Jump to content
Χιών

Αναφορές ψυχρής εισβολής CARMEL 17-19/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Πως χιόνισε Βόλο με 5 βαθμούς ;

Να που χιονισε.....ΑγΠαρασκευη μενει ο φιλος ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσοι ειμαστε διπλα στον Υμηττό θα ελεγα οτι στην καλύτερη θα δουμε νιφαδες μονο λόγω ραγδαιοτητας σε καμια δυνατη έξαρση. Στρωσιμο δεν παιζει κατω απο 600μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπική μου άποψη είναι ότι παρά την πτώση των 850 τις επόμενες ώρες η Τ επιφανειακά δεν θα πέσει χαμηλότερα απ' την πρωινή ελάχιστη...και αυτό γιατί ο ΒΒΑ θα ενισχυθεί περαιτέρω ενώ οι οποίες ραγδαιοτητες σε υετό παρουσιάζονται τώρα θα αποκλιμακωθουν, βέβαια ίσως κάνω λάθος...4.7 εδώ και συνεχίζει με καλή ένταση...ήδη βάλαμε 9mm μια χαρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Παύση εδώ και άνοδος στους 4.3... ο,τι πάρουμε έως το απόγευμα... ενίσχυση του βοριά με ριπές στα 60-65χλμ...

Και εδώ ανοίγει σιγά σιγά ο καιρός και άνοδος στους 4.5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Frostfang8 said:

Οσοι ειμαστε διπλα στον Υμηττό θα ελεγα οτι στην καλύτερη θα δουμε νιφαδες μονο λόγω ραγδαιοτητας σε καμια δυνατη έξαρση. Στρωσιμο δεν παιζει κατω απο 600μ

Ούτε στην κάμερα του Αστεροσκοπείου φάινεται να χιονίζει... δεν θυμάμαι το υψόμετρο, νομίζω γύρω στα 600μ... δεν υπάρχει θέμα στρωσίματος εκτός ίσως από Ιπποκράτειο, Βίλια και τα βουνά μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Ούτε στην κάμερα του Αστεροσκοπείου φάινεται να χιονίζει... δεν θυμάμαι το υψόμετρο, νομίζω γύρω στα 600μ... δεν υπάρχει θέμα στρωσίματος εκτός ίσως από Ιπποκράτειο, Βίλια και τα βουνά μας...

Απο τα 450-500μ εδω στην Πεντελη πουμαι τωρα ειναι στρωμενα κσι ριχνει κατα διαστηματα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Ούτε στην κάμερα του Αστεροσκοπείου φάινεται να χιονίζει... δεν θυμάμαι το υψόμετρο, νομίζω γύρω στα 600μ... δεν υπάρχει θέμα στρωσίματος εκτός ίσως από Ιπποκράτειο, Βίλια και τα βουνά μας...

Με τι Τ ειμαστε στα 850; 

Θα επρεπε να παιζουν στο 1-2C τα 600μ οχι; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Να που χιονισε.....ΑγΠαρασκευη μενει ο φιλος ...

Ναι ναι , απ'ότι είδα έριξε χιονιχαλαζο όμως όχι κανονικο χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Beach-snow NG said:

Απο τα 450-500μ εδω στην Πεντελη πουμαι τωρα ειναι στρωμενα κσι ριχνει κατα διαστηματα!!

Τέλεια... η κάμερα δεν λέει την αλήθεια τελικά... γύρω στο -3 στα 850 υπολογίζω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Frostfang8 said:

Δεν υφίσταται στρωσιμο οπως φαίνεται ακομα ουτε στο Αστεροσκοπείο 

panorama.jpg

το βρήκα είναι στα 500 μέτρα και δίνει 3.3 θερμοκρασία...  ανοίγματα και νέα μικρή άνοδος εδώ 4.7... 

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιόνιζει μέσα στην πόλη της Τρίπολης, χιονόστρωση παντού γύρω από υψόμετρο 750 Μ... Τρίκαλα Κορινθίας γίνεται χαμός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Τέλεια... η κάμερα δεν λέει την αλήθεια τελικά... γύρω στο -3 στα 850 υπολογίζω

Διορθωνω στρωσιμο στα 650 μετρα Υμηττό οπως βλεπω απο το σπιτι.

Χιονιζει ψηλα . Εχει πασπαλισει. 

IMG_20211218_110601_1.jpg

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ναι ναι , απ'ότι είδα έριξε χιονιχαλαζο όμως όχι κανονικο χιονι

χαλάζι σκέτο έριξε σε ξεσπάσματα. Φαινόταν που χτυπούσε στις επιφάνειες και τιναζόταν πάνω. Αφού είχε λίγο πάνω από 5 στη διάρκεια των φαινομένων. Τώρα παίζει να βγει και ήλιος, το περιμέναμε το άνοιγμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδια τι υπεροχη η ΚΑΡΜΕΛΑΡΑ....

Χιονιας εξω κανονικος χαμηλη νεφωση θυελλωδης ΒΒΑ και αισθηση θερμοκρασιας 2-3 βαθμους το πολυ...

Τι κι αν δεν χιονισει τελικα μες στα μπετα το σκηνικο.ειναι ονειρικο Χριστουγεννιατικο και τα κοντινα ορεινα (και ημιορεινα) εχουν κ θ βαλουν αφθονο χιονακι !!!!

Ζωγραφου εφθασα εως 3.7 στο βορινο μπαλκονι στην εξαρση των φαινομενων νωριτερα....τοσο κι ο Γιωργης ενω ο σταθμος στα 225 μ εδειξε 3.4 !!!!!

Τωρα ανοδος παντου και ενισχυση του ΒΒΑ...

4.9.εχω εγω 4.7 ο Γιωργης 4.4 ο σταθμος ψηλα....

Γυρω στα 2 μμ απτο βορισμα....

Πεντελη στρωμενη απτα 500 Υμηττος απτα 650 Παρνηθαρα αγνωστο αλλα Δροσοπηγαρα Ιπποκρατειος ηδη ειναι καταλευκες !!!!

Καλα χιονια και καλες βολτες !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...