Jump to content
Χιών

Αναφορές ψυχρής εισβολής CARMEL 17-19/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Δομοκος και Μπραλος..

 

Δυνατή πέτσα ο.Δομοκος. Δε λεω "μπραβο Δομοκο" γιατι περναω απο.κει συχνα και θα μου την.πεσουν τιποτα γεροντια😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, Ζερίκιος said:

Η μαγεία της μαγείας.. Αλλά το αιώνιο πρόβλημα (η έλλειψη χιονοκουβέρτας) συνεχίζεται..

zeriki-6.jpg

Ασυλληπτο χιονομερος το ζερικι. Τρομερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

και πι οχαμηλα. λογικα χιονπτωση μεχρι τα 600. στρωσιμο 700+

Δε νομίζω πλέον....με 5.5 που έχω εγώ στα 200μ θα χιονίζει από τα 700 και χιονόστρωση ακόμα πιο πανω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Η μαγεία της μαγείας.. Αλλά το αιώνιο πρόβλημα (η έλλειψη χιονοκουβέρτας) συνεχίζεται..

zeriki-6.jpg

Τσάμπα η γκρίνια ρε ....στην έκανε τη χιονάρα στο χωριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τσάμπα η γκρίνια ρε ....στην έκανε τη χιονάρα στο χωριο

Στη Λιβαδειά να δούμε πότε θα κάνει ένα σωστό χιόνι με έστω 15-20cm στο κέντρο. Αυτό ψάχνουμε τώρα. Αξιοσημείωτη βέβαια η σημερινή στούπα με θερμοκρασίες 1.3-1.6, ΒΔ επιφανειακό και με -4.5 με -5 στα 850hpa. Αν είχαν βγει τα σενάρια που βλέπαμε πριν 6 μέρες, θα ήταν μακράν καλύτερο το αποτέλεσμα.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Οι χιονοκουρτινες πλεον μεσα στην πολη της Αραχωβας..Και ριχνει καργα..

arachovacam1.jpg

Φοβερά δύσκοιλιο μέρος στο χιόνι η Αράχωβα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καλπάζει όρος τα πάνω η θερμοκρασία...6.1 τώρα ....3.6 πριν 2μιση ωρες

6.5 τώρα .....ώρε τι γίνεται????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Μονη του Οσιου Δαυιβ στην Ευβοια...Χιονοστολισμενη...Ομορφια, μεσα στο απεραντο μαυρο απο τις φωτιες του καλοκαιριου...

a7f38491-6f34-4987-b0aa-2a35e8dedff3.jpeg

Τουφες ριχνει στην Αγοριανη..

274.jpg

 

529.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παυση υετου τωρα εδω αλλα οι ανεμοι δεν λενε να.κοπασουν. Η διαταραχη εσπασε την μονοτονια των προηγουμενων ημερων. Ευγε στο.τμημα Βαφτισιων της ΕΜΥ που προειδοποιησε τους απανταχου καιροφιλους και μη για την σφοδροτητα του Λουλ..ε......της Καρμελ. Ευτυχως που δεν παθαμε και τιποτα.

 

ΥΓ Αν η ντροπη δεν ντρεπεται ουτε τωρα, δεν θα ντραπει ποτε.

ΥΓ2. Πως θα την ειχε ονοματισει αραγε αυτη την Κακοκαιρία ένας Λαζανης, ένας Μελανιτης, ή ενας Ζιακοπουλος?

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πασπάλισε στο Καρπενήσι....και πάλι καλά γιατί σε τέτοιους τύπους καιρού, μπορεί να πάρει από ελάχιστα έως τίποτε.....κερδισμένη η Λάσπη και τα ΒΑ φυσικά....

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπήκε ΒΑ εδώ οπότε τέλος οι όποιες ελπίδες. Δυστυχώς η κακοκαιρία ήταν πολύ κακή για εδώ αφού δεν είχε καν ιδιαίτερο κρύο, ενώ και η χιονόστρωση στο Πήλιο είναι πάλι στα ψηλά. Κρίμα γιατί περίμενα ένα στρωσιματάκι στα ~300-400 στο Πήλιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιος εδω με λιγα συννεφα ασταθειας και Τ στους 10,2 βαθμους! Δεν υφισταται κρυο με τετοιες θερμοκρασιες στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δείτε τι χαμός γίνεται από τις καμερες στα Τρίκαλα Κορινθίας, 20 εκ χιόνι στα ψηλότερα του χωριού!! Τρίπολη Αρκαδίας στουπιζει ανελέητα τώρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρετώ την παρέα.. Φώτο από τον αδερφό μου από δρόμο προς δερβενοχωρια πάνω από τη χασια περίπου στα 700 υψόμετρο. Πιο πάνω είχε χιόνι κ στο δρόμο μου είπε. Δεν είχε περάσει εκχιονιστικο... 

IMG-429df00da074f8fe143f6cc1fbbcb430-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...