Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την τριτη αυτος ο χαρτης στο τελειωμα της κακοκαιριας δινει πιθανοτητα για ασθενη χιονοπτωση - χιονονερο και στα Γιαννενα μιας και πεφτουν κοντα στα 500 μετρα τα υψομετρα χιονοπτωσης.Ελπιζω να κρατησει λιγο υετο.

http://www.toukairou.com/ms/kairos.php?&w=54&la=40.328335796724&lo=20.903201275284854

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..Αν είδατε το τέλος του Ευρωπαίου...θα καταλάβατε ότι τα πρωινά και τα χθεσινοβραδινά ραν ...πέρασαν στην ιστορία....αλλά ο κακός μας δαίμονας δεν είναι τι θα συμβεί βορειότερα από εμάς αλλά ο υποτροπικός....που βαστά τις ψυχρές εισβολές στα βορειοδυτικά ...μια μετακίνιση πιο νοτια που είναι ευκολο....και αρχίζουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα σαν να μου αρέσει ο τζιφος λίγο μερικά σεναρια να πέσουν και οι βόρειοι είμαστε στο παιχνίδι αυστηρά από Κατερίνη και πάνω για αρχή σορυ στους νότιους αλλά δεν είναι και ο μήνας σας 😁😁😁

Επεξεργάστηκε από Seventower
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Την εχουμε βγαλει ουσιαστικα εδω και καιρο δεν εχει αλλαξει κατι στα δικα μας δεδομενα σημερα η αυριο θα ανεβει...εσεις εχετε καποιο σαιτ που τα ανεβαζετε καθως μισος κιλκισιωτης πλεον πρεπει να σας ακολουθω χαχχχα

εμεις την λεμε μεταξυ μας αυτο που λεω ειναι βαση μερομηνιων διαισθησης   αληθεια απο κιλκις απο που

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το κύριο τρέξιμο του ευρωπαϊκού είναι εγγύηση για πρόβλεψη φαινομένων είτε αφορά τα κοντινά (όπως εχθές) είτε τα πιο μακρινά (παρακάτω εικόνα)...🤣

image.thumb.png.498c5d58f8e7cf458302743e635bcc0f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εαν βγει η προβλεψη του gfs ως προς τις θερμοκρασιες και τον υετο,μεταξυ 7-10 το πρωι της Τριτης ειναι πιθανο να δουμε τις πρωτες νιφαδες για φετος στα ψηλα του Κιθαιρωνα.Αυτο ομως μονο αν πεσει το dew point κατα 4-5c...

image.png.6ce8c1de8e66725a900dea88b76a60eb.png

image.png.fd7391416a7d7f16b6c117ec29b2a375.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μεγάλη βελτίωση απο τα ανσαμπλ του ευρωπαιου καμία 20 άρια πλέον βγάζουν καλο χιονάκι για αρχή εδώ πέρα...μακάρι 

Το χουμε θετικη ενεργεια..και κατσε να παει 3 ο μηνας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το χουμε θετικη ενεργεια..και κατσε να παει 3 ο μηνας 

xixix το πρώτο μνμ...που δεν εισαι προβληματισμένος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλάει ο τζιφος για εδώ για την συνέχεια. Λογικό σιγά μην. Μας άφηνε να έχουμε δεύτερη χειμωνιάτικη διαταραχή δυτικών χαχα.. αλλά ελπίζω σε αυριανό θαύμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαλάει ο τζιφος για εδώ για την συνέχεια. Λογικό σιγά μην. Μας άφηνε να έχουμε δεύτερη χειμωνιάτικη διαταραχή δυτικών χαχα.. αλλά ελπίζω σε αυριανό θαύμα.

προσεβλεπε σε βελτιωμενο gem 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

προσεβλεπε σε βελτιωμενο gem 😀

Ναι το ελπίζω χαχα.η ανατολίκευση που με τρομάζει στο 18 Άρι είχε ως αποτέλεσμα το επικότερο φετινό τρέξιμο.. αχ αχ αχ....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

Τι έπος είναι αυτό θεέ μου.. μακάρι να βγει απλά!!!

για ποιο μερος κ ποιο υψομετρο Μιχαηλ; οι αντιστοιχες στα 850 ειναι στο μηδεν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

gfs-13-168.png?18

Τι έπος είναι αυτό θεέ μου.. μακάρι να βγει απλά!!!

Μακαρι μιχαηλ γιατι θα φάτε κι εσείς και αμέσως μετά κι εμεις σιγουρα ,,,αλλά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

για ποιο μερος κ ποιο υψομετρο Μιχαηλ; οι αντιστοιχες στα 850 ειναι στο μηδεν

Ε ναι το 600 αρακι είναι άνετο. Δεν έχουν σημασία μόνο τα 850, αλλά όλη η διαδρομή που ακολουθεί η νιφάδα, για αυτό και παρόλο που έχει 0 στα 850 . Βέβαια εντάξει   αν έβγαινε και εγώ θα ήθελα 1-2 βαθμούς παρακάτω.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μακαρι μιχαηλ γιατι θα φάτε κι εσείς και αμέσως μετά κι εμεις σιγουρα ,,,αλλά..

Ευτυχώς έχει έρθει η κακοκαιρία που περνάνε τώρα, αλλιώς τώρα θα ήμουν πάλι τελείως απογοητευμένος.. αυτές οι διατάξεις σχεδόν πάντα καταλήγουν με το χαμηλό τελείως νότια, και στην ουσία εδώ βγει ει μια απλή βριχοκαιρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα..Με κοροιδευεις ρε η αληθεια το λες 

Οπως παει να στηθει η κυκλοφορια 2 επιλογες υπαρχουν η μεγαλος χιονιας η μουφα ολκης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Οπως παει να στηθει η κυκλοφορια 2 επιλογες υπαρχουν η μεγαλος χιονιας η μουφα ολκης

Σωστός όμως αποκλειστικά βορείων με τα μέχρι τώρα θέλω 2-3 βαθμούς κάτω μη σε πω 4 και μπαίνει το νερό στο αυλάκι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι είναι οι μεγάλοι βόρειοι χιονιαδες πάντα με την ψυχή στο στόμα θα περάσει το - 4 προς Θεσσαλονίκη ή θα κολλήσει στα φανάρια τον Σκοπίων και το πολύ πολύ μέχρι Λάρισα αποκεί και κάτω νερό και νοτιάδες και μεις με αυτόν τον τρόπο θαβομαστε. Βέβαια τα τελευταία πολλά χρόνια έχουμε χιόνιστει και οποιοδήποτε απίθανο τροπο εκτός αυτουνού οπότε μήπως ήρθε η ώρα;;;;; 

Επεξεργάστηκε από Seventower
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Σωστός όμως αποκλειστικά βορείων με τα μέχρι τώρα θέλω 2-3 βαθμούς κάτω μη σε πω 4 και μπαίνει το νερό στο αυλάκι 

Αν στηθει οπως πρεπει κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι κεντροβορειος η εστω ορεινων ημιορεινων....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...