Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Steliosnow είπε:

Και τα γκαζακια από τα αιρκοντισιον εμφανίζονται? 

ποιος μου λεει οτι επειδη η κυβερνηση δε μπορει να κανει τιποτα, πανευκολα τα ριχνει  σε εμπρηστες?? σιγουρα εχει εσκεμμενες φωτιες αλλα δε μπορει παντου σε ολη την ελλαδα τις τελευταιες 3 μερες..το οτι ειχαμε 45αρια και μηδενικες υγρασιες ειναι αμελητεο?????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενω εχω κανει ignore την αλλη, βλεπω τι λεει απο απαντησεις αλλων. 

Σας παρακαλω δεν ειναι δυνατο να ακουμε τετοιες αηδιες οταν καιγονται οι πιο απομακρυσμένες περιοχες χωρις ιχνος καλωδιου δεη να περνα....

Κατανταει δουλεμα συτη η καραμέλα.

Δεν θα πω τιποτα παραπανω......

Πλεον οι πυρκαγιες που εχουν μπει ειναι πολλες για να τις ελέγξει η πυροσβεστική με τοσο λιγα άτΟμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δηλαδη με αυτην την κατασταση πανελλαδικα με μια τετοια απειλη αφου μπορει να τολμησει να κηρυξει την χωρα σε κατασταση πολιορκιας!!!!

τι ακριβως πια  περιμενουν????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Το θέμα είναι για ποιον λόγο οι Μοντ μεχρι στιγμής 

Δεν έχουν ρίξει ένα μπλοκ σε αυτό το πράγμα 

Κατά τα άλλα έχεις δίκιο 

Πάντως δεν θέλω να γίνω δικηγόρος κανενός, αλλά δεν πιστεύω ότι η χρήστης @maria είναι τρολ. Θυμάμαι που έχω βάλει και λαικ σε φώτο από κεραυνό που είχε πιάσει παλιότερα στην Θεσσαλονίκη. Προφανώς μιλάμε για θέματα εμπρησμού, αλλά και το παλιό σύστημα της ΔΕΗ είναι πραγματικό πρόβλημα, και μπορεί κάποιο ποσοστό των πυρκαγιών να προέρχεται και από εκεί. [Για αυτές τις ημέρες δεν γνωρίζω, αλλά εδώ πχ στην ανατολή Αγιάς (στην Όσσα είναι) είχαμε πυρκαγιά από έκρηξη σε μετασχηματιστή  εχθές το απόγευμα]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.1734bd11224a228550b73dae1e42abb5.png

Φαινετα να την αντιμετωπησαν σχετικα εγκαιρα την δεξια φωτια. Η αριστερη μαλλον ξεφυγε. Σε ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικο σημειο ! Εκει τι ειναι; Θρακομακεδονες; Ολυμπιακο Χωριο;

Επεξεργάστηκε από snowzz
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο live στο gazzeta..Σύλληψη στην Καλαμάτα με τη δικογραφία που σχηματίστηκε να κάνει λόγο για πρόθεση για εμπρησμό και κατά εξακολούθηση. 

αυτά όσον αφορά τη ΔΕΗ...Κάντε υπομονή και θα πιάσουν κι άλλους και μετα να μας πείτε ξανά πως μπήκαν οι φωτιες

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, olaficent είπε:

δηλαδη με αυτην την κατασταση πανελλαδικα με μια τετοια απειλη αφου μπορει να τολμησει να κηρυξει την χωρα σε κατασταση πολιορκιας!!!!

τι ακριβως πια  περιμενουν????

Γιατί τι θα αλλάξει; Θα εμφανιστούν ξαφνικά +5000 πυροσβέστες και 20 eriscon; Αυτά που έπρεπε να γίνουν δεν έγιναν. Σίγουρα πολλές από τις φωτιές τις βάζουν εμπρηστές αλλά αν η πυροσβεστική είναι στελεχωμένη και εξοπλισμένη όπως πρέπει δεν θα φτάναμε σε τέτοιες καταστάσεις. Αν τα οικόπεδα είναι καθαρά, αν ο καθένας δεν τα γράφει όλα στα τέτοια του και καθαρίζει την αυλή του από ξερά χόρτα ειδικά σε σπίτια που είναι μέσα στο δάσος δεν θα φτάναμε σε τέτοιες καταστάσεις. Σίγουρα οι εμπρηστές είναι από τα μεγαλύτερα αρχ... που υπάρχουν αλλά μην αποποιούμαστε πολιτειακής και προσωπικής ευθύνης. Αν όλα ήταν όπως έπρεπε το έργο των εμπρηστών θα ήταν πιο δύσκολο. Τώρα τους τα έχουν όλα έτοιμα στο πιάτο να τα κάψουν όλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως δεν θέλω να γίνω δικηγόρος κανενός, αλλά δεν πιστεύω ότι η χρήστης @maria είναι τρολ. Θυμάμαι που έχω βάλει και λαικ σε φώτο από κεραυνό που είχε πιάσει παλιότερα στην Θεσσαλονίκη. Προφανώς μιλάμε για θέματα εμπρησμού, αλλά και το παλιό σύστημα της ΔΕΗ είναι πραγματικό πρόβλημα, και μπορεί κάποιο ποσοστό των πυρκαγιών να προέρχεται και από εκεί. [Για αυτές τις ημέρες δεν γνωρίζω, αλλά εδώ πχ στην ανατολή Αγιάς (στην Όσσα είναι) είχαμε πυρκαγιά από έκρηξη σε μετασχηματιστή  εχθές το απόγευμα]

Δεν την ξέρω την κυρία 

Αλλά ας προσέχει λίγο τα γραφόμενα της 

Μας διαβάζει και κόσμος 

Λοιπόν τέλος το θέμα 

Μόνο αναφορές τωρα

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως δεν θέλω να γίνω δικηγόρος κανενός, αλλά δεν πιστεύω ότι η χρήστης @maria είναι τρολ. Θυμάμαι που έχω βάλει και λαικ σε φώτο από κεραυνό που είχε πιάσει παλιότερα στην Θεσσαλονίκη. Προφανώς μιλάμε για θέματα εμπρησμού, αλλά και το παλιό σύστημα της ΔΕΗ είναι πραγματικό πρόβλημα, και μπορεί κάποιο ποσοστό των πυρκαγιών να προέρχεται και από εκεί. [Για αυτές τις ημέρες δεν γνωρίζω, αλλά εδώ πχ στην ανατολή Αγιάς (στην Όσσα είναι) είχαμε πυρκαγιά από έκρηξη σε μετασχηματιστή]

Φυσικά και δεν είναι τρολ. Έχει δικαίωμα στην άποψη της. Δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτουν να τη φάνε. 

Και το κλείνω εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Φυσικά και δεν είναι τρολ. Έχει δικαίωμα στην άποψη της. Δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτουν να τη φάνε. 

Και το κλείνω εδώ.

ευχαριστω..απλα λεω την γνωμη μου δε προσπαθω να επιβαλλω κατι ,ουτε λεω τρολ τους αλλους επειδη εχουν αλλη αποψη...ο,τι να ναι,με λενε τρολ επειδη απλα εκφραζω γνωμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, menidi είπε:

Φυσικά και δεν είναι τρολ. Έχει δικαίωμα στην άποψη της. Δεν καταλαβαίνω γιατί πέφτουν να τη φάνε. 

Και το κλείνω εδώ.

Δικαίωμα στην άποψη έχουν όλοι εδώ μέσα 

Αλλά όχι στο να προσπαθείς να επιβάλεις την γνώμη στον άλλον με το έτσι θέλω. 

Επειδή το δικό σου το μυαλο είναι κολλημένο και το αναπαράγεις κάθε 5 λεπτά. 🤬Έλεος. 

Οπωτε μαζέψτε το φιλαράκι σας 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομακτικός αερα στη Μήλο...δε στέκεσαι πουθενά....εν τω μεταξύ ξανακρυφτηκε ο ήλιος από την κάπνα και η ατμόσφαιρα είναι αποπνικτικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκόλλησε η κάμερα... Αδιανόητο.

18-38-36-panorama.jpg

 

38 η μέγιστη σήμερα 6 βαθμοί κάτω από εχθές.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατα ενα περιεργο τροπο ο καπνος φευγει πανω απο Αττικη με.διευθυνση απο ΝΝΔ προς ΒΒΑ....υποτιθεται εχουμε καθαρο Δυτικο ρευμα.η θα γυρναγε σε ισχυρο μελτεμι ΕΥΤΥΧΩΣ τιποτα απο τα 2 δεν συνεβη και μακαρι να σβησει η φωτια μεχρι.το.βραδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιστέρι: Γκαζάκια στο Ποικίλο όρος – Σε ετοιμότητα ο μηχανισμός

https://www.peristerinews.gr/peristeri-gkazakia-sto-poikilo-oros-se-etoimotita-o-michanismos/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξυ μη γελατε το πιο δροσερο απογευμα του Αυγουστου και μακραν των τελευταιων 12 ημερων.....

34.5 τετοια ωρα.ενω συνηθως την πιαναμε.γυρω στα μεσανυχτα....

Ε θα πεσει κατω απο 30 αιγουρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Winterlove είπε:

Περιστέρι: Γκαζάκια στο Ποικίλο όρος – Σε ετοιμότητα ο μηχανισμός

https://www.peristerinews.gr/peristeri-gkazakia-sto-poikilo-oros-se-etoimotita-o-michanismos/

Όχι μωρέ από μετασχηματιστες είναι όλες οι φωτιές, που σκάνε🤮🤮🤮

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως διορθώστε με αν κανω λαθος αλλα ειναι καπως καλύτερη η κατάσταση απο χθες τετοια ωρα...άσχετο με το τι θα γινει το βραδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρεπιπτόντως τα πολλά μποφόρ που περιμέναμε σήμερα δεν μπήκαν στον νόμο μας. 

Να και ένα θετικό στην όλη αυτή την κατάσταση 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Κατα ενα περιεργο τροπο ο καπνος φευγει πανω απο Αττικη με.διευθυνση απο ΝΝΔ προς ΒΒΑ....υποτιθεται εχουμε καθαρο Δυτικο ρευμα.η θα γυρναγε σε ισχυρο μελτεμι ΕΥΤΥΧΩΣ τιποτα απο τα 2 δεν συνεβη και μακαρι να σβησει η φωτια μεχρι.το.βραδυ

Κάτι για 8bf που ακούγονταν από τα ΜΜΕ για σήμερα ήταν μπούρδες. Στο gfs δεν είδα πουθενά τέτοιες εντάσεις, σε κανένα μέρος της Ελλάδας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...