Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

πάει να βγαλει παπαδες στη συνεχεια ή ιδέα μου?

Βορεια Ευβοια εννοεις? Το χωριό? (μηδαμινή ικανότητα κριτικής σκέψης)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

για βοιωτία και φθιώτιδα πάντως στα πιο κοντινά είναι τραγωδία το 18αρι σε σχέση με το 12αρι. ο υετός μειώθηκε αρκετά. πάμε στα δικά μας τώρα που ο αζορικός κρατάει λίγο καλύτερο από πριν

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

 

Εσυ πιστευεις οτι μπορει να βγαλει το 2ρο χαρτη..μεχρι και γω που με ασχετος το θεωρω απιθανο..δες μονο ευβοια που μενει εκτος😂

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

gfs-0-180.png?18

Τρελες ταυλες ο φετινος αζορ

Μωρε μπραβο του

Τρελές ταυλες έχει άλλα εκεί που πρέπει να κάνει αναδίπλωση για να πλαγιασει τον Κογκα πετάει χαρταετό και πνέει τα λοίσθια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Tolisk20 είπε:

Η λαμια παντως τα τελευταια χρονια εχει χιονιστει παμπολλες φορες

Ναι οκ. Δεν μου λέει κάτι το "έχει χιονιστεί πάμπολλες φορές". Δεν κυνηγάμε απλές χιονοπτώσεις και γενικά μετριότητες. Και Λιβαδειά έχει χιονίσει πάμπολλες φορές τους χειμώνες 17-18, 18-19, 20-21. Αλλά με ποσότητες που δεν ξεπέρασαν ποτέ τα 10cm. Αυτοί οι χιονιάδες δεν μου κάνουν πλέον για εκεί. Χρωστάει κάτι καλύτερο. Έχει κάνει κάτι ανώτερο από 10cm στο κέντρο της Λαμίας τους προηγούμενους 3 χειμώνες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis.mar είπε:

Τρελές ταυλες έχει άλλα εκεί που πρέπει να κάνει αναδίπλωση για να πλαγιασει τον Κογκα πετάει χαρταετό και πνέει τα λοίσθια. 

Μωρε ναι,αλλα εχει και εναν ατλαντα να σπρωχνει πισω του

Δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα δυστυχως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όποιος δει τα ανσάμπλ του ευρωπαιου θα καταλάβει ότι δεν υπάρχει για τα κενρροβορεια τίποτα μέχρι τα Χριστούγεννα ..καταξερα και μετα οταν εχουν υετο εχουμε παει στο συν στα 850 ..στις 25 εχει παει συν ο μεσος ορος σχεδον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αυτο το ραν, εκεί γύρω στις 180 ώρες , δλδ μετά απο την κακοκαιρια του ΣΚ, πλαγιάζει πολύ ο Αζορικός. Εμένα αυτό δεν μου αρέσει. Θέλουμε "ταβλες" των 90 μοιρών και όχι των 70, ώστε να έρθει σωστά το ψυχος απο τα ανατολικά μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Όποιος δει τα ανσάμπλ του ευρωπαιου θα καταλάβει ότι δεν υπάρχει για τα κενρροβορεια τίποτα μέχρι τα Χριστούγεννα ..καταξερα και μετα οταν εχουν υετο εχουμε παει στο συν στα 850 ..στις 25 εχει παει συν ο μεσος ορος σχεδον 

Και το 12αρι gfs έχει πολλά σενάρια με συν στα 850 για μετά τις 25 δυστυχώς. Χάνουμε πολύ μεγάλη ευκαιρία. Πολύ κρίμα με τέτοιο Αζορικο. Δεν το χωράει το μυαλό μου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Ναι οκ. Δεν μου λέει κάτι το "έχει χιονιστεί πάμπολλες φορές". Δεν κυνηγάμε απλές χιονοπτώσεις και γενικά μετριότητες. Και Λιβαδειά έχει χιονίσει πάμπολλες φορές τους χειμώνες 17-18, 18-19, 20-21. Αλλά με ποσότητες που δεν ξεπέρασαν ποτέ τα 10cm. Αυτοί οι χιονιάδες δεν μου κάνουν πλέον για εκεί. Χρωστάει κάτι καλύτερο. Έχει κάνει κάτι ανώτερο από 10cm στο κέντρο της Λαμίας τους προηγούμενους 3 χειμώνες?

Από το Γενάρη του 19 έχουμε να δούμε μεγάλο χιόνι στην πόλη,από εκεί και έπειτα πασπαλες και και ένα 10 πόντο..Στα ίδια χνάρια με την βοιωτική πρωτεύουσα βαδίζουμε,μην σου πω και χειρότερα

 

Συνεχίζει την χειροτέρευση ο τζίφος,πλέον μένουν οριακά εκτός και τα κεντρικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το συνειδητοποιείτε ότι με 1040mb Αζορικο υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να μην χιονίσει ούτε σε ένα πεδινό μέρος;; Θα δούμε βέβαια ως το ΣΚ αλλά δεν είναι και απίθανο να συμβεί αυτό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μάλλον πρέπει να πάμε για υπνο παιδιά....ο 18ζ....μας βάζει στα κράσπεδα των αυλώνων οι οποίοι κινούνται σε ηπειρωτικές περιοχές..με κούρασαν....ελπίζω αυριο μετά τα 12ρια...ολα να είναι διαφορετικά.....τελικά αν δεν "σκαψουν" δυτικά......χαίρι δεν βλέπει κανείς.......το καλό είναι οτι θέλουμε δεν θέλουμε δεν θα μείνουν ετσι...ισως μονο  η 18-19...να παραμείνει σταθερή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Συνεχίζει την χειροτέρευση ο τζίφος, πλέον μένουν οριακά εκτός και τα κεντρικά

Μέχρι την Παρασκευή θα έχει γίνει ένα περασματάκι πασπάλας στα ορεινά. Η συνήθεια που έγινε ψυχολογική κούραση. Όλα γίνονται για να μην ευνοηθεί η ζώνη αυτή. Και η πλάκα είναι ότι ενώ βλέπουμε τις αλλαγές από τρέξιμο σε τρέξιμο για το ΣΚ, σχολιάζουμε για μετά τις 22. Χο χο χο Άδειος Βασίλης έρχεται.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Ναι οκ. Δεν μου λέει κάτι το "έχει χιονιστεί πάμπολλες φορές". Δεν κυνηγάμε απλές χιονοπτώσεις και γενικά μετριότητες. Και Λιβαδειά έχει χιονίσει πάμπολλες φορές τους χειμώνες 17-18, 18-19, 20-21. Αλλά με ποσότητες που δεν ξεπέρασαν ποτέ τα 10cm. Αυτοί οι χιονιάδες δεν μου κάνουν πλέον για εκεί. Χρωστάει κάτι καλύτερο. Έχει κάνει κάτι ανώτερο από 10cm στο κέντρο της Λαμίας τους προηγούμενους 3 χειμώνες?

Σε πολλα οσα λες συμφωνω..ο καθενας εχει τα στανταρ του..απλα μην μιρλιαζουμε ενω εχουμε μπροστα μας μια πολυ καλη περιοδο και κυριως μεγαλης διαρκειας που ολοι μπορουν να παρουν..

Θα φας-φαμε νυφιτσα φετος!!..θα ερθει αλλιως..εκει που δεν το περιμενουμε..

Υ.γ οσο για λαμια ναι δεν μιλαω για θαψαρ αλλα και τα 10 ποντα πετσες που εκανε τα κανε ενω δεν χιονιζε καν σε αλλη πεδινη περιοχη της χωρας!!!

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ αποχωρώ από το φόρουμ μέχρι να δω κάτι που να μου φανεί θετικό στους χάρτες καθώς η όλη Μίρλα τις τελευταίες δυο μέρες με επηρεάζει και δεν σκοπεύω να χαλαστώ για ένα χόμπι μου που θα έπρεπε ουσιαστικά να με ευχαριστεί. Εύχομαι να αλλάξουν τα ραν και να επιστρέψω σύντομα και να επικρατούν πανηγύρια. 🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

18αρι και 200+ ώρες; Σοβαρά βρε παιδιά τώρα;

Ελα ρε συ Γιαννη τώρα. Μια με τον αυλώνα του Σκ (μετριοτητα) μια με τις 200 ωρες. Με τι να ασχοληθούμε ρε συ?? Ρώτα κι εμάς τους παντρεμένους που περιμένουμε να χαρούμε με καμια ταύλα του Αζορ....🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...