Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από πότε είναι ο τζίφος φοβερός στα μακρινά ρε παιδιά;  Εδώ τις τελευταίες μέρες μας είχε τάξει 20 κεντροβορειους για το περασμένο ΣΚ και για τα Χριστούγεννα, στην πρώτη καρτέλα μάλιστα. Τώρα, για την περίοδο 30/12-7/1, για τα μακρινά δηλαδή, μέσα σε 3 ραν τα ενς του πήγαν από αυτό: 

491509589_graphe3_10000___22.7594_39.1822_Almyrs(2).png.1a0589f66484927192345d30102ee940.png

σε αυτό:

1080562481_graphe3_10000___22.7594_39.1822_Almyrs(3).png.e705ef1145faa9a3319e2d2f857eb9b2.png

Δεν λέω ότι τα υπόλοιπα μοντέλα έχουν καμιά τεράστια αξιοπιστία αυτή την περίοδο, αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε. Προς το παρόν όλα τα μοντέλα ψάχνονται και δεν ξέρουμε πως ακριβώς θα εξελιχθούν τα πράγματα, έχουμε αρκετά να δούμε ακόμη θεωρώ. Σήμερα πάντως οι χάρτες είναι όντως κακοί, να δούμε τα 12αρια τι θα δείξουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι 1 ωρα και 20 λεπτα στην εθνικη απο κρυονερι,εχω φτασει Μεταμορφωση και παω βοτανικο.Πηγμενος οντας λοιπον θετω το φιλοσοφικο ερωτημα.

Θα θελατε να υπηρχε μοντελο που να προβλεπει τον καιρο των 30 επομενων ημερων με 100% ακριβεια;; 

Εγω οχι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, g_ar είπε:

Από πότε είναι ο τζίφος φοβερός στα μακρινά ρε παιδιά;  Εδώ τις τελευταίες μέρες μας είχε τάξει 20 κεντροβορειους για το περασμένο ΣΚ και για τα Χριστούγεννα, στην πρώτη καρτέλα μάλιστα. Τώρα, για την περίοδο 30/12-7/1, για τα μακρινά δηλαδή, μέσα σε 3 ραν τα ενς του πήγαν από αυτό: 

491509589_graphe3_10000___22.7594_39.1822_Almyrs(2).png.1a0589f66484927192345d30102ee940.png

σε αυτό:

1080562481_graphe3_10000___22.7594_39.1822_Almyrs(3).png.e705ef1145faa9a3319e2d2f857eb9b2.png

Δεν λέω ότι τα υπόλοιπα μοντέλα έχουν καμιά τεράστια αξιοπιστία αυτή την περίοδο, αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε. Προς το παρόν όλα τα μοντέλα ψάχνονται και δεν ξέρουμε πως ακριβώς θα εξελιχθούν τα πράγματα, έχουμε αρκετά να δούμε ακόμη θεωρώ. Σήμερα πάντως οι χάρτες είναι όντως κακοί, να δούμε τα 12αρια τι θα δείξουν...

και τα εβδομαδιαία του cfsv2 μας έδιναν αυλώνες πάνω μας τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά..και τώρα αντικατέστησαν τον αντικυκλώνα με τυφώνες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειμαι 1 ωρα και 20 λεπτα στην εθνικη απο κρυονερι,εχω φτασει Μεταμορφωση και παω βοτανικο.Πηγμενος οντας λοιπον θετω το φιλοσοφικο ερωτημα.

Θα θελατε να υπηρχε μοντελο που να προβλεπει τον καιρο των 30 επομενων ημερων με 100% ακριβεια;; 

Εγω οχι.

ΟΧΙ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειμαι 1 ωρα και 20 λεπτα στην εθνικη απο κρυονερι,εχω φτασει Μεταμορφωση και παω βοτανικο.Πηγμενος οντας λοιπον θετω το φιλοσοφικο ερωτημα.

Θα θελατε να υπηρχε μοντελο που να προβλεπει τον καιρο των 30 επομενων ημερων με 100% ακριβεια;; 

Εγω οχι.

Μαζι σου ουτε εγω το θελω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Από πότε είναι ο τζίφος φοβερός στα μακρινά ρε παιδιά;  Εδώ τις τελευταίες μέρες μας είχε τάξει 20 κεντροβορειους για το περασμένο ΣΚ και για τα Χριστούγεννα, στην πρώτη καρτέλα μάλιστα. Τώρα, για την περίοδο 30/12-7/1, για τα μακρινά δηλαδή, μέσα σε 3 ραν τα ενς του πήγαν από αυτό: 

491509589_graphe3_10000___22.7594_39.1822_Almyrs(2).png.1a0589f66484927192345d30102ee940.png

σε αυτό:

1080562481_graphe3_10000___22.7594_39.1822_Almyrs(3).png.e705ef1145faa9a3319e2d2f857eb9b2.png

Δεν λέω ότι τα υπόλοιπα μοντέλα έχουν καμιά τεράστια αξιοπιστία αυτή την περίοδο, αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε. Προς το παρόν όλα τα μοντέλα ψάχνονται και δεν ξέρουμε πως ακριβώς θα εξελιχθούν τα πράγματα, έχουμε αρκετά να δούμε ακόμη θεωρώ. Σήμερα πάντως οι χάρτες είναι όντως κακοί, να δούμε τα 12αρια τι θα δείξουν...

Δεν ειναι θεμα αν ειναι αξιοπιστο ενα μοντελο αλλα μια τετοια τεραστια αλλαγη στα ενς ειναι σοβαρη και θετει προβληματισμο αν αυτη αλλαγη υπαρξει και στα αλλα μοντελα ειναι μια αρνητικη εξελιξη οταν μεχρι χθες ολα τα σεναρια τρεχανε κατω απο το 0 μεχρι εκει και χωρις να ξερουμε αν θα ξανααλλαξουν σε δυο τρεις μερες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ειμαι 1 ωρα και 20 λεπτα στην εθνικη απο κρυονερι,εχω φτασει Μεταμορφωση και παω βοτανικο.Πηγμενος οντας λοιπον θετω το φιλοσοφικο ερωτημα.

Θα θελατε να υπηρχε μοντελο που να προβλεπει τον καιρο των 30 επομενων ημερων με 100% ακριβεια;; 

Εγω οχι.

υπάρχει επίσης μια θεωρία που λέει , οτι όσες πιο πολλές φορές κάνεις τη διαδρομή κρυονερί-βοτανικό μεσω κηφισού  σε ώρες αιχμής ,τόσες πιο πολλές είναι και οι πιθανότητες να φτίαξεις δικό σου μοντέλο πρόγνωσης του καιρού καλύτερο απο τα υπάρχοντα 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Dim_pas είπε:

υπάρχει επίσης μια θεωρία που λέει , οτι όσες πιο πολλές φορές κάνεις τη διαδρομή κρυονερί-βοτανικό μεσω κηφισού  σε ώρες αιχμής ,τόσες πιο πολλές είναι και οι πιθανότητες να φτίαξεις δικό σου μοντέλο πρόγνωσης του καιρού καλύτερο απο τα υπάρχοντα 😂😂

Χαχαχαχχααχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Ευχαριστούμε αδερφέ ..Οι πληροφορίες απο έγκυρη πηγή;;🤔

Εδώ είμαστε , να δούμε ποιος θα επιβεβαιωθεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειμαι 1 ωρα και 20 λεπτα στην εθνικη απο κρυονερι,εχω φτασει Μεταμορφωση και παω βοτανικο.Πηγμενος οντας λοιπον θετω το φιλοσοφικο ερωτημα.

Θα θελατε να υπηρχε μοντελο που να προβλεπει τον καιρο των 30 επομενων ημερων με 100% ακριβεια;; 

Εγω οχι.

Όχι βέβαια ! θέλουμε αβεβαιότητα για να ελπίζουμε ! Χαζοί είμαστε ; Κάπως πρέπει να παίρνουμε κουράγιο.

Επειδή μόλις ανέβηκα από απέναντι πιστεύω ότι αυτό το απόγευμα  θα βρεις τον χρόνο να θέσεις και άλλα τέτοια ερωτήματα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειμαι 1 ωρα και 20 λεπτα στην εθνικη απο κρυονερι,εχω φτασει Μεταμορφωση και παω βοτανικο.Πηγμενος οντας λοιπον θετω το φιλοσοφικο ερωτημα.

Θα θελατε να υπηρχε μοντελο που να προβλεπει τον καιρο των 30 επομενων ημερων με 100% ακριβεια;; 

Εγω οχι.

Εγώ ναι μόνο υπό όρο.. Αν το είχα φτιάξει εγώ😀 Τα λεφτά που θα έβγαζε κάποιος από κάτι τέτοιο θα ξεπερνούσα αυτά του τζεμ μπέζου χαχαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο γαλλος το προσπαθει παντως και για τον διαχωρισμο αλλα και στο να κρατησει τα γεωδυναμικα ανατολικα της ισλανδιας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Όχι βέβαια ! θέλουμε αβεβαιότητα για να ελπίζουμε ! Χαζοί είμαστε ; Κάπως πρέπει να παίρνουμε κουράγιο.

Επειδή μόλις ανέβηκα από απέναντι πιστεύω ότι αυτό το απόγευμα  θα βρεις τον χρόνο να θέσεις και άλλα τέτοια ερωτήματα 😂

2 ωρες και ειμαι Φιλαδελφεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διάγραμμα Τζίφου στην Γροιλανδία .... αξιοπιστία ! Έχει τερματίσει το διάγραμμα πίεσης, βγήκε 1 μέτρο πάνω από την οθόνη . 

Diagramme GEFS

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ο γαλλος το προσπαθει παντως και για τον διαχωρισμο αλλα και στο να κρατησει τα γεωδυναμικα ανατολικα της ισλανδιας

Απο τη στιγμη που ο ατλαντικος μεσα σε μια μερα οπως παντα αλλαξε καταλαβαινεις τι εχουμε να τραβηξουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

2 ωρες και ειμαι Φιλαδελφεια

Γύρνα πίσω να προλάβεις να φας με την οικογένεια  τα Χριστούγεννα τουλάχιστον ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...