Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

3 νεες εστιες παιδια... κατω απο παρνηθα θα ανεβασω εικονα απο την καμερα τωρα

Βλεπω κοντα να ειναι πυροσβεστικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Το άλλο με τον τοτο? Την πέρασε γ πλάκα 

Εδω την περασε εχθες με απνοια. Σημερα με αερα ηταν σαν να μην υπηρχε "αντιπυρικη ζωνη".

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Βλεπω κοντα να ειναι πυροσβεστικα 

εγω ριχνω ευχες και μακαρι να πιασουν τοπο./ και ας σβηστουν αμεσως οι προθεσεις πλεον ειναι οφθαλμοφανεις

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπω κριμα μεγαλο....εχουν στερεψει τα.λογια...

Και θα ηταν απο τις ελαχιστες λυτρωτικες βραδιες στον υπερκαυσωνα που βιωνουμε.εδω και 12 ημερες....

21 βαθμους στα 1230 μ η Παρνηθα....κρυωσε.αρκετα.εχει να πεσει 8 μερες κατω απο τους 26 !!!!!

27αρι ηδη Παπαγου στα του Υμηττου...

28.5 ο ψηλος.σταθμος.στου Ζωγραφου και 29.1 εγω στα 180 μ..

.αλλα τι να το κανεις οταν.δεν μπορεις να ανασανεις απτην καπνιλα.και.βρεχει.σταχτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

 

 

IMG_20210807_002230.jpg

μπορω να πω οτι το βραδυ παιζει να μπορουν να κανουν και πιο ευκολα τη δουλεια τους οι πυροσβεστες. δεν μπλοκαρουν τους δρομους οι τριμαλακες ουτε οι δημοσιογραφοι μπλεκονται στα ποδια τους. ελπιζω και προσωπικα πιστευω οτι θα τα καταφερουν σημερα βραδυ. αν και αυριο θα μπουν νεα . η περιοχη εχει στοχοποιηθει ξεκαθαρα αφου εχουν μπει εκ νεου 5 φορες μετωπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μετωπο στην πλαγια της παρνηθας εχει βελτιωθει πολυ πολυ πολυ ευτυχως.
πρεπει να το σβησουν ομως τελειωτικα μην αφησουν περιθωρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μελτέμι ο β.ανατολικος τι ρόλο θα παίξει ρε παιδιά?γιατί δεν το βλέπω για καλό την προβλεπόμενη στροφή των ανέμων? είδικα η φωτιά που είναι ανατολικά της Εθνικης οδού με β.ανατολικο που θα πάει?μακάρι να βγω απόλυτα ψεύτης αλλα έχουν πάρει μέτρα άραγε και για άλλες περιοχές που θεωρούμε εκτός εντελώς?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

Το μελτέμι ο β.ανατολικος τι ρόλο θα παίξει ρε παιδιά?γιατί δεν το βλέπω για καλό την προβλεπόμενη στροφή των ανέμων? είδικα η φωτιά που είναι ανατολικά της Εθνικης οδού με β.ανατολικο που θα πάει?μακάρι να βγω απόλυτα ψεύτης αλλα έχουν πάρει μέτρα άραγε και για άλλες περιοχές που θεωρούμε εκτός εντελώς?

εγω το λεω με βεβαιοτητα πως μολις πιασει ΒΑ εστω και 5 bf θα δουμε τυχαια παλι ετσι; νεες πυρκαγιες σε ορεινους ογκους που επιρρεαζονται ευκολα απο ΒΑ. δεν θα πω ποιοι η τι . ποτε δεν ξερεις ποιος κοιταει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

εγω το λεω με βεβαιοτητα πως μολις πιασει ΒΑ εστω και 5 bf θα δουμε τυχαια παλι ετσι; νεες πυρκαγιες σε ορεινους ογκους που επιρρεαζονται ευκολα απο ΒΑ. δεν θα πω ποιοι η τι . ποτε δεν ξερεις ποιος κοιταει

Μα σορι κι όλας...καιρικό φόρουμ είμαστε με τους ανέμους ασχολούμαστε οπότε όλοι μας λίγο πολύ ξέρουμε ότι ο β.ανατολικος όταν φυσά σπρώχνει τα πάντα στα ν.δυτικα...μακαρι να βλέπει κανείς θα έλεγα εγώ ρε συ..κάνουμε σκέψεις βάση χόμπι και δεν θα φοβηθούμε να πούμε τα αυτονόητα που ελπίζω να τα έχουν σκεφτεί οι υπεύθυνοι όλου του δράματος μην έχουμε και χειρότερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Μα σορι κι όλας...καιρικό φόρουμ είμαστε με τους ανέμους ασχολούμαστε οπότε όλοι μας λίγο πολύ ξέρουμε ότι ο β.ανατολικος όταν φυσά σπρώχνει τα πάντα στα ν.δυτικα...μακαρι να βλέπει κανείς θα έλεγα εγώ ρε συ..κάνουμε σκέψεις βάση χόμπι και δεν θα φοβηθούμε να πούμε τα αυτονόητα που ελπίζω να τα έχουν σκεφτεί οι υπεύθυνοι όλου του δράματος μην έχουμε και χειρότερα 

εγω το λεω οτι οι εμπρηστες που υπαρχουν εξω μην ψαχνουν πληροφοριες  γενικα. πολυ σεναριο κανω αλλα ολα τα εχουμε δει τι να πω εχω ψιλοχεστει πανω μου με τους ψυχανωμαλους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εριξα μια ματια στην καμερα παλι... δεν αφηνουν να ηρεμισει η κατασταση εχουν βαλει πολλες νεες εστιες..... και εχουν φουντωσει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

εγω το λεω οτι οι εμπρηστες που υπαρχουν εξω μην ψαχνουν πληροφοριες  γενικα. πολυ σεναριο κανω αλλα ολα τα εχουμε δει τι να πω εχω ψιλοχεστει πανω μου με τους ψυχανωμαλους

Αχ εμάς παριμένουν λες οι δαίμονας που ότι τιμωρία και να σκεφτεί κανείς για αυτό έγκλημα είναι μικρή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσο αφορά την Πάρνηθα θα είναι θαύμα να μην καεί κατά την ταπεινή μου γνώμη.Το μέτωπο δεν είναι αυτο που φαίνεται από την ζουγκλοκάμερα. Σε ευθεία το μέτωπο ειναι κατά μήκος από Βασιλικά  μέχρι Μαλ@κ@σα. Στο ψηλότερο σημείο, στην Ιπποκράτειος Πολιτεία δηλαδή,  θέλει απλώς ένα άγγιγμα του ΒΑ ανέμου για να πάρει την ανηφόρα προς την κορυφή από τη  βορεινη  πλευρά. Μέχρι το ξημέρωμα θα ξέρουμε τι έχει καταφέρει η πυροσβεστική . Ελπίζω να ξαφνιαστώ ευχάριστα το πρωί για πρώτη φορά τις τελευταίες μέρες . 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Συμφωνα με το ΣΚΑΙ στο υψος της Βαρυπομπης μαζευτηκαν 100 νεαροι συγκεκριμενου ιδεολογικου προσημου και τραμπουκισαν τους πυροσβεστες, παρεμποδιζοντας παραλληλα το εργο τους. Επενενεβησαν τα ΜΑΤ για να τους προστατεψουν, πλην ομως το εργο τους συνεχιζει να παρεμποδιζεται .( Παραλληλα και κατα διαβολικη συμπτωση, την ιδια στιγμη, ξεπηδανε και παλι νεες εστιες τριγυρω με απνοια.)

Με επιφυλαξη για την εγκυροτητα των παραπανω οπως μεταδοθηκαν απο το ΣΚΑΙ διοτι προσωπικα αδυνατω να πιστεψω οτι εχει συμβει κατι τετοιο.

 

Εδώ κολλάει το σχόλιο του teo73.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Spartan είπε:

Ειναι επισημο πλεον

 

E8Io6R8XoAcgD2C.jpg

Δωστε μας το μνπν να δει τι σημαινει πόνος και να μην ξεψυχαει..γμμν δολοφονε να σε ειχα στα χερια μου και ας μ εκλειναν για παντα μεσα μετα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καθε μερα στο χωριο με τον μητσακο τα λεμε...Οτι μου χει πει μεχρι τωρα ως γνωστης και της ευρυτερης περιοχης βεβαια του Κρυονεριου και οχι μονο,εχει πεσει μεσα...Ευχομαι ολοψυχα να διαψευστει το φιλαρακι και η Παρνηθα να σωθει...Πρεπει να σωθει...

Δυσκολες μερες και ωρες για πολλους...Φιλους,γνωστους και αγνωστους...Οσο πλουσια κι αν ειναι η γλωσσα μας,τωρα οι λεξεις βγαινουν με το σταγονομετρο..Θα προσπαθησω να κλεισω τα ματια μου..Κουραστηκα ρε παιδια..

Χαθηκαν περιοχες που περασα ομορφα,με φιλους καλους..Συμμεριζομαι τον πονο τους που φυσικα ειναι μεγαλυτερος επειδη εμεναν εκει..Κρυονερι,δροσοπηγη..Τελειωσανε...

Θα ξαναγινουν ομως..Ετσι θελω να πιστευω και ετσι πρεπει να γινει...Αρκει και το κρατος μια φορα να σταθει ανταξιο...Μια φορα...Χαθηκαν πανελλαδικως,δαση,αναμνησεις,περιουσιες ακομα και ανθρωποι...Μια φορα ρε...

Καλο βραδυ παιδες μου...Κουραγιο σε ολους!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...