Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πρεπει να παει κι αλλο ανατολικα.Αλλιως αυτοι που εχουμε περισσοτερη αναγκη τις βροχες θα μεινουμε απ'εξω και θα αρχισω τα καντηλακια.

Ναι καπως ετσι ειναι αλλα εχει περιθωρια ειναι νωρις ακομα μεχρι χθες ηταν ακομα χειροτερα.να και βλεπω σεναριο π να βγαινεξ

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Πάντως μετά τις 30 αν μείνει ετσι παει πολυ καλα 

Η ταση στα πρωινα ενς ηταν να ανοτολικευση και αλλο η ιστορια θα δουμε και αυριο 00z και 12z

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα είμαστε πολύ άτυχοι … ένα πολύ καλό κλικ ανατολικότερα έπρεπε να καθόταν ο αντικυκλωνας στον ατλαντικό να έπιανε Αγγλία Γαλλία Ισπανία … γιατί τόσο δυτικά που κάθεται και με τον Καναδά να κοιμάται την Γροιλανδία ανοιχτή … όλες οι κάθοδοι αυλώνων αναγκαστικά θα πηγαίνουν δυτική Ευρώπη …. Κρίμα δεν μας θέλει …,😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάντως μετά τις 30 αν μείνει ετσι παει πολυ καλα 

Στο συγκεκριμένο τρέξιμο του Ευρωπαίου και η επόμενη κάθοδος αυλωνα θα πήγαινε δυτική Ευρώπη … δεν υπάρχει καναδικό χαμηλό να βγει Γροιλανδία να πιέσει τον αζορικο να πάει ανατολικά ίσα ίσα εκ νέου γροιλανδικος θα έβγαινε μετά τις 240…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Γενικα είμαστε πολύ άτυχοι … ένα πολύ καλό κλικ ανατολικότερα έπρεπε μα καθόταν ο αντικυκλωνας στον ατλαντικό να έπιανε Αγγλία Γαλλία Ισπανία … γιατί τόσο δυτικά που κάθεται και με τον Καναδά να κοιμάται την Γροιλανδία ανοιχτή … όλες οι κάθοδοι αυλών μ αναγκαστικά θα πηγαίνουν δυτική Ευρώπη …. Κρίμα δεν μας θέλει …,😡

Τι εννοεις δεν μας θελει?ειμαστε κοντα σε υετοφορα περιοδο που τοσο λειπει απο τη χωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τι εννοεις δεν μας θελει?ειμαστε κοντα σε υετοφορα περιοδο που τοσο λειπει απο τη χωρα

Καιρός του π είναι αυτός με τα χαμηλά δυτικά μας να φεύγουν Βαλκάνια … μόνο δυτική Ελλάδα Θράκη και νησιά ανατολ Αιγαίου έχουν αξιόλογες σίγουρες βροχες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 ώρες πριν, Galanto είπε:

Εγώ φέτος το Νοέμβριο έκαψα τα μισά από τον περσινό προς το παρων...Αλλά τα ξεπατωσα τον Οκτώβριο με το κρύο χαχα

Πιο πολύ κρύο έχει ως τώρα ο Νοέμβριος παρά όλος ο Οκτώβρης και λογικά θα πέσει κι άλλο ο Νοέμβρης από βδομάδα! Πώς γίνεται να έκαψες περισσότερη θέρμανση τον Οκτώβριο παρά το Νοέμβριο? Εμείς εδώ πάντως πιο πολύ κάψαμε τώρα παρά τον Οκτώβρη! Και το Νοέμβρης το φετινό κάθε άλλο παρά ζεστό τον λες! Πάντως ζεστός Νοέμβρης δεν είναι εδώ αν εξαιρέσεις μόνο το 1ο 5ημερο ίσως!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τι εννοεις δεν μας θελει?ειμαστε κοντα σε υετοφορα περιοδο που τοσο λειπει απο τη χωρα

Η Ηγουμενίτσα θα έχει 500 χιλιοστά και η Αττική που έχει τεράστια ανάγκη 5-10 αν βγει αυτή η διάταξη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Η Ηγουμενίτσα θα έχει 500 χιλιοστά και η Αττική που έχει τεράστια ανάγκη 5-10 αν βγει αυτή η διάταξη 

Αναλογα το μοντελο το ειπα πριν και εγω για Π αλλα τωρα θα βαλω χαρτη του τζιφου χαχα εν το μεταξυ δες υετο παιου μιλαμε ολοι παιρνουν κατι εκτος απο αττικη φοβερο

xx_model-en-308-0_modusa_2021111712_228_17_157.png

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Στο συγκεκριμένο τρέξιμο του Ευρωπαίου και η επόμενη κάθοδος αυλωνα θα πήγαινε δυτική Ευρώπη … δεν υπάρχει καναδικό χαμηλό να βγει Γροιλανδία να πιέσει τον αζορικο να πάει ανατολικά ίσα ίσα εκ νέου γροιλανδικος θα έβγαινε μετά τις 240…

Σιγά μη βγει το Ευρωπαϊκό και επίσης σωτηρη τα ατλαντοχαμηλα μη τα φοβάσαι θα βγουν μια χαρά...Εγώ πιστεύω ότι η επόμενη θα ναι δική μας ...Και το λέω γιατξ ειδα τα ανσαμπλ του τζιφου ενα ενα και η πορεία τους ειναι κατά εκει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα δε με νοιάζουν οι βροχές πλεον μονο τα χιονια ....Αλλά απο οτι βλεπω αν δεν έρθουν οι βροχές θα φάμε υποτροπικο με 22 αρια , οπότε χίλιες φορές βροχες με 10 12 βαθμους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Εμένα δε με νοιάζουν οι βροχές πλεον μονο τα χιονια ....Αλλά απο οτι βλεπω αν δεν έρθουν οι βροχές θα φάμε υποτροπικο με 22 αρια , οπότε χίλιες φορές βροχες με 10 12 βαθμους 

Και μετα θα ερθουν και τα χιονια .δες σταρ τωρα να γουσταρεις αν θες χιονια..μια ταινια που εχουμε σιγουρα 100 φορες χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... καλησπέρα σε όλους ...... με 12 C και υγρασία 70 % ......

..... Όλυμπος σήμερα στα 1500μ ..... (Σ. Φίλιππας )

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο, φύση και κείμενο που λέει "realme Shot by Μέλι Ορφέας"

Πολυ ωραια φωτο ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... ναι αλλά σε λάθος σημείο ..... 😊😁

Δεν ειναι κατι αγχωτικο αυτο και χειμωνες τρομερους τετοια εποχη υπηρχαν τετοιες περιπτωσεις το προβλημα θα ειναι αν ειναι ετσι και 15 δεκεμβρη..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν ειναι κατι αγχωτικο αυτο και χειμωνες τρομερους τετοια εποχη υπηρχαν τετοιες περιπτωσεις το προβλημα θα ειναι αν ειναι ετσι και 15 δεκεμβρη..

..... την έβαλα αρχικά σε λάθος post ..... αυτό λέω ..... 😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... την έβαλα αρχικά σε λάθος post ..... αυτό λέω ..... 😀

Α νομιζα λογω θερμοκρασιας και αχιονιας την εβαλες χαχα 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν ειναι κατι αγχωτικο αυτο και χειμωνες τρομερους τετοια εποχη υπηρχαν τετοιες περιπτωσεις το προβλημα θα ειναι αν ειναι ετσι και 15 δεκεμβρη..

....χμμμ θα διαφωνήσω αντίθετα θα συμφωνήσω και εγώ με τα παιδιά ότι κυνδυνεύουμε με το καιρό Π....με τα τελευταία τρεξίματα.!ακόμα δεν υπάρχει περίπτωση να είμαστε αισιόδοξοι με έναν αντικυκλώνα που σκάβει  συνέχεια δυτικά των Αλπεων......χμμ το μόνο που ελπίζω να μην βλέπουν τα μοντέλα είναι η ορμή της καθόδου του ψύχους...μετά την πρωτη αποκοπή στην δυτική Ευρώπη η οποία είναι από μόνη της ικανή να δημιουργήσει αντικυκλώνα...στην Κεντρική Ευρώπη...ίδωμεν ίσως η τελική εικόνα να είναι τελείως διαφορερική.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bardaris είπε:

....χμμμ θα διαφωνήσω αντίθετα θα συμφωνήσω και εγώ με τα παιδιά ότι κυνδυνεύουμε με το καιρό Π....με τα τελευταία τρεξίματα.!ακόμα δεν υπάρχει περίπτωση να είμαστε αισιόδοξοι με έναν αντικυκλώνα που σκάβει  συνέχεια δυτικά των Αλπεων......χμμ το μόνο που ελπίζω να μην βλέπουν τα μοντέλα είναι η ορμή της καθόδου του ψύχους...μετά την πρωτη αποκοπή στην δυτική Ευρώπη η οποία είναι από μόνη της ικανή να δημιουργήσει αντικυκλώνα...στην Κεντρική Ευρώπη...ίδωμεν ίσως η τελική εικόνα να είναι τελείως διαφορερική.

Μα και εγω το εγραψα πρωτος οτι παει για Π αλλα σκεψου και ποσο διαφορετικη εικονα ειχαμε χθες και ποσο διαφορετικη θα  εχουμε σε 3 μερες.σε καθε περιπτωση η αττικη και η ευβοια εχουν προβλημα αυτη τη στιγμη να μεινουν εντελω ανομβρες και ειναι κριμα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνω με σωτο..δεν μ αρεσει καθολου για αττικη και ανατ. προσηνεμα η προοπτικη..υπαρχει χρονος και τροπος..θελουμε ανατολικοτερα τη φαση για να μπουμε και μεις στο παιχνιδι..οι δυτικοι πιστευω και ανατολικοτερα να παει δυσκολα δεν θα δουν καλα νερα..

Σηκω αζορ και στριψε και λιγω τη μυτουλα προς ανατολας..προς ισπανογαλλικα συνορα😁

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως θα το πάρω πολύ πατριωτικά, οπότε ο στόχος είναι η υπογραφή, και δεν με νοιάζει πουθενά αλλού τι θα κάνει, αρκεί να βγει ο στόχος. Φυσικά δεν το λέω για να μαλώσουμε, απλά για να ξέρετε ότι για το επόμενο διάστημα εφόσον διατηρηθεί η προοπτική θα ασχολούμαι αποκλειστικά για τα χιόνια στα Γιάννενα.

Σακαρε μου γλυκέ, μπορείς να πάρεις και νερό γίνεται περισσότερο μέχρι τις 25 γιατί μετά το θέλω όλο δικό μου το χιόνι ( αν και η Αθήνα δεν θα μείνει με 0 χιλιοστά προφανώς αλλά με διψήφια χεχε)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ πάντως θα το πάρω πολύ πατριωτικά, οπότε ο στόχος είναι η υπογραφή, και δεν με νοιάζει πουθενά αλλού τι θα κάνει, αρκεί να βγει ο στόχος. Φυσικά δεν το λέω για να μαλώσουμε, απλά για να ξέρετε ότι για το επόμενο διάστημα εφόσον διατηρηθεί η προοπτική θα ασχολούμαι αποκλειστικά για τα χιόνια στα Γιάννενα.

Σακαρε μου γλυκέ, μπορείς να πάρεις και νερό γίνεται περισσότερο μέχρι τις 25 γιατί μετά το θέλω όλο δικό μου το χιόνι ( αν και η Αθήνα δεν θα μείνει με 0 χιλιοστά προφανώς αλλά με διψήφια χεχε)

Θα χουμε καθε μερα τα δικα σου παλι χαχαχαχ  θα το υπομενω ομως γιατι μετα απο χρονια ειναι η πρωτη φορα που υπαρχει σοβαρη ταση για δυτικο χιονι τα προηγουμενα στο χω ξαναπει δεν υπηρχε ταση απλα καποια μεμονομενα τρεξιματα...που εσυ τα ελεγες χαμενες ευκαιριες χαχαχα σε τσιγκλαω λιγο χαχαχα

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...