Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές μακράς ασταθειo-καιρίας 7-13/6/2021....Mέρος Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σοβαρά δείγματα ότι η καταιγίδα ΒΔ ψοφαει.. γρήγορο ήταν αυτό.. λογικά όμως θα έχουμε και πιο μετά.

IMG_20210608_152316.jpg

IMG_20210608_152323.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Παρότι έχουμε περισσότερο CAPE σήμερα τα ηλεκτρικά είναι ψόφια, χθες είχε περισσότερα. Γενικά μιλάω, όχι μόνο στη Θεσσαλία..

Δυστυχώς ισχύει. 3500 ηλεκτρικά στον χάρτη της νοτιοανατολικής Ευρώπης, όταν προπέρσι το supercell της Χαλκιδικής  στο ίδιο χρονικό διάστημα είχε 10000 ηλεκτρικά από μόνο του..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς ισχύει. 3500 ηλεκτρικά στον χάρτη της νοτιοανατολικής Ευρώπης, όταν προπέρσι το supercell της Χαλκιδικής  στο ίδιο χρονικό διάστημα είχε 10000 ηλεκτρικά από μόνο του..

Γενικά βλέπω μια τάση γρήγορης διάλυσης των αναπτύξεων. Δημιουργούνται αρκετά αλλά πεθαίνουν στο ίδιο σημείο, δεν προχωράνε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... Eντυπωσιακο άδειασμα καταιγίδας από τις ακτές της Πιερίας όπως φαίνεται από την κάμερα των 40 Εκκλησιών ...... ( Ν. Κεραυνός ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα σύννεφο και κείμενο που λέει "klisies Meteology εκκλησιές Θεσσαλονίκη"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Για άλλη μια φορά συνεχίζεται από πέρσι αυτή η ιστορία, η ισχυρή καταιγίδα της ημέρας είναι νοτιοδυτικα

IMG_20210608_153746.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει με καλή ένταση σχετικά τώρα. 

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απερίγραπτο το τι ζητάμε τη τελευταία ώρα στα γρεβενα ....καταστροφή απόλυτη....το νερό μέσα στη πόλη στους 40 πόντους για πρώτη φορά στη ζωή μου το χαλάζι έφτασε να ναι σαν καρυδι....διαλύθηκαν όλα....μπειτε στο σταθμό να δείτε.. θα στείλω εικόνες βιντεο πιο μετά γιατι δεν έχω ρεύμα..

Για μια ώρα εριχνε με πανω από 76 μμ .. έφτασε μέχρι 190 μμ την ωρα...εχει ρίξει σε μια ώρα μέχρι τώρα 53μμ απίστευτα νούμερα ...ευτυχώς τα έριξε εδω και όχι σε μέρη που πλημμυρίζουν αν και πλημμύρισαν αρκετά σπίτια και εδώ...ότι πιο δυνατό έχω δει στη ζωή μου..και ξεκίνησε σαν μια μικτη στήλη μαύρη να πέφτει στη γη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...