Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Ακόμα και σήμερα εντωμεταξύ έχουμε 40άρι στην επικράτεια με 40.2 στην Αμφιλοχία ΕΑΑ μέγιστη Ελλάδας ως τώρα.

Η ζέστη θα μετατοπιστει στα δυτικά τις επόμενες μέρες λόγω μελτεμιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, thesprotos said:

Η ζέστη θα μετατοπιστει στα δυτικά τις επόμενες μέρες λόγω μελτεμιου

40.3 τελικά μέγιστη Αμφιλοχία ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επική μέρα καθαρά κυκλαδίτικη....με 8 Μποφώρ ριπές και μέγιστη θερμοκρασία στους 29.6.....

Live από την εκπληκτική παραλία Φυριπλακα 

9 μέρες στο νησί και έχω ήδη πάει σε 15 παραλίες η μία καλύτερη από την άλλη 

 

 

IMG_20210812_164747.jpg

IMG_20210812_173945.jpg

IMG_20210812_174008.jpg

IMG_20210812_174322.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παραλια των ελληνικων σημερα...Στη β.Ευβοια..Ευτυχως σωθηκε...Οσοι μπορουμε ας στηριξουμε το νησι...Εγω ηδη σκεφτομαι τον επομενο μηνα ενα πενθημερακι προς τα εκει.. Ειναι πανεμορφος τοπος...Εχω περασει αρκετα καλακαιρια εκει..Και με λυπει ιδιαιτερα αυτο που συνεβη..Παραδεισος. 

233221781_2181025105412776_1308686666385963376_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επιτελους καθαρη ατμοσφαιρα σημερα στην Αττικη με πολυ καλες μεγιστες και αρκετο βορειο ρευμα που αφηνει την υγρασια σε χαμηλα επιπεδα.....καποιοι τρομολαγνοι συνεχιζουν να αποδιδουν τα παντα στην κληματικη αλλαγη.....η φυση εχει τους δικους της κανονες και μπορει και εξισσοροπει μεσα στον χρονο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους αμεσα εσπευσαν και βοηθησαν στην θαλασσια περιοχη της Μηλου ωστε να σωθουν οι ναυαγοι της θαλαμηγου η οποια για αγνωστο λογο βυθιστηκε....ευτυχως βοηθησε και το γεγονος οτι ηταν ημερα και το μελτεμι δεν ειχε προλαβει να ενισχυθει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μεταμεσονυχτια καταιγιδα εφτασε οριακα και στις βορειες Κυκλαδες...45 λεπτα διηρκησε η βροχη στη βορεια Ανδρο με πολλα αστραποβροντα ενω ο σταθμος στο λιμανι Γαυριο κατεγραψε 3,8mm για σημερα...η μοναδικη ημερα Αυγουστου απο το 2011 κ μετα που καταγραφεται καταιγιδα εκει μετα φυσικα τις 28 Αυγουστου 2018 που κατεγραψε 17mm...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους αμεσα εσπευσαν και βοηθησαν στην θαλασσια περιοχη της Μηλου ωστε να σωθουν οι ναυαγοι της θαλαμηγου η οποια για αγνωστο λογο βυθιστηκε....ευτυχως βοηθησε και το γεγονος οτι ηταν ημερα και το μελτεμι δεν ειχε προλαβει να ενισχυθει...

Απίστευτα γρήγορα αντανακλαστικά ....εδώ στο νησί αυτό συζητάνε ολοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Παραλια των ελληνικων σημερα...Στη β.Ευβοια..Ευτυχως σωθηκε...Οσοι μπορουμε ας στηριξουμε το νησι...Εγω ηδη σκεφτομαι τον επομενο μηνα ενα πενθημερακι προς τα εκει.. Ειναι πανεμορφος τοπος...Εχω περασει αρκετα καλακαιρια εκει..Και με λυπει ιδιαιτερα αυτο που συνεβη..Παραδεισος. 

233221781_2181025105412776_1308686666385963376_n.jpg

Έχω γυρίσει την βοριά Εύβοια απ' άκρη σ' άκρη....20 μέρες Ροβιές 20 μέρες κάμπινγκ Αγία Άννα ....Πευκί Λίμνη Δρυμώνας.....εκπληκτικά μέρη ....Μ έχει πιάσει θλίψη....σαφώς και θα στηρίξουμε όλοι με κάθε τρόπο την περιοχή ....εγώ ήδη από εδώ που είμαι  έκανα κίνηση μέσω του ΑΒ Βασιλοπούλου και έστειλα αρκετά τρόφιμα, πάνες για μωρά ,αλλά και ζωοτροφές .....Επόμενο βήμα θα είναι μια επίσκεψη αρκετές μέρες στα μέρη αυτά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους αμεσα εσπευσαν και βοηθησαν στην θαλασσια περιοχη της Μηλου ωστε να σωθουν οι ναυαγοι της θαλαμηγου η οποια για αγνωστο λογο βυθιστηκε....ευτυχως βοηθησε και το γεγονος οτι ηταν ημερα και το μελτεμι δεν ειχε προλαβει να ενισχυθει...

 

52 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Επική μέρα καθαρά κυκλαδίτικη....με 8 Μποφώρ ριπές και μέγιστη θερμοκρασία στους 29.6.....

Live από την εκπληκτική παραλία Φυριπλακα 

9 μέρες στο νησί και έχω ήδη πάει σε 15 παραλίες η μία καλύτερη από την άλλη 

 

 

IMG_20210812_164747.jpg

IMG_20210812_173945.jpg

IMG_20210812_174008.jpg

IMG_20210812_174322.jpg

Τυχεροι  ειμασταν περναγε το sea jet 2 απ το σημειο και τους μαζεψε..

 

Και  στο τσιγκραδο να πας διπλα ακριβως στη φυριπλακα..ειδικα τωρα που χει μελτεμι και δεν πλησιαζεις τις βορειες παραλιες

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανασα σημερα..τα περισσοτερα ορεινα-ημιορεινα  ειναι 8-10β κατω σε σχεση με χτες..

Πρωτη φορα στα χρονικα που κανει τοση ζεστη στο χωριο της μανας μου λενε οι κατοικοι..σπαρτιας αιτωλοακαρνανιας στα 1000μ υψομετρο..ειδικα στα δυτικα ορεινα (800-1000) τους εχει πεθανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

 

Τυχεροι  ειμασταν περναγε το sea jet 2 απ το σημειο και τους μαζεψε..

 

Και  στο τσιγκραδο να πας διπλα ακριβως στη φυριπλακα..ειδικα τωρα που χει μελτεμι και δεν πλησιαζεις τις βορειες 

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Επική μέρα καθαρά κυκλαδίτικη....με 8 Μποφώρ ριπές και μέγιστη θερμοκρασία στους 29.6.....

Live από την εκπληκτική παραλία Φυριπλακα 

9 μέρες στο νησί και έχω ήδη πάει σε 15 παραλίες η μία καλύτερη από την άλλη 

 

 

IMG_20210812_164747.jpg

IMG_20210812_173945.jpg

IMG_20210812_174008.jpg

IMG_20210812_174322.jpg

9 μέρες διακοπές!!!???? 🤣🤔Το χρήμα δεν κρυβεται😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

 

Τυχεροι  ειμασταν περναγε το sea jet 2 απ το σημειο και τους μαζεψε..

 

Και  στο τσιγκραδο να πας διπλα ακριβως στη φυριπλακα..ειδικα τωρα που χει μελτεμι και δεν πλησιαζεις τις βορειες παραλιες

Αυτές τις μέρες θα νοικιάσω σκάφος και θα πάω ...Τσιγκραδο Γέροντας Κλέφτικο...προσπαθώ να βρω κάτι συμφέρον γιατί οι τιμές πιο πολύ φέρνουν στην αγορά του σκάφους παρά στην ενοικίαση....ήξερα ότι το νησί είναι πανάκριβο από το 2009 που ήρθα πρώτη φορά αλλά φέτος το έχουν ξεφτιλισει....5 άτομα κάτω από 100 ευρώ δεν τρως πουθενά .....και 100 ευρώ χωρίς πολλά πολλά εκ των οποίων τα 2 εινα παιδιά κάτω των 12 που δεν τρώνε και τόσο πολύ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αυτές τις μέρες θα νοικιάσω σκάφος και θα πάω ...Τσιγκραδο Γέροντας Κλέφτικο...προσπαθώ να βρω κάτι συμφέρον γιατί οι τιμές πιο πολύ φέρνουν στην αγορά του σκάφους παρά στην ενοικίαση....ήξερα ότι το νησί είναι πανάκριβο από το 2009 που ήρθα πρώτη φορά αλλά φέτος το έχουν ξεφτιλισει....5 άτομα κάτω από 100 ευρώ δεν τρως πουθενά .....και 100 ευρώ χωρίς πολλά πολλά εκ των οποίων τα 2 εινα παιδιά κάτω των 12 που δεν τρώνε και τόσο πολύ 

Εχω σπιτι στις πλακες μηλου..διπλα στη πλακα οπως ανεβαινεις στο γηπεδο στη διχαλα δεξια..θα πας τσιγκραδο με τα ποδια και θα κατεβεις με το σχοινι..κατεβαινει και 60χρονος καλοσυντηρημενος..τις αλλες δυο γεροντα-κλεφτικο θα πας να παρεις το καραβακι απο το λιμανακι των κηπων..με 18ευρω!!.(ολοι οι αλλοι απο αδαμαντα κανουν το γυρο τρως μια μερα στον ηλιο και δινεις 60-65 ευρω)..οι κηποι  ειναι μετα απο προβατα-αγιο σωστη..παει μονο αυτες τις δυο παραλιες πρωι-απογευμα εχει δυο δρομολογια..για φαι πολυ καλο και οχι μια περιουσια θα πας ω χαμος στην παπικινου,εργινα στην τρυπητη και για ψαρακια μεδουσα στα μαντρακια..παγωτο αγγελικη στον αδαμαντα και γλυκο ρευστη σοκολατοπιτα με διπλωμα ευρεσιτεχνιας ακριβως πριν φτασεις στο παρρκινγκ της πλακας..αν πας εργινα ρωτα και για καρπουζοπιτα.. οτι θες στειλε μνμ

 

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δω τα χιλιοστά του σταθμού της ΕΜΥ στην Λάρισα πρέπει να περιμένω μέχρι αύριο από ότι κατάλαβα? Γιατί δεν έχουν κανονικά διαγράμματα, σαν νορμάλ σταθμούς?... Και δεν έχουν υετικό διάγραμμα.. Τόσο σημαντικό..

μερικές ακόμα εικόνες, μετά το πέρας της θύελλας

Λάρισα καταστροφές μπουρίνιΛάρισα καταστροφές μπουρίνιΛάρισα καταστροφές μπουρίνιΛάρισα καταστροφές μπουρίνι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Tolisk20 είπε:

Εχω σπιτι στις πλακες μηλου..διπλα στη πλακα οπως ανεβαινεις στο γηπεδο στη διχαλα δεξια..θα πας τσιγκραδο με τα ποδια και θα κατεβεις με το σχοινι..κατεβαινει και 60χρονος καλοσυντηρημενος..τις αλλες δυο γεροντα-κλεφτικο θα πας να παρεις το καραβακι απο το λιμανακι των κηπων..με 18ευρω!!.(ολοι οι αλλοι απο αδαμαντα κανουν το γυρο τρως μια μερα στον ηλιο και δινεις 60-65 ευρω)..οι κηποι  ειναι μετα απο προβατα-αγιο σωστη..παει μονο αυτες τις δυο παραλιες πρωι-απογευμα εχει δυο δρομολογια..για φαι πολυ καλο και οχι μια περιουσια θα πας ω χαμος στην παπικινου,εργινα στην τρυπητη και για ψαρακια μεδουσα στα μαντρακια..παγωτο αγγελικη στον αδαμαντα και γλυκο ρευστη σοκολατοπιτα με διπλωμα ευρεσιτεχνιας ακριβως πριν φτασεις στο παρρκινγκ της πλακας..αν πας εργινα ρωτα και για καρπουζοπιτα.. οτι θες στειλε μνμ

 

1000 ευχαριστώ φιλαράκι ...

Κοίτα έχω έρθει διαβασμενος για το φαι αλλά αυτό με τα καραβάκια δεν ήξερα .. Επίσης τρώω αρκετά στη Στάση στην Τρυπητή..  ωραίες πίτσες μακαρονάδες ... εγώ μένω λίγο πάνω από το συνεργείο daihatsu σύνορα Πλακες-Τριοβασαλος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 35,3 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με το μέγιστο heat index ευτυχώς όχι πάνω από τους 40..στους 39,,,,

26,2 τώρα άργησε λίγο να πέσει κάτω απο τους 27 αλλά έπεσε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...