Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Gary είπε:

ειναι αδικο να μη χιονιζει εδω και να πηγαινει σε περιοχες με θαλασσα τοσο νοτια

Γκαρυ αγορι μου εγω εχω τρελαθει να τρωω φασολια, ξερεις τι ειναι να μενεις σε ενα μερος που βλεπεις την συνεφοχιονογραμμη ανοιχτα του αιγαιου και να λες ελα πιο πανω βρε ελα πιο πανω

20220119_134003.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ukmo 500 χιλιομετρα δυτικα σε σχεση με το χθεσινο 0z του για κυριακη μεσανυχτα βγαλε ακρη μετα 3 μερες πριν την κακοκαιρια...παραμενει ανατολικα στην Β φαση που θελουμε βελτιωση γιατι ειναι μεγαλη ευκαιρια

941440271_UW120-21(1).gif.abebf1740cd9874cd8a3735ddb5dc206.gif

UW96-21.gif.20c1b15aaf387d006275cf74724818c8.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Ενω θα εχει πιο γρηγορα βδ και ψυχος γιατι πεφτουν πιο αργα και λιγοτερο οι Τ;

Λόγο ότι δεν θα υπάρξει μεγάλη ραγδαιοτητα ίσως.δεν ξέρω μπορεί να λέω και μ@@@ς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, BillG είπε:

Πώς θα σου φαινόταν να χιονίζει σχεδόν κάθε χρόνο Κυκλάδες κ Κρήτη στα πεδινά κ παραθαλάσσια τμήματα κι εσυ στο Βόλο να έχεις ηλιοφάνεια;;;

εγώ θα ξενέρωνα που έχει ήλιο εδώ. Αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι αδικία το ότι χιονίζει κάπου άλλου. Δεν με νοιάζει τι κάνει η κατσίκα του γείτονα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Όταν οι περιοχές αυτές είχαν απο το Μάρτιο ως τον Οκτώβριο 50 και 60μμ δεν ήταν αδικο;;;;

Είσαι τίμιος ρε φίλε. Μπράβο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Ενω θα εχει πιο γρηγορα βδ και ψυχος γιατι πεφτουν πιο αργα και λιγοτερο οι Τ;

-6 έχει η πεδιάδα το Σάββατο το πρωί, μετά πέφτει. Ε 'νταξει δεν είναι και καμιά φοβερά χαμηλή το -6. Βάλε ότι δεν θα έχει και ραγδαιότητες, ε πόσο να πέσει δίπλα στη θάλασσα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

-6 έχει η πεδιάδα το Σάββατο το πρωί, μετά πέφτει. Ε 'νταξει δεν είναι και καμιά φοβερά χαμηλή το -6. Βάλε ότι δεν θα έχει και ραγδαιότητες, ε πόσο να πέσει δίπλα στη θάλασσα;

Βολς ετοιμάζεται για μεγάλο μπαμ. Είναι μανούλα σε κάτι τέτοια. Μιλώ για τη Β φάση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Βολς ετοιμάζεται για μεγάλο μπαμ. Είναι μανούλα σε κάτι τέτοια. Μιλώ για τη Β φάση.

Σε κάτι τέτοια άκυρα μιλάμε εμείς αλλά φοβάμαι μην βγει ανοιχτά της Ζαγοράς η σύγκλιση. Έχει ξανασυμβεί..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Όταν οι περιοχές αυτές είχαν απο το Μάρτιο ως τον Οκτώβριο 50 και 60μμ δεν ήταν αδικο;;;;

Αν το δούμε έτσι, τότε εδώ έπρεπε ήδη να έχει κάνει ένα 40ποντο και να περιμένουμε το δεύτερο πάντως 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Ανανέωσε ο σκιρων νομίζω:

 

108.zoomsnow (1).png

114.zoomsnow (1).png

120.zoomsnow (1).png

150.zoomsnow.png

156.zoomsnow.png

162.zoomsnow.png

Χαχαχα τι είναι αυτό ρε θα ψάχνουμε ολη την Αττική και την Εύβοια χαχαχα θα βλεπω βορεια προάστια κατω απο 1 μετρο χιονι αχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

εγώ θα ξενέρωνα που έχει ήλιο εδώ. Αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι αδικία το ότι χιονίζει κάπου άλλου. Δεν με νοιάζει τι κάνει η κατσίκα του γείτονα.

Το χιόνι είναι προσωπική υπόθεση, όσο και να θέλουμε να είμαστε ευγενικοί, ο καθένας το θέλει στην πόρτα του. Πόσο να χαρεί ο Θεσ/νικιος για τον Καβαλιώτη, ο Δραμινος για τον Λαρισαίο και αντίστροφα;;; Και όταν ο ένας ως άνθρωπος  εκστασιαζεται και γράφει για θαψιματα για ιστορικές καταστάσεις, ο άλλος το ίδιο ανθρώπινα θα μιλήσει για αδικία. Έτσι είναι η φύση του ανθρώπου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Αν το δούμε έτσι, τότε εδώ έπρεπε ήδη να έχει κάνει ένα 40ποντο και να περιμένουμε το δεύτερο πάντως 😂

Τι σχέση έχει η βροχη με το χιονι...πόσες φορές εχει κανει 40 ποντους εκει;;;...Όταν ο καιρος είχε κέφια με τα δυτικα τοοσ πολυ το φθινόπωρο καλα είναι λογικό μετά να χει με τα ανατολικα χρονια τωρα αυτο γινεται...τα Θεοδώριανα έσκασαν ρεκόρ και στα δυτικα ενα σωρό υετος το φθινόπωρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Τα ενς του τζίφου είναι τελείως ξερά και παγωμένα μέχρι 27 😭

Η λίμνες είναι εντελώς απρόβλεπτες.

Μην περιμένεις μέχρι ΣΚ να γνωρίζεις τι θα γίνει.

Βέβαια, συνήθως οι λίμνες σε αναδιπλώσεις βγαίνουν σε νοτιότερη τροχιά σε σχέση με πρίν.

Αναμονή και εδώ θα είμαστε σύσσωμο το επιτελείο πυροβολικού Γιαννιτσών για τις επόμενες κινήσεις μας.

Ο λοχαγός σας 🔥⚔️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιος θα περίμενε για Λαμία Σάββατο θα χάλαγε ο Τζιφός και θα έφτιαχνε το ουκμό και καλύτερο από όλα σε υετό....πιο ν.δ ουκμό πιο ανατολικά ο Τζιφός....τι ζούμε......!  

Για Δευτέρα θέλουμε δυτικά σήμερα αλλιώς οι Τούρκοι δυτικά θάβονται....

Ο παιος το χθεσινό 12αρι θέλω να βγει το κύριο.....

Screenshot_2022-01-19-14-00-15-399.jpg

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τι σχέση έχει η βροχη με το χιονι...πόσες φορές εχει κανει 40 ποντους εκει;;;...Όταν ο καιρος είχε κέφια με τα δυτικα τοοσ πολυ το φθινόπωρο καλα είναι λογικό μετά να χει με τα ανατολικα χρονια τωρα αυτο γινεται...τα Θεοδώριανα έσκασαν ρεκόρ και στα δυτικα ενα σωρό υετος το φθινόπωρο...

Εσυ το είπες όχι εγώ 😅

Έχουμε σαν περιοχή τραγικά μικρά ποσα υετου τα τελευταία χρόνια, σε οποιαδήποτε μορφή όχι απαραίτητα χιόνι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω σε ένα βαθμό με τον BillG, από την άποψη ότι οι χιονιάδες πεδινών είναι τζόγος. Αν εγώ και ο κολλητός μου παίξουμε τζόκερ και στον κολλητό μου κάτσει το 5+1, οκ θα χαρώ αλλά ταυτόχρονα θα έχω και την ξενέρα του τύπου "γιατί να μην ήταν η δική μου η νικήτρια στήλη του 5+1?". Κι αν μετά από αυτό, πάμε σε ένα καζίνο και παίξουμε ρουλέτα και πάλι ο κολλητός μου κερδίσει πολλά και εγώ λίγα ή τίποτα ε θα έχω και την ξενέρα του τύπου "πάλι ο κολλητός μου τυχερός και πάλι εγώ τίποτα?". Δεν είναι παράλογο το μήνυμα που περνάει ο BillG. Είναι απόλυτα λογικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, BillG είπε:

Το χιόνι είναι προσωπική υπόθεση, όσο και να θέλουμε να είμαστε ευγενικοί, ο καθένας το θέλει στην πόρτα του. Πόσο να χαρεί ο Θεσ/νικιος για τον Καβαλιώτη, ο Δραμινος για τον Λαρισαίο και αντίστροφα;;; Και όταν ο ένας ως άνθρωπος  εκστασιαζεται και γράφει για θαψιματα για ιστορικές καταστάσεις, ο άλλος το ίδιο ανθρώπινα θα μιλήσει για αδικία. Έτσι είναι η φύση του ανθρώπου.

Τι προσωπική υπόθεση βρε παιδιά; Τι είναι; γάμος; 😛 Ο καιρός θα εξελιχθεί όπως είναι να εξελιχθεί και εμείς δεν έχουμε την παραμικρή επίδραση επί αυτού. Μια αλληλουχία τυχαίων γεγονότων στην ατμόσφαιρα είναι ο καιρός. Ούτε αδικίες υπάρχουν ούτε τίποτα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Τα ενς του τζίφου είναι τελείως ξερά και παγωμένα μέχρι 27 😭

Ενώ αν είχαν υετό θα έπεφτε........δυστυχώς φίλε πρέπει να το πάρουμε απόφαση στη βόρεια Ελλάδα ότι οι χειμώνες μας αυτοί θα είναι 2-3 μέρες φαινόμενα και ΑΝ και όλο το υπόλοιπο διάστημα ήλιος και ξεραίλα.....ξανά φαινόμενα από Απρίλη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Galanto said:

Χαχαχα τι είναι αυτό ρε θα ψάχνουμε ολη την Αττική και την Εύβοια χαχαχα θα βλεπω βορεια προάστια κατω απο 1 μετρο χιονι αχχα

Μόνο να μην πάρουμε κάτι τέτοιο, χαχαχα

 

unnamed.jpg

Επεξεργάστηκε από snow_attica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...