Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Και που να βαλω και το αλλο που επισης συνεβη φετος.

"Εμεινα 2,5 μερες χωρις θερμανση,χωρις τζακι, στη Μηδεια" 

🤣🤣

Ποιό ρε συ. Το άλλο να βάλεις

''ΕΠΙΒΙΩΣΑ ΤΟ 2021 ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΔΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΥΣΩΝΑ.EIMAI SURVIVOR''

🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45.2 Μακρακωμη με λιβα που ενισχυεται οσο περναει η ωρα....απο 9 χλμ ριπη εφθασε 29 χλμ πριν λιγο...αυτο θα πει φυσικο σεσουαρ...

Αντε να δουμε μεγιστη σημερα ειμαι πολυ περιεργος....μην την περιμενετε πριν τις 18.30-19.00...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Θα καεί το χωριό μου αν βγει ΝΔ... ο ασθενής ΒΔ μας σώζει αυτή την ώρα... που σπρώχνει την φωτιά πιο νότια!

Χθες το πρωι που τα λέγαμε δεν περίμενα ότι θα ξεμεινουμε ουσιαστικά από πτητικά μέσα . Βλέπω πλάνα στην ΕΡΤ,η φωτιά κατεβαίνει πλαγιες με άπνοια και δεν γίνεται ούτε μια ρίψη νερού.  Ελπίζω αυτοί που είναι υπεύθυνοι στη  περιοχή να προετοιμαστούν για τον ΝΔ άνεμο το βράδυ . Να ρίξουν όλο το βάρος τουλάχιστον σε καθαρισμούς και αντιπυρικές ζώνες .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geornik είπε:

Ηθελα να ξερα η Μακρακωμη ειναι απο τα θερμοτερα χωρια στην κοιλαδα του Σπερχειου ή εχει κ αλλα θερμοτερα?

Καταρχας.ειναι κωμοπολη οπως κ.η Σπερχειαδα απεναντι της...ειναι απτα θερμοτερα γιατι ειναι μες.στη μεση του καμπου - κοιλαδας δηλαδη δεν μπορει ουτε να την πιασει εστω και λιγο η αυρα απο Μαλιακο αλλα και ουτε να επωφεληθει απο το υψομετρο των χωριων ειτε προς Βελουχι ειτε προς Γουλινα...αν ψηφιζα για θερμοτερο μερος ισως τα χωρια Παλιουρι Μακρη η Λιανοκλαδι βεβαια το Λιανοκλαδι ειναι πιο κοντα στο Μαλιακο ενω το Παλιουρι στο τελος του βρεχεται απο το Σπερχειο εχει μια ωραια γουβα με πλατανια βελανιδιες κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, kouvanos said:

45.2 Μακρακωμη με λιβα που ενισχυεται οσο περναει η ωρα....απο 9 χλμ ριπη εφθασε 29 χλμ πριν λιγο...αυτο θα πει φυσικο σεσουαρ...

Αντε να δουμε μεγιστη σημερα ειμαι πολυ περιεργος....μην την περιμενετε πριν τις 18.30-19.00...

Με τέτοιες ριπές και αν συνεχίσει έτσι κ δώσει όντως μέγιστη 7 τότε το ρεκόρ της Ελευσίνας μπορεί να είναι παρελθόν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Προσωπικη εκτιμηση μπορει να παει ανετα μεχρι 47.5-48.0....ενα ιδανικο μερος για το γιατρο μας απο Λαγκαδα...

Α και που ειστε ευτυχως η δυστυχως ο σταθμος της Μακρακωμης παει μια χαρα ξερω και που ειναι τοποθετημενος λιγο πισω και διαγωνια απο την πλατεια στο δρομακι που βγαινει προς την Πυροσβεστικη κ το φουρνο του Κωστακη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αττική με αύρες σήμερα. Μούφα πλήρως. Ακόμα και η Φιλοθέη Β έχει σήμερα ανάποδα από όλες τις άλλες μέρες. Τπτ ως τώρα.

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλημέρα από τα γαλαζοπράσινα νερά της Μήλου ...ψήνει ο τόπος αλλά οι παγκόσμιας ομορφιάς παραλίες σε αποζημιώνουν με το παραπανω

IMG_20210805_113840.jpg

Αύριο κατεβαίνω και γω επιτέλους Μήλο με άδεια μετά από αυτό το έκτρωμα καλοκαίρι που ζούμε,. Πήγαινε σε όσες περισσότερες παραλίες μπορείς, εκεί είναι η ομορφιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μολις ειδα live απο βορεια Ευβοια. Ευτυχως απνοια ακομα....τρεμω στην ιδεα της ενισχυσης του ανεμου. Ας γινει το θαυμα.....

*40 η Χαλκιδα

Επεξεργάστηκε από EVIA 1987!!
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπα έπεσε 1 βαθμό τώρα η Μακρακώμη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 Αρφαρά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΕΜΥ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

 

 

 

 

 

πλάκα κάνω. Πάντα ήθελα να δώσω αναφορά 48άρι χαχα! Τα χει σπάσει σήμερα η Καλαμάτα 44.6 ΕΑΑ  χαχα 🤣🤣🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις γύρισε λιβας στη Λαμία!Άντε μιας και δείξουμε σήμερα την δυναμική μας,εκεί βέβαια που έβαλαν σταθμό ανατολικά της πόλης θα αργήσει να πάρει μπρος αλλά θα δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Μολις ειδα live απο βορεια Ευβοια. Ευτυχως απνοια ακομα....τρεμω στην ιδεα της ενισχυσης του ανεμου. Ας γινει το θαυμα.....

*40 η Χαλκιδα

 

36 βαθμούς εδώ στα νότια λόγω αυρας...

image.thumb.png.b5a50c1180c42033acc7fd51d4c26c12.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Πάμε για καταιγίδες το απόγευμα https://en.sat24.com/en/gr/visual

Ας ελπισουμε να βρεξει σε  μεγαλο μερος του ηπειρωτικου κορμου και να μην εχουμε φωτιες σπο κεραυνους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

 

36 βαθμούς εδώ στα νότια λόγω αυρας...

image.thumb.png.b5a50c1180c42033acc7fd51d4c26c12.png

Απο το σταθμο προς Αρτακη μεταφερω δεδομενα Δημητρη. Κι εγω νοτια-ανατολικα ειμαι κι εχω αυρα. Σιγουρα ειμαι χαμηλοτερα καθως πριν 2 λεπτα με θερμομετρο αυτοκινητου εδειχνε 37. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44.7 Καλαμάτα ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...