Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 Β'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Χάλια συνολικά ο τζίφος. Καμία εμπιστοσύνη πλέον.

Δεν υπαρχει κανενας λογος να κοιταμε σημερα τελικα.

Αυριο βραδυ κλειδαριές με βεβαιότητα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιστεύω πως κάνεις δάσκαλος δεν είναι καλύτερος δάσκαλος από την ίδια την φύση. Το τελευταίο λόγο τον έχει ο καιρός, ούτε τα μοντέλα ούτε ο άνθρωπος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snowjunky είπε:

Δεν έχει σημασία πλέον ο μο νομίζω.οτι και να βγάζουν τα ενσεμπλ τόσο κοντά δεν μετράνε

Καλα εγώ με αυτές τις αλλαγές ανά 6ωρα όλα τα κοιτάω πια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ΑΤΤΙΚΆΡΙΟΣ/ΑΘΗΝΑΙΟΣ που είναι να τρέξει τα 12αρια σήμερα μπας και δούμε καμία άσπρη βδομάδα προσεχώς γιατί για ΣΚ ξεκινήσανε οι εκπτώσεις ....

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ρωτησω κατι ;;; Γιατί δε βγάζει υετο κυριακη ξημέρωμα η σαββατο για τα στα προσηνεμα εκει που είναι ο αυλωνας;;;..Υπάρχει περίπτωση να βγάλει και να μη το δειχνουν;;;; φταίει η θέση; ;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

Όχι τόσο ελπιδοφόρα τα πρωινά για πολλούς, βέβαια το ριτζ πάνω Σκανδιναβία καλύτερο στα περισσότερα μοντέλα ακόμα και το UKMO ασχέτως η κατάληξη. Στα 12αρια σήμερα θα έχουμε τις ποιοτικές βελτιώσεις... κάπου έχει λάκκο η φάβα, σε κάποια πράγματα δεν βγάζει καν νόημα το λίγο ανατολικό σενάριο και η γρήγορη μετατόπιση ανατολικά για την πρώτη φάση πάντα. Συνιστώ υπομονή αδέρφια. Ακόμα και έτσι μιλάμε για πολύ χιόνι σε πολλές περιοχές της αττικής κυριακή ξημέρωμα.

Η γνώμη μου είναι οτι βράδυ σήμερα θα ξανά επιστρέψουν στα πιο δυτικά σενάρια και καλύτερο stream θα βάλει στο παιχνίδι και περιοχές δυτικότερα και κεντρικά έστω και για λίγο...

Το icon πάντως πήγε πάτο και μετά θα ξανά αναδυθεί στην επιφάνεια... έτσι κάνει, μάλλον από τις πολλές μπύρες.

 

Αυτά προς το παρόν,

πιο εκτεταμενα και Ανατολικοτερα τα κεντρα υψηλων πιεσεων (αζορ). ανεπαισθητη αρχικη αλλαγη -> διαφορετικο τελικο αποτελεσμα.

αλλαζει; ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Severe_Lover είπε:

Ο ΑΤΤΙΚΆΡΙΟΣ/ΑΘΗΝΑΙΟΣ που είναι να τρέξει τα 12αρια σήμερα μπας και δούμε καμία άσπρη βδομάδα προσεχώς γιατί για ΣΚ ξεκινήσανε οι εκπτώσεις ....

Κάνει σκι στο μπάνσκο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Να ρωτησω κατι ;;; Γιατί δε βγάζει υετο κυριακη ξημέρωμα η σαββατο για τα στα προσηνεμα εκει που είναι ο αυλωνας;;;..Υπάρχει περίπτωση να βγάλει και να μη το δειχνουν;;;; φταίει η θέση; ;;;

ίσως λόγω ΒΔ stream στα ψηλά. Τα σαρώνει όλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχα χιονόνερο μου δίνει ο τζιφοσ το Σάββατο. μην φανταστείτε εκεί που εταζε 25 Χιλ τώρα μετά βίας 8

Επεξεργάστηκε από Snowjunky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ζιακοπουλος είπε ότι η ψυχρή εισβολή,έχει θάλασσιες ψυχρές μάζες,με υγρασία,αυτό δεν παίζει μεγαλο ρολο στον υετό?κάτι που φυσικά τα μοντέλα ΔΕΝ μπορούν να δουν.. βέβαια,όλα πιο ανατολικά πάλι,ΑΛΛΑ ο μέσος όρος ΞΑΝΑ πιο δυτικά,όπως το πρωί!αυτό που κατεβαίνει είναι τόσο δυνατό που δεν μπορούν να αποτυπώσουν πρόβλεψη άκομη κ τωρα,μέχρι και τα 12 άρια του Σαββάτου μπορώ να πω!!άντε και Κυριακής για τη φάση νυφίτσα

Επεξεργάστηκε από fufutos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Χαχα χιονόνερο μου δίνει ο τζιφοσ το Σάββατο. μην φανταστείτε εκεί που εταζε 25 Χιλ τώρα μετά βίας 8

Tωρα δεν βγάζει ούτε τις Τ χαχαχα..αστείο..και να ξέρεις θα έχουμε μεγαλύτερη Τ και από αυτή που δειχνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά όποιος έχει χρόνο να μπει να δει τι λέγαμε για την μηδεια 2 3 μέρες πριν. Κλάμα μέχρι τέλους. Νομίζω, με τα λίγα που ξέρω, ότι τα παρακοιταμε τα μοντέλα σε αυτές τις φάσεις, για οχι και τόσο μεγάλες αλλαγές. Τώρα τα χθεσινά σενάρια του τζιφου έβγαζαν μεγαλύτερο χιόνι και από το 1911, νομίζω ήταν αναμενόμενο ότι θα τα μαζέψει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάπα το 6αρι για ΣΚ... Μάπα και για Δευτέρα... Ούτε αποκοπή, ούτε στροβιλισμος ούτε κυκλογεννηση στο Ιόνιο... Πάμε για άλλα... Του χρόνου τωρα😡😡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Snowjunky είπε:

Πώς γίνεται κάθε φορά να τα τρώει όλα η Τουρκία απορώ

με τον ιδιο τροπο που τρωει η Δ. Ελλαδα και η Ηπειρος οταν σκαει υφεση σε Aδριατικη, Ιονιο, ακομα και Τυρρηνικη θαλασσα. οτι και οσο να φαει η Ιταλια, θα φανε και αυτες οι περιοχες.

Εννοω καθως τα χαμηλα κινουνται απο Δυση προς Ανατολη πλην εξαιρετικα σπανιων περιπτωσεων, εχουν και αυτοι τη θαλασσα Δυτικα τους και Νότια, (χωρια τη Μαυρη Θαλασσα, φαντασου να ηταν θαλασσα τα Σκοπια, τι θα σημαινε για Μακεδονια αυτο, χωρια τον ηπειρωτικο τους κορμο και τα υψομετρα τους) οπότε τρωνε υετο φουλ.

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ

Ανοίγω λοιπόν το θέμα με τις αναφορές Γενάρη, με την ευχή ο νέος χρόνος να μας βρεί μέσα στα χιόνια!!!!!!!!!!!!!

 

 

Που να ήξερα τότε......κι ακόμα εχουμε μέρες μπροστά μας.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντα παίζει και το ενδεχόμενο νοτιαδόχιονου με εγκλωβισμό όταν αρχίσει να φεύγει το κρύο. Να πιάσει τόπο και το κρύο της αρκούδας που θα έχουμε τόσες μέρες. Βέβαια αν ο αυλώνας καταλήξει Τουρκία, άστα να πάνε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Ηρεμία. Τα ανσαμπλς τζιφου έχουν καλουδια. Με μετατοπίσεις μικρές πάμε στο όνειρο. 

Νομίζω μιλάς για τα προσυνεμα έτσι? γιατί για τα κβ δεν νομίζω να έχει κάτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Έχει και κάτι λουκούμια ωραία μέσα Νικόλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως αυτό το πράγμα που κατεβαίνει και θα στροβιλιστεί στα κεφάλια μας είναι αξιοσημείωτα δυνατό ( για το ψύχος ποτέ και σε κανένα run δεν υπήρχε τάση εκφυλισμού, συνεχίζει να κατεβάζει το -42 στην νότια βαλκανική) και με διάρκεια. Βέβαια το θέμα είναι να μας καθίσουν ευνοικά οι συγκλίσεις το οποίο είναι τελείως οριακό θέμα. Νομίζω αυτή την στιγμή όσο πιο ανατολικά βρίσκεται κανείς στην ελληνική επικράτεια τόσο πιο σίγουρος και ασφαλής θα πρέπει να νιώθει. Και για τους υπόλοιπους όμως έχω την αίσθηση ότι απαιτούνται μετατοπίσεις της τάξης των δεκάδων και όχι εκατοντάδων χιλιομέτρων πλέον για αυτό είμαι αισιόδοξος ότι ακόμα και στο νοουκαστ μπορεί να υπάρξουν θετικές αλλαγές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowjunky είπε:

Νομίζω μιλάς για τα προσυνεμα έτσι? γιατί για τα κβ δεν νομίζω να έχει κάτι

Για ΣΚ ρύζι στο Βόλο ίσως και Καρδίτσα. Οι υπόλοιποι από Θεσσαλία λογικά τίποτα ή πρακτικά τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...