανεις.. Εχουμε κορονοιο.. Αρα χασαμε και το ιστορικο.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, sakis13 said:

Εγω θελω ρε μητσακο 400mm σε μια μερα...Μακελειο...Αμαξι,σπιτι και βιβη,να βρεθουν στη σαλαμινα...🤪Να ψαχνω την καλλιθεα στη φιλοθεη και τα πετραλωνα στο μενιδι...

ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΘΕΣ ΣΕ ΧΙΟΝΙ ΤΑ 400mm ;;; 😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανσαμπλ ευρωπαιου τιποτα το ιδιαίτερο καμια 12 με 15 σεναρια με χιονι 15 16 του μηνα με πανελλαδικό κεντροβορειο και προσηνεμος ...Από ολα εχει αλλλα συνεχίζουν τα περισσότερα να είναι το απόλυτο τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχώς που δεν έχω χρόνο όπως τα Χριστούγεννα και δεν ασχολουμαι πολύ. Μιλάμε για χειμώνα καρναβάλι. Απογοήτευση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον παμε λιγο στα μακροπροθεσμα γιατι ουσιαστικα κοιταμε δεν κοιταμε μοντελα ειναι τοσο μακρια ακομα η περιοδος που αναμενουμε αλλαγη οποτε δν εχει νοημα να σχολιαζουμε ειδικα κυρια...η ΣΘ κορυφωνεται και τελειωνει μεχρι 4 οποτε μετα απο εκει θα υπαρχει στα μοντελα μια πιο ξεκαθαρη ταση του τι θα συμβει...δν εννοω απαραιτητα οτι θα ευνοησει την χωρα μας αλλα σιγουρα οι χαρτες που βλεπουμε σημερα δν θα εχουν καμια σχεση μετα την πεμπτη παρασκευη οποτε απο εκει και μετα θα μελετησουμε τι θελουμε τι δεν θελουμε κλπ...στο 25% οι πιθανοτητες ψυχρης εισβολης μετα τις 14 στα ενς του ευρωπαικου στο 12αρι..το ποσοστο ειναι υπεραρκετο για τοσο μακρια

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εφιαλτικα σεναρια δυστυχως.....ακομα και η βροχη ζητουμενο για την Αττικη τις επομενες ημερες......!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δε ξενερωνουμε ΠΟΤΕ μ@λ@κ@ φεβρουαριε...

 

Αυτός ο μήνας μας έχει δώσει γενικά πολύ μεγάλα κρύα και έχουμε ζήσει μεγάλες στιγμές. Οπότε είναι οδυνηρό να βλέπουμε σε τι κατάντια έχει πέσει. Αν βγει και φέτος γατάκι, μόνο με χιονιά 100ετιας του χρόνου θα ξεπλύνει τόσα συνεχόμενα ρεζιλίκια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, gthomasandros said:

εφιαλτικα σεναρια δυστυχως.....ακομα και η βροχη ζητουμενο για την Αττικη τις επομενες ημερες......!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΘΕΣ ΣΕ ΧΙΟΝΙ ΤΑ 400mm ;;; 😊

Οχι φιλαρακο μου..Συμπασχω μαζι σας αλλα εαν ειναι να ζησω μια τετοια κατασταση την θελω σε νερο...Πολυκυτταρικη ανατροφοδοτουμενη απο Σαρωνικο να ξερναει...Ηλεκτρικα,σκονη και τα μυαλα στα καγκελα..🤣Ξερω ακραιο και επικινδυνο αλλα αυτα μενουν...Να μοιαζει η 22-02-2013 γατακι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τι κούκλα είναι αυτή!!!! Μου αρέσει!! 

Αν μου έλεγαν ότι θα έρθει ιστορικός αν της δώσω ένα φιλάκι, το έκανα χαλαρά!!

Φιλάκι;

Με τέτοια χιονοστέρηση προκειμένου για ιστορικό πολλοί από εδώ μέσα θα μπαίναμε χαλαρά!!!🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μονο ελπιδοφορο μοντελο πλεον οχι μονο βαση κυριου που εχει μηδαμινη αξια αλλα κυριως βαση ανσμπλ και μεσου ορου διαταξης ειναι το ευρωπαικο..ναι αυτο αφηνει ολοκληρο σαν μοντελο παραθυρο...τωρα αν αυτο το παραθυρο γινει πορτα και αν μιλαμε για κοντινους χρονους και οχι για ακομη πιο αργοτερα χρονικα θα φανει τις αμεσως 3-4 μερες...επισης και τα σνμπλ του τζεμ αφηνουν περιθωρια.ειναι μια αχτιδα και μια απαντηση στο ερωτημα που εκανα στον εαυτο μου πριν για το πως μπορει να στηθει μια βολικη διαταξη αλλα χωρις να φυγει το ψυχος στα ανατολικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Λοιπον παμε λιγο στα μακροπροθεσμα γιατι ουσιαστικα κοιταμε δεν κοιταμε μοντελα ειναι τοσο μακρια ακομα η περιοδος που αναμενουμε αλλαγη οποτε δν εχει νοημα να σχολιαζουμε ειδικα κυρια...η ΣΘ κορυφωνεται και τελειωνει μεχρι 4 οποτε μετα απο εκει θα υπαρχει στα μοντελα μια πιο ξεκαθαρη ταση του τι θα συμβει...δν εννοω απαραιτητα οτι θα ευνοησει την χωρα μας αλλα σιγουρα οι χαρτες που βλεπουμε σημερα δν θα εχουν καμια σχεση μετα την πεμπτη παρασκευη οποτε απο εκει και μετα θα μελετησουμε τι θελουμε τι δεν θελουμε κλπ...στο 25% οι πιθανοτητες ψυχρης εισβολης μετα τις 14 στα ενς του ευρωπαικου στο 12αρι..το ποσοστο ειναι υπεραρκετο για τοσο μακρια

Το μόνο κακό είναι αυτό που λες Κώστα ότι κάθε μέρα πάμε και μία μέρα πίσω.....πριν λίγες μέρες ήταν 11-12 χτες ηταν 13 σήμερα 14...αυτό δεν είναι καλό.....

ξέρω οτι εσύ εδώ και μέρες μιλάς για μετά τις 15 αλλά τα  μοντέλα δεν μας τα λένε καλά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Το μόνο κακό είναι αυτό που λες Κώστα ότι κάθε μέρα πάμε και μία μέρα πίσω.....πριν λίγες μέρες ήταν 11-12 χτες ηταν 13 σήμερα 14...αυτό δεν είναι καλό.....

ξέρω οτι εσύ εδώ και μέρες μιλάς για μετά τις 15 αλλά τα  μοντέλα δεν μας τα λένε καλά...

Στο 11-13 νομιζω οτι θα παμε στην πρωτη πτωση της θερμοκρασιας που θα ειναι πιο μεγαλη απο αυτη που φαινεται δηλαδη μαλλον περιξ του 0 στα 850 και οχι στα +4 +5 που βλεπουμε σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

- Tι έγινε ρε συ Ερμή? Βιαστικό σε βλ....

- ΤΙ ΒΙΑΣΤΙΚΟ ΡΕ? Μας κάλεσε ο ΔΙΑΣ σε webex νυχτιατικο! Σήκω ΑΠΟΛΛΩΝΑ και άσε το αραλίκι! Μορφονιέ......

- Webex? 03:00 το πρωϊ? Τι εγινε πάλι?

- Σκάσε, συνδεθηκαμε.

- Κύριοι καλημέρα. Ακουγομαι?

- Μάλιστα ΔΙΑ.

- Εχω δίπλα μου τον ΑΡΗ, και τα μαντάτα ειναι κακά. 

- Ω Μεγάλε ΔΙΑ, μπορώ να κάνω μια ταπεινή ερώτηση?

- Ακούμε, ΗΡΑ. 

- Που είχε πάει αποστολή ο ΑΡΗΣ? 2 μήνες έχουμε να τον δούμε εδώ πάνω στον Μύτικα.

- Που να είχε πάει. Στη Θεσσαλονίκη. Και τα μαντάτα είναι κακά. Πολύ ανησυχητικά. Μίλα ΑΡΗ.

- 2 μήνες λειπω. Πήγα Θεσσαλονικη, Σέρρες, Καβάλα, Γρεβενά, Ξάνθη, Κομοτηνή, Κιλκίς...... Τίποτα πουθενά. Ούτε ίχνος!!! Έχουν αρχίσει να αμφιβάλλουν οι κάτοικοι για τις θεϊκές μας ικανότητες. Βρίζουν θεούς και δαίμονες. Ακουσα έναν τύπο την ώρα που άναβε κάρβουνα κάπου έξω απ' το Κιλκίς σε ένα χωριό από Γου ξεκινόύσε, δεν θυμαμαι ακριβώς,  να μουρμουράει, "απατεώνες μας κοροϊδεύετε, θα το γυρίσουμε στον Χριστιανισμό να δούμε προκοπή". Λένε ότι η φύση έχει πάρει το πάνω χέρι.......

- Απίστευτα πράγματα. 

- Μην διακόπτεις ΑΦΡΟΔΙΤΗ. Υπάρχουν όμως και χειρότερα. ΑΘΗΝΑ.....

- Ω Πατέρα ΔΙΑ, τα ίδια και χειρότερα στα προσήνεμα. Αθήνα. Πεντελη, Κιθαιρώνας, Πάρνηθα, Δροσοπηγή Αφιδνών, Αιολίδος, τίποτα πουθενά. Χειρότερα κι από τα μαντάτα του ΑΡΗ, έχουν αρχίσει να αμφιβάλλουν για τις ικανότητές μας να φέρουμε το πολυπόθητο. 'Ακουσα να μιλάνε σε περίεργη διάλεκτο κάπου έξω απ'το Κρυονέρι και να λένε για τζίφους για φόλες και μούφες, για φάπες και τζανετάκους. Όλοι θυμωμένοι, Πατέρα ΔΙΑ. Είδα και 2 ναούς του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ βανδαλισμένους με συνθηματα στους κίονες "ΠΑΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΠΑΣΧΟΥΓΕΝΝΑ" και "ΦΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΖΟΡ", "ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟΝ ΛΕΑΝΔΡΟ ΣΤΟΝ @@@@ ΣΑΣ".

- ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ, οφείλεις εξηγησεις. 

- Μα, σεβασμιε πατέρα Θεών τε και Ανθρώπων, ΔΙΑ.....

- Άσε το γλείψιμο και μίλα! Τι έγινε?

- Τι να  έγινε ω μεγάλε ΔΙΑ? Προσπαθώ να γυρίσω τους ανέμους σε ΒΒΑ και να κοψω τα westerlies αλλά κάτι έχει χαλάσει μάλλον κάτι στο σύστημα διεύθυνσης και έχει σταθερή νοτιαδούρα! Καταχείμωνο!

- Νοτιαδουρα με μπίχλα? Με σκόνη αφρικανικη? Φλεβάρη? Ρε με δουλεύετε?

- Οχι! Πατέρα των Θεών!

- Μίλα ΆΡΤΕΜΙΣ. 

- Γκουχ γκουχ. Κάπως έτσι είναι ΔΙΑ όπως τα λέει ο Ποσειδώνας...... Ο μόνος που έχει δουλειά εν μέσω covid19 είναι ο ΗΦΑΙΣΤΟΣ!

- Ο ΗΦΑΙΣΤΟΣ???? Τι παίχτηκε Ηφαιστε?

- Ε να, μου ξεφυγαν 350.000.000 km3 καυσόξυλα παραπάνω φέτος ενώ ξεφορτώναμε Ω Μεγάλε ΔΙΑ!!!!!!!! Και ανεβαίνουν 15άρια στα 850 μέχρι τη Σόφια σχεδόν.

- ΝΑ ΤΟΣ Ο ΕΝΟΧΟΣ! ΕΣΥ ΒΡΕ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΕ ΜΕ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ?

- Ε οχι και σε ολο τον κόσμο καλε Πατέρα ΔΙΑ. Εμείς εδώ προχθές δεν είδαμε πασπάλα??

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 minutes ago, sakis13 said:

Οχι φιλαρακο μου..Συμπασχω μαζι σας αλλα εαν ειναι να ζησω μια τετοια κατασταση την θελω σε νερο...Πολυκυτταρικη ανατροφοδοτουμενη απο Σαρωνικο να ξερναει...Ηλεκτρικα,σκονη και τα μυαλα στα καγκελα..🤣Ξερω ακραιο και επικινδυνο αλλα αυτα μενουν...Να μοιαζει η 22-02-2013 γατακι...

Εγω θυμαμαι ενα τον οκτωβρη(του 2015;;;) που ειχε κανει ανεμοστροβιλο στην Εκαλη χαχαχα και ειχε κοπει το ρευμα για πολλες ωρες.. 

120mm ειχα σε 1 μερα.. 

Επισης θυμαμαι αυτο στις 22-02-2013, ξυπνησα και ο ουρανος ηταν εντελως κοκκινος δεν ειχα ξαναδει τετοιο πραγμα ποτε μου. 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο πνιγμένος από το 18αρι πιάνεται! 

Τόσα χρόνια το 18αρι μας δίνει το φιλί της ζωής, όπως η Πάμελα Άντερσον στους λουόμενους του Baywatch. 

Πάμε λοιπόν για το 18αρι - Πάμελα!! 

Να μας κρατήσει ζωντανούς!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ο πνιγμένος από το 18αρι πιάνεται! 

Τόσα χρόνια το 18αρι μας δίνει το φιλί της ζωής, όπως η Πάμελα Άντερσον στους λουόμενους του Baywatch. 

Πάμε λοιπόν για το 18αρι - Πάμελα!! 

Να μας κρατήσει ζωντανούς!!

Και το φιλί της ζωής στο χείλος της καταστροφής  με Παπαρίζου  δεν μας χαλάει 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαθηκαν τα χαμηλα απο ιονιο αιγαιο..χαθηκαν και οι μπακ ντορ?..ποσο καιρο εχει να κανει..θυμαμαι απ το πουθενα μεσα σε 2-3 μερες το ψυχος ερχοταν 3 χιλ χλμ νδ..ξανα και ξανα απανανωτα και δευτερη και τριτη μπακ το μπακ..

Χωρις αζορικο δεν..μονο με ατοφιο σιβηρικο ψυχος..κατι σκανδιναβικους-γροιλανδικους οταν ακουω ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χιονιστουμε ποτε!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, BrainA είπε:

- Tι έγινε ρε συ Ερμή? Βιαστικό σε βλ....

- ΤΙ ΒΙΑΣΤΙΚΟ ΡΕ? Μας κάλεσε ο ΔΙΑΣ σε webex νυχτιατικο! Σήκω ΑΠΟΛΛΩΝΑ και άσε το αραλίκι! Μορφονιέ......

- Webex? 03:00 το πρωϊ? Τι εγινε πάλι?

- Σκάσε, συνδεθηκαμε.

- Κύριοι καλημέρα. Ακουγομαι?

- Μάλιστα ΔΙΑ.

- Εχω δίπλα μου τον ΑΡΗ, και τα μαντάτα ειναι κακά. 

- Ω Μεγάλε ΔΙΑ, μπορώ να κάνω μια ταπεινή ερώτηση?

- Ακούμε, ΗΡΑ. 

- Που είχε πάει αποστολή ο ΑΡΗΣ? 2 μήνες έχουμε να τον δούμε εδώ πάνω στον Μύτικα.

- Που να είχε πάει. Στη Θεσσαλονίκη. Και τα μαντάτα είναι κακά. Πολύ ανησυχητικά. Μίλα ΑΡΗ.

- 2 μήνες λειπω. Πήγα Θεσσαλονικη, Σέρρες, Καβάλα, Γρεβενά, Ξάνθη, Κομοτηνή, Κιλκίς...... Τίποτα πουθενά. Ούτε ίχνος!!! Έχουν αρχίσει να αμφιβάλλουν οι κάτοικοι για τις θεϊκές μας ικανότητες. Βρίζουν θεούς και δαίμονες. Ακουσα έναν τύπο την ώρα που άναβε κάρβουνα κάπου έξω απ' το Κιλκίς σε ένα χωριό από Γου ξεκινόύσε, δεν θυμαμαι ακριβώς,  να μουρμουράει, "απατεώνες μας κοροϊδεύετε, θα το γυρίσουμε στον Χριστιανισμό να δούμε προκοπή". Λένε ότι η φύση έχει πάρει το πάνω χέρι.......

- Απίστευτα πράγματα. 

- Μην διακόπτεις ΑΦΡΟΔΙΤΗ. Υπάρχουν όμως και χειρότερα. ΑΘΗΝΑ.....

- Ω Πατέρα ΔΙΑ, τα ίδια και χειρότερα στα προσήνεμα. Αθήνα. Πεντελη, Κιθαιρώνας, Πάρνηθα, Δροσοπηγή Αφιδνών, Αιολίδος, τίποτα πουθενά. Χειρότερα κι από τα μαντάτα του ΑΡΗ, έχουν αρχίσει να αμφιβάλλουν για τις ικανότητές μας να φέρουμε το πολυπόθητο. 'Ακουσα να μιλάνε σε περίεργη διάλεκτο κάπου έξω απ'το Κρυονέρι και να λένε για τζίφους για φόλες και μούφες, για φάπες και τζανετάκους. Όλοι θυμωμένοι, Πατέρα ΔΙΑ. Είδα και 2 ναούς του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ βανδαλισμένους με συνθηματα στους κίονες "ΠΑΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΠΑΣΧΟΥΓΕΝΝΑ" και "ΦΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΖΟΡ", "ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟΝ ΛΕΑΝΔΡΟ ΣΤΟΝ @@@@ ΣΑΣ".

- ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ, οφείλεις εξηγησεις. 

- Μα, σεβασμιε πατέρα Θεών τε και Ανθρώπων, ΔΙΑ.....

- Άσε το γλείψιμο και μίλα! Τι έγινε?

- Τι να  έγινε ω μεγάλε ΔΙΑ? Προσπαθώ να γυρίσω τους ανέμους σε ΒΒΑ και να κοψω τα westerlies αλλά κάτι έχει χαλάσει μάλλον κάτι στο σύστημα διεύθυνσης και έχει σταθερή νοτιαδούρα! Καταχείμωνο!

- Νοτιαδουρα με μπίχλα? Με σκόνη αφρικανικη? Φλεβάρη? Ρε με δουλεύετε?

- Οχι! Πατέρα των Θεών!

- Μίλα ΆΡΤΕΜΙΣ. 

- Γκουχ γκουχ. Κάπως έτσι είναι ΔΙΑ όπως τα λέει ο Ποσειδώνας...... Ο μόνος που έχει δουλειά εν μέσω covid19 είναι ο ΗΦΑΙΣΤΟΣ!

- Ο ΗΦΑΙΣΤΟΣ???? Τι παίχτηκε Ηφαιστε?

- Ε να, μου ξεφυγαν 350.000.000 km3 καυσόξυλα παραπάνω φέτος ενώ ξεφορτώναμε Ω Μεγάλε ΔΙΑ!!!!!!!! Και ανεβαίνουν 15άρια στα 850 μέχρι τη Σόφια σχεδόν.

- ΝΑ ΤΟΣ Ο ΕΝΟΧΟΣ! ΕΣΥ ΒΡΕ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΕ ΜΕ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ?

- Ε οχι και σε ολο τον κόσμο καλε Πατέρα ΔΙΑ. Εμείς εδώ προχθές δεν είδαμε πασπάλα??

 

Ααααααααχχχχχχααααααααααα μου φύγανε τα συκωτια ααααχχχααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και μια πολύ απλή ανάλυση για όσα μας συμβαίνουν απο το severe weather που αναλύει το τι θα γίνει στην Ευρώπη το πρώτο δεκαήμερο του Φεβρουαρίου.

snow-cold-forecast-europe-nao-north-atlantic-oscillation.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...