Jump to content

Recommended Posts

36.1 εδώ, 42% υγρασία μπλιαχ...

Posted (edited)

35 ο ένας σταθμός, 31.7 ο άλλος, δίπλα στη θάλασσα..

Edited by yiannis_volos

.... καλησπέρα σε όλους τους θερμόπληκτους  συνφορουμίτες ..... τώρα 33 C με υγρασία 46 % και heat index T 35 C ...... 

..... εγώ πάντως βρήκα τον τρόπο να αντιμετωπίζω  τις ζεστές μέρες .....

Η απίστευτη ιστορία του ανθρώπου που μένει στον πάγο για δύο ώρες

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά το σπίτι μου μέσα έχει φουλ δροσιά....κάνει δουλειά ο τιτανομέγιστος πλάτανος μου και οι 3 χρυσομαλλούσες ιερές κερασιές μου και δεν μπαίνει ηλιαχτίδα μέσα...........

Posted (edited)

Εκτός από τα 40άρια που έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα έχουμε κ 40άρι  σε Μακρακώμη , Λευκοχώρι κ Θήβα ΕΑΑ καθώς κ Κ.Τιθορέα ΕΜΥ πριν λίγο

Edited by South Athens

...... πριν λίγο ..... Μπόρα δυτικά της Κομοτηνής .....( Δ. Ευγενίδης ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα σύννεφο

Posted (edited)

38 βαθμοί, 36% υγρασία και σχεδόν νηνεμία  στο Πλατύ. 

Edited by thanossnow

...... Μπόρα προς τον Αίγειρο που κινείται νοτιοανατολικά ..... ( Σ. Δάρρας ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης, ουρανός και κείμενο που λέει "+ 23.06.2021 15:33 Τασμός Κομοτηνή Λίμνη Βιστωνίδα- -Λάγους Δήμου 70 Εθνικό πάρκο Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης 65 63 60 55 50 45 40 35 30 25 20 15 10 >73 70 [dBZ] 40 oTpaжaemocT 25 paAapHa 20 15"

Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης, ουρανός και κείμενο που λέει "Πολύανθο 23.06.2021 15:33 Μελέτη Αμβροσία Αίγειρος Παλλάδιο Καλλίστη Μεγάλ >73 έα Μικρό 70 67 65 63 60 55 50 45 40 35 30 25 20 15 10 Παγούρια [dBZ] 40 oTpaжaemocT 35 30 25 paAapHa 20 15 10"

Θήβα 40.4 °C at 15:30, βέβαια εκεί οι καύσωνες πιάνουν και ένα τόπο, σίγουρο χιονάκι (και καλό μάλιστα) κάθε χειμώνα (τουλάχιστον τους τελευταίους χειμώνες συμβαίνει).

..... στην Αίγειρο μας δρόσισε καλά !!!! ..... Μπόρα κ' αεράκι ......  ( M. Andre ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και εξωτερικοί χώροι

Posted (edited)

36 βαθμούς με την αίσθηση να έχει ξεφύγει πάνω από σαράντα μπόρα από τα βόρεια σύνορα κατεβαίνει γρήγορα μάλιστα τοπικό αρκετά φαινόμενο βρέχει δυνατά τώρα χωρίς κάτι ακραίο για την ώρα 

2021-06-23-15-59-18.jpg

2021-06-23-15-59-18.jpg

Edited by fullmoon36

55 minutes ago, South Athens said:

41.4 Σπάρτη

41.3 Αρφαρά

Εντωμεταξύ άλλη μια φορά πρόσεξα οτι η Σπάρτη το 41.4 που έδωσε νωρίτερα το έκανε με Α κ ΒΑ άνεμο εκείνη τη στιγμή. Με το που το γύρισε ΝΑ έπεσε 2 βαθμούς. Άρα με Β/ΒΔ/Α/ΒΑ και σε κάποιες περιπτώσεις ΝΔ φοενιάζει εκεί η περιοχή. Μόνο ο Ν/ΝΑ φαίνεται την ρίχνουν πιο εύκολα. 

https://web.archive.org/web/20210623120955/http://penteli.meteo.gr/stations/sparti/

Επίσης επειδή παρατηρώ και την κάμερα του κέντρου της Σπάρτης που είναι 3 χιλιόμετρα πιο μακριά από τη θάλασσα από οτι ο σταθμός του ΕΑΑ στη Σπάρτη, βλέπω οτι αργεί συνήθως μέχρι και 20 λεπτά να χτυπήσει το κέντρο της Σπάρτης ο ΝΑ σε σχέση με τον σταθμό του ΕΑΑ. Πιστεύω μέσα η πόλη της Σπάρτης λογικά έπιασε το 42άρι σήμερα. Κρίμα που δεν έχουμε σταθμό μέσα στην πόλη ή στα Β προάστια της. Πιστεύω θα βλέπαμε πιο θεαματικά νούμερα.

35.8 στα Καλάβρυτα στα 730μ .....φοβερο 

35.5 εδώ και 42% υγρασία ...λιωσιμο

Καυσωνικο το μεσημερι στην Αττικη.. .το ΝΝδ ρευμα βαραει αλυπητα τα υπηνεμα του Υμηττου και οι γειτονιες μας βραζουν στην κυριολεξια

36 !!!!! Στα 300 μ του Παπαγου !!!!

35.5 ο Βυρωνας

Εγω με το 33.8αρι μου η κλεβω εκκλησια η εχω χαλασμενο αισθητηρα....

Βροντάει εδώ...βόρεια βρέχει....

20210623_162038.jpg

36 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά το σπίτι μου μέσα έχει φουλ δροσιά....κάνει δουλειά ο τιτανομέγιστος πλάτανος μου και οι 3 χρυσομαλλούσες ιερές κερασιές μου και δεν μπαίνει ηλιαχτίδα μέσα...........

Έχω κι εγώ μια αγριοκερασιά ή κάτι τέτοιο δίπλα στο παράθυρο αλλά δεν κόβει τίποτα 😛

1.jpg

Posted (edited)

39 βαθμοί στα Γιάννενα στα 500 μέτρα υψόμετρο!! Μια από τα ίδια στην Λάρισα!

Ξεκίνησε αστάθεια στα πολύ ορεινα

Edited by [weathermaniac]

3 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Βροντάει εδώ...βόρεια βρέχει....

20210623_162038.jpg

Το βόρεια είναι εδώ..

Αρχισε να φυσαει ΒΔ πριν λιγο εκτοξευθηκε η θερμοκρασια απο 36.4 πηγε 38.5 , ευτυχως με 20% υγρασια. Βλεπω τωρα αρχισε να συννεφιαζει και εδω.

4 λεπτά πριν, fullmoon36 είπε:

Το βόρεια είναι εδώ..

Πίσω από εκείνους τους λόφους είσαι γείτονα...😋

Τα Αρφαρα ηδη εκλεισαν 3 ωρες με σταθερα πανω απο 40c ο επιμονος ΔΒΔ τα εκανε το καμινι της σημερινης μερας

10 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Καυσωνικο το μεσημερι στην Αττικη.. .το ΝΝδ ρευμα βαραει αλυπητα τα υπηνεμα του Υμηττου και οι γειτονιες μας βραζουν στην κυριολεξια

36 !!!!! Στα 300 μ του Παπαγου !!!!

Ε όχι και καυσωνικό. Αρκετά ζεστό ναι. 38.1 στα 650μ της Τρίπολης, 38.3 στα 450μ της Αμφίκλειας! Αυτό είναι καυσωνικό.

3 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Πίσω από εκείνους τους λόφους είσαι γείτονα...😋

Αθάνατο Κιλκίς άντε βγες να σε κεράσω μια 🍺🍻

Just now, Ζερίκιος said:

Ε όχι και καυσωνικό. Αρκετά ζεστό ναι. 38.1 στα 650μ της Τρίπολης, 38.3 στα 450μ της Αμφίκλειας! Αυτό είναι καυσωνικό.

Τις επόμενες μέρες η Αττική θα δείξει τα δόντια της

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...