Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως κ το 1956 που εμεινε στην ιστορια ως ενας απο τους πιο παγωμενους κ χιονωδεις Φλεβαρηδες πανευρωπαικα ειχε ανυπαρκτο Δεκεμβρη κ Γεναρη μεχρι τα τελη του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Snow sick είπε:

Μα με τόσα καμένα διαστήματα κάθε χειμώνα καθόμαστε και ονειρευόμαστε όλο το χρόνο ένα πιθανό καλό δεκαήμερο. Δεν παλευεται αυτό, χρειάζεται αλλαγή ψυχοσυνθεσης😂

Από την στιγμή που μπλέξαμε με αυτά ελπίζουμε πάντα εγώ 4 χρόνια έχω μπει στο τρυπάκι αυτό να μ πεις πηγενε σε ένα χιονοδρομικό αλλά δεν είναι το ίδιο όταν στην περιοχή μου τουλάχιστον χιονίζει κάθε 4-5 χρόνια στην καλύτερη αλλά φέτος δεν μας βλέπω καλά αν δεν κάνει μια δυο κατέβασιες να χιονιστη όλη η Ελλάδα δεν θα μαζευτεί αυτό το χάλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Seventower είπε:

Κοινώς για να χιόνισει Ελλάδα πρέπει να παγώσει η φλωριντα το Τέξας και το μαιαμι 

Οχι φίλε ..Για να χιονίσει Ελλάδα , πρέπει  να μην χιονιστεί ο Μιχαήλ, να κόψει την μίρλα και κυρίως  τις ονειρώξεις του  περι  Γροιλανδικού, Αρμαγεδώνος, Μιτσικελίου, Πίνδου, Ιωαννίνων, Λαρίσης , δυτικοχιονοκογκα , κουραμπιέ κλπ κπ  κλπ..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, isnow είπε:

Καμία βελτίωση από ουκμο...σπρώχνει πολύ το χαμηλό

Σε τι ακριβώς δεν έχει βελτιωση; ;; για πιο μετά ειναι ωραιο τα γεωδυναμικα έχουν καπελώσει το χαμηλο και μαλλον θα ήταν εύκολο να σηκωθεί αζορικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σε τι ακριβώς δεν έχει βελτιωση; ;; για πιο μετά ειναι ωραιο τα γεωδυναμικα έχουν καπελώσει το χαμηλο και μαλλον θα ήταν εύκολο να σηκωθεί αζορικος

εγώ ζωνικη βλέπω για συνέχεια σε αυτό το ραν..δεν είμαι και σίγουρος βέβαια..ο τζίφος από την άλλη πάει να πουλήσει παπα πάλι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να μην κουραζεστε να γραφετε συνεχεια φαπα φαπα μπειτε ξανα τεταρτη πεμπτη η οποια αλλαγη υπαρξει θα ειναι μετα τις 5-6 του μηνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Για να μην κουραζεστε να γραφετε συνεχεια φαπα φαπα μπειτε ξανα τεταρτη πεμπτη η οποια αλλαγη υπαρξει θα ειναι μετα τις 5-6 του μηνα

Αυτκ ακριβως πιστευω κι εγω στις 5 με 6 θα αρχιζει άνοδο ο αζορ οποτε πιατευω 8 με 10 κάπου εκεί θα γίνει η δουλειά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Για να μην κουραζεστε να γραφετε συνεχεια φαπα φαπα μπειτε ξανα τεταρτη πεμπτη η οποια αλλαγη υπαρξει θα ειναι μετα τις 5-6 του μηνα

...πως το ξερεις???    🙂🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, INUIT είπε:

ενταξει ,απο το απολυτο τπτ ,..... κατι παιρνουμε 3...4 του μηνα 🙂

gfs-0-204.png?12ντα

Ναι από τις 168 ώρες και μετά κάτι παίρνουν τα κεντρικά και βόρεια ορεινά. Το έδειξε το πρωί και ο Ευρωπαίος και ακολουθεί ο τζίφος. Για να δούμε αν συνεχιστεί η τάση. Από το τίποτα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 26/12/2021 at 3:15 ΜΜ, kilkisaios είπε:

Την Αριάδνη την έδειξε πρώτο το ουκμο την πρωτοχρονιά

Καλησπερα φιλε μου! Οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα επειδη θυμαμαι που το σχολιαζαμε (και το ξενυχτι που ειχαμε ριξει στους χαρτες) τοτε την Αριαδνη την εδειξε 1ο το gfs.

To 18αρι της 28/12 εδειξε τη κατεβασια αλλα τη πηγαινε ανατολικοτερα https://www.meteociel.fr/modeles/archives-gfs/28/12/2016/18/grece/850-hpa/198h.htm

Ακολουθησε η 29/12 που μετατοπιζε τον αυλωνα η δε τον κατεβαζε καθολου ως εμας, και την 30/12 στο 12αρι απο τις 150-156h αρχισε να παγωνει τη χωρα.

image.png.1cf1d00ace8aab51ade0419edbd4fb4b.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snow waves είπε:

Ναι από τις 168 ώρες και μετά κάτι παίρνουν τα κεντρικά και βόρεια ορεινά. Το έδειξε το πρωί και ο Ευρωπαίος και ακολουθεί ο τζίφος. Για να δούμε αν συνεχιστεί η τάση. Από το τίποτα... 

μονο πινδο στα ψηλα κ βροχουλες περιξ πουθενα αλλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Καλησπερα φιλε μου! Οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα επειδη θυμαμαι που το σχολιαζαμε (και το ξενυχτι που ειχαμε ριξει στους χαρτες) τοτε την Αριαδνη την εδειξε 1ο το gfs.

To 18αρι της 28/12 εδειξε τη κατεβασια αλλα τη πηγαινε ανατολικοτερα https://www.meteociel.fr/modeles/index.php?jour=28&mois=12&annee=2016&heure=18&archive=1&carte=7&ech=3&pays=grece&map=precipitations-hd

Ακολουθησε η 29/12 που μετατοπιζε τον αυλωνα η δε τον κατεβαζε καθολου ως εμας, και την 30/12 στο 12αρι απο τις 150-156h αρχισε να παγωνει τη χωρα.

image.png.1cf1d00ace8aab51ade0419edbd4fb4b.png

..παμε να το ξαναδουμε τεο !!!!🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, INUIT είπε:

...πως το ξερεις???    🙂🙂

Ειπα η οποια αλλαγη οχι οτι σιγουρα θα υπαρξει πιο νωρις δεν υπαρχει περιπτωση ειναι δεδομενο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Παίονας είπε:

μονο πινδο στα ψηλα κ βροχουλες περιξ πουθενα αλλου

οκ  ....αλλα στο 6αρι ο αντικυκλωνας  εφτανε πολωνια.....τωρα χιονιζονται βαλκανια μεχρι σκοπια ( ασχετα τι θα γινει τελικα)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, INUIT είπε:

..παμε να το ξαναδουμε τεο !!!!🙂

Απ το στομα σου και στου...καιρου τ αυτι Χρηστακο. 🙏Χρονια πολλα και για την ονομαστικη σου εορτη και σε ολους τους Χρηστους και τους Μανωληδες που εχουμε στο φορουμ.Ξεχαστηκαμε...☺️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...