Jump to content
baristrs

Αναφορές ισχυρής χιονοκακοκαιρίας ''ΕΛΠΙΔΑ'' 21/01-25/01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Στα Χάνια μια χαρά ακούμπησε. Στο Βόλο τι να ακουμπήσει με Β-ΒΑ; 😛 Μόνο άνεμο επιφανείας στα περιοχικά πρέπει να κοιτάμε, τίποτα άλλο. Και αυτό την ίδια μέρα με την κακοκαιρία.

κανονικα βδυτικο εδιναν, αλλα για αλλη μια φορα στο κεντρο του λεκανοπεδιου ειχε βανατοικο.

Επίσης ουτε στα χανια εδωσε αρκετα υετικα, αναμεναμε κατι παραπανω.

Επεξεργάστηκε από Volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Volos είπε:

στη θεσσαλια ψιλοπερασε και δεν ακουμπησε η πρωτη φαση παμε για τη συνεχεια ελπιζοντας για το καλυτερο.

Εσυ βασιμα ελπίζεις. Εδω καμια έκπληξη χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Στα Χάνια μια χαρά ακούμπησε. Στο Βόλο τι να ακουμπήσει με Β-ΒΑ; 😛 Μόνο άνεμο επιφανείας στα περιοχικά πρέπει να κοιτάμε, τίποτα άλλο. Και αυτό την ίδια μέρα με την κακοκαιρία.

Οπως αναφερει ο σταυρος 4-5 πρεπει να εκανε ενα περασμα απο τη πολη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λήξη εδώ και λίγη ώρα  . Πέφτει καμία νιφάδα αλλά άνοιξε ο καιρός. Σίγουρα λιγότερα από 10mm υετου .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

ΡΙχνεινκατι σκόρπιες όπως τι φέρνει ο αέρας,τίποτα δυστυχώς.Να δούμε Δευτέρα,η μπούκα θα είναι τεράστια οπότε για κάποιες ώρες θα έχουμε καλα φαινόμενα το απόγευμα,πιστεύω θα καταφέρουν να υπερπηδήσουν την ορθρυ.εχει μεγάλη δυναμική,από Τ δεν το συζητώ ότι πέφτει μένει.

Δεν ξέρω Δημήτρη και εγώ ελπίζω αλλά βλέπεις ούτε στις 6 ώρες δεν μπορούν να προβλέψουν υετο … σήμερα έπρεπε να έχουμε βροχη το βράδυ κι χιόνι μέχρι μεσημέρι . Έβρεξε για 10 λεπτά την νύχτα 3,6 χιλιοστά και μετά τίποτα . Οι νιφάδες μάλλον από Δομοκό έρχονται τις βλέπω κι εγώ .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαμος και στις Ερυθρες..Βαλτε ζωντανα να δειτε..Το πιανει σε χρονο dt και ριχνει δυνατα τα τα τα..

erythres.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, Volos είπε:

Οπως αναφερει ο σταυρος 4-5 πρεπει να εκανε ενα περασμα απο τη πολη.

 ε ναι, αλλά έχουμε δει μισόμετρα έξω απ' την πόρτα. Αυτά δεν είναι ούτε για αναφορά. Τα σπουδαία σε Εύβοια και Αττική. Εκεί είναι τα λεφτά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το στρωσε στην Αραχωβα...Ενω λιγο πιο πανω απο την πολη γινεται...Πανικος..

current.jpg

arachova.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

 ε ναι, αλλά έχουμε δει μισόμετρα έξω απ' την πόρτα. Αυτά δεν είναι ούτε για αναφορά. Τα σπουδαία σε Εύβοια και Αττική. Εκεί είναι τα λεφτά.

κοιτα δν φαινοταν εξαρχησ κατι τετοιο απλα συμφωνα με τα μοντελα επρεπε να επιβεβαιωθει ενα 3ωρο περασμα λαιτ. Το 2ο μερος εχει τις προδιαγραφες για κατι καλυτερο πλεον απο το βολο κ κατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Volos είπε:

κοιτα δν φαινοταν εξαρχησ κατι τετοιο απλα συμφωνα με τα μοντελα επρεπε να επιβεβαιωθει ενα 3ωρο περασμα λαιτ. Το 2ο μερος εχει τις προδιαγραφες για κατι καλυτερο πλεον απο το βολο κ κατω

και για την δευτερα δεν μας βλεπω καλα στον βολο, τα φαινομενα φαινεται να ειναι καταμεσημερο και το απογευμα κατευθειαν βελτιωση....Δηλαδη οριακα παιζει να χασουμε και το στρωσιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Cosa είπε:

Δεν ξέρω Δημήτρη και εγώ ελπίζω αλλά βλέπεις ούτε στις 6 ώρες δεν μπορούν να προβλέψουν υετο … σήμερα έπρεπε να έχουμε βροχη το βράδυ κι χιόνι μέχρι μεσημέρι . Έβρεξε για 10 λεπτά την νύχτα 3,6 χιλιοστά και μετά τίποτα . Οι νιφάδες μάλλον από Δομοκό έρχονται τις βλέπω κι εγώ .

Έπεσε μέσα ο Ευρωπαίος που έδινε 2-3mm...Ειχε ξεκίνησε καλά χθες κατά τις 11 αλλά γρήγορα εξασθένησε.Παμε για Δευτέρα μπας και κάνει την έκπληξη,και 2-3 μμ να ρίξει θα το στρώσει για τα καλά με τις Τ.θα δείξει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Volos είπε:

κοιτα δν φαινοταν εξαρχησ κατι τετοιο απλα συμφωνα με τα μοντελα επρεπε να επιβεβαιωθει ενα 3ωρο περασμα λαιτ. Το 2ο μερος εχει τις προδιαγραφες για κατι καλυτερο πλεον απο το βολο κ κατω

και πάλι μπουρδίτσες θα είναι. Καλύτερα να μην πάει και άλλο δυτικά γιατί μετά πιθανώς να κινδυνεύουν τα παιδιά στα παραθαλάσσια της Αττικής με οριακές Τ. Η κακοκαιρία αυτή δεν ήταν ποτέ για Βόλο. Έχουμε χρόνο μέχρι αρχές Μάρτη να έρθει ένα χαμηλό με κίνηση σαν του Διομήδη. ΒΔ, -7 και 15-20mm θέλουμε και βγάζει 30cm. Υπομονή, δεν είναι η σειρά μας αυτή τη φορά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έξω Παναγίτσα Χαλκίδας 4.1 με -2 σημείο δρόσου και βορειοανατολικό άνεμο. Η θερμοκρασία έχει αρχίσει να παίρνει την κατηφόρα σιγά σιγά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ρωτησω κατι παιδια...ενας φιλος μου θα κατεβει δευτερα και μενει πεντελη θα χει μεγαλο θεμα????μηπως ν του δωσω το τρακτερ να κατεβει????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

και πάλι μπουρδίτσες θα είναι. Καλύτερα να μην πάει και άλλο δυτικά γιατί μετά πιθανώς να κινδυνεύουν τα παιδιά στα παραθαλάσσια της Αττικής με οριακές Τ. Η κακοκαιρία αυτή δεν ήταν ποτέ για Βόλο. Έχουμε χρόνο μέχρι αρχές Μάρτη να έρθει ένα χαμηλό με κίνηση σαν του Διομήδη. ΒΔ, -7 και 15-20mm θέλουμε και βγάζει 30cm. Υπομονή, δεν είναι η σειρά μας αυτή τη φορά.

βεβαια, επειδη απλα εχουμε μαθει να ειμαστε απαισιοδοξοι, να πω οτι με τετοιες κακοκαιριες εχει δει αξιοπρεπη χιονια και ο βολος ( πχ γεναρης 2002)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

βεβαια, επειδη απλα εχουμε μαθει να ειμαστε απαισιοδοξοι, να πω οτι με τετοιες κακοκαιριες εχει δει αξιοπρεπη χιονια και ο βολος ( πχ γεναρης 2002)

Εγω με τα λεγόμενα του Ζιακο πιστεύω οτι θα έχετε καλύτερα απο αυτα που περιμένατε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...