Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Snowaddict είπε:

Βγαίνει σιγά σιγά το Σαββατοκύριακο απτό κάδρο και πάει όλο και πιο πίσω. 

Καλα κάτσε να δούμε και τα βραδινα

Και μετά βγάζουμε εκτιμήσεις

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το θέμα είναι πώς να εμπιστευτείς τα λοκωμοντέλα στη Β φάση όταν σου έχουν πετσοκόψει την Κυριακή? Αχταρμάς τελείως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά για το ΣΚ πάμε σε λογική μπασιμάτων του τύπου "το πύκνωσε τώρα, πιο καλές νιφάδες", "τώρα ρίχνει λίγο καλύτερα, αλλά έχουμε 0,8 και δεν το πιάνει στο δρόμο", "επιτέλους αρνητική έχει πιάσει μια πέτσα ο δρόμος", "έκοψε λίγο και ίσως να έχουμε άνοιγμα όπως βλέπω στην δορυφορική". Πάντως πιστεύω σε κάποιο μέρος θα κάτσει σύγκλιση και θα ρίξει καλά. Ψηφίζω Κύμη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταλαβαίνετε για τι γκρινίαζω από το πρωι?

θέλω βελτιωσεις από τις 72 ώρες και κάτω, όχι μονίμως βελτιώσεις μέτα τις 100 ώρες διότι τις βελτιωμένες 100+ ώρες δεν θα τις δουμε τελικά ποτε!

στην παρούσα φαση αδιαφορώ για το τι δειχνει στις 100+ ώρες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Δυσκολο πολυ να εισαι μετεορωλογος σε αυτην φαση..Εγω σηκωνω τα χερια ψηλα με τον τζιφο..

Πρεπει να εχει πιει μονος του ολο το βαπορι απ την Περσια...Δεν του χρειαζεται αναβαθμιση..Οκανα η κεθεα πρεπει να παει...

δεν αλλαξε μονο ο τζιφος Σακη, η οποια ανησυχια προκυπτει απο τη μαζικη ελαφρα μεν υπαρκτη δε μετατοπιση Ανατολικα.

και αυτοι οι γκαντεμοσαυροι τι μου βγηκαν πρωινιατικα να πανηγυρισουν, χαχαχαχα εμεις οι μα..κες γιατι περιμεναμε και τα αυριανα; χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιπλέον αυτή η αποκομενη λίμνη κουβαλάει μαζί της 500αρια της τάξεως των - 42 παρακαλώ 

Δεν νομίζω να χάθηκε τίποτα ακομα

Μέσα στο παιχνίδι είμαστε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Καλα κάτσε να δούμε και τα βραδινα

Και μετά βγάζουμε εκτιμήσεις

 

Μακαρι να έχουμε αλλαγές αλλά πάνω κάτω εγώ βλέπω πως συγκλίνουν τα μοντέλα για την πρώτη φάση. Για Αττική το καλύτερο σενάριο πιστεύω είναι να είναι όπως πέρσι στις 15/02 πρωί με καλές εξάρσεις

Επεξεργάστηκε από Snowaddict
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όχι τόσο ελπιδοφόρα τα πρωινά για πολλούς, βέβαια το ριτζ πάνω Σκανδιναβία καλύτερο στα περισσότερα μοντέλα ακόμα και το UKMO ασχέτως η κατάληξη. Στα 12αρια σήμερα θα έχουμε τις ποιοτικές βελτιώσεις... κάπου έχει λάκκο η φάβα, σε κάποια πράγματα δεν βγάζει καν νόημα το λίγο ανατολικό σενάριο και η γρήγορη μετατόπιση ανατολικά για την πρώτη φάση πάντα. Συνιστώ υπομονή αδέρφια. Ακόμα και έτσι μιλάμε για πολύ χιόνι σε πολλές περιοχές της αττικής κυριακή ξημέρωμα.

Η γνώμη μου είναι οτι βράδυ σήμερα θα ξανά επιστρέψουν στα πιο δυτικά σενάρια και καλύτερο stream θα βάλει στο παιχνίδι και περιοχές δυτικότερα και κεντρικά έστω και για λίγο...

Το icon πάντως πήγε πάτο και μετά θα ξανά αναδυθεί στην επιφάνεια... έτσι κάνει, μάλλον από τις πολλές μπύρες.

 

Αυτά προς το παρόν,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowaddict είπε:

Μακαρι να έχουμε αλλαγές αλλά πάνω κάτω εγώ βλέπω πως συγκλίνουν τα μοντέλα για την πρώτη φάση. Για Αττική το καλύτερο σενάριο είναι να είναι όπως πέρσι στις 15/02 πρωί με καλές εξάρσεις

Ναι συγκλίνουν σε ποιο ανατολικά σενάρια 

Αλλά μπορεί στα βραδινα τους να έχουμε κάποιες μικρές αλλά σημαντικές διορθώσεις 

Τεσπα ότι γίνει θα γίνει 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μπορούσε να δώσει πολλά περισσότερα αυτος ο Αυλώνας από πάλι δοκάρι μας έριξε.τωρα για την Δευτέρα από αύριο το απόγευμα να μην πω από Παρασκευή απόγευμα καλύτερα θα έχουμε μια εικόνα για το που θα πάει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απίστευτα κρίσιμα τα 12αρια σήμερα, εκεί θα φανεί εάν το σ/κ μπορεί να γίνει κάτι άξιο λόγου ή απλά ένα πολυ express πέρασμα Σαββατο βράδυ και μετά να περιμένουμε τη Δευτέρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Snowaddict said:

Μακαρι να έχουμε αλλαγές αλλά πάνω κάτω εγώ βλέπω πως συγκλίνουν τα μοντέλα για την πρώτη φάση. Για Αττική το καλύτερο σενάριο πιστεύω είναι να είναι όπως πέρσι στις 15/02 πρωί με καλές εξάρσεις

15/02 η πέτσα σταμάτησε λίγο πάνω από το σπίτι μου, μη μου λες τέτοια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! 

Εύχομαι να δούμε όσο περισσότερα χιόνια μπορούμε! Όπως φαίνεται θα μαι Αθήνα και όχι Ιστιαία...ο Θεός βοηθός!!!!! 

Πάντως αν το κρύο είναι τύπου Αριάδνης, η Ιστιαία δεν θα χει πρόβλημα στις θερμοκρασίες αλλά πιθανότατα στον υετό 😜 

Θυμάμαι χαρακτηριστικά 7/1 ότι ξεκίνησε κατευθείαν σε χιόνι, ούτε καν ψιχάλες, αλλά...μειναμε με φελιζολ να πέφτει! 

Ευτυχώς βάρεσε στην Ιστιαία με αναστροφή ένα - 8 και την 11.1.2017 με τη νυφιστα είδαμε άσπρη μέρα!!!

Βιντεακι από τότε δικό μου

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηρεμία να δούμε τα 12ζ. Τζεμ παιος θα οδηγήσουν. Όπως τα πήγαν λίγο ανατολικά σήμερα, έτσι μέχρι αύριο το φέρνουν ένα κλικ δυτικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι κεντροβορειοι λιγκ θελουμε γιατι 27 ετσι και μπει κανενα κομματακι αο τα βορεια γίναμε..

Να πω σε όλους ότι στις ίδιες ώρες που θαβει προσηνεμα ο τζιφος στις 12ο περίπου  δηλαδή,,, σε τοσες ωρες μεχρι προχθές εκανε τα κεντροβορεια ...οπότε μη τον λαβαινεται σοβαρα υπόψη ουτε αυτον ουτε τα ανσαμπλ...Μόνο ουκμο και πιο το απόγεμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και απ' ότι καταλαβαίνω τώρα μιλάμε για την Δευτέρα για τα προσυνεμα έτσι?για τα υπόλοιπα κβ δεν νομίζω να υπάρχει κάτι εκτοςυ απο κρύο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Πιο νοτιοδυτικά ο αυλωνας στο μέσο όρο?? 

Δεν έχει σημασία πλέον ο μο νομίζω.οτι και να βγάζουν τα ενσεμπλ τόσο κοντά δεν μετράνε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...