Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Στην μεσογειο ειναι 1-3 μηνες επισης δεν ειναι απαραιτητο να κοιμηθουν στις βορειες χωρες ξεπερνα τους 6 μηνες...διαβασμενο το εψαξα τωρα που το ανεφερες ...οι μελισσες λενε οτι αν μαζεψουν πολυ τροφη για το χειμωνα ειναι μηνυμα για βαρυ χειμωνα αλλα δεν νομιζω να ισχυει

οχι τιποτα δεν ισχύει από αυτά, όλα τα ζώα έχουν διαίσθηση για την πρόγνωση του καιρού ..παλιότερα είχε και ο ανθρωπος...(κυνηγός γαρ) αλλά το χρονικό διαστημα περιορίζεται σε 24 το πολύ 48 ωρες....εχω ρωτήσει πολλές φορές βοσκούς που υποτίθεται γνωρίζουν σημάδια και εχω ακούσει τα πιο απίθανα το οποια φυσικά δεν ίσχυαν..πχ περσι τα δαση μας ηταν γεματα βελανίδια και καστανα σημαδι για τους βοσκούς  οτι η φυση προετοίμαζε με αφθονη τροφή.....τα ζωα...για τον επερχόμενο χειμώνα...τρίχες κατσαρές απλά η ανοιξη ηταν γλυκια και ετσι καρποφόρησαν.Οι χήνες ομως ειναι στανταράκι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Ο τζιφος αν συνεχίσει τσι και τις επομενες μερες άνετα μας το σκάει και πάνω μας χαχαχχαχα...δε νομιζω βεββαια αλλα κανει απιστευτες μετατοπισεις απο ραν σε ραν ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν τρελάθηκα με το 18αρι, αλλά οκ τις κοντινές μεταβλητές τις βελτίωσε αυτό μετράει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν τρελάθηκα με το 18αρι, αλλά οκ τις κοντινές μεταβλητές τις βελτίωσε αυτό μετράει.

Και ειναι και πολυ υετοφορο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, bardaris είπε:

χμμμμ εξαρτάται το μέρος.....πάντως τα τελεταία χρόνια έχουν τρελαθεί.....στην μηδεία ας πουμε που μας είχε ρίξει ενα 60ποντο...μολις καθαρισε ο καιρός ανεβηκα...και μπηκα στο δασος...σε 10 λεπτα συναντησα ενα θηρίο....το οποιο μόνο νηστικο απο την χειμέρια ναρκη δεν ηταν ισως και να μην ειχε κοιμηθεί καθόλου...γενικώς ομως ζωα και πτηνά δεν τα χρησιμοποιούσαμε ποτέ εδω για προβλέψεις και τετοια ,παρά μόνο για 24ωρη πρόβλεψη(πχ οι μελισσες δεν το κουνανε ρουπι τις μερες  που ερχεται βροχή..)..μονη αξιοπιστη μεθοδος οι γκριζες χήνες του βορρά...μολις τις δουμε να περνανε ...σε σχηματισμο το ψυχος και το χιονι ειναι σίγουρο......

Πρόσεξε μη σε φάει καμία αρκούδα φιλαρακι😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Και ειναι και πολυ υετοφορο 

Ναι νομίζω ότι αυτές οι βροχές δεν χάνονται. Πάντως εγώ τώρα είπαμε ασχολούμαι με το άλλο. Μπες και δες τι 500 άρια έχει... Τρόμος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι νομίζω ότι αυτές οι βροχές δεν χάνονται. Πάντως εγώ τώρα είπαμε ασχολούμαι με το άλλο. Μπες και δες τι 500 άρια έχει... Τρόμος

Τωρα σοβαρα πιστευεις μπορουν να βγει τετοιο πραγμα μιλαμε κολαστικο μονο να το βλεπεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τωρα σοβαρα πιστευεις μπορουν να βγει τετοιο πραγμα μιλαμε κολαστικο μονο να το βλεπεις

Από τα 30 σενάρια του τζιφου μόνο ένα δεν δίνει πολική εισβολή στην Ευρώπη. Πιστεύω ότι αύριο μεθαύριο η πολική εισβολή κλειδώνει για την ευρωπαϊκή ήπειρο, οι μεταβλητές τις Αμερικής είναι αμειλικτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Από τα 30 σενάρια του τζιφου μόνο ένα δεν δίνει πολική εισβολή στην Ευρώπη. Πιστεύω ότι αύριο μεθαύριο η πολική εισβολή κλειδώνει για την ευρωπαϊκή ήπειρο, οι μεταβλητές τις Αμερικής είναι αμειλικτες

Ελπιζω να μην χαθουν οι βροχες δευτερας και τριτης ειμαστε κοντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ελπιζω να μην χαθουν οι βροχες δευτερας και τριτης ειμαστε κοντα...

Ναι έχει ψυχρό μετωπακι τότε, σαν να κλειδώνει και αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο ευρωπαϊκό τα σενάρια για τα δυτικά κυμαίνονται από 100 μέχρι 400 χιλιοστα συνολικά μέχρι ένα δεκαπενθήμερο μέρα. Σενάριο 12 300 αρές και 70 χιλιοστά σε χιόνια στα ψηλα

Screenshot_2021-11-18-02-09-36-400_com.android.browser.png

Screenshot_2021-11-18-02-05-14-605_com.android.browser.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΚΆΝΩ ΈΚΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΟΠΕΡΕΤΟΡΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΊΛΟΥΝ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΩΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΆΠΤΟΠ ΓΙΑΤΊ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΜΠΟΡΩ. ΕΧΩ ΞΕΧΆΣΕΙ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Gary είπε:

ΚΆΝΩ ΈΚΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΟΠΕΡΕΤΟΡΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΊΛΟΥΝ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΩΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΆΠΤΟΠ ΓΙΑΤΊ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΜΠΟΡΩ. ΕΧΩ ΞΕΧΆΣΕΙ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ

Καλημερα Γκάρυ.

Εμείς δεν μπορούμε να ξέρουμε τον κωδικό σου φίλε.Εφοσον όμως μπαίνεις από κινητό μπορείς να τον αλλάξεις μόνος σου,και με τον ίδιο κωδικό να μπαίνεις από παντού μετά.

Αν χρειαστείς κάτι στείλε email.🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Gary said:

ΚΆΝΩ ΈΚΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΟΠΕΡΕΤΟΡΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΊΛΟΥΝ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΩΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΆΠΤΟΠ ΓΙΑΤΊ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΜΠΟΡΩ. ΕΧΩ ΞΕΧΆΣΕΙ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ

Γκαρυ καλημερα ΟΠΕΡΕΙΤΟΡ μου με λαμβανεις οβερ?😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα δεν ενθουσιάστηκα με τα πρωινά και αν δεν κάνω λάθος και αυτό στις 23 από κάποια μοντέλα για ανατολικά της Πίνδου πρέπει νά υποβιβάστηκε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα δεν ενθουσιάστηκα με τα πρωινά και αν δεν κάνω λάθος και αυτό στις 23 από κάποια μοντέλα για ανατολικά της Πίνδου πρέπει νά υποβιβάστηκε

δεν νομίζω να υπάρχει λόγος απογοήτευσης..η αρχική αποκοπή τελικά μας βγαίνει σε καλό....

νομίζω η θέση του Ζιακόπουλου για ψυχρή εισβολή αρχες Δεκέμβρη ειναι αρκετά σημαντική καθώς ο ίδιος αποφεύγει τόσο μακροπρόθεσμες προγνώσεις ....

Τέλος εμεις στην Σαλονίκη ας κάνουμε τώρα που εχουμε διάλειμα κανενα αίτημα στον Δήμο να αλλάξει κανενα πλακάκι κανενα τούβλο....(μερεμετάκια) να μην έχουμε πάλι τα περσινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δραμα.Ασχημα τα ενσ.για μας.Ο πιο σιχαμενος χρονος τα τελευταια πολλα χρονια.Μας εβρασε,μας εκαψε και ουτε νερα δεν θελει να δωσει το σιχαμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, bardaris είπε:

δεν νομίζω να υπάρχει λόγος απογοήτευσης..η αρχική αποκοπή τελικά μας βγαίνει σε καλό....

νομίζω η θέση του Ζιακόπουλου για ψυχρή εισβολή αρχες Δεκέμβρη ειναι αρκετά σημαντική καθώς ο ίδιος αποφεύγει τόσο μακροπρόθεσμες προγνώσεις ....

Τέλος εμεις στην Σαλονίκη ας κάνουμε τώρα που εχουμε διάλειμα κανενα αίτημα στον Δήμο να αλλάξει κανενα πλακάκι κανενα τούβλο....(μερεμετάκια) να μην έχουμε πάλι τα περσινά.

Οχι εντάξει δεν απογοητεύτηκα, σε σχέση με προχθές πχ είμαστε πολύ καλύτερα, και ακόμα και να μην  έρθει το χιόνι των ημιορεινών, εκεί στις 26-27 φαίνεται δυνατό βροχοσύστημα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλλον θα μπλέξουμε με δυτική κυκλοφορία κάτι που εχει αποδειχθεί κακός οιωνός απο τα προηγούμενα χρόνια(Για την ανατολική χώρα)...Θα ψάχνουμε τα χιόνια στις αετοφωλιες της Πίνδου πάλι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bardaris είπε:

δεν νομίζω να υπάρχει λόγος απογοήτευσης..η αρχική αποκοπή τελικά μας βγαίνει σε καλό....

νομίζω η θέση του Ζιακόπουλου για ψυχρή εισβολή αρχες Δεκέμβρη ειναι αρκετά σημαντική καθώς ο ίδιος αποφεύγει τόσο μακροπρόθεσμες προγνώσεις ....

Τέλος εμεις στην Σαλονίκη ας κάνουμε τώρα που εχουμε διάλειμα κανενα αίτημα στον Δήμο να αλλάξει κανενα πλακάκι κανενα τούβλο....(μερεμετάκια) να μην έχουμε πάλι τα περσινά.

Μεσοπροθεσμη θα την ελεγα καθως ειναι και σε διαστημα που τρεχουν και ενς των μοντελων οποτε υπαρχουν στοιχεια και ειναι κατι που υποστηριζεται απο τα μεσοπροθεσμα του ευρωπαικου που δεν ειναι διαθεσιμα δυστυχως στο κοινο....αν και δεν βρισκω αυτο που λες που το εγραψε?

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δραμα.Ασχημα τα ενσ.για μας.Ο πιο σιχαμενος χρονος τα τελευταια πολλα χρονια.Μας εβρασε,μας εκαψε και ουτε νερα δεν θελει να δωσει το σιχαμα.

Ιεροσυλία γείτονα!!!Το 2021 είχε ιστορικό που έσπασε την κατάρα από το 2008..Οκ κατά τα αλλά ήταν μούφα αλλά έβγαλε ιστορικό....Όποτε του τα συγχωρώ όλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...