Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μάλλον ναι, αλλά υπάρχει και διδακτορικό που θέλω να κάνω, οπότε αυτό μπορεί να αλλάξει πολλα στο που θα πηγαινοέρχομαιν η θα μένω. 

 

Ισχύει, αν και έχει που δρόμο ακόμα για αυτό. Σενάρια σαν του ουκμο όντως δίνουν χιόνι εκεί. Δυστυχώς με δρομολόγιο μια φορά την εβδομάδα για αυτό και η τρέλα με τις τρίτες χαχα. Ειδωμεν

Ο Παιος όμως ανατολικισε πολύ για αυτό που αναφέρεσε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Ο Παιος όμως ανατολικισε πολύ για αυτό που αναφέρεσε

Είναι καλύτερος από το πρωί, αλλά ναι παραμένει χαλιά. Και σίγουρα δεν δίνει χιόνια.

Αυτά για σήμερα παιδάκια μου γλυκά. Άρχισε το MasterChef, οπότε καληνύχτα χαχαχαχαχα 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

DEDDHE ALERT!!

Από αύριο κιόλας θα βγούνε για κλάδεμα 😁 .Εγώ πάντως έχω ήδη ξεκινήσει προετοιμασίες .Έφερα το τσίπουρο που σου έλεγα από το χωριό . Τώρα χωρίς άγχος και κούραση θα το ευχαριστηθούμε .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Από αύριο κιόλας θα βγούνε για κλάδεμα 😁 .Εγώ πάντως έχω ήδη ξεκινήσει προετοιμασίες .Έφερα το τσίπουρο που σου έλεγα από το χωριό . Τώρα χωρίς άγχος και κούραση θα το ευχαριστηθούμε .

Εχω σχεδιο σοβαρο για οτιδηποτε ερθει πανω απο 60ποντους απο δω και στο εξης.Κατεβαζω γυναικα παιδι σπτι σου κι εμεις ανεβαινουμε εδω να απολαυσουμε το θαψιμο.Κοπει δεν κοπει το ρευμα θα εχουμε κιλα τσιπουρο και μεζεδων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μάλλον ναι, αλλά υπάρχει και διδακτορικό που θέλω να κάνω, οπότε αυτό μπορεί να αλλάξει πολλα στο που θα πηγαινοέρχομαιν η θα μένω. 

 

Ισχύει, αν και έχει που δρόμο ακόμα για αυτό. Σενάρια σαν του ουκμο όντως δίνουν χιόνι εκεί. Δυστυχώς με δρομολόγιο μια φορά την εβδομάδα για αυτό και η τρέλα με τις τρίτες χαχα. Ειδωμεν

Μιχαήλ κάτσε εδώ Λάρισα και μετά τον τρίτο χιονιά φεύγεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχω σχεδιο σοβαρο για οτιδηποτε ερθει πανω απο 60ποντους απο δω και στο εξης.Κατεβαζω γυναικα παιδι σπτι σου κι εμεις ανεβαινουμε εδω να απολαυσουμε το θαψιμο.Κοπει δεν κοπει το ρευμα θα εχουμε κιλα τσιπουρο και μεζεδων.

Πιστεύω οι κινήσεις πρέπει να γίνουν εγκαίρως ...2-3 ημέρες πριν αρχίσει η κακοκαιρία !Επίσης, για να αποφύγουμε τον κίνδυνο υποτροπής ,τουλάχιστον 3 ημέρες από την στιγμή που θα ξανάρθει το ρεύμα θα αποκατασταθεί η τάξη. Δεν μπορούμε να ρισκάρουμε.  Για να δούμε, θα μας την κάνει την χάρη ; Περιμένω τα αυριανά τρεξίματα NASA και Κινέζου για να κλειδώσω 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλαρωστε...Ολα πανε καλα...Απο Κυριακη θα βλεπουμε αλλες χαρτες...Ο μαρτης θα κανει αυτο που πρεπει μετα απο τρεις αδιαφορους χειμωνιατικους μηνες...Ο φλεβαρης μπορει να εσπασε τα 13 χρονια αλλα και πριν και μετα την Μηδεια ηταν ζεστος και αδιαφορος...

Χαλαρωνει ο βασιλιας...

Lion_waiting_in_Namibia.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χαλαρωστε...Ολα πανε καλα...Απο Κυριακη θα βλεπουμε αλλες χαρτες...Ο μαρτης θα κανει αυτο που πρεπει μετα απο τρεις αδιαφορους χειμωνιατικους μηνες...Ο φλεβαρης μπορει να εσπασε τα 13 χρονια αλλα και πριν και μετα την Μηδεια ηταν ζεστος και αδιαφορος...

Χαλαρωνει ο βασιλιας...

Lion_waiting_in_Namibia.jpg

Άμα κλάσει ο Βασιλιάς φίλε προβλέπω να γεμίζουμε Αφρικάνικη σκόνη .  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, oldboy332 είπε:

Άμα κλάσει ο Βασιλιάς φίλε προβλέπω να γεμίζουμε Αφρικάνικη σκόνη .  

Θα ειμαι απο πισω του να του αναψω φλογοβολο...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, BrainA είπε:

3η Τρίτη του Τριτου βρε παλιοσκυλο?😂

Δεν εχει βαλει τυχαια ο icelarissa τις ημερομηνιες(απο 4 του μηνα κ μετα)🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

.Θα ειμαι απο πισω του να του αναψω φλογοβολο...😜

Πάντως είναι όπως τα λες και τα λέμε όλοι . Ο Φεβρουάριος προς το παρόν εξακολουθεί και είναι πολύ θερμός παρά την ψυχρή εισβολή που είχαμε . Στο χωριό π.χ είναι 2,1 βαθμούς θερμότερος από το  2019.Νομίζω σε όλη την χώρα θα βγει πολύ θερμός, συνέχεια των προηγούμενων τραγικών μηνών. Φαίνεται ο Μάρτης να έχει της προϋποθέσεις να βγει τουλάχιστον νορμάλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Πάντως είναι όπως τα λες και τα λέμε όλοι . Ο Φεβρουάριος προς το παρόν εξακολουθεί και είναι πολύ θερμός παρά την ψυχρή εισβολή που είχαμε . Στο χωριό π.χ είναι 2,1 βαθμούς θερμότερος από το  2019.Νομίζω σε όλη την χώρα θα βγει πολύ θερμός, συνέχεια των προηγούμενων τραγικών μηνών. Φαίνεται ο Μάρτης να έχει της προϋποθέσεις να βγει τουλάχιστον νορμάλ.

Για μενα ειναι μια απο τις χειροτερες σεζον που θυμαμαι...Συμπεριλαμβανω και το φθινοπωρο...Μια φωτοβολιδα δυο ημερων δεν μπορει να αλλαξει την τραγικη εικονα οχι μονο του φλεβαρη αλλα ολων των χειμερινων μηνων...

Ιστορικος χιονιας αλλα ειλικρινα  δεν θυμαμαι τιποτα αλλο απο τον Σεπτεμβρη μεχρι και τωρα αξιο λογου.Πολλοι βεβαια θα ελεγαν ας κανει καθε χρονο ιστορικο δυο ημερων κι ας καιγονται αλλες 200 μερες..Απλα εγω οπως ξερεις Μητσακο ειμαι τελειως διαφορετικης αποψης...

Αλλα ο μαρτης το πιστευω ακραδαντα οτι θα βγει ψυχρος και ισως και με αυξημενο υετο οπως και ο Απριλης...Καπως πρεπει να επελθει η ταξη γιατι υετικα η χρονια ειναι αθλια..Μετα τις 5-6 μαρτη θα αλλαξει αρδην ο καιρος στη χωρα μας..Αλλα δεν βλεπω καποια σοβαρη ψυχρη εισβολη για τα προσηνεμα..Ισως καποιο ρεταλι...Κακοκαιριες ομως θα βγαλει ο μαρτης...Και σοβαρες..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ο πρωτος μεσος ορος κουφετο!!!ετσι οπως πρεπει για τοσες ωρες μακρια...παμε καλα !!

Λίγο πιο δυτικά θέλει.. Κ είναι τζάμι.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχάλη weathermaniac μπορείς να κάνεις διδακτορική διατριβή μελετώντας την πιθανή συσχέτιση μεταξύ της απουσίας/παρουσίας σου  συγκεκριμένες περιοχές της χώρας και της έλευσης ιστορικών χιονιαδων ρε συ. 🤣 

Και μετά να στείλεις βιογραφικό στη ΔΕΗ και να σε στέλνουν τους χειμώνες, σε εκείνα τα μέρη οπου το δίκτυο  παρουσιάζει αδυναμίες! 

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Για μενα ειναι μια απο τις χειροτερες σεζον που θυμαμαι...Συμπεριλαμβανω και το φθινοπωρο...Μια φωτοβολιδα δυο ημερων δεν μπορει να αλλαξει την τραγικη εικονα οχι μονο του φλεβαρη αλλα ολων των χειμερινων μηνων...

Ιστορικος χιονιας αλλα ειλικρινα  δεν θυμαμαι τιποτα αλλο απο τον Σεπτεμβρη μεχρι και τωρα αξιο λογου.Πολλοι βεβαια θα ελεγαν ας κανει καθε χρονο ιστορικο δυο ημερων κι ας καιγονται αλλες 200 μερες..Απλα εγω οπως ξερεις Μητσακο ειμαι τελειως διαφορετικης αποψης...

Αλλα ο μαρτης το πιστευω ακραδαντα οτι θα βγει ψυχρος και ισως και με αυξημενο υετο οπως και ο Απριλης...Καπως πρεπει να επελθει η ταξη γιατι υετικα η χρονια ειναι αθλια..Μετα τις 5-6 μαρτη θα αλλαξει αρδην ο καιρος στη χωρα μας..Αλλα δεν βλεπω καποια σοβαρη ψυχρη εισβολη για τα προσηνεμα..Ισως καποιο ρεταλι...Κακοκαιριες ομως θα βγαλει ο μαρτης...Και σοβαρες..

Εγώ αυτή την στιγμή όσο βλέπω ψυχρή εισβολή για τους υπόλοιπους ,βλέπω και για εμάς . Δεν βλέπω κάποια συγκεκριμένη κυκλοφορία . Αντιθέτως μην σου πω επειδή θεωρώ ότι υετικά  'χρωστάει" στα ανατολικά ηπειρωτικά και στην Κρήτη δεν θα με παραξένευε να ευνοηθούμε πάλι σε περίπτωση ψυχρής εισβολής .   Πάντα φυσικά υπάρχει η λογική ότι ο καιρός δεν χρωστάει αλλά επίσης  υπάρχει και η λογική της εξισορρόπησης . Θα φανεί σύντομα .Το πρώτο 10ημερο δεν θα φύγει έτσι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, oldboy332 said:

Εγώ αυτή την στιγμή όσο βλέπω ψυχρή εισβολή για τους υπόλοιπους ,βλέπω και για εμάς . Δεν βλέπω κάποια συγκεκριμένη κυκλοφορία . Αντιθέτως μην σου πω επειδή θεωρώ ότι υετικά  'χρωστάει" στα ανατολικά ηπειρωτικά και στην Κρήτη δεν θα με παραξένευε να ευνοηθούμε πάλι σε περίπτωση ψυχρής εισβολής .   Πάντα φυσικά υπάρχει η λογική ότι ο καιρός δεν χρωστάει αλλά επίσης  υπάρχει και η λογική της εξισορρόπησης . Θα φανεί σύντομα .Το πρώτο 10ημερο δεν θα φύγει έτσι...

Συμφωνω.Φετος εντωμεταξυ δεν εχει βγει καθαρη προσημενη διαταξη ακομα...οχι οτι πρεπει ντε κ καλα να γινει αλλα ετσι για την κουβεντα....Μεσα απο δυτικη  κυκλοφορια βγηκε η Μηδεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απ εδω και περα και σιγα σιγα θελει πιο στενη παρακολουθηση,παει να μπει το νερο στ αυλακι...οποτε μετα την δευτερα που εγινε το πρωτο τσακ καπου στα κοντα ερχεται και η μερα που θα γινει το δευτερο πριν το μπουρλωτο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλά....όταν έχεις πρόσφατη τη Μήδεια (για Αθήνα λέω αλλά ΚΑΙ βόρεια και κεντρική Ελλάδα πλην εξαιρέσεων), τότε λες " ε οκ. Τι να κάνει το Μάρτη; Μια γερή χιονόπτωση; 10 πόντους; 15? Κι αυτό θα εξαφανιστεί εν ριπή οφθαλμού. Πόσο πιθανό είναι να κάνει κάτι δυνατό ξανά?" 

Για αυτό οι περισσότεροι ήμαστε χαλαροί και δεν το χούμε πάρει στα σοβαρά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...