Jump to content
Κώστας.

Αυτοσυστηθείτε όσοι και όσο θέλετε

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Καλησπερα σας!Εδω και 1 μήνα μπαίνω συχνά στο χώρο αυτόν γράφοντας κι εγω τη γνώμη μου, βρίσκω πολύ καλό το σάιτ σας και κόσμιο με παιδιά που γνωρίζουν και πράγματα.Δημήτρης λέγομαι, 35 ετών είμαι ενω εργάζομαι και στο εμπορικό ναυτικό!Εδω και 3 χρόνια ασχολούμαι ερασιτεχνικά βέβαια, με μοντέλα και το καιρό...Συμβιβάζομαι και με τις 4 εποχές, μόνο τους καύσωνες δε θέλω να βλέπω ενω το χειμώνα δεν ειμαι φαν της νοτιαδούρας, της σκόνης και των υπερβολικά υψηλών θερμοκρασιών για την εποχή.Αγαπημένο καιρικό φαινόμενο....το χιόνι φυσικά!

Καλώς φίλο τον Δημήτρη! τα λέμε ήδη  φυσικά όπως είπες εδώ και καιρό! Καλά χιόνια να έχουμε με το καλό φίλε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.

Ειμαι ο Περικλης .Στα forum καιρικου ενδιαφεροντος απο το 2002 ....Σιγουρα με καποιους εχουμε ξανασυναντηθει 

Ειμαι Μηχανικος Δικτυων Τηλεπικοινωνιων και εργαζομαι σε παροχους σταθερης τα τελευταια 15 χρονια .

Ειμαι ΑΕΚ και κυνηγος....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 13/12/2019 at 6:05 ΜΜ, akisioannina είπε:

Γεια σας . Άκης από Γιαννενα ασχολούμαι εδώ και χρόνια με τα καιρικά δρώμενα . Όσοι ήτανε στο snowreport έγραφα με το ψευδώνυμο klasimentes

Ελα ρε Ακη εσύ είσαι? Αϊντεεεεεεε…..χαιρετισμούτς στο Κωνσταντινιδέϊκο….καλώς όρισες κι εδώ αδελφέ....χαθήκαμε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, periklis είπε:

Καλησπερα και απο εμενα.

Ειμαι ο Περικλης .Στα forum καιρικου ενδιαφεροντος απο το 2002 ....Σιγουρα με καποιους εχουμε ξανασυναντηθει 

Ειμαι Μηχανικος Δικτυων Τηλεπικοινωνιων και εργαζομαι σε παροχους σταθερης τα τελευταια 15 χρονια .

Ειμαι ΑΕΚ και κυνηγος....

 

Καλωσηρθες ΑΕΚαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, periklis είπε:

Καλησπερα και απο εμενα.

Ειμαι ο Περικλης .Στα forum καιρικου ενδιαφεροντος απο το 2002 ....Σιγουρα με καποιους εχουμε ξανασυναντηθει 

Ειμαι Μηχανικος Δικτυων Τηλεπικοινωνιων και εργαζομαι σε παροχους σταθερης τα τελευταια 15 χρονια .

Ειμαι ΑΕΚ και κυνηγος....

 

Καλώς ήρθες ή καλύτερα καλώς ξαναβρεθήκαμε φίλε Περικλή!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα κι από εμένα

σας παρακολουθούσα χρόνια ολόκληρα στο παλιό forum αν κι εκεί η συμμετοχή μου με μηνύματα ήταν μόνο σποραδική... Γιώργος 49 ετών, Καθηγητής στη Γεωπονική ΑΠΘ... Παιδί που μεγάλωσε περιμένοντας Δευτερα, Τεταρτη, Παρασκευή τον Λαζάνη, την Καραμανή ή τον Μελανίτη στο δελτίο καιρού για τους αγρότες εκεί στα πρώτα χρόνια της δεκαετίας του `80 κι όταν αναμένονταν χιονοπτώσεις περνούσε ώρες στο μπαλκόνι μετρώντας την θερμοκρασία με το θερμόμετρο τοίχου που υπήρχε μέσα στο σπίτι, αναμένοντας την πτώση της Τ. Επικές καιρικές στιγμές μου ο χιονιάς του 88 τον οποίο έζησα την πρώτη του μέρα στη Θεσσαλονίκη και τις υπόλοιπες 2 στο χωρίο καταγωγής μου (Πλατύ Ημαθίας) και ο χιονιάς του 2001 που τον έζησα εξολοκλήρου στο Πλατύ και ήταν μακράν καλύτερος του `88 (για το Πλατύ...)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, George71 είπε:

Καλημέρα κι από εμένα

σας παρακολουθούσα χρόνια ολόκληρα στο παλιό forum αν κι εκεί η συμμετοχή μου με μηνύματα ήταν μόνο σποραδική... Γιώργος 49 ετών, Καθηγητής στη Γεωπονική ΑΠΘ... Παιδί που μεγάλωσε περιμένοντας Δευτερα, Τεταρτη, Παρασκευή τον Λαζάνη, την Καραμανή ή τον Μελανίτη στο δελτίο καιρού για τους αγρότες εκεί στα πρώτα χρόνια της δεκαετίας του `80 κι όταν αναμένονταν χιονοπτώσεις περνούσε ώρες στο μπαλκόνι μετρώντας την θερμοκρασία με το θερμόμετρο τοίχου που υπήρχε μέσα στο σπίτι, αναμένοντας την πτώση της Τ. Επικές καιρικές στιγμές μου ο χιονιάς του 88 τον οποίο έζησα την πρώτη του μέρα στη Θεσσαλονίκη και τις υπόλοιπες 2 στο χωρίο καταγωγής μου (Πλατύ Ημαθίας) και ο χιονιάς του 2001 που τον έζησα εξολοκλήρου στο Πλατύ και ήταν μακράν καλύτερος του `88 (για το Πλατύ...)

Kαλως ηρθες φιλε Γιωργο.👋 Τα πιο μεγαλα παιδια βλεπουμε στο παραπανω ποστ τον εαυτο μας.Ειμαστε τυχεροι που τα ζησαμε.Καλη παραμονη με πολλες χιονισμενες αναφορες.☃️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 19/12/2019 at 9:41 ΜΜ, Beach-snow NG είπε:

Ελα ρε Ακη εσύ είσαι? Αϊντεεεεεεε…..χαιρετισμούτς στο Κωνσταντινιδέϊκο….καλώς όρισες κι εδώ αδελφέ....χαθήκαμε!!!

Κώστα καλώς σας βρήκα.Ευχομαι να φέρω γούρι και επιτέλους να δούμε χειμώνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Καλαμπακα παιδιά Ευθύμιος , λογικά οι περισσότεροι με ξέρετε αν και τα τελευταία χρόνια δεν ποστάρω συχνά στα καιρικά φόρουμ , από τότε δηλαδή που εμφανιστήκαν και τα μικρά μου....  Με την ευχή λοιπόν  το Σκυριακο να πάνε όλα καλά και να δούμε όσο γίνεται περισσότεροι από την μια άκρη της Ελλάδας ως την άλλη , το τιμημένο την αρρώστια μας το ΧΙΟΝΙ

Επεξεργάστηκε από meteora
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, meteora said:

Από Καλαμπακα παιδιά Ευθύμιος , λογικά οι περισσότεροι με ξέρετε αν και τα τελευταία χρόνια δεν ποστάρω συχνά στα καιρικά φόρουμ , από τότε δηλαδή που εμφανιστήκαν και τα μικρά μου....  Με την ευχή λοιπόν  το Σκυριακο να πάνε όλα καλά και να δούμε όσο γίνεται περισσότεροι από την μια άκρη της Ελλάδας ως την άλλη , το τιμημένο την αρρώστια μας το ΧΙΟΝΙ

Σε θυμάμαι απ τα παλιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, meteora είπε:

Από Καλαμπακα παιδιά Ευθύμιος , λογικά οι περισσότεροι με ξέρετε αν και τα τελευταία χρόνια δεν ποστάρω συχνά στα καιρικά φόρουμ , από τότε δηλαδή που εμφανιστήκαν και τα μικρά μου....  Με την ευχή λοιπόν  το Σκυριακο να πάνε όλα καλά και να δούμε όσο γίνεται περισσότεροι από την μια άκρη της Ελλάδας ως την άλλη , το τιμημένο την αρρώστια μας το ΧΙΟΝΙ

Καλως ξανανταμωσαμε φιλε.Καλο χειμωνα!🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 23/12/2019 at 12:21 ΜΜ, meteora είπε:

Από Καλαμπακα παιδιά Ευθύμιος , λογικά οι περισσότεροι με ξέρετε αν και τα τελευταία χρόνια δεν ποστάρω συχνά στα καιρικά φόρουμ , από τότε δηλαδή που εμφανιστήκαν και τα μικρά μου....  Με την ευχή λοιπόν  το Σκυριακο να πάνε όλα καλά και να δούμε όσο γίνεται περισσότεροι από την μια άκρη της Ελλάδας ως την άλλη , το τιμημένο την αρρώστια μας το ΧΙΟΝΙ

Πως δεν σε ξέρουμε ρε Ευθύμη!! Καλώς ξαναβρεθήκαμε φίλε!! Καλές αναφορές και καλούς σχολιασμούς στο καινούριο μας "σπίτι",.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Πως δεν σε ξέρουμε ρε Ευθύμη!! Καλώς ξαναβρεθήκαμε φίλε!! Καλές αναφορές και καλούς σχολιασμούς στο καινούριο μας "σπίτι",.....

Ευχαριστώ Σώτο!!  εμείς οι παλιοί από το άλλο φόρουμ λίγο πολύ ξέρει ο ένας τον άλλον. Τώρα που μεγαλώνουν τα μικρά θα έχω λίγο χρόνο παραπάνω.... αλλά ο καιρός είναι αυτός που τα τελευταία χρόνια μας έχει πικράνει κάπως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια χαρά στα παιδιά.Πολύ καλύτερο το νέο φορουμ! Έρχομαι από το άλλο φόρουμ 9 χρόνια μέλος και 14 χρόνια παρατηρητής του.Εύχομαι καλές γιορτές Καλά  Χριστούγεννα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, snowmix99b είπε:

Γεια χαρά στα παιδιά.Πολύ καλύτερο το νέο φορουμ! Έρχομαι από το άλλο φόρουμ 9 χρόνια μέλος και 14 χρόνια παρατηρητής του.Εύχομαι καλές γιορτές Καλά  Χριστούγεννα!

Σε θυμόμαστε φίλε.Καλως ξαναβρεθηκαμε λοιπον🙂Καλες γιορτές και καλό χειμώνα να έχουμε.🌨️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, snowmix99b είπε:

Γεια χαρά στα παιδιά.Πολύ καλύτερο το νέο φορουμ! Έρχομαι από το άλλο φόρουμ 9 χρόνια μέλος και 14 χρόνια παρατηρητής του.Εύχομαι καλές γιορτές Καλά  Χριστούγεννα!

Καλώς ξαναβρεθήκαμε φίλε!! Καλές χιονοαναφορές και όχι μόνο!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρετώ, Λουκάς. Καταγωγή από Λιβαδειά όπου πέρασα τα σχολικά και παιδικά μου χρόνια. Σπούδασα στο Εθ. Μετσόβιο Πολυτεχνείο μένοντας στην Αθηνα οπού και παντρεύτηκα. Τα τελευταία τρία χρόνια επαναπατρίστηκα στη Λιβαδειά. 
Η περιοχή της Λιβαδειάς με τον Παρνασσό και τον Ελικώνα να υψώνονται μπροστά της  και την ποικιλία των καιρικών φαινόμενων σε αναγκάζει να ασχοληθείς με τον καιρό. Είχα και το καιρικό μικρόβιο από μικρός έχοντας αγάπη και τρέλα για τον καιρό. Έτσι, άλλαζα συνέχεια θέσεις στα θερμόμετρα και έφτιαχνα αυτοσχέδια βροχόμετρα, ανεμόμετρα κα. Κρατούσα σημειώσεις για τα καιρικά δρώμενα και αισθάνομαι ευτυχισμένος που έζησα τον Μάρτη του 87!
Το προηγούμενο φόρουμ το παρακολουθούσα από τη δεκαετία του 90, αργότερα έγραφα εκεί με το ίδιο ψευδώνυμο (Luk). Εμπλούτισα τις γνώσεις μου για τον καιρό μέσα από το φόρουμ από τα αξιόλογα παιδιά που πρόσφεραν τις γνώσεις τους εκεί.
Μου αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί το νέο φόρουμ και εύχομαι να μεγαλώσει και να προφέρει περισσότερες γνώσεις και έγκαιρη ενημέρωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Luk είπε:

Χαιρετώ, Λουκάς. Καταγωγή από Λιβαδειά όπου πέρασα τα σχολικά και παιδικά μου χρόνια. Σπούδασα στο Εθ. Μετσόβιο Πολυτεχνείο μένοντας στην Αθηνα οπού και παντρεύτηκα. Τα τελευταία τρία χρόνια επαναπατρίστηκα στη Λιβαδειά. 
Η περιοχή της Λιβαδειάς με τον Παρνασσό και τον Ελικώνα να υψώνονται μπροστά της  και την ποικιλία των καιρικών φαινόμενων σε αναγκάζει να ασχοληθείς με τον καιρό. Είχα και το καιρικό μικρόβιο από μικρός έχοντας αγάπη και τρέλα για τον καιρό. Έτσι, άλλαζα συνέχεια θέσεις στα θερμόμετρα και έφτιαχνα αυτοσχέδια βροχόμετρα, ανεμόμετρα κα. Κρατούσα σημειώσεις για τα καιρικά δρώμενα και αισθάνομαι ευτυχισμένος που έζησα τον Μάρτη του 87!
Το προηγούμενο φόρουμ το παρακολουθούσα από τη δεκαετία του 90, αργότερα έγραφα εκεί με το ίδιο ψευδώνυμο (Luk). Εμπλούτισα τις γνώσεις μου για τον καιρό μέσα από το φόρουμ από τα αξιόλογα παιδιά που πρόσφεραν τις γνώσεις τους εκεί.
Μου αρέσει ο τρόπος που λειτουργεί το νέο φόρουμ και εύχομαι να μεγαλώσει και να προφέρει περισσότερες γνώσεις και έγκαιρη ενημέρωση.

Βαρυτατη η παθηση και του γνωστου μας τοσα χρονια Λουκα.Λογω της ανιατης ασθενειας του,προτεινεται ο εγκλεισμος του δια παντως στο weather-club.  Σηκωσε λιγο τα χερακια τωρα να φορεσουμε αυτο.

image.png.0982276ced2272a50510cf54d802a59d.png

Καλως ξαναβρεθηκαμε φιλε.😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχα η μητερα μου σιγουρα θα μου το φορουσε!

Καμια φορα αναρωτιεμαι φιλε Τεο, αν ζουσαμε σε ακρως χιονισμενες περιοχες, θα ειχαμε την ιδια τρελα? 😆 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Luk είπε:

Χαχα η μητερα μου σιγουρα θα μου το φορουσε!

Καμια φορα αναρωτιεμαι φιλε Τεο, αν ζουσαμε σε ακρως χιονισμενες περιοχες, θα ειχαμε την ιδια τρελα? 😆 

Χαχα ωραια η μαμα! Νομιζω οτι αν το βλεπαμε καθε μερα θα το ειχαμε συνηθισει και δε θα μας εκανε τοσο αισθηση.Εαν εμενα π.χ στο Οσλο ισως εκστασιαζομουνα με καταιγιδες ,ασταθειες,και νεφικα συστηματα που σπανιζουν εκει.🙂 Μαλλον δε θα ενδιαφερομασταν για χαρτες ψυχρων εισβολων αλλα  για χαρτες αντικυκλωνικων πιεσεων. Το κανω εικονα σε αντιστοιχο φορουμ....τραβαμε ολοι λιγο δυτικοτερα να ερθει ο Αζοοοορ (πω πω θα πεσει φωτια να με καψει)🙊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα ζεστό καλοσωρισμα και από μένα σε όλα τα παιδιά!!! 

Καλή διαμονή στο forum και καλές αναφορές!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας παιδια χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια πανω απο ολα!! Σας παρακολουθω πολλα χρονια (σε αλλο φορουμ) και τωρα ειπα να γραψω και εγω καλως σας βρηκα!! Εχω μαθει παρα πολλα απο σας και σας ευχαριστω για αυτο! Ευχομαι ολοψυχα το πιο τρελο ονειρο καθε χιονοτρελαμενου να γινει πραγματικοτητα!! Και θα σας δινω τις αναφορες μου απο το περιστερι!!!! Καλως σας βρηκα παιδες!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, makis είπε:

Γεια σας παιδια χρονια πολλα με υγεια και ευτυχια πανω απο ολα!! Σας παρακολουθω πολλα χρονια (σε αλλο φορουμ) και τωρα ειπα να γραψω και εγω καλως σας βρηκα!! Εχω μαθει παρα πολλα απο σας και σας ευχαριστω για αυτο! Ευχομαι ολοψυχα το πιο τρελο ονειρο καθε χιονοτρελαμενου να γινει πραγματικοτητα!! Και θα σας δινω τις αναφορες μου απο το περιστερι!!!! Καλως σας βρηκα παιδες!!!!

Καλως ηλθες στη παρεα μας φιλε.Καλες βροχοχιονοαναφορες απ τα δυτικα προαστια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...