Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο μεταξυ ειναι ακραιο που το bolam του αστεροσκοπειου παροτι αντλει δεδομενα απο το ευρωπαικο, χιονιζει απο βολο κ κατω ολους την παρασκευη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κοιταξα τα σεναρια . Υπαρχουν 14 τα οποια στελνουν την μπαλα πανω μας με πληρη αποκοπη κτλ ! Αρα υπαρχουν καποιες , εστω ελαχιστες , ελπιδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Boliotis said:

Γιατι προσβαλε κανέναν? Δε μπορεί να πει τη γνωμη του? Αμαν αυτη η λογοκρισια μόλις κάποιος γράψει την απογοητευση του όπως τη βιωνει αυτός. αμέσως τι είναι αυτα που λες και δεν ειναι ετσι τα πραματα και είναι αλλιως και γω δε ξερω τι άλλο. 

η αποψη να συνοδευεται απο επιχειρηματα φιλε απο το Βολο (που μου χαλασες τη Κυριακη μου χθες με τα 3 χαχα)

το να σπαμαρουμε το φορουμ με μονολεκτικα μνμ, 3-4 στη σειρα δεν ειναι αποψη.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως πάλι την έκανε την αποκοπή ο τζιφος, απλά αυτή την φορά αντί να την στείλει αιγαίο την πήγε στο λεβάντε. Κάλλιστα στο απογευματινό run την ξαναφέρνει σε μας και στο παρεπόμενο την φέρνει ξανά Συρία και τούμπαλιν...Σταθερότητα μηδέν. Ούτε απόψε θα ξεκαθαρίσει η κατάσταση για μένα, απο αύριο. Αν και όσο τα υπόλοιπα δεν τον ακολουθούν δεν με πείθει καθόλου η κατάσταση, αξίζει ενα βλεφάρισμα κρατώντας όμως ελαχιστότατο καλάθι και χωρίς τις τρελές προσδοκίες και συνακόλουθες απογοητεύσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geod είπε:

η αποψη να συνοδευεται απο επιχειρηματα φιλε απο το Βολο (που μου χαλασες τη Κυριακη μου χθες με τα 3 χαχα)

το να σπαμαρουμε το φορουμ με μονολεκτικα μνμ, 3-4 στη σειρα δεν ειναι αποψη.  

αδερφε θα δω και εγω χιονι εκτος απο τα προσηνεμα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Μόλις τώρα, geod είπε:

η αποψη να συνοδευεται απο επιχειρηματα φιλε απο το Βολο (που μου χαλασες τη Κυριακη μου χθες με τα 3 χαχα)

το να σπαμαρουμε το φορουμ με μονολεκτικα μνμ, 3-4 στη σειρα δεν ειναι αποψη.  

παιδια ας το ληξουμε εδω δεν πειραζει ας επκεντρωθουμε στα καιρικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μετεο για δυτικα προαστια Αττικη 13 του μηνα μειωσε τα χιονια που εδινε χθες αλλα για 14 παραμενει καλο..

canvas.png

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, geod είπε:

η αποψη να συνοδευεται απο επιχειρηματα φιλε απο το Βολο (που μου χαλασες τη Κυριακη μου χθες με τα 3 χαχα)

το να σπαμαρουμε το φορουμ με μονολεκτικα μνμ, 3-4 στη σειρα δεν ειναι αποψη.  

πάντως για να λέμε και την αλήθεια πιο πολλά είναι τα μηνύματα με εικονικούς χιονιάδες στις 200+ που αυτά και αν δεν έχουν επιχειρήματα, παρά τα μηνύματα που λένε απλά ότι το συγκεκριμένο τρέξιμο χάλασε σε κάτι. Θεμιτά είναι όλα αρκεί να το διευκρινίζουμε ακριβώς για τι πράγμα μιλάμε και ότι έχει ελάχιστες πιθανότητες να βγει. Τα μόνα που δεν είναι θεμιτά και δεν προσφέρουν τίποτα είναι μηνύματα του στυλ "δεν ξαναβλέπω χάρτες", "τα λέμε σε 10 μέρες", "άντε και το 2023", ενώ έχουμε 10 Ιανουαρίου ακόμη..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν υπαρχει λιμνη ουτε χιονιας ουτε τιποτα μας διαβαζουν και ασχετοι εδω μεσα και μπερδευονται...

για εσας δν υπηρχε εδω και καιρο, για εμας και κατω κάλλιστα μπορει να υπαρξει με μια μικρη μετατοπιση οποτε  μην τα μηδενιζεις ολα. Απο αυριο επισης ερχεται χιονιας ημιορεινων για μεγαλο μερος της ηπειρωτικης ελλαδος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

νταξει φαινεται απο τωρα οτι το καλο χιονι ερχεται μετα τις 18-19 του μηνα υπομονη

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, xeneize είπε:

νομίζω το bolam παίρνει data απο gfs, αρα αυτα που δείχνει το meteo βασίζονται στο 0ζ

το αστεροσκοπειο επαιρνε παντα απο ευρωπαικο, εκτος αν αλλαξε κατι το τελευταιο εξαμηνο που απείχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά αποφασίστε τι φόρουμ θέλουμε. Σε πολυπληθές φόρουμ λογικό είναι να λέει ο καθένας ότι του κατέβει και να γίνεται χαβαλές. Έλεος φόρουμ είναι τι εκνευρίζεστε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν υπαρχει λιμνη ουτε χιονιας ουτε τιποτα μας διαβαζουν και ασχετοι εδω μεσα και μπερδευονται...

Πώς μας πετσοκόψες ετσι 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ρε παιδιά αποφασίστε τι φόρουμ θέλουμε. Σε πολυπληθές φόρουμ λογικό είναι να λέει ο καθένας ότι του κατέβει και να γίνεται χαβαλές. Έλεος φόρουμ είναι τι εκνευρίζεστε?

Άλλο χαβαλες και άλλο ειρωνιες ο ένας στον άλλον....

Επίσης σε όλα τα φόρουμ υπάρχουν κανόνες 

Μάλιστα όσο πιο πολυπληθές είναι τόσο πιο σημαντική η τήρηση τους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, HuxFlux said:

Στηνεται πολυ καλυτερα για μετα (19/1 κλπ), ανεξαρτητως αποτελεσματος που θα δειξει.

Παμε καρναβαλε, ταισε μας εικονικο!

Αυτό θα έγραφα, ότι στις 192h (τέλος πρώτης καρτέλας) υπάρχει σημαντική βελτίωση, αλλά, τζίφος είναι, 192h είναι. Υπάρχει πολύς δρόμος έως τότε. Για τη λίμνη την εκτίμησή μου την είχα γράψει από Παρασκευή-Σάββατο δεν μου κάνει καμία εντύπωση η εξέλιξη, θεωρώντας ότι η πιθανότητα να γίνει τόσο ψηλά μια τόσο μικρή αποκοπή και αυτή να καταλήξει εδώ είχε ελάχιστες πιθανότητες εξ αρχής. Δε θα πώ ποτέ 0% αλλά πολύ πολύ λίγες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Volos είπε:

το αστεροσκοπειο επαιρνε παντα απο ευρωπαικο, εκτος αν αλλαξε κατι το τελευταιο εξαμηνο που απείχα

εχει αλλάξει από πέρσυ νομίζω,ίσως κ πρόπερσυ

https://www.meteo.gr/meteomaps/about_bolam.cfm

BOLAM is a hydrostatic model running twice daily at the National Observatory of Athens (0000 and 1200 UTC cycles). One domains is used, covering Europe with 6.5 km horizontal grid increment. For the execution of the model, initial and boundary conditions data from the U.S-GFS global model are used, kindly provided by the U.S. Weather Service.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...