Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ενας ηλιθιος βλεπει οτι βαζουν διπλα σε περιοχες με κατοικιες . Θελουν να αποπροσανατολίσουν

Με τι γαμημένο σκοπο ομως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε λίγη ώρα στην Αττική θα πέσει ο αέρας. Είναι ευκαιρία οι επόμενες 5 ώρες που απομένουν να γίνουν και οι καθοριστικές για να μην έχουμε πάλι τα χθεσινά σήμερα το βράδυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Μιλαω με φιλο εχει φωτια ποικιλο.

Καρκινο στους εμπρηστες. 

Δεν γινεται εχω φρικαρει 

Και μετα τον αλλον τον πειραξε εδω μεσα  τον ορο που τους εδωσα, δολοφονοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ερχονται πλεον ενισχυσεις και απο Ρουμανια...Στις φωτο που ακολουθουν ειναι τα πεζοπορα τμηματα και τα οχηματα που ειναι καθοδον για την Ελλαδα...Καθε αρωγη τετοιες ωρες ειναι ανεκτιμητη!!

231695724_4365791060149992_8765778337603805403_n.jpg

230974477_4365790503483381_1021608760071731760_n.jpg

233463152_4365788643483567_6413549762822716939_n.jpgΕπιτρεψτε μου και κατι τελευταιο..Το μετωπο στην ιδιαιτερη πατριδα του πατερα μου στη Μανη Λακωνιας ειναι τεραστιο..Το γυθειο ειναι μια ανασα απο τις φλογες..Το Μαυροβουνι φλεγεται ακριβως εξω απο το γυθειο...Καμια αναφορα απο τους δημοσιογραφους..Ειδικα για τη Μανη εχω συνεχη ενημερωση...Απο συγγενεις και φιλους..Γινεται πανικος...

Θλιβομαι που καιγεται ο νομος που γεννηθηκα και μεγαλωσα...Αλλα ελεος με την Αττικη.

Στην Ευβοια εχουμε ολοκαυτωμα,στη Μεσσηνια,στην Ηλεια,στη Λακωνια...Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα ρε ρουφιανοι....

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια έχω χάσει το μπουσουλα. Καίγεται η μισή Ελλάδα τι γίνεται? Προσπαθώ να ενημερωθώ  και στα κανάλια δείχνει μόνο τον Άγιο Στέφανο 40 ώρες συνεχόμενα. Στη ευβοια έχουμε εικόνα της καταστροφής? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Steliosnow είπε:

Ρε παιδια έχω χάσει το μπουσουλα. Καίγεται η μισή Ελλάδα τι γίνεται? Προσπαθώ να ενημερωθώ  και στα κανάλια δείχνει μόνο τον Άγιο Στέφανο 40 ώρες συνεχόμενα. Στη ευβοια έχουμε εικόνα της καταστροφής? 

Η βορεια ευβοια εχει καει σχεδον ολοκληρωτικα. 

 

Βαλαν φωτια ξανα εδω προς τατοι παλι και πλεον πετρουπολη στο ποικίλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουν βαλθεί να τα κάψουν όλα δηλαδή;; Αν είναι δυνατόν ....... τι ζούμε θεε μου...... φωτιά και στο Ποικίλο τώρα...  οχι ρε ******..... όχι.. δεν υπάρχει αυτό......... φαίνονται ξεκάθαρα οι καπνοι απ' τη ταράτσα μας... εαν συνεχισει ετσι αυτή ιστορία, δε θα βλέπουμε πράσινο πουθενα.......

20210806_163159.thumb.jpg.90cf8b082d6d737bed50ca71d4720210.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Winterlove είπε:

Έχουν βαλθεί να τα κάψουν όλα δηλαδή;; Αν είναι δυνατόν ....... τι ζούμε θεε μου...... φωτιά και στο Ποικίλο τώρα...  οχι ρε ******..... όχι.. δεν υπάρχει αυτό......... φαίνονται ξεκάθαρα οι καπνοι απ' τη ταράτσα μας... εαν συνεχισει ετσι αυτή ιστορία, δε θα βλέπουμε πράσινο πουθενα.......

20210806_163159.thumb.jpg.90cf8b082d6d737bed50ca71d4720210.jpg

Πολυ μαυρος ο καπνος. Δεν ξερω . Εχει χωματερες εκει ? 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

Πολυ μαυρος ο καπνος. Δεν ξερω . Εχει χωματερες εκει ? 

 

Πλαστικα πρεπει να καιει η φωτια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μιας και δεν είμαστε σε περίοδο πολέμου ρωτάω και εγώ λοιπόν γιατί δεν βάζουμε το στρατό και τον κάθε φανταρουλη αυτές τις μέρες, αντί να κάνει Σκόπια και περιπολία στα στρατόπεδα της Αττικής και να φυλάει τις πέτρες, να κάνει περιπόλους στα βουνά και στο πράσινο που μας έχει απομείνει και σε μέρη που μπορεί να υπάρξει αναζωπύρωση ?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snowzz είπε:

Και μιας και δεν είμαστε σε περίοδο πολέμου ρωτάω και εγώ λοιπόν γιατί δεν βάζουμε το στρατό και τον κάθε φανταρουλη αυτές τις μέρες, αντί να κάνει Σκόπια και περιπολία στα στρατόπεδα της Αττικής και να φυλάει τις πέτρες, να κάνει περιπόλους στα βουνά και στο πράσινο που μας έχει απομείνει και σε μέρη που μπορεί να υπάρξει αναζωπύρωση ?

 

2007 μετα την πυρκαγια στην παρνηθα εισηγηθηκα στον αγες να μπουν οι εφεδροι Ε.Δ του φρουραρχιου να κανουν περιπολιες 

3 μερες μετα εγκριθηκε απο τον τοτε υπεθα

 

2 εβδομαδες μετα τους εδιωξαν στα μαυρα μεσανυχτα γιατι λεει δεν ηθελαν οι πολιτικοι να βλεπουν οι πολιτες στρατιωτικους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως οι Τ στην Αττική έχουν πέσει σημαντικά σε σχέση με τις άλλες μέρες κάτι είναι!

Μέγιστη βλέπω με την επιστροφή των Β στο λεκανοπέδιο να έχει το Χαροκόπειο ξανά μαζί με ΣΚΑ ενώ η Φιλοθέη Weatherlink πλέον πηγαίνει χεράκι χεράκι με το Ψυχικό ΕΑΑ ενώ μέχρι χθές η Φιλοθέη με το Ν φοεν από Τουρκοβούνια να είναι πάνω 2+ βαθμούς.

Δείτε με την αλλαγή των ανέμων πλέον στην Αττική την ώρα των μέγιστων περίπου 3-3.30μμ με το Ψυχικό ΕΑΑ να δίνει μέγιστη με 37.6 και ο Davis fan aspirated της Φιλοθέης μέγιστη 38.0. 

211478690_Screenshot2021-08-06at5_50_10PM.png.cc14bb3745e81b4f1402cdd7e968bddd.png1803972299_Filothei-Psihiko1.png.5b83d7630390b33bd3711150f9faed9d.png

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, snowzz είπε:

Και μιας και δεν είμαστε σε περίοδο πολέμου ρωτάω και εγώ λοιπόν γιατί δεν βάζουμε το στρατό και τον κάθε φανταρουλη αυτές τις μέρες, αντί να κάνει Σκόπια και περιπολία στα στρατόπεδα της Αττικής και να φυλάει τις πέτρες, να κάνει περιπόλους στα βουνά και στο πράσινο που μας έχει απομείνει και σε μέρη που μπορεί να υπάρξει αναζωπύρωση ?

 

Γτ τους εχουν να καθαριζουν ακαθαρσιες και πιατακια απο μαλακες. Αστο καλύτερα μεγαλη συζητηση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

2007 μετα την πυρκαγια στην παρνηθα εισηγηθηκα στον αγες να μπουν οι εφεδροι Ε.Δ του φρουραρχιου να κανουν περιπολιες 

3 μερες μετα εγκριθηκε απο τον τοτε υπεθα

 

2 εβδομαδες μετα τους εδιωξαν στα μαυρα μεσανυχτα γιατι λεει δεν ηθελαν οι πολιτικοι να βλεπουν οι πολιτες στρατιωτικους 

Ενώ είναι προτιμότερο να βλέπουν το καμένο και όχι τον φαντάρο που θα είναι χαμένος κάπου μέσα στο δάσος ας πούμε .

Αχ τι ωραία που περνάμε σε αυτή τη χώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι εφεδροι του ελληνικου στρατου στην Αττικη συνδραμουν σε υπηρεσιες πυρασφαλειας στο λεκανοπεδιο. Ημουν περσι μεχρι τις 14/07/2020 φανταρος και τις μερες που ειχε πανω απο βαθμο επικινδυνοτητας 3 στελναμε 1 στρατιωτη για υπηρεσια (ημασταν υπομοναδα). Γενικα συμμετεχουν σε υπηρεσιες πυρασφαλειας , αλλα θα μπορουσαν και πιο ενεργα.

Αποψη μου ειναι αντι να γινει 12 μηνος ο στρατος εκτος παραμαθεωριου, να προστεθουν 3 μηνες υπηρεσια στην πυροσβεστικη. (9+3)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικόνες που κόβουν την ανάσα από τη μάχη των Ενόπλων Δυνάμεων στις πυρκαγιές -BINTEO

https://www.enikos.gr/politics/789871/eikones-pou-kovoun-tin-anasa-apo-ti-machi-ton-enoplon-dynameon-st

https://www.youtube.com/watch?v=DjeYHgcTvKM

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, snowzz είπε:

Ενώ είναι προτιμότερο να βλέπουν το καμένο και όχι τον φαντάρο που θα είναι χαμένος κάπου μέσα στο δάσος ας πούμε .

Αχ τι ωραία που περνάμε σε αυτή τη χώρα 

υπηρχαν 8 ομαδες οι 4 ηταν στις κεντρικες εισοδους και εκαναν ελεγχο σε ολους πρωι βραδυ 

και οι αλλες 4 ηταν 2 απο ερυθρες μεχρι αυλωνα με 2 buggy οι αλλες δυο απο αγιο νεκταριο αν θυμαμαι καλα αγιος σωτηρας και πανακιο? δεν θυμαμαι πως λεγεται κυκλικη διαδρομη και αλλη ομαδα ηταν απο ιπποκρατειο δροσοπηγη φιλη κυκλικη δεν εμπαινε τιποτα μεσα αλλα...αλλα........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακούω νέο μέτωπο στα Ανω Λιόσια

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...