Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Μιχαήλ λες να βρέξει μέσα στο βράδυ και την Κυριακή; Προς το παρών λίγα πράγματα για σήμερα.

Δεν θα μου έκανε εντύπωση, ίσα ίσα μου κάνει εντύπωση ο σπαστός καιρός που έχουμε τώρα. Πάντως εντάξει δεν περιμένω και κάτι τρελό. Δεν νομίζω δηλαδή να μπορέσουμε να φτάσουμε σε ραγδαιότητες των 20mm/h

Για αύριο κατέσφαξε τα χιλιοστά ο τζίφος πάντως

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν θα μου έκανε εντύπωση, ίσα ίσα μου κάνει εντύπωση ο σπαστός καιρός που έχουμε τώρα. Πάντως εντάξει δεν περιμένω και κάτι τρελό. Δεν νομίζω δηλαδή να μπορέσουμε να φτάσουμε σε ραγδαιότητες των 20mm/h

Για αύρι κατέσφαξε τα χιλιοστά ο τζίφος πάντως

Για ήπειρο τα αυξήσε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Για ήπειρο τα αυξήσε

Ναι το είδα  Βασίλη. Αύριο δεν χάνεται για Ήπειρο, 50αρες λογικά βέβαια σαν μέσο όρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν θα μου έκανε εντύπωση, ίσα ίσα μου κάνει εντύπωση ο σπαστός καιρός που έχουμε τώρα. Πάντως εντάξει δεν περιμένω και κάτι τρελό. Δεν νομίζω δηλαδή να μπορέσουμε να φτάσουμε σε ραγδαιότητες των 20mm/h

Για αύριο κατέσφαξε τα χιλιοστά ο τζίφος πάντως

Κατι θα ριξει αργοτερα πιστευω οχι τρελα πραγματα αλλα θα ριξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν θα μου έκανε εντύπωση, ίσα ίσα μου κάνει εντύπωση ο σπαστός καιρός που έχουμε τώρα. Πάντως εντάξει δεν περιμένω και κάτι τρελό. Δεν νομίζω δηλαδή να μπορέσουμε να φτάσουμε σε ραγδαιότητες των 20mm/h

Για αύριο κατέσφαξε τα χιλιοστά ο τζίφος πάντως

Ναι καμιά ποτιστική να μας έκανε να μαζεύαμε άλλα 10 χιλιοστά περίπου αλλά προς το παρών δεν μας αφήνει ο Α-ΒΑ στα 950hpa 

Πάντως Τρίκαλα, Καρδίτσα βρέχει ποτιστικά. Καλά στην Καλαμπάκα έχει ξεφύφει εκεί η κατάσταση.

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Ναι καμιά ποτιστική να μας έκανε να μαζεύαμε άλλα 10 χιλιοστά περίπου αλλά προς το παρών δεν μας αφήνει ο Α-ΒΑ στα 950hpa 

Ναι ρε φορτωσαν τα παραλια σκητες και σκληθρα σημερα φουλ υετο εμεις δεν παμε πουθενα ετσι χαχαα...τρυπαρα..ομως εχουμε στα 850 να οποτε μπορει να σωσει την κατασταση

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Ναι ρε φορτωσαν τα παραλια σκητες και σκληθρα σημερα φουλ υετο εμεις δεν παμε πουθενα ετσι χαχαα...τρυπαρα

φαινόταν και στην δορυφορική η τρύπα, οτιδήποτε στην Λάρισα και σε ακτίνα 20 χλμ, η συννεφιά ήταν πολύ πιο σπαστή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Υετος του ευρωπαίου για Πέμπτη Παρασκευή δε συμφωνεί gfs kai oukmo

Ο υετος για χαζευτηρι ειναι η ουσια ειναι οτι θα βγει ισχυρο χαμηλο το οποιο θα δημιουργησει σιγουρα προβληματα σε περιοχες ηδη κορεσμενες..τωρα μενει να δουμε κινηση κλπ 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ο υετος για χαζευτηρι ειναι η ουσια ειναι θα βγει ισχυρο χαμηλο το οποιο θα δημιουργησει σιγουρα προβληματα σε περιοχες ηδη κορεσμενες..τωρα μενει να δουμε κινηση κλπ 

Καλά εννοείται αλλά μου κάνει εντύπωση απο χθες το πρωί είναι τέλειος διαφορετικό σε ο,Α τα τρεξιματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Καλά εννοείται αλλά μου κάνει εντύπωση απο χθες το πρωί είναι τέλειος διαφορετικό σε ο,Α τα τρεξιματα

Ολα τα μοντελα πανω κατω στην ιδια φιλοσοφια ειναι ολα συμφωνουν στην δημιουργια ισχυρου χαμηλου δεν εχουν τεραστιες διαφορες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έπος το ευρωπαϊκό.

Δεν πείρες χαμπάρι το ούκμο ρε Μιχαήλ;;;;;;;;;που βγάζει Μεσογειακό κυκλώνα στις 168;;;;;;.....988hpa !!!

UKMHDOPIT12_168_1.png

UKMHDOPEU12_168_1.png

https://www.wetterzentrale.de/en/topkarten.php?map=1&model=ukmhd&var=1&time=168&run=12&lid=OP&h=0&tr=24&mv=0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Δεν πείρες χαμπάρι το ούκμο ρε Μιχαήλ;;;;;;;;;που βγάζει Μεσογειακό κυκλώνα στις 168;;;;;;.....988hpa !!!

UKMHDOPIT12_168_1.png

UKMHDOPEU12_168_1.png

https://www.wetterzentrale.de/en/topkarten.php?map=1&model=ukmhd&var=1&time=168&run=12&lid=OP&h=0&tr=24&mv=0

Έλα ρε, στο meteociel 999 mb το έχει!

Έχει 168 ώρες το ουκμό!!!??

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έλα ρε, στο meteociel 999 mb το έχει!

Έχει 168 ώρες το ουκμό!!!??

Μόνο στο wetterzentrale από ότι κατάλαβα και μάλιστα στην καλή ανάλυση όχι στις 2,5 μοίρες του meteociel για την Ευρώπη και 1,25 για την Ελλάδα..!!! Μιλάμε για 0,141 της μοίρας!!! δες κάτω αριστερά στον χάρτη που ανέβασα.... και το τρέξιμο πάει μέχρι τις 168 ... οπως και οι χάρτες που ανέβασα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@[weathermaniac] και @snowjohn ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, δεν περίμενα ότι θα με θυμάται κάποιος 😆😆

Εδώ και 3 χρόνια το είχα ψιλοαφήσει το σπορ, αλλά μετά τη Μήδεια θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές του forum 

Τώρα που επέστρεψα κάνει όμως σωστό φθινόπωρο, χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Χιών είπε:

@[weathermaniac] και @snowjohn ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, δεν περίμενα ότι θα με θυμάται κάποιος 😆😆

Εδώ και 3 χρόνια το είχα ψιλοαφήσει το σπορ, αλλά μετά τη Μήδεια θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές του forum 

Τώρα που επέστρεψα κάνει όμως σωστό φθινόπωρο, χαχαχα

Καλωστον!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...