Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

αυτο το προς τα πανω με τρελενει και εμενα.... γιατι....

μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα.. αν συνέχιζε ο αέρας θα εκαιγε μαζικά προς την πορεία που είχε πριν.. ΑΝ σταματήσει ο αέρας, θα πάει προς τα πάνω μιας και η φωτιά ανεβαίνει προς τα πάνω αφού θερμαίνει το αέρα γύρω της..  Αυτές τις ημέρες κάνω την διπλωματική μου για την επιρροή της Εύβοιας στα χιόνια της Αττικής, και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλάμε για σκατόκαιρο πραγματικά...ήταν που θα δρόσιζε σήμερα..... αηδία  σκέτη.... 37,6 μέγιστη αντί για 39-40 που είχαμε τόσες μέρες ...το μόνο καλό ότι δεν είχε τόσο υγρασία.....29 βαθμοί η ώρα 11 το βράδυ και καλά μετά την πτώση της θερμοκρασίας ....... 😡απίστευτο που δεν φαίνεται στον λογικό προγνωστικό ορίζοντα να πέφτει η θερμοκρασία κάτω από τους 20 στα 850... χωρίς φαινόμενα επίσης..... κρίμα θα έχουμε πολλά θέματα ακόμα στην ήδη χαροκαμένη χώρα μας....μισούσα το καλοκαίρι ..τώρα το καταριέμαι κυριολεκτικά......🤬

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει...Αισθανομαι οτι καποιος εχει ενα τηλεχειριστηριο και με το πατημα ενος κουμπιου βαζει φωτια οπου θελει και οποτε θελει..Το μονο θετικο οτι οι ανθρωπινες απωλειες πανελλαδικως ειναι ελαχιστες σε σχεση με την απωλεια περιουσιων και δασους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Φούντωσε τωρα πολυ κατα επανω

Ναι αλλά παραμένει στο ίδιο σημείο 

Ξανά έπεσε  λίγο τώρα.

Πρέπει να έχει επίγειες δυνάμεις στην περιοχή 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως σαν γενικός κανόνας η ταχύτητα αναδου είναι  μεγαλύτερη από αυτή της καθόδου,αυτό είναι το μόνο αρνητικό για την Πάρνηθα.Με τους ανέμους δεν νομίζω να έχουμε τόσο θέμα μέσα στη νυχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει αλλαξει ξανα ο άνεμος?,

Δειτε μια την φορά των καπνων που βγάζει στην ζουγκλοκαμερα 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει...Αισθανομαι οτι καποιος εχει ενα τηλεχειριστηριο και με το πατημα ενος κουμπιου βαζει φωτια οπου θελει και οποτε θελει..Το μονο θετικο οτι οι ανθρωπινες απωλειες πανελλαδικως ειναι ελαχιστες σε σχεση με την απωλεια περιουσιων και δασους..

.....δυστυχως τιποτα θετικό δεν υπαρχει.....για να φτιαξεις ενα σπιτι δινεις τη ζωη σου.....Όταν καιγεται ενα δασος αφανίζονται χιλιάδες ζωές.....τιποτα το θετικο δεν υπάρχει......δυστυχως.....!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Εχει αλλαξει ξανα ο άνεμος?,

Δειτε μια την φορά των καπνων που βγάζει στην ζουγκλοκαμερα 

Ειχε ξαναλλαξει πριν μισή ώρα οπως τωρα....Αλλά μετά είχε άπνοια και φανηκε οτι ξαναφουντωσε ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ειχε ξαναλλαξει πριν μισή ώρα οπως τωρα....Αλλά μετά είχε άπνοια και φανηκε οτι ξαναφουντωσε ..

Την πάει ξανά προς τα καμμένα την φωτιά 

Φαίνεται ξεκάθαρα αυτό απ την κάμερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

παιδια ισχυει οτι βαλαν και στο χαλανδρι πυρκαγια; καποιος βλεπει; καποια καμερα υπαρχει?

Έχω ακούσει για κάποιους που προσπάθησαν να βάλουν αλλά μπορεί να είναι και fake news. Για φωτιά αυτή την ώρα στο Χαλάνδρι δεν ξέρω, δεν έχω άμεση οπτική πρόσβαση στο δάσος. Αν ξέρει κάποιος φίλος Κάτι να μας πει παρακαλώ 

Επεξεργάστηκε από snowzz
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, snowzz είπε:

Παιδιά δε ξέρω κατά πόσον είναι έγκυρο αλλά μου το έστειλαν τώρα και ίσως πρέπει να γίνει κάτι πριν είναι αργά 

 

IMG-771a59278eea719b78ed93c3c5f15a67-V.jpg

Τέρμα μουφα φαίνεται ευτυχώς. Ελπίζω δηλαδή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

παιδια ισχυει οτι βαλαν και στο χαλανδρι πυρκαγια; καποιος βλεπει; καποια καμερα υπαρχει?

δεν ξέρω αν είναι βλακείες η όχι. από twiter είναι αυτό

E8IhUz7WUAM0nVV?format=jpg&name=medium

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snowzz είπε:

Έχω ακούσει για κάποιους που προσπάθησαν να βάλουν αλλά μπορεί να είναι και fake news. Για φωτιά αυτή την ώρα στο Χαλάνδρι δεν ξέρω, δεν έχω άμεση οπτική πρόσβαση στο δάσος. Αν ξέρει κάποιος φίλος Κάτι να μας πει παρακαλώ 

διαβαζω στο τουιτερ και δεν ξερω τι ισχυει. 2 ατομα το εχουν πει ηδη και οτι εχει παει πυροσβεστικη. μην αγγιξουν και τον υμηττο μετα παει θα χαθει οτι εχει απομηνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Τέρμα μουφα φαίνεται ευτυχώς. Ελπίζω δηλαδή..

Και εμένα για κακοστημενο fake news μου κάνει η τουλάχιστον θέλω να ελπίζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δεν ξέρω αν είναι βλακείες η όχι. από twiter είναι αυτό

E8IhUz7WUAM0nVV?format=jpg&name=medium

αυτο ειχα δει και εχω φρικαρει....... πολυ πυκνο δασος ο Β υμηττος...... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...