Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' το κακό στο χειρότερο βλέπω ο τζιφος.μαλιστα.μην χάνετε το χρόνος σας παιδιά.απο εβδομάδα χάρτες γιατί προς το πάρον δεν φαίνεται κάτι σπουδαίο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ilovesmow είπε:

Η πρώτη καρτελα του τζίφου έχει καταντήσει σαν την δεύτερη , καμία σταθερότητα πραγματικά και αλλαγές τεράστιες που έβλεπες μόνο πίσω 

 

 

Μην ασχολείστε με το 6άρι και το 18άρι. Στο active live compare το 12άρι μοιάζει στο 00άρι στον Αζορικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

τι δεν έχει white christmas???

δεν γίνεται αφού το έδειχνε ο τζίφος πριν λίγες ώρες...μας έλεγε ψέματα???🤣

Πωσ δεν έχει λευκά χριστούγεννα.εχει για την Αγγλία 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικά όποιος επισκέπτης μπαίνει να διαβάσει, δεν βρίσκει κάποια αντικειμενική τοποθέτηση. Ο καθένας σχολιάζει το run για την περιοχή του και βάζει ταφόπλακες ή ετοιμάζει τα χιονοπέδιλα ανάλογα με το κάθε run. Την μία διαβάζεις για dreaming of White Christmas, την άλλη για Πασχούγεννα και οβελίες στη σούβλα. Και μην μου πείτε ότι αυτά δείχνουν τα μοντέλα αυτά σχολιάζετε. Ο σχολιασμός πρέπει να είναι αντικειμενικός, τύπου με βάση το τωρινό run βλέπουμε αυτό ενώ το προηγούμενο έδειχνε κάτι διαφορετικό. Όχι πάμε για άλλα, δεν θα ξαναγράψω στο φόρουμ (στο καλό) θα ξαναδιαβάσω χάρτες από Γενάρη (ανατριχιάσαμε). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απι δω το πανε από και κει το πανε, ξεγυρισμένα 15άρια  φέρνουν τα  Χριστούγεννα και το πηγαίνουν τρένο εδώ απο τις 200 ωρες. Αν έδειχναν κάτι καλό θα του μοιάζαν αμέσως 

Πραγματικα  καημό το χω να κάνει κρύο εκείνες τις μέρες, όχι να χιονίσει απαραίτητα αλλά να κάνει έστω  κρύο, ούτε αυτό 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, [weathermaniac] said:

το τι πάει να κατεβάσει ο τζίφος δεν λέγεται για το μετά όπως και το ούκμο. Τι θέλω να γίνει? Ένα μέρος του ατλαντικού χαμηλού να μπει στην Ευρώπη, το υπόλοιπο να μείνει εκτός για να φτιάξει αζορικό, και μετά να πέσει ο αυλώνας πάνω στο χαμηλό, και να σκάσει κεντρική Μεσόγειο και να θάψει την Ήπειρο. αυτό.  χαχαχα😂 Φαντασία. το ευρωπαικό βέβαια δεν ήταν πολύ μακριά από αυτό το σενάριο.

Και ο Γιουρι Γκαγκαριν μονος του πηγε στη σεληνη αγαπημενη σαυρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-παιδιά διαβάζω κα ξαναδιαβάζω και δεν μπορώ θα το πώ...Αζορικός στην Αγγλία στην Ελβετία στην Πωλωνία δεν υπάρχει...υπάρχει ενας αντικυκλώνας /πεδίο υψηλών πιέσεων,αυτό μας βοηθά να βλέπουμε τυχόν αντικυκλωνικές σφήνες στην Κεντρική Ευρώπη πολύτιμες για εμάς...στις ψυχρές καταβάσεις.

-Το μόνο ενδιαφέρον σήμερα είναι η σημείωση του Ζιακόπουλου για αξιόλογα φαινόμενα στην Β-ΒΑ χώρα στην μεταβολή της Τρίτης ...αυτό σημαίνει ότι είτε βλεπει περισσότερη υγρασία ειτε ο Αυλώνας πάει πιο νοτιοδυτικά

-νυφιτσοκαμηλοχαμηλό .....για μένα γιοκ....αν με το καλό ερθει ενα κλασικό χαμηλό από τα δυτικά και σε δευτερο χρόνο αρχίζει και ξανασκάβει ο αντικυκλωνας ....τα βαλκάνια τότε εχει ενδιαφέρον

-Λευκά χριστουγεννα με αξιόλογη χιονόπτωση και χινόστρωση στα 54 μου στην σαλονίκη θυμάμαι μόνο μια φορά το 86 ανημερα....αρα νομίζω οτι καταλαβαίνεται τι ψάχνουμε.

Ζήλεια και ευχές για τους λεβέντες/σες της Λαμίας της θήβας και ελπιζω της Χαλκίδας για αφθονο χιόνι...το ΣΚ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, stathis2b είπε:

Απι δω το πανε από και κει το πανε, ξεγυρισμένα 15άρια  φέρνουν τα  Χριστούγεννα και το πηγαίνουν τρένο εδώ απο τις 200 ωρες. Αν έδειχναν κάτι καλό θα του μοιάζαν αμέσως 

Πραγματικα  καημό το χω να κάνει κρύο εκείνες τις μέρες, όχι να χιονίσει απαραίτητα αλλά να κάνει έστω  κρύο, ούτε αυτό 

2 βαθμούς στα 850 είναι τα κλιματικά για Αθήνα για 25/12. Φυσιολογικοί είναι οι ~15 βαθμοί..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

2 βαθμούς στα 850 είναι τα κλιματικά για Αθήνα για 25/12. Φυσιολογικοί είναι οι ~15 βαθμοί..

Ε τότε να μην το ποθούμε φίλε μου το χιονάκι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

2 βαθμούς στα 850 είναι τα κλιματικά για Αθήνα για 25/12. Φυσιολογικοί είναι οι ~15 βαθμοί..

Φυσιολογικοί μπορεί να είναι αλλά όχι επιθυμητοί 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, stathis2b είπε:

Φυσιολογικοί μπορεί να είναι αλλά όχι επιθυμητοί 😂😂

Ε όπως και να έχει κάθε φορά που έχει πάνω από 10 βαθμούς τα Χριστούγεννα γκρινιάζουν όλοι ενώ είναι φυσιολογικό. Δεν ζούμε στο Σικάγο, δεν υπάρχουν White Christmas στην Ελλάδα στα πεδινά. Οι 20 βαθμοί ναι θα είναι Πασχούγεννα αλλά οι ~15 όχι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τι παίρνει αυτός ο γροιλανδικος!μέχρι οσο πάει το μάτι 1050.να πει και στον αζορ να το πάρει αν είναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ε όπως και να έχει κάθε φορά που έχει πάνω από 10 βαθμούς τα Χριστούγεννα γκρινιάζουν όλοι ενώ είναι φυσιολογικό. Δεν ζούμε στο Σικάγο, δεν υπάρχουν White Christmas στην Ελλάδα στα πεδινά. Οι 20 βαθμοί ναι θα είναι Πασχούγεννα αλλά οι ~15 όχι.

Γιατί το πηγαινουμε το θέμα πάλι μόνο στα χιονια;

Το να θελουμε μέγιστη ας πούμε 6-10 βαθμούς οπως αυτες τις μερες δεν νομίζω ότι είναι παράλογο. Δεν ζητάμε  να κατέβει και ο βόρειος πόλος 😂😂

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, stathis2b είπε:

Γιατί το πηγαινουμε το θέμα πάλι μόνο στα χιονια;

Το να θελουμε μέγιστη ας πούμε 6-10 βαθμούς οπως αυτες τις μερες δεν νομίζω ότι είναι παράλογο. Δεν ζητήσανε να κατέβει ο βόρειος πόλος 

Εντάξει ναι συμφωνώ, απλά θέλω να πω ότι οι ~15 είναι φυσιολογικοί και η όποια γκρίνια αν έχει τόσο τα Χριστούγεννα θα είναι αβάσιμη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα τρεξιματα ολοκληρωθηκαν..Μενει το ευρωπαικο...Οι αντιδρασεις πολλες...Η σαστιμαρα και η εκπληξη εντονη και αποτυπωμενη πληρως...🤣Φιλαρακια...Ο καιρος ειναι εξω...Καλα τα μοντελα,καλοι οι επιστημονες,καλες οι αναλυσεις και οι διατυπωσεις..Αλλα ο καιρος μας γλενταει ολους....

images (1).jpeg

4593049bac5e889ad71f77a447dcaac8.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εντάξει ναι συμφωνώ, απλά θέλω να πω ότι οι ~15 είναι φυσιολογικοί και η όποια γκρίνια αν έχει τόσο τα Χριστούγεννα θα είναι αβάσιμη.

Ενώ το να σου στρώνει μες στο Βόλο είναι  συνήθες!!!Φίλε μου ο καιρός μας έχει δείξει πολλές φορές ότι κανει τρελα γούστα!!!Αυτα περιμένουμε ειδικα εμείς εδώ στα νότια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μαγκες ηρεμια ......την κυριακη θα ξερουμε εαν θα εχουμε καποιου ειδους κακκοκαιρια στην ελλαδα κ την τεταρτη τι ειδους κακκοκαιρια κ περιπου σε ποιες περιοχες  για χριστουγεννα μιλαω . εγω θα ημουν ευχαριστημενος με βροχες στα πεδινα κ χιονια ορεινα ημιορεινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...