Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Μπορεί κάποιος να βάλει δορυφορική εικόνα πριν από 2 ώρες? Σαν αποθηκευμένο χάρτη γιατί δεν μπορώ να δω τίποτα

Μιχαήλ δε ξερω αν σου κάνει αυτό,,σαν ανιμε ηταν αλλα μπηκε σαν εικονα

 

animation-satellite-ir-france.gif

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Αν εχεις μεγαλο κηπο.ερχομαι να κοιμηθω απο μεθαυριο....να ξυπνησω στους 17 να με γλυφει το ελαφι....α ρε τυχεροι !!!!!

Γιωργη κι εγω βραζω τωρα καπου στη Φθιωτιδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24-38 η Πολίχνη και τώρα στους 29. Ελάχιστη θα πάμε στο 25αρι και ναι πάμε για 39+ από αύριο με σφοδρή αιθρία εννοείται κι από ΣΚ 40-41 (ειδικά Δευτέρα - Τρίτη θα σπάσουν ρεκόρ Αυγούστου παντού εδώ πέρα). Εύοσμο μέχρι και 42 δώσανε τη Δευτέρα 2/8.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να προσθέσω ότι οι 40.2 στον Ισθμό Κορίνθου σήμερα, είναι η μεγαλύτερη θερμοκρασία που έχει καταγράψει ο σταθμός από το 2008 όπου ξεκίνησε να παρέχει δεδομένα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39αρι χτυπήσαμε σήμερα εδώ στο Μακροχώρι αλλά ευτυχώς με χαμηλότερη υγρασία από χτες κι έτσι το heat index ήταν μεταξύ 45-46 βαθμών........50άρι όμως heat index χτύπησε το Σκυλίτσι λίγο ανατολικότερα....προσπαθεί να δροσίσει τώρα με τη θερμοκρασία στους 26,6 αλλά λόγο αυξημένης υγρασίας η αίσθηση πλησιάζει τους 29......τουλάχιστον πέφτει και δεν μένει ψηλά....μακάρι να κοιμηθούμε και πάλι χωρίς κλιματιστικό που προς το παρόν ακόμα ανάβει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Βρασιμοοοοοο....1η νυχτα του καματος και ολα φαινονται τοσο δυσκολα....

32 βαθμους τετοια ωρα....

Ειλικρινα δεν ξερω πως θα ειμαστε σωματικα και ψυχικα σε μια βδομαδα εδω μεσα.1η δυσκολη μερα και νυχτα κι εγω αισθανομαι εξαντλημενος,ειμαι φυσικα και χωρις a/c εδω στο χωριο και θα συνεχισω να ειμαι και στο αλλο χωριο που παω αυριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31.6 η Τ εδω...
μαλλον η ελαχιστη δεν θα ειναι κατω απο 30. και αν ειναι θα ειναι οριακα.
να ηταν τωρα τελη αυγουστου... ωστοσο το καλοκαιρι μου αρεσει σαν συναισθημα, κοντομανικα, διακοπες, ο κοσμος πιο χαρουμενος. μονο αυτη την αηδιαστικη ζεστη να μην ειχε... μεχρι 32 βαθμους μεγιστες ειναι μια χαρα και με χαμηλη υγρασια... αυτο το καλοκαιρι μ αρεσει οχι αυτο π ζουμε φετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ 10:30 με άπνοια Γέρακας 29.7 και μετά από μια ώρα με άνοδο μελτεμιου 33.3!!η νύχτα θέλει αναστροφή αν και δυστυχώς δε την επιτρέπουν τα μπετά...τώρα Γέρακα 32.5 απίστευτη Τ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

ωστοσο το καλοκαιρι μου αρεσει σαν συναισθημα, 

Κι εμενα,οταν πεθαίνει και ψοφάνε τα τζιτζίκια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Βρασιμοοοοοο....1η νυχτα του καματος και ολα φαινονται τοσο δυσκολα....

32 βαθμους τετοια ωρα....

 

4 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Εντωμεταξύ 10:30 με άπνοια Γέρακας 29.7 και μετά από μια ώρα με άνοδο μελτεμιου 33.3!!η νύχτα θέλει αναστροφή αν και δυστυχώς δε την επιτρέπουν τα μπετά...τώρα Γέρακα 32.5 απίστευτη Τ 

Πωπω...Απιστευτο....Καταραμενη εποχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31.8 στη μια μετά τα μεσάνυχτα στα 200μ χωρίς να με κόβει τίποτα από πουθενά δίπλα στο δάσος και με 1000αρι βουνό από πάνω μου .....ΚΑΤΑΡΑ 

Ήμουν έξω με ένα φίλο έχω χτυπήσει και 3 chivas και έχω σταξει.....ψοφα σιχαμααααααααα

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

01:00 μετά τα μεσάνυχτα, 32 βαθμοί και σε Περιστέρι, Πετρούπολη.. 31.9℃ στη περιοχή της Χρυσούπολης αυτή την ώρα..

...είμαι περιέργος να δω ελάχιστη το πρωί.... κι ακόμη πιο περιέργος γενικά....... να 'ναι καλά τα κλιματιστικά και δε καταλαβαίνω τίποτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.1 βαθμοί τώρα η Ιθάκη ΕΑΑ. Ότι να ναι..έχουμε ξεφύγει. 33.4 Νίκαια ΕΑΑ μέγιστη που βρίσκω τωρα Αττική

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρατήστε και αυτό το link με τους σταθμούς από το Meteoclub σε όλη την επικράτεια. Αρκετοί από αυτούς Davis. Θα ενημερώνεται καθημερινά.

https://www.meteoclub.gr/themata/anafores/pinakas-megistes-elaxistes-kafsonas2021

Απο Αττική ενδεικτικά αναφέρω σημερινές μέγιστες ( πλην όσων ήδη έχουν αναφερθεί)

42.5 Γαλάτσι

41.6 Πετρούπολη

40.8 Χαλάνδρι 2

40.7 Αιγάλεω 

40.7 Αλεποχώρι

40.7 Νίκαια Περιβολάκι

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπεσε τελείως ο αέρας στα μέσαγκαλά, χάλασε και ο ανεμιστήρας... Κουνούπια, σκαθάρια, και άλλα.  Σήμα πιάνω ανά 3 ώρες... 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλι καλα που δροσισε λιγο στις  πιο βορειες περιοχες της χωρας με 500 - 600+ μετρα υψομετρο

Σταθμοι Ε.Α.Α τωρα

Φλωρινα 20,8

Γρεβενα 19,4

Καστορια 24,0

Κοζανη 24,7

Χαμηλοτερη στο λεκανοπεδιο ιωαννινων 19,7 κοντα στο αεροδρομιο. 20,5 γραφει σε εμενα τωρα το θερμομετρο που εχω εξω.

Ο δευτερος σταθμος Ε.Α.Α ιωαννινων στους 21,4

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τιποτα παραδοση ΑΝΕΥ ΟΡΩΝ στο αιρκο μεχρι να.σβησει ο ηλιος...

Φυσαει ακομα και ειναι υποφερτα αλλα δεν κατορθωσα με.τιποτα να.ριξω εσωτερικη κατω απο 31....

Αφου 31 εχει εξω !!!!!!

Αιρκο κλεισμενοι ολοι μεσα και να ξεχαρμανιαζουμε λιγο εδω....και.ΣΚ καμια παραλια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1η αναφορα Βασορας και επισημα πλεον 3.00 το πρωι και οπου κ να δω λεκανοπεδιο βλεπω 30-31-32 βαθμους !!!!!! Αποκρουστικο μιγμα εξω τζιτζικια να σου παιρνουν τα αυτια 3 τα ξημερωματα και ενας βομβος απο εκατονταδες.χιλιαδες αιρκοντισιον.να δινει το ρυθμο.....

Παμε.Σαχαροποιηση παιδια πολυ πολυ πιο γρηγορα ακομα.και απτους.χειροτερους εφιαλτες μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 hours ago, South Athens said:

Μέχρι 42 τοπικά σήμερα η Αττική! Παρακάτω όλες οι τιμές που σημειώθηκαν από όλους τους σταθμούς της Αττικής

Μέγιστες Αττικής σήμερα 29/7

42.3 Κ.Πατήσια Davis Weatherlink

41.7 Χαροκόπειο ΕΑΑ

41.3 Ελευσίνα ΕΑΑ

41.3 Μάνδρα Davis 100μ

41.2 Βλυχάδα ΕΑΑ

41 Ελευσίνα  ΕΜΥ (αργότερα τα δέκατα)

41 Ολυμπιακό Κολυμβητήριο (αργότερα τα δέκατα)

40.8 Ασπρόπυργος ΕΑΑ

40.7 Μενίδι Davis

40.3 Θησείο ΕΑΑ

40.2 Αυλώνας Davis Weatherlink

40.2 Σαλαμίνα ΕΑΑ

40.1 ΣΚΑ ΕΑΑ

40.1 Πατήσια ΕΑΑ

40.0 Βάρη ΕΑΑ

40.0 Νέα Σμύρνη ΕΑΑ

40 Νέα Φιλαδέλφεια (αργότερα τα δέκατα)

40 Σχινιάς (αργότερα τα δέκατα)

40 Μέγαρα (αργότερα τα δέκατα)

Από ΕΜΥ χθεσινές μέγιστες Αττικής

41.5 Ολυμπιακό Κολυμβητήριο

41.0 Ελευσίνα

41.0 Νέα Φιλαδέλφεια

39.7 Ελληνικό

39.5 Αίγινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, South Athens said:

Μέγιστες από ΕΜΥ σήμερα

42.7 Άργος και Κόνιτσα

41.6 Άστρος

41.5 Σέρρες

41.0 Ελευσίνα

 Επίσης

41.9 Κ.Τιθορέα

41.0 Λαμία και Ζάκυνθος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...