Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, [weathermaniac] said:

καλημέρα, μερικά μοντέλα συνεχίζουν το χειμερινό τους σενάριο, άλλα πάλι άνοιξη με ζωνική.

Τέλος Μάρτη τα άλλα θέλουμε τα ανοιξιάτικα του χρόνου ξανά, χιόνια μιας μέρας και ζημιές δεν λέει. Εμείς οι βόρειοι το χιόνι το θέλουμε να κάθεται καμμιά βδομάδα, όχι 30 πόντο και την άλλη μέρα τίποτα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, xirolivado said:

Τέλος Μάρτη τα άλλα θέλουμε τα ανοιξιάτικα του χρόνου ξανά, χιόνια μιας μέρας και ζημιές δεν λέει. Εμείς οι βόρειοι το χιόνι το θέλουμε να κάθεται καμμιά βδομάδα, όχι 30 πόντο και την άλλη μέρα τίποτα.

 

Καλά αυτό εννοείται μόνο για ζημιές είναι πλέον όχι το χιόνι μόνο αλλά μια απλή παγωνιά .... εμείς φυσικά σχολιάζουμε τα άκρος χειμωνιάτικα τρεξίματα κάποιων μοντέλων απλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow said:

Καλά αυτό εννοείται μόνο για ζημιές είναι πλέον όχι το χιόνι μόνο αλλά μια απλή παγωνιά .... εμείς φυσικά σχολιάζουμε τα άκρος χειμωνιάτικα τρεξίματα κάποιων μοντέλων απλα

ετσι Σωτο, με τον καιρο δεν τα βαζεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

τούμπα ευρωπαίου σε αρκετά χαρακτηριστικά σε ούκμο σίγουρα, δεν μπορεί να βγει καλό σενάριο από αυτό.. ή όχι τόσο καλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ελα βρε μιχαηλ μ ενα τρεξιμο φερνεις την καταστροφη...απο τις 240 ωρες καροτσακι θα μας παει?...θα δουμε και τον μεσο ορο αν εχει χειροτερεψει και αυτος και βλεπουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο αργούν οι θερμοκρασίες να πάρουν την ανιούσα τόσο το καλύτερο για εμάς ..Αυτή  την προοπτική πιθανής αλλαγής του καιρού σε χειμωνιάτικες συνθήκες(οχι απαραίτητα χιόνι που μόνο ζημιά θα φέρει τώρα  όπως πολύ σωστά είπαν και τα παιδιά πιο πάνω )σχολιάζουμε ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω παλι θα διαφωνησω.Το οτι ειμαστε θαυμαστες καιρικων φαινομενων ,καποιοι απο εμας ακομη και ακραιων,αυτο δεν σημαινει οτι θελουμε την καταστροφη του γειτονα η την καταστροφη της περιουσιας του παραδιπλα κ.ο.κ..Απλα θαυμαζουμε το μεγαλειο της φυσης μεσω της εκφρασης που αυτη κατα καιρους κανει ακομη και σε ακραιες συνθηκες.ΠΧ οι κυνηγοι ανεμστροβιλων η οι θαυμαστες του μεγαλειου ενος τυφωνα γουσταρουν δηλαδη που πισω τους αυτα τα δυο φαινομενα αφηνουν νεκρους η τεραστιες καταστροφες?ΟΧΙ ειναι η απαντηση.Επισης η φυση δεν μπαινει σε καλουπια οποτε φαινομενα οπως μια οψιμη η ακομη και μια πρωτοφανης οψιμη χιονοπτωση εχει γινει και θα ξαναγινει ,οπως μια μεγαλη υπερκαταιγιδα οπως ενας ακραιος καυσωνας κτλ κτλ...οποτε προσωπικα ελπιζω ο χειμωνας να επιστρεψει και να δω να χιονιζη τελος μαρτιου κατι που ειναι πολυ σπανιο στα ματια μου και το θυμαμε 2 η 3 φορες να εχει συμβει.Και σχολιαζοντας λοιπον τα μοντελα βλεπουμε οτι μεσος ορος του παιου ακυρωνει το κυριο του και ειναι σχετικα καλος καια φηνει χειμωνιατικα περιθωρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια αλλη παρατηρηση ειναι οτι το στυλ του αζορικου ετσι οπως παει να στηθει αλλα και οι μεσοι οροι και οι δεικτες δειχνουν ,οπως ειπα και χτες.μια επαναληψη του αυλωνα τις 23 φεβδρουαριου...απλα το 2στα2 ειναι παρα πολυ δυσκολο να γινει μιας και η καταληξη εκεινου του αυλωνα ηταν σπανιοτατη με τον τροπο που εγινε.οποτε τα βορεια για μενα για ακομη μια φορα ειναι το απολυτο αουτσαιντερ αυτη την στιγμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, notios_polos said:

εγω παλι θα διαφωνησω.Το οτι ειμαστε θαυμαστες καιρικων φαινομενων ,καποιο απο εμας ακομη και ακραιων,αυτο δεν σημαινει οτι θελουμε την καταστροφη του γειτονα η την καταστροφη της περιουσιας του παραδιπλα κ.ο.κ..Απλα θαυμαζουμε το μεγαλειο της φυσης μεσω της εκφρασης που αυτη κατα καιρους κανει ακομη και σε ακραιες συνθηκες.ΠΧ οι κυνηγοι ανεμστροβιλων η οι θαυμαστες του μεγαλειου ενος τυφωνα γουσταρουν δηλαδη που πισω τους αυτα τα δυο φαινομενα αφηνουν νεκρους η τεραστιες καταστροφες?ΟΧΙ ειναι η απαντηση.Επισης η φυση δεν μπαινει σε καλουπια οποτε φαινομενα οπως μια οψιμη η ακομη και μια πρωτοφανης οψιμη χιονοπτωση εχει γινει και θα ξαναγινει ,οπως και μεγαλη υπερκαταιγιδα οπως ενας ακραιος καυσωνας κτλ κτλ...οποτε προσωπικα ελπιζω ο χειμωνας να επιστρεψει και να δω να χιονιζη τελος μαρτιου κατι που ειναι πολυ σπανιο στα ματια μου και το θυμαμε 2 η 3 φορες να εχει συμβει.Και σχολιαζοντας λοιπον τα μοντελα βλεπουμε οτι μεσος ορος του παιου ακυρωνει το κυριο του και ειναι σχετικα καλος καια φηνει χειμωνιατικα περιθωρια.

Το οτι ειμαστε θαυμαστες καιρικων φαινομενων ,καποιο απο εμας ακομη και ακραιων,αυτο δεν σημαινει οτι θελουμε την καταστροφη του γειτονα η την καταστροφη της περιουσιας του παραδιπλα κ.ο.κ..Απλα θαυμαζουμε το μεγαλειο της φυσης μεσω της εκφρασης που αυτη κατα καιρους κανει ακομη και σε ακραιες συνθηκες.ΠΧ οι κυνηγοι ανεμστροβιλων η οι θαυμαστες του μεγαλειου ενος τυφωνα γουσταρουν δηλαδη που πισω τους αυτα τα δυο φαινομενα αφηνουν νεκρους η τεραστιες καταστροφες?ΟΧΙ ειναι η απαντηση.     

                                                                                               

Βαγγέλη μου  μόνος σου  απαντάς στο ερώτημα σου!!   Τα αποτελέσματα του θαυμασμού σε ακραία καιρικά φαινόμενα  ειναι εντυπωσιακά για κάποιους εξ ημων,  για καποιους άλλους όμως οχι. Σε καποιους απο εμας μ αρεσει να δουμε χιονι ή καταιγίδα κάποιοι άλλοι όμως ζημιώνονται απο αυτο..   γνωμη μου και φιλικά πάντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Το οτι ειμαστε θαυμαστες καιρικων φαινομενων ,καποιο απο εμας ακομη και ακραιων,αυτο δεν σημαινει οτι θελουμε την καταστροφη του γειτονα η την καταστροφη της περιουσιας του παραδιπλα κ.ο.κ..Απλα θαυμαζουμε το μεγαλειο της φυσης μεσω της εκφρασης που αυτη κατα καιρους κανει ακομη και σε ακραιες συνθηκες.ΠΧ οι κυνηγοι ανεμστροβιλων η οι θαυμαστες του μεγαλειου ενος τυφωνα γουσταρουν δηλαδη που πισω τους αυτα τα δυο φαινομενα αφηνουν νεκρους η τεραστιες καταστροφες?ΟΧΙ ειναι η απαντηση.     

                                                                                               

Βαγγέλη μου  μόνος σου  απαντάς στο ερώτημα σου!!   Τα αποτελέσματα του θαυμασμού σε ακραία καιρικά φαινόμενα  ειναι εντυπωσιακά για κάποιους εξ ημων,  για καποιους άλλους όμως οχι. Σε καποιους απο εμας μ αρεσει να δουμε χιονι ή καταιγίδα κάποιοι άλλοι όμως ζημιώνονται απο αυτο..   γνωμη μου και φιλικά πάντα

οποτε και το καλοκαιρι που η πλειψηφεια εδω μεσα και γενικα των απανταχου καιροφιλων παρακαλα για ψυχρα βροχες και καταιγιδες τοτε παρακαλα για οικονομικο μαρασμο του ιδιοκτητη ενος μπιτσομπαρου με ξαπλωστρες και ομπρελες στη χανιωτη στη κατερινη κτλ....η για να το παω και παραπερα εξω απο τα καιρικα οταν οι αγροτες κλεινουν τους δρομους και προκαλουν οικονομικα εμφραγματα στους νταλικερηδες και τα προιοντα που σαπιζουν οπως και σε αλλες κοινωνικες ομαδες τοτε θελουν την καταστροφη τους?..ολα ειναι σχετικα μπαμπη και ο θαυμασμος σε κατι που λεγεται καιρος για μενα προσωπικα δεν εχει ορια η δε νιωθω καμια μα καμια τυψη οταν βρισκομαι μπροστα σ ενα εκλπηκτικο καιρικο φαινομενο και ας ειναι και ακραιο.Λες και η φυση μπαινει σε καλουπια η παει με ρολοι ....ΥΓ το φιλικα εννοειτε,και μπορουμε να διαφωνουμε που επισης εννοειτε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

οποτε και το καλοκαιρι που η πλειψηφεια εδω μεσα και γενικα των απανταχου καιροφιλων παρακαλα για ψυχρα βροχες και καταιγιδες τοτε παρακαλα για οικονομικο μαρασμο του ιδιοκτητη ενος μπιτσομπαρου με ξαπλωστρες και ομπρελες στη χανιωτη στη κατερινη κτλ....η για να το παω και παραπερα εξω απο τα καιρικα οταν οι αγροτες κλεινουν τους δρομους και προκαλουν οικονομικα εμφραγματα στους νταλικερηδες και τα προιοντα που σαπιζουν οπως και σε αλλες κοινωνικες ομαδες τοτε θελουν την καταστροφη τους?..ολα ειναι σχετικα μπαμπη και ο θαυμασμος σε κατι που λεγεται καιρος για μενα προσωπικα δεν εχει ορια η δε νιωθω καμια μα καμια τυψη οταν βρισκομαι μπροστα σ ενα εκλπηκτικο καιρικο φαινομενο και ας ειναι και ακραιο.Λες και η φυση μπαινει σε καλουπια η παει με ρολοι ....ΥΓ το φιλικα εννοειτε,και μπορουμε να διαφωνουμε που επισης εννοειτε.

Με έστειλες αδιάβαστο ρε συ με την επιχειρηματολογία σου..πάω πάσο..άστα αυτα τωρα και συγκεντρώσου σ αυτό που περιμένουμε 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Με έστειλες αδιάβαστο ρε συ με την επιχειρηματολογία σου..πάω πάσο..άστα αυτα τωρα και συγκεντρώσου σ αυτό που περιμένουμε 😎

και καλα κανεις μπαμπη μου και πας πασο γιατι την μαυρογατα δεν γεννηθηκε ακομη ο ανθρωπος που θα την ταπωσει...χαχαχαχα...τυφλα να χει ο κουγιας...χαχαχα..στα καιρικα ειμαστε εν αναμονη εξακολουθω να πιστευω σε καθοδο δυνατου αυλωνας(ποσο δυνατου και αν κατεβασει τοσο πολυ ψυχος που να ρκει για χιονι στα χαμηλα εαω και πεδινα δεν ξερω) οπως επισης εχω μια υποψια οπως εγραψα και πιο πανω οτι θα ειναι σχεδον καρμπον με το προηγουμενο του φλεβαρη σαν στυλ...γνωμη μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Με έστειλες αδιάβαστο ρε συ με την επιχειρηματολογία σου..πάω πάσο..άστα αυτα τωρα και συγκεντρώσου σ αυτό που περιμένουμε 😎

Χαχα και για να συνεχίσω Μπάμπη αυτό που λέει ο Βαγγέλης τον Γενάρη με Σοφία και Υπατια λόγω χιονιού απαγορευτικε το κυνήγι, βασικό έσοδο τον χειμώνα,και ενώ η Σοφία, σύζυγος, ήταν στην μαυρίλα για την οικονομική χασούρα κλεισμένα δωμάτια που ακυρώθηκαν και αλλά εγώ ήμουν μες την καλή χαρά,που να έβλεπες μέσα μου.,ε είναι τρελά φίλε οπότε ας μας κάνει το κέφι,που το θέλω και τόσο πολύ για ένα καλο χιόνι στα τέλη Μάρτη,απωθημένο 25η,βεβαία δεν μας χαλάει και αρχές Απριλη😍😍😍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά θα ήταν να έκανε αποκλειστικά και μόνο μια κακοκαιρία ημιορεινων/ορεινών από δω και πέρα.. Αυτή είναι η γνώμη μου. Η άνοιξη έχει μπει δυναμικά από αρχές Μάρτη και πλέον πιστεύω οποιαδήποτε αλλαγή του καιρού προς το ακραίο κρύο(για την εποχή) θα φέρει αρκετές καταστροφές.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα ποιο πίσω χρονικα το πήγε ο ευρωπαίος στο κύριό του...ενώ τα ανσάμπλ του καμία σχέση ήδη από τις 192 ώρες.....από τις λίγες φορές που έχουν τόσο μεγάλες διαφορές κύριο με ανσάμπλ στον ευρωπάιο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και ο νεος τζιφος καλα το παει..αλλα με εντελως αντιθετο σεναριο..κανε πλακα να καταληξουν και οι δυο στο ιδιο αποτελεσμα με αλλα δρομο ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αχχ παρα τριχα..το ρουφηξε η ιταλια..γι αυτο θελει μοιρογνωμονιο..δεν ειναι εποχη για δυτικα εστω και λιγο..το ψυχος αρκει για μια χωρα για να μην πω για μια περιοχη,οπου σκασει δηλαδη το πρωτο και οποιος προλαβει πηρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...