Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, geod είπε:

η αποψη να συνοδευεται απο επιχειρηματα φιλε απο το Βολο (που μου χαλασες τη Κυριακη μου χθες με τα 3 χαχα)

το να σπαμαρουμε το φορουμ με μονολεκτικα μνμ, 3-4 στη σειρα δεν ειναι αποψη.  

Να μπούνε και πρωτόκολλα αποψεων. Σε φόρουμ είμαστε για αποψεις καιροφίλων απο 0 εως το 1000 γνωσεις. Οσο για τη κυριακή χθες σορι που σου χαλασε αλλά δεν είμουνα εγω αλλά κάποιος άλλος. Εχθες δεν έγραψα τιποτα. και αν δε με πιστευεις σε προκαλώ να μου το δείξεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, xeneize είπε:

εχει αλλάξει από πέρσυ νομίζω,ίσως κ πρόπερσυ

https://www.meteo.gr/meteomaps/about_bolam.cfm

BOLAM is a hydrostatic model running twice daily at the National Observatory of Athens (0000 and 1200 UTC cycles). One domains is used, covering Europe with 6.5 km horizontal grid increment. For the execution of the model, initial and boundary conditions data from the U.S-GFS global model are used, kindly provided by the U.S. Weather Service.

εχεις δικιο. εχω να μιλησω και με τον σταυρο (νταφη) που δουλευει εκει πολυ καιορ κ ειχα μεινει στα παλια δεδομενα 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλυτερος ο τζίφος για μετά τις 18 , θέλουμε αλλαγουλες από τρέξιμο σε τρέξιμο και ίσως ασχοληθουμε με σοβαρές καταστάσεις ..επομενος στόχος 18-28 .. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Αυτό θα έγραφα, ότι στις 192h (τέλος πρώτης καρτέλας) υπάρχει σημαντική βελτίωση, αλλά, τζίφος είναι, 192h είναι. Υπάρχει πολύς δρόμος έως τότε. Για τη λίμνη την εκτίμησή μου την είχα γράψει από Παρασκευή-Σάββατο δεν μου κάνει καμία εντύπωση η εξέλιξη, θεωρώντας ότι η πιθανότητα να γίνει τόσο ψηλά μια τόσο μικρή αποκοπή και αυτή να καταλήξει εδώ είχε ελάχιστες πιθανότητες εξ αρχής. Δε θα πώ ποτέ 0% αλλά πολύ πολύ λίγες.

Ναι βρε Κώστα αλλα αν δε βγει και τρεχει λαθος ηδη απο τις 60 ωρες πως να εμπιστευτείς τις 180;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το λαχείο....ελάχιστες πιθανότητες έχει να το κερδίσει κάποιος, αλλά .....σε ΚΑΠΟΙΟΝ κάθεται τελικά. Γιατί όχι σε εμάς? Μια χαρά κατεβαίνει η μπίλια. Λιγο πιο αριστερά να πάει και να κεντράρει και.... γίναμε!!!!

Πόνεσε λίγο όμως η δεξιά μετατόπιση στο 6αρι. Μου θυμίζει όταν φοράς ένα εσώρουχο και σε στενεύει..... και η "μπίλια" κάνει μια ξαφνική μετατόπιση προς τα δεξιά και νιώθεις ένα μικρό πόνο, αλλά είναι κάτι που έυκολα διορθώνεται!! Γιατί όχι και τώρα στα 12αρια??? 😂

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Volos είπε:

για εσας δν υπηρχε εδω και καιρο, για εμας και κατω κάλλιστα μπορει να υπαρξει με μια μικρη μετατοπιση οποτε  μην τα μηδενιζεις ολα. Απο αυριο επισης ερχεται χιονιας ημιορεινων για μεγαλο μερος της ηπειρωτικης ελλαδος.

Τι να μηδενισω ρε αγορι μου στις 24 ωρες προγνωση...διαβασε καμια προγνωση να δεις αν εχει αναφερθει ο χιονιας ημιορεινων κλπ αλλα να ζειτε με ψευτικες ελπιδες οτι θα ερθει λιμνη στο αιγαιο ειναι κριμα γι αυτους που μας διαβαζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

προσήνεμα σενάρια υπάρχουν ακόμη πάντως στα ensembles. Τα ΚΒ έχουν μειωθεί αρκετά.

Χαχαχχα ετσι κι αλλιως δε πιστεψαμε ποτε οτι θα βγουν και να υπηρχαν ;;; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αττικη 12 του μηνα περιπου 2 μεσημερι , στα 190 μετρα και πανω τα χιονια απο 6αρι gfs αυτα αλλαζουν αλλα αυτο βλεπει τωρα.

canvas.png

Επεξεργάστηκε από Αττικαριος_
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Χαχαχχα ετσι κι αλλιως δε πιστεψαμε ποτε οτι θα βγουν και να υπηρχαν ;;; 

Στο Βόλο γενικά έχουμε τις περισσότερες πιθανότητες σε τέτοια οριακά σε σχέση με την υπόλοιπη Θεσσαλία.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Jimmys-snow είπε:

Θα κατεβασει τερατα παλι

Μέχρι στιγμής πάντως, κατεβάζει "σημεία" , τα οποία κινούνται ανεξέλεγκτα απο Σικελία - Λιβύη μέχρι Γεωργία και Καύκαυσο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τι να μηδενισω ρε αγορι μου στις 24 ωρες προγνωση...διαβασε καμια προγνωση να δεις αν εχει αναφερθει ο χιονιας ημιορεινων κλπ αλλα να ζειτε με ψευτικες ελπιδες οτι θα ερθει λιμνη στο αιγαιο ειναι κριμα γι αυτους που μας διαβαζουν

καταρχην μιλα μου πιο ομορφα δν με ξερεις κ απο χθες. Μια χαρα εχω διαβασει προγνωσεις κ μαλιστα εχουν ανεβει προειδοποιητικα για πολλες περιοχες των ημιορεινων στην κεντρικη ελλαδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Στο Βόλο γενικά έχουμε τις περισσότερες πιθανότητες σε τέτοια οριακά σε σχέση με την υπόλοιπη Θεσσαλία.

Θα χιονισει στο βολο απλα θα χιονισει ετσι μην περιμενεις κατι τρομερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Boliotis είπε:

Γιατι προσβαλε κανέναν? Δε μπορεί να πει τη γνωμη του? Αμαν αυτη η λογοκρισια μόλις κάποιος γράψει την απογοητευση του όπως τη βιωνει αυτός. αμέσως τι είναι αυτα που λες και δεν ειναι ετσι τα πραματα και είναι αλλιως και γω δε ξερω τι άλλο. 

Ουτε εγω προσέβαλα κανεναν.. 

Το ξεπερναμε και παμε παρακατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θέλω να μου αγχώνεστε και τσακωνεστε οι στιγμές που ζούμε είναι δύσκολες και λογικό να φέρουν Ένταση λόγω αγωνίας άγχους και της τρέλας που έχουμε για να αρπάξουμε κάτι καλό είναι κατανοητές και λογικές τέτοιες στιγμές Εξαιρετικα οριακές...

Αλλα σας έχω τη λύση.....❗🆘🤫🤫😁😁😁🙏🙏🙏🙏🙏🙏

gensnh-7-1-96.png

gensnh-7-0-90.png

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού διατηρείται η τάση για επόμενη κατεβασιά το σίγουρο είναι ότι ο χειμώνας προσφέρει μόντελινγκ και όχι βαρετοκαιρία. Έχουμε περάσει πολύ χειρότερες φάσεις. Ας δούμε προς το παρόν τι θα γίνει στα κοντινά όπου θα λείψει το μεγάλο πεδινό χιόνι αλλά θα χιονιστεί μεγάλο μέρος της ηπειρωτικής χώρας και σε χαμηλά υψόμετρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θα χιονισει στο βολο απλα θα χιονισει ετσι μην περιμενεις κατι τρομερο

ναι ξέρω. Λογικά αύριο βράδυ αργά που θα έχει -5 στα 850, από τα 100-200μ. Μέσα στην πόλη δεν ξέρω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

ναι ξέρω. Λογικά αύριο βράδυ αργά που θα έχει -5 στα 850, από τα 100-200μ. Μέσα στην πόλη δεν ξέρω.

με -4,-5 και τετοια ενταση φαινομενω που δειχνειπεριμενα τιποτα 400αρια επιπεδα παγοποισης,παιζει να εχει ΒΑ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, yiannis_volos said:

ναι ξέρω. Λογικά αύριο βράδυ αργά που θα έχει -5 στα 850, από τα 100-200μ. Μέσα στην πόλη δεν ξέρω.

Εγω ελπιζω ισως να το δω να πεφτει προς ανακασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris27 είπε:

με -4,-5 και τετοια ενταση φαινομενω που δειχνειπεριμενα τιποτα 400αρια επιπεδα παγοποισης,παιζει να εχει ΒΑ 

ναι ίσως να έχει ΒΑ γι' αυτό λέω όχι μέσα στην πόλη. Λογικά σαν την Carmel θα είναι τα υψόμετρα αλλά με σαφώς καλύτερο υετό. Θέλω 2 μέτρα στο χιονοδρομικό, δεν συμβιβάζομαι με λιγότερο 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βλέπω να γινόμαστε επαγγελματίες μάγειρες στο τέλος με το τζίφο που μπλέξαμε. Θα μάθουμε ολόκληρο το τζελεμεντε!! Ετοιμοι για το master chef θα ήμαστε. 

Εν τω μεταξύ, αντί να παω να πάρω το παιδί απο το σχολείο, χαζεύω τα perturbations με τη μπίλια μπας και διατηρήσω τις ελπίδες μου

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...