Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, notios_polos said:

τι εχει ο ΑΟ?..αχταρμας ειναι ακομη και μαλιστα το ευρος του αχταρμα μεγαλωσε

Που κοιτάς βρε βαγγέλη.. Πριν την μεγάλη άνοδο ο Αο βρίσκεται στο +1.5, τότε μας ενδιαφέρει... Εχθές ήταν στο 0.5!!

ao.sprd2.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μακάρι να βγει το ευρωπαικό ή το τζεμ, να απολαμβάνουμε εγώ και ο Σάκης μαζί το κολύμπι του Fabia!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

mcenergy_europa_rrr_500_144_201903211200_balkan.png

mcenergy_europa_rrr_500_156_201903211200_balkan.png

mcenergy_europa_rrr_500_168_201903211200_balkan.png

Aυτα μεχρι τις 168. Μετα ο θεος και η ψυχη του που λενε...Οχι οτι θα κατσει και ακριβως ετσι δλδ το Χ στη Γενοβα απο τις 144,μην εκφυλιστει φοβαμαι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είναι να κάνει κάτι εκεί προς 28 του μηνός, θα ήθελα να είναι χαμηλό από τα δυτικά με πολλά νερά σε όλα τα ηπειρωτικά και χιόνια από τα 1000μ. και πάνω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το είπα και προχτές το ξαναλέω και τώρα ..πριν την Κυριακή δεν βγαίνει καποιο συμπέρασμα..όλα τα μοντέλα παλινδρομούν και ως ενανβαθμό αυτό είναι φυσιολογικό για την περίοδο που διανύουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οποιος βγαζει ακρη να μας το πει και μας να τον ανακυρηξουμε βασιλια! καθε μονδελο και ενα σεναριο διαφορετικο.

τετοια αβεβαιοτητα, λες και ειναι ανοιξη!😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ καλός ο μέσος όρος του ευρωπαικού καθώς υπονοεί χαμηλό από τα δυτικά. Μακάρι το αρχικό κακό σενάριο να μας βγει σε καλό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλώς ή κακώς θέλουμε βροχές στα βόρεια ειδικά.Τα χιόνια μόνο κακό θα κάνουν στα χαμηλά,όχι ότι δεν θέλουμε να χιονίσει αλλά πλέον είμαστε μέσα στην άνοιξη...Ας ελπίσουμε να βράχουμε καλά τέλη του μήνα και γενικά η άνοιξη να έχει τις κακοκαιρίες της και ας κάνει και 40αρια το καλοκαίρι...Καλό βράδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To ευρωπαικό πήγε σε κάποιο ενδιάμεσο σενάριο σε σχέση με το το πρωινό που είχε το τίποτα...τώρα εμφάνισε χαμηλό και βροχούλες...αρκετά καλός προς αυτόν τον δρόμο και ο μέσος όρος του....άντε να επιμείνουν αυριο και μεθαύριο να έχουμε ελπίδες για ένα διάστημα με βροχές και φαινόμενα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα κλειδώσαμε ότι υπάρχει κατάβαση, αφού το χαμηλό μέσα στν Αζορικό θα δημιουργηθεί. Αύριο το βράδυ θα κλειδώσουμε  κατά 80% στα 18αρια την πορεία την κατάβασης καθώς αύριο το βράδυ έχουμε nowcast στην Γροιλανδία σε θέση και σχήμα αυλώνα οπότε χάρις αυτά θα ξέρουμε την αρχική θέση χοντρικά του χαμηλού, Και μέχρι την Κυριακή θα ξέρουμε τα πάντα, μέχρι και τις λεπτομέρειες πιστεύω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα εχουν παρει τον δρομο τους...Το gem για αλλη μια φορα εξεθεσε τα ακριβοπληρωμενα μοντελα...Ο τζιφος βγαζει κακοκαιρια με αλλο σεναριο..Το ευρωπαικο μας στελνει χαμηλο απο τα δυτικα και το gem βγαζει το τελειο σεναριο τηρουμενων των αναλογιων..Σπανια ειμαι αισιοδοξος αλλα εδω και μερες το λεω..Οτι ο μαρτης θα φυγει ως λιονταρι..Εστω και φθινοπωρινο λιονταρι...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από το σενάριο του ευρωπαίου πλέον είμαι σε τεράστιο δίλλημα ρε γμτ.. Θέλω πολύ να βγει ο ευρωπαίος και το τζεμ, αλλά αν βγει κάτι σαν το πρωινό του θα πανηγυρίζω τζάμπα που πηγαίνουν προς ευρωπαίο. δεν ξέρωωωωωωω

 

Άσε που το τζεμ βγάζει και το τιμημένο medicane

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικα θα πρεπει ο τζιφος να αρχισει το δυτικισμα..Με οτι αυτο συνεπαγεται...Βεβαια ο γεροτζιφος μεχρι να τουμπιασει οριστικα θα μας τα πρηξει ως συνηθως αλλα εν τελει θα υποταχθει...Σιγα σιγα θα διαμορφωθει μια σχετικη ταση..Μεσα στο σκ θα οριστικοποιηθει και απο δευτερα-τριτη θα δουμε τις λεπτομερειες..Για μενα εχει ηδη κλειδωσει η αλλαγη του καιρου..Απλα λιγες μερες υπομονη για τα λουκετα..Καλο βραδυ σε ολους σας..😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν έκανε κάποια μεγάλη αλλαγή ο τζίφος προς το παρόν, αλλά άνετα την κάνει αύριο το πρωί.

 

το παράλληλο μου φαίνεται ακόμα πιο αψυχολόγητο. καμία απολύτως σχέση με ευρωπαικό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερουδια.

Ωραία κακοκαιρία του πρωινου τζιφου για το 3ημερο 26-28. "Εξαφανίζει" και τον Παγασητικό.

Κρίσιμα τα σημερινά ραν όπου δεν αποκλείεται να αρχισει η σύγκλιση των μοντέλων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, teo_73 said:

Καλημερουδια.

Ωραία κακοκαιρία του πρωινου τζιφου για το 3ημερο 26-28. "Εξαφανίζει" και τον Παγασητικό.

Κρίσιμα τα σημερινά ραν όπου δεν αποκλείεται να αρχισει η σύγκλιση των μοντέλων.

Κλειδωσε θοδωρακο μου...😋Περα απο την πλακα ειμαστε σε καλο δρομο..Ακομα και το gem που μας τα χαλασε λιγο..Διαταξιακα ειναι στη φιλοσοφια που θελουμε...

Υ.γ..Διπλο μεσ το μιλανο...Αυτος ειναι ο στοχος Τεο μου..Και μετα θα ασχοληθουμε με 12 αρια...😘

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι ενώ όλα έδειχναν χαμένα όσον αφορά το χιόνι χαμηλά η και πεδινά έρχεται από το πουθενά ο μέσος όρος του οσίου να δώσει γροθιά στο στομάχι και ελπίδα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...