Jump to content
xirolivado

Αναφορές κακοκαιρίας ΜΗΔΕΙΑ 13/2/2021 - 17/2/2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Ειμαστε στο ιδιο τοξο εμεις. Τα τελευταια 10 λεπτα κατι παει να κανει....πληροφοριακα και μονο.

Βρε ριχνει κατα διαστηματα παρα πολυ αλλα κραταει κανα 10λεπτο μαξ, το ξερω οτι ειμαστε στην ιδια γραμμη, γι αυτο περιμενω απο εσας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ριχνει καλά και Πετρούπολη τώρα αλλά θέλουμε λίγο περισοτερη δυναμική για να ασπρίσουμε ολικά. ΕΚλεισε καλα ο καιρός ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, SNOWBLACK είπε:

παιδια αδιανόητο στο Χολαργό! 

δεν υπάρχει έχει χαθεί η απέναντι πολυκατοικία!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!!!!!!

Δεν έχω ακούσει ακόμη κεραυνίδια

Βάλτε καμμιά φωτό παιδιά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες Γέρακα τώρα δεν βλέπεις έξω...τι είναι αυτό ρε παιδιά...τι ένταση και διάρκεια....φτου φτου...Παναγία μου σε ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω τις φωτογραφίες και τα βίντεο από Αθήνα και ιδιαίτερα από Χαλάνδρι και χαμογελώ. Χαίρομαι με τη χαρά σας... Έχοντας ζήσει τριάντα χρόνια στην Αθήνα, σε Χολαργό και Άνω Χαλάνδρι, πιστέψτε με, ξέρω τη χιονοσυμπεριφορά του λεκανοπεδίου σαν την τσέπη μου. Είχαμε περάσει και άλλη δεκαετία αχιονιάς στην Αθήνα. (Και δεν μιλώ για υπερβόρεια προάστεια, Διόνυσους και τα ρέστα) αλλά για τα κλασσικά βόρεια ανατολικά προάστεια... Που έσπασε με πάταγο, στο τρομακτικό 2002! Το οποίο 2002, για 'μένα που ζω χιονιάδες στην Αθήνα από το 1980, είναι σχεδόν αξεπέραστο, με 35+ πόντους χιόνι στο οδόστρωμα στο Άνω Χαλάνδρι και πάνω από μισό μέτρο μέσα σε κήπους και μπαλκόνια, και μέτρο στα ανεμοσούρια. Τότε φτυάρισα δύο φορές το μπαλκόνι του σπιτιού μου!
Τέλος πάντων, όταν η Αθήνα "αποφασίσει" να ρίξει χιόνι, και να κάνει "μπούκα", το χιόνι πέφτει με τους κουβάδες κυριολεκτικά! 1987, 1991, 2002, 2004, 2008, χαρακτηριστικά παραδείγματα...
Εύχομαι και σήμερα, να είναι μια τέτοια βραδιά. Αν και, είναι περίπου δεδομένο, πως ιδιαίτερα για τα ανατολικά της Αττικής, "μεγάλες" θα είναι και οι ώρες αύριο το πρωί, από τις 8, ως τις 12 το μεσημέρι... Καλό ΧΙΟΝΟ-ΟΡΓΙΟ αδέρφια!

Επεξεργάστηκε από islander
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα στο χωριό αφήσαμε πίσω την 10ετια το 40ποντων. Επιτέλους κανονικότητα!  Κανονικότητα της κάθε άλλης δεκαετίας που θυμάμαι και μου έχουν διηγηθεί.Οχι της κάθε χρονιάς μην παρεξηγηθώ, αλλά επιτέλους επανήλθαμε. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελεγα οτι με 10ποντο θα ειμαι ικανοποιημενος. Και το εννοουσα. Αλλά αυτό που συμβαίνει είναι απλά απερίγραπτο. Ο Τηλέμαχος εχει περάσει στην Ιστορία και πάμε γι άλλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τους φιλους που παλευουν με τις Τ , συμφωνα με τη μιση μοιρα του τζιφου θα πεσει κι αλλο η θερμοκρασια + οι χαμηλοτερες θερμοκρασιες θα σημειωθουν σε ενα 5ωρο λογω νυχτας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Σοκ παιδια μου στελνει η παρεα μου 15 ποντους και ριχνει του κερατα. Τι βαζει η Αγιαρα με -0,3 κιολας (στο οριο) ! Ο τηλεμαχος (ειχαμε ευνοηθει και τοτε) αποτελει πλεον παρελθον

Γεια σου φίλε! Σε ανοιχτό χώρο που πιανει χιονι χωρίς εμπόδιο φτάνει τα 20-25 εκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, athas13 είπε:

Γεια σου φίλε! Σε ανοιχτό χώρο που πιανει χιονι χωρίς εμπόδιο φτάνει τα 20-25 εκ.

Ανεβασε φωτο φιλε να εχουμε να θυμομαστε ! Αυτα συμβαινουν μια φορα στα 3-4 χρονια και αν ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα κανει.Δεν μπορει να μην κανει

Δεν το βλεπω, δυστυχως. Ουτε ξοφαλτσα δεν μας εχει πιασει. Δεν πειραζει ομως ζουνε ιστορικες στιγμες τα υπολοιπα παιδια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...