Jump to content
gthomasandros

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2021

Recommended Posts

6 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Γιουπι.... Έσπασε η γκινια😃

Πανηγυρίζει η Ήπειρος πριν την ώρα της, εξαιτίας της οριστικής αποχώρησης μου από τα Γιάννενα🤣🤣

Edited by [weathermaniac]

Και επειδή δεν άντεξα και αφού βρήκα 4 μέρες κατέβηκα ξανά Πρέβεζα που τώρα φυσάει υπέροχος δυτικός στον Μύτικα και εννοείται έφερα και τον θερμομετρικο μου εξοπλισμό για τις μετρήσεις και τις κλασικές πατέντες με φελιζολ τούβλο και ηλιακό πανεναλακι με ανεμιστηρακι πάνω σε κλούβα από πατάτες😂

IMG_20210921_172509.thumb.jpg.36c1eda562716c96a6a483ed696f1137.jpg

IMG_20210921_172551.thumb.jpg.af10a1fbee7accc445836d49496f32e6.jpg

IMG_20210921_172825.thumb.jpg.c7669dbccfed584cf8566af0ef5eb69b.jpg

27 βαθμοί....κάτι πάει να γίνει....βοριάς με ριπές λίγο πάνω από τα 30χλμ/ώρα 

Και στα ορεινα και οχι μονο της Ξανθης οπως προανεφερα βγηκαν καποιες μπορες σημερα...Εικονες απο τον Δημητρη Ευγενιδη λιγο πριν το προσκαιρο ξεσπασμα..

242590434_944218559641708_8168177833739663442_n.jpg

242535573_944218609641703_8172777366796171790_n-1.jpg

9 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

27 βαθμοί....κάτι πάει να γίνει....βοριάς με ριπές λίγο πάνω από τα 30χλμ/ώρα 

χαχαχα εγω εχω 31,5 τωρα 

32αρια φουλ Ζωγραφου Παπαγου Βυρωνας Αγια Παρασκευη....ΕΛΕΟΣ...οχι αλλο καρβουνο σταματα επιτελους

28.9 ακομα ψηλα με υγρασια αηδια....

Περιμενοντας πως και πως την πτωση της Πεμπτης....

Θα αρρωστησει - πουντιασει κοσμος και κοσμακης....οι οργανισμοι μας ζουν στα 30-33-35φευγαρια μηνες τωρα.....20αρι μεγιστη....δεν μπορω καν να το διανοηθω....ΨΟΦΑ ΡΕ ΣΙΧΑΜΑ μας ελιωσες φετος

14 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

χαχαχα εγω εχω 31,5 τωρα 

Είσαι σίγουρος ????

31.5 είχα μέγιστη ....

Μου κάνει εντύπωση τόσο μεγάλη διαφορά ....τώρα έχω 26.5 και συνεχή πτώση 

2 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Είσαι σίγουρος ????

Μου κάνει εντύπωση τόσο μεγάλη διαφορά ....τώρα έχω 26.5 και συνεχή πτώση 

http://www.ymittosmeteo.gr/

ειναι 300 μετρα απο το σπιτι μ

1 λεπτό πριν, snowjohn είπε:

http://www.ymittosmeteo.gr/

ειναι 300 μετρα απο το σπιτι μ

Ενδεχομένως ακόμα δεν έχεις βοριά....δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

Just now, ΧΕΛΜΟΣ said:

Ενδεχομένως ακόμα δεν έχεις βοριά....δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

η αληθεια ειναι δεν κουνιεται φιλο....με τα νευρα μ παιζει 

Εκανε κατι ριπες βορια αλλα απνοια ξανα...

Τελειωσαν τα ψωμια του;;;; θα ξαναδουμε 32αρι σε 7 μηνες ;;;;

Θα δουμε ελαχιστη 12αρι 6 μηνες μετα ;;;

Θα ριξει πανω απο 1 μμ την Πεμπτη και οχι λασπη να ξεπλυθουμε;;;

Ηλιοφάνεια με 24,5 βαθμούς εδώ στο Ωραιόκαστρο. Δείχνει να δροσίζει για τα καλά από Τετάρτη και μετά!

27.5 κραταει ακομα ενω σε 20 λεπτα δυει ο Σιχαμενος....

Λες να φυγει και να παρει μαζι του το καλοκαιρι;;;

29 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

26-27 του μήνα έχει πάλι 15+ στα 850..

απο αυριο αλλαζει αρκετα το σκηνικο κυριως στην ανατολικη και βορεια Ελλαδα με πιο χαμηλες Τ αλλα και τοπικες βροχες..το καλοκαιρακι θελοντας και μη σιγα σιγα θα μας χαιρετησει....το θεμα ειναι μην παμε σε ξεροκρυο αλλα σε βροχοχαμηλα...

Όπως φαίνεται 2 μέρες θα έχουμε μια σχετική ψύχρα, μετά πάλι άνοδος πρόσκαιρα και μετά στα κλιματικά, αλλά δυστυχώς για βροχές ούτε λόγος..

18 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

26-27 του μήνα έχει πάλι 15+ στα 850..

Το ξερω....και 30αρια θα δουμε απο Κυριακη και οσο παει το ματι και με.32αρια θα μπει Οκτωβριος....υπομονη

δεν χρειαζεται παιδια απαισιοδοξια..εαν σε πρωτη φαση οπως φαινεται η Αττικη βραχει απο Τεταρτη που ειναι αρκετα πιθανο κανουμε ενα καλο βημα.....απο εκει και περα η οποια θερμη εισβολη θα αφορα καθαρα τα δυτικα και δεν θα εχει μεγαλη διαρκεια...η νυχτα που σταδιακα μεγαλωνει ειναι συμμαχος για ολους ....

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Εκανε κατι ριπες βορια αλλα απνοια ξανα...

Θα δουμε ελαχιστη 12αρι 6 μηνες μετα ;;;

Θα ριξει πανω απο 1 μμ την Πεμπτη και οχι λασπη να ξεπλυθουμε;;;

Γιωργη ηδη απο σημερα το βραδυ θα επικρατησει παντου το βορειο ρευμα που θα απομακρυνει την οποια σκονη.Εως αυριο,και περισσοτερο τη Πεμπτη οπου υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα βροχοπτωσης θα εχουμε ''καθαρισει'' Οσο για το 1mm αυτο θα πρεπει ανα περιοχη να το δουμε στο nowcast. Και σημερα στο nowcast υπηρχε το 0 για την Ηπειρο αλλα επεσαν περι τα 10mm κατα τοπους. Η λογικη λεει οτι δε θα...γλυτωσουμε και θα βραχουμε επιτελους στον νομο.Τωρα...ολοι? οι περισοτεροι? Θα το δουμε. Σαφως ομως και σε μια τετοια διαταραχη το πλεονεκτημα το εχουν παντα τα βορεια τμηματα του νομου. Και μακαρι να πεσει εκει γιατι η Γη το χρειαζεται.

26.7c με 70% υγρασια εδω...Λιγες ωρες εμειναν.

image.png.f8060f9388a63d491d073182c1028388.png

25.7 και 56% υγρασία ....Καμία σκέψη για κλειστά a/c.....η εσωτερική είναι πάλι 27.5 βαθμούς ....Ψοφααααααααα

Επεσε εντελως ο ανεμος.....26.1 μεν αλλα 60% υγρασια και λιωνουν κ τα τσιμεντα απο δυσφορια.....ψοφα ψοφα ψοφα

47 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Γιωργη ηδη απο σημερα το βραδυ θα επικρατησει παντου το βορειο ρευμα που θα απομακρυνει την οποια σκονη.Εως αυριο,και περισσοτερο τη Πεμπτη οπου υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα βροχοπτωσης θα εχουμε ''καθαρισει'' Οσο για το 1mm αυτο θα πρεπει ανα περιοχη να το δουμε στο nowcast. Και σημερα στο nowcast υπηρχε το 0 για την Ηπειρο αλλα επεσαν περι τα 10mm κατα τοπους. Η λογικη λεει οτι δε θα...γλυτωσουμε και θα βραχουμε επιτελους στον νομο.Τωρα...ολοι? οι περισοτεροι? Θα το δουμε. Σαφως ομως και σε μια τετοια διαταραχη το πλεονεκτημα το εχουν παντα τα βορεια τμηματα του νομου. Και μακαρι να πεσει εκει γιατι η Γη το χρειαζεται.

26.7c με 70% υγρασια εδω...Λιγες ωρες εμειναν.

image.png.f8060f9388a63d491d073182c1028388.png

Να σαι καλα Τεο μακαρι γιατι εχουμε.φρικαρει....2 μερες κανονικες τι ζηταμε πια....ναι για Βορεια.Αττικη συμφωνω αν ειναι να ριξει καπου 5 μμ καλυτερα εκει παρα μες στα.μπετα....μην λαμπαδιαζουν τα εναπομειναντα δαση με.τις ζεστες Οκτωβρη Νοεμβρη

Καλησπερα φιλαρακια..Μπαλκονατος,ουισκατος..

Πεινασμενος...Περιμενω πως και πως το κρυουλακι,την πτωση της θερμοκρασιας και την ποτιστικη βροχουλα...Εκανα και την προσευχουλα μου...Να βρεξει...

Στολισα...Δεν περιμενω αυτα που ταζει η εμυ...Περι βροχων και καταιγιδων..2 ωρες ποτιστικη δυνατη να κανει και θα μαι ευτυχης...Βεβαια αλλα συστηματα θα ηθελα για την εποχη..Μετωπαρες και χαμηλα απο τα δυτικα...Αλλα ο θεος ειναι μεγαλος...Θα δουμε στο αμεσο μελλον..Αλλα την αυριανη νυχτα θα την απολαυσω...Στο μπαλκονι με τα απαραιτητα υλικα..Γι αυτο κανω προθερμανση απο σημερα...

20210921_210641.jpg

21 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλησπερα φιλαρακια..Μπαλκονατος,ουισκατος..

Πεινασμενος...Περιμενω πως και πως το κρυουλακι,την πτωση της θερμοκρασιας και την ποτιστικη βροχουλα...Εκανα και την προσευχουλα μου...Να βρεξει...

Στολισα...Δεν περιμενω αυτα που ταζει η εμυ...Περι βροχων και καταιγιδων..2 ωρες ποτιστικη δυνατη να κανει και θα μαι ευτυχης...Βεβαια αλλα συστηματα θα ηθελα για την εποχη..Μετωπαρες και χαμηλα απο τα δυτικα...Αλλα ο θεος ειναι μεγαλος...Θα δουμε στο αμεσο μελλον..Αλλα την αυριανη νυχτα θα την απολαυσω...Στο μπαλκονι με τα απαραιτητα υλικα..Γι αυτο κανω προθερμανση απο σημερα...

20210921_210641.jpg

Ωραιος Σακαρε....το θεμα μας.ειναι οτι εγω πριν τα μεσανυχτα δεν τολμω να ξεμυτισω ιδρωνω σαν σουμο αν κοπαναγα κ κανα αλκοολακι θα με.κλαιγατε....

Περιμενω με.αγωνια να παει 1.00 η 2.00 να ανοιξω λιγο το σπιτι να.φυγει η αιρκοντισιονιλα....και να μην παει η εσωτερικη 30 βεβαιως...

Για τετοια αρρωστια μιλαμε

22 Σεπτεμβρη ξημερωνει μακαρι το φθινοπωρο να ερθει καποια στιγμη

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...