Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 minutes ago, Boliotis said:

Να μπούνε και πρωτόκολλα αποψεων. Σε φόρουμ είμαστε για αποψεις καιροφίλων απο 0 εως το 1000 γνωσεις. Οσο για τη κυριακή χθες σορι που σου χαλασε αλλά δεν είμουνα εγω αλλά κάποιος άλλος. Εχθες δεν έγραψα τιποτα. και αν δε με πιστευεις σε προκαλώ να μου το δείξεις.

άλλο φορουμ και αλλο chatting αλλα δεν ειναι δικη μου δουλεια αυτη, να τσεκαρω τα μνμ κ το spaming.... . .εννοουσα για τη ποδοσφαιρικη κυριακη που ο βολος μου εριξε 3 : ) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

10 θα εχει το πρωι, μεχρι το βραδυ θα εχει γυρω στους 4-5.....εγω περιμενω το βραδυ να ριχνει καλα απο τα 400.....το θεμα ειναι οτι ο υετος που φαινεται να πεφτει ειναι ακραιος για τον βολο.....εχει τα φοντα να ειναι η σημαντικοτερη κακοκαιρια μετα τον οκτωβρη του 2006 και τον δεκεμβρη του 2009.....Ανδεν χαλασει κατι μπορει να εχει στορμ τοταλ 150μμ....Ωστοσο επειδη ο βολος ειναι επιρρεπης στις μουφες θα εβαζα ταβανι τα 100

Αδιανόητα ύψη βροχής τότε. Τα θυμάμαι σαν εχθές. Εμενα μόνιμα Βολο. Εχει καιρό να κάνει τέτοια κακοκαιρία εκεί. Ισως ήρθε η ώρα του. Μακάρι να χιονίσει όμως καλά και Πορταριά - Μακρινίτσα γιατί τα τελευταία χρόνια δεν τα πάνε καλά στα χιόνια. Και Σταγιάτες (350-400) μακάρι να ρίξει. Πανέμορφο χωριό, όπως και η Ανακασιά, η οποία όμως είναι μόλις στα 200μ. Δεν το χει για τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

ναι και εγω για πλακα το λεω.....ο μονος λογος να θεωρηθει μουφοπόλη  ειναι γιατι ενώ εχει ισως τις περισσοτερες ευκαιρίες απο τις αλλες πολεις (αφου λιγο πολυ ειναι και κεντροβόρειος και προσηνεμος) συνηθως χανει τα χιονια για λεπτομεριες (οι οποίες ειναι και απρόβλεπτες, δηλαδη συνηθως περιμένουμε να κανει κατι αλλα τελικα δεν κανει)...Αλλα αυτό δεν ισχυει καν για ολη την πολη, η περιοχη κοντα στον περιφερειακο ας πουμε ισως ειναι και η καλύτερη πεδινη περιοχή στην ελλάδα για χιονι

Ναι αλλά αν έχεις περισσότερες πιθανές κακοκαιρίες τότε αυξάνονται και οι πιθανότητες να στραβώσει κάποια. Όταν έχεις 10 κακοκαιρίες και στραβώσουν οι 5 λες πω "5 μούφες", ενώ αν έχεις 4 κακοκαιρίες και στραβώσουν οι 2 έχεις 3 μούφες λιγότερο αλλά το ίδιο ποσοστό. Αυτό θέλω να πω. Ίσως γι' αυτό η φήμη. Αναλογικά έχει πολλά καλά χιόνια και αρκετά συχνά και μιλάμε για 0μ δίπλα στη θάλασσα. Και ναι από περιφερειακό και πάνω χιονίζει για πλάκα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, geod είπε:

άλλο φορουμ και αλλο chatting αλλα δεν ειναι δικη μου δουλεια αυτη, να τσεκαρω τα μνμ κ το spaming.... . .εννοουσα για τη ποδοσφαιρικη κυριακη που ο βολος μου εριξε 3 : ) 

Οκ. είπα και γω δε θυμαμε αν γραφω και τι? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, cptbill είπε:

παντως το meteo για το βολο ειναι υπεραισιοδοξο
image.thumb.png.1888eec6eb6e95d706924b2f3b101eef.png

Βλέπει bolam, δηλαδή τζίφο που δείχνει αποκοπή και λογικά είναι από το 00 τα στοιχεία. Στο 6αρι gfs δεν έχει τίποτα για Βόλο την Παρασκευή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Βλέπει bolam, δηλαδή τζίφο που δείχνει αποκοπή και λογικά είναι από το 00 τα στοιχεία. Στο 6αρι gfs δεν έχει τίποτα για Βόλο την Παρασκευή.

ακριβως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sirokos είπε:

  εγω ακομα την ιδια διχωγνωμια βλεπω στα σεναρια gfs με τα πρωινα παντως

δεν  εχεις αδικο παντως ! 14 σεναρια δινουν αποκοπη , δεν ειναι και λιγα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αδιανόητα ύψη βροχής τότε. Τα θυμάμαι σαν εχθές. Εμενα μόνιμα Βολο. Εχει καιρό να κάνει τέτοια κακοκαιρία εκεί. Ισως ήρθε η ώρα του. Μακάρι να χιονίσει όμως καλά και Πορταριά - Μακρινίτσα γιατί τα τελευταία χρόνια δεν τα πάνε καλά στα χιόνια. Και Σταγιάτες (350-400) μακάρι να ρίξει. Πανέμορφο χωριό, όπως και η Ανακασιά, η οποία όμως είναι μόλις στα 200μ. Δεν το χει για τώρα. 

εχει χρονια νακανει τετοια κακοκαιρια οντως, αν και 28 οκτωβρη του 2020 ο σταθμος αγια παρασκευη εγραψε 135 χιλιοστα σε 4-5 ωρες, εε τι στο καλο, πιστευω μακρινιτσα πορταρια το εχουν ενα 20ποντο. Επισης ναι δεν τα πανε καλα στα χιονια αλλα ουτε άσχημα....ο τελευταιος καλος χειμωνας βεβαια για εκει ηταν αυτος του 2018-2019...τοτε ειχε ριξει και πολλες φορες και εκανε και 2 μεγαλα χιονια με >40εκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Gary είπε:

μπορει κανεις να μου βαλει χαρτη φαινομενων για Γουμενισσα Κιλκις?

γκαρυ αν προλαβει κατι για χιονι βραδυ τριτης με ξημερωματα τεταρτης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καθίστε μην κάνει κανένα αστείο πάλι στα 12ζ. 😂

Θα αλλάξει πάλι στο 12αρι 

Ειδικά όσο υπάρχουν ακόμα ανάλογα σενάρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Μπουτβαλ είπε:

Μου κάνει εντύπωση κάνεις δε σχολιάζει ότι ο τζίφος έδωσε υετό στη Κ. Μακεδονία για αύριο το βράδυ. 

Περιοχές γύρω απ τον Αξιό και στα ΒΔ της Σαλονίκης έχουν σοβαρές πιθανότητες να δούνε χιόνι αύριο 

τα ειπαμε απο χθες ξαδερφε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φανταζομαι οι προσηνεμοι τουρκοι χιονοφιλοι θα εχουν βγαλει τα μαχαιρια  για το ποιος θα φαει το 50ποντο( Τραπεζουντα vs Κερασουντα vs Σαμψουντα vs Ριζουντα)

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, geornik said:

Φανταζομαι οι προσηνεμοι τουρκοι χιονοφιλοι θα εχουν βγαλει τα μαχαιρια  για το ποιος θα φαει το 50ποντο( Τραπεζουντα vs Κερασουντα vs Σαμψουντα vs Ριζουντα)

έχουν ιντερνετ access ή τους τα εχει κοψει ολα ο αλλος..?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το δελτίο της εμυ για Πέμπτη εξακολουθεί να δίνει υετο παρότι ακολουθεί ευρώπαιο. Πιστεύω να περιμένουμε μέχρι τα αυριανά πρωινά έστω για το γκολ της τελευταίας στιγμης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geod είπε:

έχουν ιντερνετ access ή τους τα εχει κοψει ολα ο αλλος..?

Στα μέρη εκεί το κόβω πιθανό να τους κάνουν πλύση εγκεφάλου πως ο χιονιάς είναι τεχνητή μετεωρολογική επίθεση της Δύσης εναντίον τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...