Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχουμε ξεχασει και τον γαλλο που ειναι σημαντικο κατ εμε μοντελο οπως εχει αποδειξει ουκ ολιγες φορες.Δειχνει νομιζω ενα πολυ καλο σεναριο arpegeeur-0-114.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι έγινε μόνο εγώ απέμεινα να κοιτάω τζιφο;;;;...είστε για ποτάκι οι υπολοιποι;;;

Α ενταξει ηρθε Ο ένας βασικος

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτο σενάριο χιονιού για την περιοχή μου , έβγαλαν τα Ensembles🤣

ens_image (7).png

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Galanto said:

Τι έγινε μόνο εγώ απέμεινα να κοιτάω τζιφο;;;;...είστε για ποτάκι οι υπολοιποι;;;

Α ενταξει ηρθε Ο ένας βασικος

εδω και εγω διαβαζοντας και ολας

ολα μαζι χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Είδαμε πόσο έβρεξε με τις μούφες που πέρασαν στην Αττική και όχι μόνο... Ανομβρία έχει και η Ήπειρος..

Άλλο ανομβρία για τα δεδομένα της Ηπειρου και άλλο η απόλυτη ξηρασία που έχει η Αττική. Μην τρελαθούμε κιολας. Εδώ μέσα μπαίνουμε μερικοί για να χαλαρώσουμε από τα προβλήματα της καθημερινότητας και όχι για να γίνονται τα νεύρα μας χειρότερα. Μιχάηλ με όλο το σεβασμό γιαυτα π προσφέρεις σε αυτό το φόρουμ εχεις το σύνδρομο που με τίποτα δε θα είσαι ποτε ευχαριστημένος γιατί πάντα θα νομίζεις ότι κάτι παραπάνω έχασες h ότι θα μπορούσε πάντα να γίνει κάτι καλύτερο από αυτό που είδες h ότι εκεί που δεν είσαι έγινε χαμοσ. Οι χάρτες είναι πιθανότητες και όχι αντικατοπτρισμός μιας πιθανής πραγματικότητας. Η μόνη αλήθεια η μόνη ευχαρίστηση είναι εκεί έξω. Η κάθε σταγόνα η κάθε νιφάδα που θα δεις, όχι ο υετος στις 200,100,50 ώρες που έδειξε κάποια από τα μοντέλα κάποια στιγμή. Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγω μικρός πάντα έψαχνα το κάτι παραπάνω και ποτε δεν ήμουν ευχαριστημένος. Όταν μάθεις να απολαμβάνεις το κάθε τι που σου συμβαίνει καιρικά μόνο τότε θα ηρεμήσεις και θα το απολαύσεις πραγματικά. Πάντα φιλικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγες ρε τζιφε να παω να αγοράσω βάρκα 

Το πιο επικό τρεξιμο για ηπειρο και δυτικη μακεδονια

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μ αρεσει ρε συ μιχαηλ που δεν θες το λιγο ακομη ανατολικα...και για σενα καλο ειναι...ζεις η εμεινες με τον τζιφο?..χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βγες ρε τζιφε να παω να αγοράσω βάρκα 

Το πιο επικό τρεξιμο για ηπειρο και δυτικη μακεδονια

Παλι αρχισες να αγχωνεσαι χωρις λογο χαχαχα τα ειπαμς εσεις νερα θα εχετε αξιολογα οτι και να γινει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Παλι αρχισες να αγχωνεσαι χωρις λογο χαχαχα τα ειπαμς εσεις νερα θα εχετε αξιολογα οτι και να γινει

Χαχαχα θελω καμι κατογιδα ακομα...ας μην ειμαι πλεονεκτης εδω ηταν ωραιο το καλοκαιρι...ρεφαραμε αρκετα σε υετο και με αλλα 100 μμ πιανουμε μεσο ορο...απλα οι δυνατες καταιγιδες ειναι σπανιες συνηθως μα τις κοβει η πινδος και τωρα ειναι πολυ πολυ καλη ευκαιρια με το μετωπο...το χαμηλο δε με νοιαζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα θελω καμι κατογιδα ακομα...ας μην ειμαι πλεονεκτης εδω ηταν ωραιο το καλοκαιρι...ρεφαραμε αρκετα σε υετο και με αλλα 100 μμ πιανουμε μεσο ορο...απλα οι δυνατες καταιγιδες ειναι σπανιες συνηθως μα τις κοβει η πινδος και τωρα ειναι πολυ πολυ καλη ευκαιρια με το μετωπο...το χαμηλο δε με νοιαζει

Και εμεις εδω 70 μας μεινανε να πιασουμε ετος καλα ειμαστε...τωρα απλα περιμενουμε στοικα τις ομιχλες και τον δεκεμβρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

εμεις εδω κατω να μιλησουμε?

Εσεις δυστυχως αστα βραστα..αλλα δν θες και πολλα 3 χαμηλα μπορουν να καλυψουν τις μεγαλες απωλειες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους δυτικεψει το τζεμ.. όμως τώρα για κάποιο λόγο ο τζιφος έχει μειώσει τα φαινόμενα στα δυτικά... Και όχι μόνο. Ανατολικευση του ουκμο, και πλέον δείχνουν Ιόνιο 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ψιλοψοφησε το μετωπο στο τζιφο αλλα ειναι προσωρινό καθώς τα ανσαμπλ εφτιαξαν παρα πολυ...Η κακοκαιρια γινεται πολυήμερη σιγα σιγα υπέροχα.. Όσο πιο πολλές μέρες διαρκέσει τοσο περισσότερες περιοχές θα χτυπησει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα φιλαρακια...Οπως ειπε και ο Αντωνης το ονειρο σιγα σιγα παιρνει σαρκα και οστα...Υπαρχουν πλεον ξεκαθαρες προοπτικες να παμε σε διαταραχη διαρκειας και σιγουρα θα επηρεαστει ολη η χωρα...

Οπως παντα αλλου θα βρεξει περισσοτερο και αλλου λιγοτερο..Αλλα σημασια εχει να βρεξει σε οσο το δυνατον περισσοτερες περιοχες...Φυσικα τον πρωτο λογο εχουν τα δυτικα...Ανεξαρτητα απο το ποσο ισχυρο θα ειναι το μετωπο στην πρωτη φαση..

Μεταξυ μας...Περασαμε ενα πολυ δυσκολο καλοκαιρι και αυτοι που επηρεαστηκε η ζωη τους πιο αμεσα ειναι αυτοι που τρωνε το πακετο....Δεν χρειαζεται να εχουμε και αλλους πληγεντες...Μακρυα οι 200αρες σε χιλιοστα..Σε μια μερα...Ας ριξει αξιολογο νερο παντου να ξεβρωμισουμε,να ξεδιψασει η γη και μεχρι εκει...

Ειμαι λατρης των ακραιων αλλα για σκεφτειτε π.χ.αυτο το μετωπο εαν ερθει τοσο ισχυρο οπως το εδειχνε μεχρι χθες ο τζιφος και χτυπαγε την Αττικη...Ξερετε τι θα σημαινε αυτο???Απο την ξηρασια στις πλυμμηρες στα καπακια,μονο κακο θα εκανε...Με καθε λογης συνεπειες..Και μονο αρνητικες..!!!

Λοιπον παμε καλα...Αυτο εχει σημασια...Και μαλλον μερα με τη μερα θα φτιαχνει παρα θα χαλα η ολη φαση..Καλη Κυριακη αδερφια...Κοντοζυγωνει...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες! Αρκετά καλά τα περισσότερα πρωινά τρεξίματα..... υπάρχουν μάλιστα μοντέλα όπως το τζεμ και σενάρια ανσάμπλ που φέρνουν και δεύτερη στο καπάκι κακοκαιρία με πολλές βροχές σε όλη τη χώρα από τον στροβιλισμό της λίμνης αφού δεν τραβιέται όπως χτες πολύ βόρεια....και πλέον το πρώτο κατέβασμα έπεσε στις 90 ώρες ..... το βράδυ πάμε για τάση  αν επιμείνουν...ας ελπίσουμε  να επιμείνει και ο ευρωπαίος σε λίγο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...