Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το μόνο που πρέπει να αλλάξει είναι οι δείκτες αστάθειας. να αθυξηθούν λίγο και μέσα στην ενδοχώρα.. Δεν θέλω ποτιστικές. Θέλω χαμούς! Και μόνο με cape γίνονται αυτά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

το μόνο που πρέπει να αλλάξει είναι οι δείκτες αστάθειας. να αθυξηθούν λίγο και μέσα στην ενδοχώρα.. Δεν θέλω ποτιστικές. Θέλω χαμούς! Και μόνο με cape γίνονται αυτά.

Μιχαήλ μην ξεχνάς ότι έχουμε και σύγκρουση θερμών με ψυχρών αερίων μαζών 

https://modeles2.meteociel.fr/modeles_gfs/runs/2021100206/120-7GR.GIF?02-6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.066563b5f9f7d7a5eecd82e3183a541c.png

E αυτό ναι, είναι φθινόπωρο και μάλιστα ο μέσος όρος των Τ κάτω από τα κλιματικά σε όλο το διάγραμμα. Πόσο καιρό είχαμε να το δούμε αυτό; Έστω και σαν εικόνα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Galanto είπε:

Μην αγχώνεσαι εδώ στα γρεβενα θα βρέξει 😂😂😂

τελείωσαν οι ξεπέτες που ήξερες(καταιγίδες..γρεβενών πριβε).......αλλά δεν βλέπω παρηγοριά για τους ανατολικούς....οτι παίξει θα είναι Κερκυρα Ιωάννινα.και στην αρχή ολη η ηπειρος και δυτική μακεδονία....το σενάριο που είπαν πολλα παιδιά δλδ δημηουργία  νεου χαμηλού και σταδιακή μετακίνηση του ανατολικά σε δευτερο χρόνο το πιο ρεαλιστικό και αισιόδοξο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νοτιοανατολικότερα το αικον

@MeteoTirnavos το είδα ναι, αλλά ακόμα και τώρα ψάχνω και ηλεκτρικά αρκετά εγώ, για αυτό θέλω cape Νερό λογικά θα ρίξει πολύ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

νοτιοανατολικότερα το αικον

@MeteoTirnavos το είδα ναι, αλλά ακόμα και τώρα ψάχνω και ηλεκτρικά αρκετά εγώ, για αυτό θέλω cape Νερό λογικά θα ρίξει πολύ

Δεν θυμάμαι σε ποια κακοκαιρία ήταν αλλά χωρίς cape μόνο από σύγκλιση ανέμων και θερμοκρασιακών μαζών είχαμε πολλές ηλεκτρικές εκκενώσεις. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MeteoTirnavos είπε:

Το icon εξαιρετικό εν τω μεταξύ.

Όντως και έβγαλε και υετο αρκετό στα ηπειρωτικά που αυτο δε βγάζει ποτέ πολύ χαχα...φοβερή βελτίωση στη διαταξη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο καλό με το δικό. Είναι η επιπλέον λίμνη που βγάζει από βορειοανατολικά, αν δεν την είχε όπως ο τζιφος θα ήταν επος. Για Ηπειρο πάντως είναι χειρότερο αρχικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαφώς ανατολικότερα το ουκμο

Ανατολικότερα ο τζιφος, δυτικότερα ο μέσος όρος του. 

Εντύπωση μου κάνει το τζεμ που μοιάζει να ανατολικευει και άλλο λόγω παχιάς αποκοπής.. ίσως να μην βγει καλό αποτέλεσμα.

Δεν μου αρέσει το τζεμ πολύ ανατολικά...

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτίωση από όλα σχεδόν τα μοντέλα!! Ανατολικότερα όλα σχεδόν....περισσότερα φαινόμενα σε περισσότερες περιοχές της χώρας.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το τζεμ δειχνει το δρομο!!!!😎..αυτυο ειναι φθινοπωρο ,οχι οτι και ολα τα υπολοιπα ειναι ασχημα το αντιθετο ...υπομονη ετσι ειναι οι λιμνες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

το τζεμ δειχνει το δρομο!!!!😎..αυτυο ειναι φθινοπωρο ,οχι οτι και ολα τα υπολοιπα ειναι ασχημα το αντιθετο ...υπομονη ετσι ειναι οι λιμνες

To τζεμ εχει τα χαλια του βαγγελη...το καλό ειναι οτι τ αλλα πηγαν πιο αντολικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

To τζεμ εχει τα χαλια του βαγγελη...το καλό ειναι οτι τ αλλα πηγαν πιο αντολικα

δεν τα πηγε καλα ε?ανοιξη καλοκαιρι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άθλιο το τζεμ, ξηρή η Ήπειρος. Μακριά. Έχουμε ξεχάσει από που ξεκινάει το φθινόπωρο.

Ανατολικότερα και ο Ευρωπαίος. Περίμενα τόσο κοντά στις μεταβλητές να είχαμε αποκλείσει τα ξηρά σενάρια. Κότα να δεις όμως τι γίνεται...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμάς εδώ πάντως μόνο το τζεμ μας βρέχει αξιόλογα, έστω και στις μακρινές ώρες.

gemeu-2-240.png?12

 

Αναμένω και ανσαμπλ ευρωπαιου αργότερα αλλά δε θα γίνουμε σοφότεροι ούτε απόψε...

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πω πω,.... μπόμπα ο ευρωπαίος στην σχεδόν ιδανική θέση η πρώτη κάθοδος της λίμνης στο Ιόνιο....!!! Πρέπει να έχει πολύ έντονα και πολλά φαινόμενα σε όλη την ηπειρωτική χώρα σταδιακά...

ECMOPEU12_120_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...