Jump to content
TOUAREG

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

φουλ πραγματικότητα λέγεται Μπάμπη μου......χαχα😀... όταν τα μοντέλα έχουν πάντα την όποια ψυχρή εισβολή στις 12-15 μέρες αυτη δεν έρχεται ποτέ.....και όλο και πιο πίσω πάει.....οι εισβολές φαίνονται ξαφνικά στις 168-192 και ενισχύονται....😉

Καλά ακου τι σε λεω..Απο βδομάδα θα βλέπουμε άλλους χάρτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα!

Η όποια αλλαγή μετά την πρωτοχρονιά βάση ανσάμπλ. Υπομονή λίγες ημέρες να δούμε εάν θα υπάρχουν πραγματικές ελπίδες για τότε ή θα πάμε ακόμη πιο πίσω χρονικά.

image.thumb.png.c9692d23a092787108fb0e76a1d41798.png

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2021-12-19&model=gfs&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2021-12-19&model=gem&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Δυστυχώς χάλασαν πολύ.. τα έβλεπα 6 το πρωί και όντως πολύ άσχημη τούμπα..

Γιατι ρε τα ενς του ευρωπαικου ειναι πολυωκαλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Γιατι ρε τα ενς του ευρωπαικου ειναι πολυωκαλα

O καθένας με το πόνο του ....εννοείται είναι καλά πιο καλά απο όλες τις μέρες κιόλας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Galanto είπε:

O καθένας με το πόνο του ....εννοείται είναι καλά πιο καλά απο όλες τις μέρες κιόλας 

Μα ξυπνησα και λεει ο μιχαηλ ασχημη τουμπα λεω κατσε να δω τη τουμπα ειδε 12 μερςς πριν στα κυρια ..χαχχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μα ξυπνησα και λεει ο μιχαηλ ασχημη τουμπα λεω κατσε να δω τη τουμπα ειδε 12 μερςς πριν στα κυρια ..χαχχαχαχ

Δε ξέρω βρες τροπο να κάτσει δυτικός χιονιας γιατι τον χανουμε χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή η πτώση στα ensembles του Ευρωπαικού είναι ένα ενθαρρυντικό βήμα. Βέβαια δεν μπορούμε να ξέρουμε αν θα συνοδεύεται με χαμηλό στη σωστή θέση. Αλλά το κρατάμε και βλέπουμε.

image.png.1c2d4324b2ae87825d09c260f99c3219.png

Πάντως τα Πσχούγεννα είχαν δεν είχαν τα κλείδωσαν. Με 5-6 στα 850 και ήλιο πάει 20άρι, ίσως και πιο πάνω στις νότιες περιοχές.,

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δε ξέρω βρες τροπο να κάτσει δυτικός χιονιας γιατι τον χανουμε χαχα

Τι να τον κανω αφου δεν πινει να ερθει μια βολτα απο το μαγαζι να τον στρωσω χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ilovesmow είπε:

Εγώ που είδα λίγο το μέσο όρο του ευρωπαϊκού , δεν είδα κάτι ενθαρρυντικό

Ο μεσος ορος στα μακρινα ειναι αχρηστο εργαλειο.....μονο τα ανσαμπλ ενα ενα και η ταση που δημιουργουν μετραει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Ο μεσος ορος στα μακρινα ειναι αχρηστο εργαλειο.....μονο τα ανσαμπλ ενα ενα και η ταση που δημιουργουν μετραει

Εφόσον ο μέσο όρος δεν δείχνει κάτι σημαίνει ότι η πλειοψηφία των μελών του ευρωπαϊκού είναι αδιάφορος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ilovesmow είπε:

Εφόσον ο μέσο όρος δεν δείχνει κάτι σημαίνει ότι η πλειοψηφία των μελών του ευρωπαϊκού είναι αδιάφορος 

όχι απαραίτητα. Ο μέσος όρος επηρεάζεται και από ακραία σενάρια ισάξια. Οπότε μπορεί να παραπλανήσει. Καλύτερα να βλέπουμε πόσα από τα 30 ή 50 μέλη σε κάθε run δίνουν κάτι ευνοϊκό. Αν αυξάνονται έστω και λίγο τη φορά καλά πάμε.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

όχι απαραίτητα. Ο μέσος όρος επηρεάζεται και από ακραία σενάρια ισάξια. Οπότε μπορεί να παραπλανήσει. Καλύτερα να βλέπουμε πόσα από τα 30 ή 50 μέλη σε κάθε run δίνουν κάτι ευνοϊκό. Αν αυξάνονται έστω και λίγο τη φορά καλά πάμε.

Όταν μιλάμε για πάνω από 10 μέρες όλα είναι πιθανά απλά όπως φαίνεται τώρα δεν μου δείχνει κάποια βάση όλο αυτό το πράγμα , εγώ βλέπω έναν Ατλαντικό να κερνάει χαμηλά και έναν αντικυκλωνα να μην μπορεί να σηκώσει κεφαλή , και όλα αυτά τουλάχιστον ως το νέο έτος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ilovesmow είπε:

Όταν μιλάμε για πάνω από 10 μέρες όλα είναι πιθανά απλά όπως φαίνεται τώρα δεν μου δείχνει κάποια βάση όλο αυτό το πράγμα , εγώ βλέπω έναν Ατλαντικό να κερνάει χαμηλά και έναν αντικυκλωνα να μην μπορεί να σηκώσει κεφαλή , και όλα αυτά τουλάχιστον ως το νέο έτος 

Ακριβώς επειδή είναι όλα πιθανά κάθε σενάριο από τα 50 έχει ίδια πιθανότητα να βγει. Οπότε όσα περισσότερα είναι τα ευνοϊκά τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες για κάτι καλό. Αυξάνονται λέω, όχι κλειδώνουν.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο και αζορικος αχνοφαινεται στις 300ωρες(λες και εκανε τρομερη κατεβασια στην carmel και ψαχνει εξισορρποπηση..) αποφασισα να ανοιξω μοντελα την παρασκευη..Πραγματικα για χασιμο χρονο και ψυχολογιας ειναι οι χαρτες...

Επεξεργάστηκε από dimitris27
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ είμαι εξω τώρα. Ο μέσος όρος του ευρωπαϊκού δεν μου άρεσε. Του τζιφου ήταν πιο ενδιαφέρον .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γλυκά Πασχούγεννα και φετος.

Απο κει και μετά αν χαθεί μόνον το 15ημερο 25.12 με 10.1 χωρις καιρικό ενδιαφερον προσωπικά θα ειμαι ικανοποιημενος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Γλυκά Πασχούγεννα και φετος.

Απο κει και μετά αν χαθεί μόνον το 15ημερο 25.12 με 10.1 χωρις καιρικό ενδιαφερον προσωπικά θα ειμαι ικανοποιημενος.

Υπάρχουν ελπίδες για το πρώτο 15μερο. Μέχρι Παρασκευή θα βλέπουμε άλλους χάρτες. 😂😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...