Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Α'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ειπα και γω να δω το 18αρι του τζιφου που ξεκινα σε λιγο..Αραξα καναπε και ανοιξα τηλεοραση λοιπον και περιμενω στο μεγκα να δω το τρεξιμο...Η αλκοολικος ειμαι η εχω παθει εμμονη με τα τρεξιματα των μοντελων..🤣Αντε μακαρι το 18αρι να θυμισει κατι απο τον παλιο καλο του εαυτο..Τοτε που μας εστελνε για ονειρα γλυκα..Καλημυχτα παιδες μου..Ολα καλα θα πανε..

2595.jpg

Σακαρε ελπιζω ο γατος να νε κυνηγιαρης γτ βλεπω πολλα πτηνα να εμφανιζονται σε λιγες μερες😂😂😂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσικά αν δεν έχει έστω συννεφιά και -10 στα 850 να έχει πάλι + 8 με +10 επιφάνειας θα έχουμε εδώ στην περιοχή μου με ήλιο ….. και απλά -5αρια τα πρωινά … η καινούργια κανονικότητα των τελευταίων ανώμαλων ετών ….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Φυσικά αν δεν έχει έστω συννεφιά και -10 στα 850 να έχει πάλι + 8 με +10 επιφάνειας θα έχουμε εδώ στην περιοχή μου με ήλιο ….. και απλά -5αρια τα πρωινά … η καινούργια κανονικότητα των τελευταίων ανώμαλων ετών ….

Αυτό ακριβώς θα έγραφα… έχει καταντήσει αίσχος αυτή η κατάσταση. Κάθε χρόνο παλεύουμε να συνδυάσουμε κρύο με υετό κι αυτό δεν συμβαίνει ποτε. Έχουμε υπερδιπλάσια συχνότητα ψυχρών εισβολών από τα προσήνεμα, αλλά οι μέρες χιονόπτωσης δεν συμβαδίζουν σε καμία περίπτωση με αυτά τα νούμερα. Μάλλον έχει κάποιου είδους κατάρα η περιοχή μας και η βόρεια Ελλάδα γενικότερα…🤯

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Θα έλεγα και πάλι ότι η υπομονή και η εγκράτεια είναι απαραίτητες αρετές για το χόμπυ μας. Βήμα-βήμα και ό,τι βγει, καθώς ουδείς ποτέ "τράβηξε" αυλώνα ανατολικά ή δυτικά. Ό,τι θέλει κάνει ο καιρός. Μέχρι τότε, χωρίς να υπάρξει σοβαρός εμποδισμός, ελπίδα δεν έχει ούτε βόρειος, ούτε νότιος, ούτε κεντρικός. Από τα στοιχεία που παίρνουν τα παγκόσμια μοντέλα μέχρι τώρα, διαφαίνεται ισχυρή πιθανότητα πολύ δυνατού εμποδισμού από 12.1. στο ύψος της Μ. Βρετανίας (1030-1045 mb) με πιθανή διάρκεια από 3 μέρες έως και πάνω από εβδομάδα (με αυξομειώσεις). Ας έρθει πρώτα με το καλό ο εμποδισμός αυτός και μετά βλέπουμε τα περαιτέρω. Ουδείς προφήτης στον τόπο του.

Με βρίσκει απολύτως σύμφωνο η τοποθέτηση του Κώστα, αλλά ας μου επιτραπεί να γκρινιάσω λίγο ...Ρε παιδιά ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε;;;; και ξεκινήσαν οι διεκδικήσεις και οι μοιρασιές.;;  Αααα και κάτι ακόμα.....Ξέρετε,   εκτός απο βορειοκεντροδυτικούς και προσήνεμους , υπάρχουν και καποια νησιά στα ανατολικά, εκει  κοντά στη Τουρκία........Είναι λίγο άδικο να μην  αναφερόμαστε και σ αυτά ή ειναι ιδέα μου;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέσος όρος ευρωπαϊκού 1030 να αγκαλιάζει το νησί. Να ψήνουν αυγά στο δρόμο οι Άγγλοι..και το κιτρινακι να αγκαλιάζει Ισπανία, Πορτογαλία και ελάχιστα Ιταλία. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι. 

EDM1-240.gif

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πρώτη φορά για φέτος μέσος προς Ευρωπαίου για τόσο μακριά στο -3,5 για 14 του μήνα και -4,6 για 15 του μήνα για εδώ για βεροια αλλά φυσικά είναι τόσο μακριά που άνετα μπορεί να αλλάξει… αν και κάνει μπαμ οτι πάει για προσήνεμο καιρό και στις διατάξεις που φαίνονται 

 

 

 

Το έχουμε πει Σώτο εδώ τον Απρίλιο χιονίζει καλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος του οσίου έχει συγκεντρωμένα όλα του τα σενάρια από το 0 έως το -10 με την πληοψηφεια κοντά στο -5 ομοιόμορφα...αυτό εμένα δεν μου δείχνει βίαιη κατάβαση ούτε οι μέσοι όροι διατάξεων μου δείχνουν κάτι τέτοιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

Ο μέσος όρος του οσίου έχει συγκεντρωμένα όλα του τα σενάρια από το 0 έως το -10 με την πληοψηφεια κοντά στο -5 ομοιόμορφα...αυτό εμένα δεν μου δείχνει βίαιη κατάβαση ούτε οι μέσοι όροι διατάξεων μου δείχνουν κάτι τέτοιο...

Αυτό ακριβώς βαγγελη ....Από μονο του το μεγαλύτερο πρόβλημα που φέρνει ειναι προβλημα υετου στα βορεια και θερμοκρασιών στα νότια....γι αυτό και στο μεσο ορο για μακρινα του ευρώπαιου κατεβαίνουν μονο πράσινα γεωδυναμικα ..Και στα πράσινα εδω στη δυτικη μακεδονια ειμαστε το φαβορί χααχαχαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Ο μέσος όρος του οσίου έχει συγκεντρωμένα όλα του τα σενάρια από το 0 έως το -10 με την πληοψηφεια κοντά στο -5 ομοιόμορφα...αυτό εμένα δεν μου δείχνει βίαιη κατάβαση ούτε οι μέσοι όροι διατάξεων μου δείχνουν κάτι τέτοιο...

Ποιος είναι ο όσιος να ανάψουμε καμία λαμπάδα 🤔🤔🤔🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Ποιος είναι ο όσιος να ανάψουμε καμία λαμπάδα 🤔🤔🤔🤔

χαχαχχα..το αυτοματο λεξικο του κινητου μου...τωρα ομως μιλα το πς οποτε παμε τζιφο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowjunky είπε:

Μπόμπα ο τζιφος για δυτική Μακεδονία στις 180😅

Χαχαχα δε βαριεσαι μηοως θα βγει ..καλσσιος τζιφος με χιονιαδες στις 180 αυριο δε θα χει μείνει ίχνος..το μάθαμε πλέον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα δε βαριεσαι μηοως θα βγει ..καλσσιος τζιφος με χιονιαδες στις 180 αυριο δε θα χει μείνει ίχνος..το μάθαμε πλέον 

Ε κλασικά 18αρι απ' τα παλιά για να μας βάλει για νάνι χωρίς νεύρα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξαιρετικό Ραν για Γιάννενα Καστοριά Γρεβενα, Πτολεμαϊδα, Κοζάνη Φλώρινα και Τρίκαλα Καρδίτσα. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ. 

Να δούμε πως θα στηθεί για το μετά. Καλά το πάει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετα βγαζει και πορτοκαλί χιονοϋετο στα ορεινα της αττικης.

gfs-2-204.png?18

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλάμε αν εβγαινε για το μεγαλύτερο χιονια δυτικης μακεδονιας δυτικης Θεσσαλίας και Ιωαννίνων τα τελευταία πολλα χρονιααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:
Επίσκεψη Γευγελή στις 10/1 ✔️

Σπάνια βλέπω τόσο υετο στην περιοχή μου και το τρώμε κυρίως σε βροχή πάλι 😂

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α ρε τζιφε παπατζη.τουλαχιστο βλέπουμε κάτι ενδιαφέρον στην πρώτη σελίδα.ασ το χαρούμε σήμερα γιατι αύριο δεν θα υπάρχει χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...