Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το γλιτώσαμε τελικά το ψιλόβροχο... Υπομονή... Βάσει τζιφου από τη μια ξεκινάει χιονόπτωση καθαρή και στα Τρίκαλα Θεσσαλίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Πάντως από πλευράς θερμοκρασίας η πραγματικότητα είναι 2 βαθμούς ποιο κάτω από ότι υπολογίζουν το yrno και το ιταλικό 

κ μενα το yrno με δινει 1 με-1 κ εχω Τ -3.4 επεσε πολυ εξω ας πεσει εξω κ στον υετο κ να δωσει περισσοτερο 😉

χιονι ψιλο εδω μετριας εντασης εχει πιασει σε κεραμιδια κ  αμαξια. αναμονη απτα απογευμα τα καλυτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατο κατα διαστηματα χιονολυτο στο χωριό με 2,6β.  και ομιχλη,προσμενω με λαχτάρα την αλλαγη απο χιονόνερο σε χιονι ηδονικο για εμένα φαινομενο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, LarissaSnow είπε:

Φυσικά, είτε στα 850hPa, είτε στα 700 hPa βοηθάει πολύ, κι αν υπάρχουν οι θερμοκρασίες μπαίνουν πόντοι..

Μια χαρά οφθαλμολουτρο χαχα..δεν περίμενα 12 μεσημέρι να έχουμε 0,8!ευτυχώς σε θερμοκρασία πέσαν ψιλοεξω

Επεξεργάστηκε από Barney-sal
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Δυνατο κατα διαστηματα χιονολυτο στο χωριό με 2,6β.  και ομιχλη,προσμενω με λαχτάρα την αλλαγη απο χιονόνερο σε χιονι ηδονικο για εμένα φαινομενο....

Φιλε ο Seventower εδωσε το χαμηλο πριν Ιταλια...και σκεφτομαι...μηπως ειναι ενα ακομα θετικο ωστε να κατεβει η θερμοκρασια και να μην φαμε πολυ βροχα πριν...?? κανω λαθος στο σκεπτικο μου?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, geopithis είπε:

 

Δεν εχω ιδεα,τι χρειαζεται η θεσ/νικη.Εσυ ξερεις σιγουρα πολυ καλυτερα αδερφε.Απλα δεν μπορω να βρω ενα λογο,που ενα τοσο υετοφορο χαμηλο το οποιο θα σαρωσει ολη τη χωρα,δεν θα ριξει πολυ χιονι στην πολη σας.Vamoossss

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

  Ναουσα..

149717711_1928972117250625_2478028808717970430_o.jpg

Παλιά είναι σίγουρα.....από το πρωί δεν υπάρχει ορατότητα προς τον κάμπο και ούτε άνοιξε ο καιρός ούτε για ελάχιστα όπως φαίνεται στο βάθος στη φωτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Θεσσαλονίκη μέσα στην πόλη δεν θα έπρεπε ήδη να έχει χαμηλότερες Τ? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Η Θεσσαλονίκη μέσα στην πόλη δεν θα έπρεπε ήδη να έχει χαμηλότερες Τ? 

Χαμηλοτερα απο το αναμενομενο ειναι το κεντρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Η Θεσσαλονίκη μέσα στην πόλη δεν θα έπρεπε ήδη να έχει χαμηλότερες Τ? 

Όχι. Ίσως και λίγο καλύτερα από τι δειχναν τα μονδέλα...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ -1.0 ψιλόχιονο πυκνό και πριν λίγο ξεκίνησε να πιάνει στα χόρτα ίσα ίσα. Όντως λόγω του ζεστού εδάφους άργησε να πιάνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Μια χαρά οφθαλμολουτρο χαχα..δεν περίμενα 12 μεσημέρι να έχουμε 0,8!ευτυχώς σε θερμοκρασία πέσαν ψιλοεξω

Εγώ δεν περίμενα καν χιονόστρωση τι να λέμε τώρα, βοήθησαν το μικροκλίμα της περιοχής σε συνδυασμό με την ψυχρή επιφανειακή μεταφορά του ΒΔ από Κοζάνη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν εχω ιδεα,τι χρειαζεται η θεσ/νικη.Εσυ ξερεις σιγουρα πολυ καλυτερα αδερφε.Απλα δεν μπορω να βρω ενα λογο,που ενα τοσο υετοφορο χαμηλο το οποιο θα σαρωσει ολη τη χωρα,δεν θα ριξει πολυ χιονι στην πολη σας.Vamoossss

Κ εγώ αυτό τον λόγο ψάχνω χαχα. Θα δούμε μωρέ δε γίνεται κ αλλιώς άλλωστε. Τα καλύτερα κ σε εσάς φίλε. Το Vamosss κολλάει πολύ πάντως με την Αρειανίδικη φλέβα μου χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πρώτα ηρωικά 0,4mm για να προετοιμάσουν το έδαφος εγραψε ο σταθμός με +0,1C τώρα και συνεχίζει πυκνό αλλά χρυσόσκονη .... δεν έχει πιάσει πουθενά ακόμα .... αν ήταν μεγαλύτερες οι νυφάδες με αυτην την ενταση θα είμασταν ασπροι στις ευκολες·... συνεχίζουμε .... Ακομα στο ΒΔ ρεύμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Η Θεσσαλονίκη μέσα στην πόλη δεν θα έπρεπε ήδη να έχει χαμηλότερες Τ? 

Υψηλότερες θα επρεπε να έχουμε αυτή τη στιγμή ο λευκός πύργος έχει 0.6 βαθμους... ευρωπαιος εδινε 1.4 και τζιφος 0.6 που εχιε κιολας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geopithis είπε:

Κ εγώ αυτό τον λόγο ψάχνω χαχα. Θα δούμε μωρέ δε γίνεται κ αλλιώς άλλωστε. Τα καλύτερα κ σε εσάς φίλε. Το Vamosss κολλάει πολύ πάντως με την Αρειανίδικη φλέβα μου χαχα

αρκετα το εψαξα δεν βρηκα κατι..βορειο β.δυτικο εχουμε και θα εχουμε πλην για λιγο το απογευμα ενα ελαφρυ β.ανατολικο...στα 850 μονιμα ν.ανατολικο ανατολικο..700 ειναι οκ..υγρασια φουλ...τελος το ψαξιμο ...απολαυση τωρα..😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geopithis είπε:

Κ εγώ αυτό τον λόγο ψάχνω χαχα. Θα δούμε μωρέ δε γίνεται κ αλλιώς άλλωστε. Τα καλύτερα κ σε εσάς φίλε. Το Vamosss κολλάει πολύ πάντως με την Αρειανίδικη φλέβα μου χαχα

Και αλλος αρειανος χαχαχα . Για αναβολη το κοβω αυριο με παναιτωλικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια καλή κάμερα κέντρο Θεσσαλονίκης να βλέπουμε σίγα σιγά παιδιά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...