Jump to content
snowjohn

Αναφορές κακοκαιρίας 9-13 Δεκεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά τα προβλήματα στα Καλαβρυτοχωρια κυρίως από κατολισθήσεις και υπερχειλίσεις ποταμών....Κοντά στα 400mm μήνας σε πολλά χωριά οπότε λογικά τα προβλήματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0.7mm ολη μερα,και μεσα σε 5' εφτασε τα 4mm.

Ετησιος υετος πολης Περαματος 340-345mm - Θεοδωριανα σημερα 310 σχεδον και συνεχιζουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Δυστυχώς μεγάλη κατολίσθηση στα θεοδωριανα. Έφυγε κομμάτι από την απέναντι πλαγιά. 

Ας ελπισουμε να πανε όλα καλά. 

Πως ενημερωθηκες;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

217mm στον Προυσό και πλέον κλειστός ο επαρχιακός δρόμος Καρπενήσι-Προυσός και Προυσός -Αγρίνιο μέχρι νεωτέρας!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22.6 χιλιοστά στον σταθμό του ΕΑΑ στην  Λάρισα. Άνοιξε ο καιρός. Στην ήπειρο από εδώ και πέρα θα έχουμε ον οφ καταστάσεις με βροχές και καταιγίδες του ψυχρού μετώπου. ξαναχιονίζει Μέτσοβο.

 

Μέτσοβο πριν και μετά

image.thumb.png.5425862f0945f8ca4144d27bf4938101.png

image.thumb.png.f65b599e72648f2d578c9ded1aad6a89.png

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενώ πάνω μας έχει ξαστεριά στον δυτικό ορίζοντα είδα λάμψη προφανώς είναι από τις χιονοκαταιγίδες-χιονομπόρες της Πίνδου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Ενώ πάνω μας έχει ξαστεριά στον δυτικό ορίζοντα είδα λάμψη προφανώς είναι από τις χιονοκαταιγίδες-χιονομπόρες της Πίνδου!!

Και εκεί που λες θα τελειώσει ο υετός στα θεοδώριανα τώρα πλησιάζουν και καταιγίδες

όντως είδα και εγώ 5-6 ηλεκτρικά!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως ζώντας σε Λάρισα και Θεσσαλονίκη που το ταβάνι σε ημερισιο υετό είναι εκεί στα 30 χιλιοστά, πλην εξαιρέσεων, και θεωρούμε ότι έχει ρίξει πολύ βροχή, πως είναι να είσαι σε μέρη όπως Γιάννενα, Αγρίνιο, Πάτρα κτλ που σε μια μέρα ρίχνει για πλάκα 100 χιλιοστά!!!! Καλά δε μιλάμε για περιοχές τύπου Θεοδώριανα που μπορεί να ρίξει και 300 σε μια μέρα. Τρομακτικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Giorgos-Larissa είπε:

Πάντως ζώντας σε Λάρισα και Θεσσαλονίκη που το ταβάνι σε ημερισιο υετό είναι εκεί στα 30 χιλιοστά, πλην εξαιρέσεων, και θεωρούμε ότι έχει ρίξει πολύ βροχή, πως είναι να είσαι σε μέρη όπως Γιάννενα, Αγρίνιο, Πάτρα κτλ που σε μια μέρα ρίχνει για πλάκα 100 χιλιοστά!!!! Καλά δε μιλάμε για περιοχές τύπου Θεοδώριανα που μπορεί να ρίξει και 300 σε μια μέρα. Τρομακτικό

Σπουδάζοντας στα Γιάννενα είχα την τύχη να το ζήσω αυτό. Συνήθως δεν πιάνουν τρελές ραγδαιότητες, αλλά έχουν μεγάλες ραγδαιότητες για πολλές ώρες. Σκέψου 50 χιλιοστά ανά ώρα να έχεις πχ 1 ώρα συνεχόμενη, και όχι 5 λεπτά.  Έχω ζήσει τα 100 πλας χιλιοστά εκεί τουλάχιστον 2 φορές όσα χρόνια είμαι εκεί. Και πάρα μα πάρα πολλές φορές 50-90 χιλιοστά σε μια μέρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13mm στο Κρυονέρι ,μόλις 2,5mm στο χωριό . .Ελπίζω να μην έχουν γίνει μεγάλες καταστροφές στην Δυτική Ελλάδα .Καλό βράδυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ζωγραφου λογικα τελος 10 - 12 μμ τοπικα οχι και ασχημα ... ΕΠΕΣΕ Ο ΑΕΡΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τι ηταν αυτο το πραγμα...

Αν κοιτάς τον σταθμό μου γράφει λάθος Γιώργο....το αναλογικό μου είναι στα 7mm....τα υπόλοιπα είναι απίστευτο αλλά τα έγραψε ο σταθμός μου από το ταρακουνημα του ιστού....πρώτη φορά στα 2 χρόνια που τον έχω στο ίδιο σημείο που συμβαίνει τέτοιο πράγμα....συνήθως σε θυελλώδεις ανέμους έγραφε το π οκ λυ 0.2-0.4 ....το σημερινό δεν έχει προηγούμενο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... η Κάρυστος σήμερα έρμαιο του ισχυρού νοτιά ..... (φωτογραφία: Δημήτρης Βερούχης ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και ωκεανός

Μπορεί να είναι εικόνα φύση και ωκεανός

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...