Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Αύριο να δείτε τι έχει να γίνει... σιγα μην έχει την δύναμη ο Ατλαντικός να βγάλει από τόσο νότια τρενάκι.Αυτα τα τρενάκια γινοντε μόνο όταν περιξ της Ισλανδίας κυριαρχούν οι χαμηλές πιέσεις και ειδικά τώρα που ο αζορ φαίνεται ότι έχει κέφια μέχρι την Δευτέρα πιστεύω όπως έχω πει ότι θα τρίβουμε ματια

Εδω είμαστε.....!

J264-21(2).GIF

J264-7(4).GIF

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια άλλη σημαντική παράμετρος είναι το μέγεθος του πολικού Αυλώνα που καραδοκεί στα βόρεια β.ανατολικα.ειδικα εμείς στα βόρεια ίσως και να είμαστε τυχεροί που πιθανά θα μπει ολόκληρη χαμηλαρα στην κυκλοφορία και όχι απλά μια ύφεση γιατί πραγματικά μας παίρνει ακόμη και νότια Γαλλία να σκάσει όλο αυτό το τέρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Μια άλλη σημαντική παράμετρος είναι το μέγεθος του πολικού Αυλώνα που καραδοκεί στα βόρεια β.ανατολικα.ειδικα εμείς στα βόρεια ίσως και να είμαστε τυχεροί που πιθανά θα μπει ολόκληρη χαμηλαρα στην κυκλοφορία και όχι απλά μια ύφεση γιατί πραγματικά μας παίρνει ακόμη και νότια Γαλλία να σκάσει όλο αυτό το τέρας 

Βαγγέλη σε ποιο διάστημα αναφέρεσαι γιατί είμαι εκτός τόπου και χρόνου 🥺

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kosmas34 είπε:

Βαγγέλη σε ποιο διάστημα αναφέρεσαι γιατί είμαι εκτός τόπου και χρόνου 🥺

Ναι είδα...έμπλεξες κι εσύ σαν και μένα με την απογραφή😋...αμέσως μετά τα Χριστούγεννα πριν την Πρωτοχρονιά .αν έμπαινε η μικρή ύφεση όπως φαινόταν θα κεντραραμε Χριστούγεννα αλλά όπως είπα ίσως και να είναι για καλό τελικά αν μας κάτσει και να φάμε στην μάπα όλο αυτό το τέρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 17/12/2021 at 11:46 ΜΜ, Παίονας είπε:

μα να μην μας καθετε ουτε νυφιτσα μετα απο τοσο κρυο

Έχεις ακόμη σχεδόν 3 μήνες χειμώνα ο οποίος χειμώνας τώρα άρχισε (μόλις πριν λίγες μέρες). Και επίσης έχε υπόψιν σου ότι στατιστικά ο Φλεβάρης δίνει καλύτερες, πιο ισχυρές και συχνότερες χιονοεισβολές από το Δεκέμβρη ο οποίος Δεκέμβρης είναι σχεδόν εξίσου θερμός/ψυχρός με το Μάρτη (ίσως 0,5-1 βαθμό ψυχρότερος αλλά αρκετά κοντά) κι αυτό ισχύει πάνω-κάτω σε ολόκληρο το βόρειο ημισφαίριο. Ρώτα όποιον μετεωρολόγο στην Ευρώπη και τις ΗΠΑ (αλλά και στο υπόλοιπο βόρειο ημισφαίριο) θεωρείς σοβαρό και θα δεις τι θα σου πει! Μη χάνεις τις ελπίδες σου!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά το πάει το 18 αρι

gfs-0-234.png?18

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θα το μπουμπουνησει

Έρχεται περασε και το χαμηλο απο ατλαντικο ....ΠΑντως μεγαλη ευκαιρια να περάσει ατλαντικο χαμηλο θα ναι και έτσι δε χρειαζόμαστε και ιδιαίτερο αζορικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Έρχεται περασε και το χαμηλο απο ατλαντικο ....ΠΑντως μεγαλη ευκαιρια να περάσει ατλαντικο χαμηλο θα ναι και έτσι δε χρειαζόμαστε και ιδιαίτερο αζορικο

Εκανε φιλοτιμη προσπαθεια αυριο παλι χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Φιλοτιμη τι λεμε γιατι ειναι 12 μερες μακρια χαχαχχα

Ααααα ετσι πες λεω κι εγω θα βγω με 50 πόντους φιλότιμη προσπάθεια μπερδεύτηκα νομιζα οτι ζω στη Σιβηρία χααχα.

Πλάκα πλάκα το μόνο θετικό είναι ότι βγαινουν συνεχεια με διαφορετικούς τρόπους ωραια σεναρια...τα ανσαμπλ πρπειε να συνεχίσουν να ναι καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ααααα ετσι πες λεω κι εγω θα βγω με 50 πόντους φιλότιμη προσπάθεια μπερδεύτηκα νομιζα οτι ζω στη Σιβηρία χααχα.

Πλάκα πλάκα το μόνο θετικό είναι ότι βγαινουν συνεχεια με διαφορετικούς τρόπους ωραια σεναρια...τα ανσαμπλ πρπειε να συνεχίσουν να ναι καλά 

Με αυτο το σεναριο θα εβλεπα κατι νιφαδαρες μιλαμε...τερατα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν βγαίνουν τόσο καλά σενάρια τόσο μακριά από τη μια σε πιάνει ένα δέος αναλογιζόμενος το τι θα γινόταν, από την άλλη μια κατάθλιψη όταν συνειδητοποιείς ποσό μακριά είναι και ποσό απίθανο είναι να συμβεί κάτι τόσο φοβερό 🙄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δυνατός ο μέσος όρος

αυτά θέλουμε ναι

gens-31-1-264.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με τέτοια δραστηριότητα Ατλαντικού δεν οι πιθανότητες είναι πολύ μικρές , πραγματικά δεν βλέπω κάτι ελπιδοφόρο σε κανένα μοντέλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, ICELARISSA είπε:

Α οχι ρε συ...απλα ουσιαστικα υπαρχει μετατοπιση προς τελη του ετους αντι για τωρα μια διαφορα φασης 5-7 ημερων δηλαδη

Ούτε τέλη του μήνα θα έχουμε κάτι αξιόλογο....θα πάει και άλλο πίσω ...μετά τις 5-6 του μήνα και ΑΝ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ούτε τέλη του μήνα θα έχουμε κάτι αξιόλογο....θα πάει και άλλο πίσω ...μετά τις 5-6 του μήνα και ΑΝ....

Φουλ αισιοδοξία Σωτο..με εκπλήσσεις 🤣 Πέραν της πλάκας , νομίζω οτι απο τα σημερινά 12 αρια θα φανεί η αλλαγή που ήδη ξεκίνησε απο χτες το βράδυ , ανύψωσης του Αζορικού... Τόσο ψύχος στα ανατολικά μας δεν νομίζω οτι θα παέι χαμένο, όπως επίσης θεωρώ οτι δεν θα τραβήξει και  τόσο μακριά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Φουλ αισιοδοξία Σωτο..με εκπλήσσεις 🤣 Πέραν της πλάκας , νομίζω οτι απο τα σημερινά 12 αρια θα φανεί η αλλαγή που ήδη ξεκίνησε απο χτες το βράδυ , ανύψωσης του Αζορικού... Τόσο ψύχος στα ανατολικά μας δεν νομίζω οτι θα παέι χαμένο, όπως επίσης θεωρώ οτι δεν θα τραβήξει και  τόσο μακριά...

φουλ πραγματικότητα λέγεται Μπάμπη μου......χαχα😀... όταν τα μοντέλα έχουν πάντα την όποια ψυχρή εισβολή στις 12-15 μέρες αυτη δεν έρχεται ποτέ.....και όλο και πιο πίσω πάει.....οι εισβολές φαίνονται ξαφνικά στις 168-192 και ενισχύονται....😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, Severe_Lover είπε:

Πρωινός μέσος όρος Ευρωπαίου κακός

Επεξεργάστηκε από Snowaddict
Διαγραφή
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ναι... Δες τα πρωινά να φρίξεις παλι😡🤔😝

Δυστυχώς χάλασαν πολύ.. τα έβλεπα 6 το πρωί και όντως πολύ άσχημη τούμπα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατί ρε παιδιά πότε πρόλαβαν να χαλάσουν αφού δεν φτιάξανε καλά καλά. Πώς γίνεται μέσα σε ένα ραν να αλλάζουν τόσο πολύ οι διατάξεις απορώ. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...