Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Σε τέτοιες κακοκαιρίες πάντως δεν παίρνουμε τίποτα, απλά σπαστό καιρό ή ακόμη και σκέτο ήλιο. Πρέπει να είμαστε πάρα πολύ τυχεροί στο nowcast.

Ε, δεν είστε και πολύ μακριά απ'τα προσήνεμα μερη για να σας δοθεί κάτι, όλα γίνονται...😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BillG είπε:

Ε, δεν είστε και πολύ μακριά απ'τα προσήνεμα μερη για να σας δοθεί κάτι, όλα γίνονται...😊

Με ΒΑ μια χαρά μακριά είμαστε, όλα στο ανατολικό Πήλιο πάνε. Για 'μενα δεν υπάρχει τίποτα για την Δευτέρα για εδώ, μακάρι να βγω λάθος.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, elkithro είπε:

Μολις ξεκινησε και Κοζανη. Εχω περιεργεια να δω αμα ασπρισουμε τουλαχιστον.

Όταν τα τελευταία χρόνια ακούς από Κοζανίτες,εβριτες,γρεβενιωτες ότι άντε να δούμε αν θα το στρώσει, καταλαβαίνεις ότι όντως κάτι δεν πάει καθόλου καλά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Σε τέτοιες κακοκαιρίες πάντως δεν παίρνουμε τίποτα, απλά σπαστό καιρό ή ακόμη και σκέτο ήλιο. Πρέπει να είμαστε πάρα πολύ τυχεροί στο nowcast.

Οπως είπε και ο icelarissa η φάση της Δευτέρας κρέμεται από μια κλωστή ....νομίζω ότι θα ξέρουμε τι θα γίνει την Δευτέρα το πρωί .....το χαμηλο προς το παρόν το δείχνουν σε καλή θέση ...αν βγει με κέντρο στην Ρόδο γίναμε, αν πάει Κυκλάδες πάμε Μηλίνα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

Οπως είπε και ο icelarissa η φάση της Δευτέρας κρέμεται από μια κλωστή ....νομίζω ότι θα ξέρουμε τι θα γίνει την Δευτέρα το πρωί .....το χαμηλο προς το παρόν το δείχνουν σε καλή θέση ...αν βγει με κέντρο στην Ρόδο γίναμε, αν πάει Κυκλάδες πάμε Μηλίνα😂

Λαύκο που είναι και μαμώ τα χωριά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμεις παντως εδω στην κρητη,με βαση τα προγνωστικα, περιμενουμε αρκετο χιονι στα ημιορεινα (400 και ανω) διαμερισματα

Ελπιζουμε να ειναι οπως τα λενε οι τοπικοι προγνωστες

Μακαρι να χιονιστουν οσα πιο πολλα μερη σε ολη την Ελλαδα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχιζει να βρωμαει για τα καλα το διαστημα 27 με 31 στα διαγραμματα παρακαλω

Εχει γουστο???????

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Λαύκο που είναι και μαμώ τα χωριά.

Εγω λογικά Δευτέρα θα πάω για σκι , εε τι στο καλό δεν θα χιονίσει ούτε στο χιονοδρομικό ; 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Εγω έχω να πώ οτι οι ΓΝΗΣΙΟΙ  ΚΟΓΚΕΣ δεν  χαμπαριάζουν ούτε απο freezing level, ουτε red bull coca cola zero level, ούτε επιβίωση νιφάδας λες και πάει η νιφάδα στον πόλεμο, ούτε τίποτα!

Είναι απλά...ΚΟΓΚΕΣ!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ICELARISSA είπε:

Κιλκις χιονιζει γκαρυ βλεπεις καμια νιφαδα εσυ?

Άστον μετράει τις νιφάδες, μην τον μπερδευεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πάντως όλα βγάζουν καλό υετό μέχρι και την Τρίτη. Δεν ξέρω τι να πω, αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι. Μακάρι..

ecmwf.png

gem.png

gfs.png

ukmo.png

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ουκμο παντως συνεχιζει να δινει καλο υετο για την νοτιοδυτικη Χαλκιδικη αν και μονο του αλλα αφου το δειχνει ενα μοντελο θα το κυνηγησω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, baristrs είπε:

Το ουκμο παντως συνεχιζει να δινει καλο υετο για την νοτιοδυτικη Χαλκιδικη αν και μονο του αλλα αφου το δειχνει ενα μοντελο θα το κυνηγησω

Και πολυ καλα θα κανεις

Ειπαμε απο εδω και περα μονο δορυφορικη  και τα ματια μας ψηλα στον ουρανο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φεεεεεεεεεεέτααααα.....καλό απόγευμα παίδες ....

ΥΓ Μην ασχολειστε με αστειους μετεωρολογους που γελειοποιουνται (περιγράφουν αλλες κακοκαιριες απο αυτες που ερχονται),απο την πιο ευκολοπροβλεψιμη χιονοκαιρια των τελευταιων πολλων ετων!!!!!

ΥΓ Spartan Σπυρε, φοβικο συνδρομο εχουν, δεν βλεπουν τιποτε παραπανω απο εμας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη ειμαστε στο νοουκαστ οσο αφορα τη θεσσαλια πλεον μονο το χαμηλο ειναι πιο βορεια και λιγο πιο ενισχυμενο εχουμε βγαλει στο fb μια ανακοινωση καθως αναμενουμε λιγο παραπανω υετο απο το αναμενομενο τις επομενες 12-18 ωρες οποτε θεωρουμε εφικτη πλεον μια χιονοστρωση της ταξης των 1-3 εκατοστων στα απολυτα πεδινα ενω οσο ανεβαινουν τα υψομετρα θα ειναι πιο αξιολογη...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

 

Το ενα ειναι backdoor το αλλο οχι. Ειδα και για χαλκιδα χαρτη με συγκριση χαρτη του 1900 κατι που και τοτε ηταν backdoor. Πρεπει να κοιτατε και πως φτανει σε μια εικονα ο χαρτης, οχι απλα ενα στιγμιοτυπο

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ότι τι ; Τουμπαρε από αυτό που έδινε στις 168 ώρες ; Η στις 144 ; Μετά τις 120 ώρες λογικό είναι να αλλάζουν τα μοντέλα , η ατμόσφαιρα είναι χαοτική.....αν δεν το κάνεις για πλάκα ,πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω από πού πηγάζει η έχθρα που έχεις με τον Ευρωπαίο αλλά είναι αστεία γιατί πρόκειται για ένα μοντέλο πρόγνωσης καιρού και μόνο

Μου εκλεψε 3-4 γκομενες το 2012 και γενικα για τον καιρο της θεσσαλονικης εχει ποσοστα επιτυχιας αναλογα του ilmeteo

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μιας και είμαστε κοντά σχετικά πιστεύετε Δευτέρα , Τρίτη Νεμέα Κορινθίας στα 350 μέτρα θα δώ κανα πεντάποντο ;,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Μου εκλεψε 3-4 γκομενες το 2012 και γενικα για τον καιρο της θεσσαλονικης εχει ποσοστα επιτυχιας αναλογα του ilmeteo

Εε οκ ένα πρόγραμμα είναι ουσιαστικά 😂 τι είδους ικανοποίηση σου δίνει να τα χωνεις σε κάτι άψυχο; Αχαχχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, γιωργος τ said:

Παιδιά μιας και είμαστε κοντά σχετικά πιστεύετε Δευτέρα , Τρίτη Νεμέα Κορινθίας στα 350 μέτρα θα δώ κανα πεντάποντο ;,

Έτσι φαίνεται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Επειδη ειμαστε στο νοουκαστ οσο αφορα τη θεσσαλια πλεον μονο το χαμηλο ειναι πιο βορεια και λιγο πιο ενισχυμενο εχουμε βγαλει στο fb μια ανακοινωση καθως αναμενουμε λιγο παραπανω υετο απο το αναμενομενο τις επομενες 12-18 ωρες οποτε θεωρουμε εφικτη πλεον μια χιονοστρωση της ταξης των 1-3 εκατοστων στα απολυτα πεδινα ενω οσο ανεβαινουν τα υψομετρα θα ειναι πιο αξιολογη...

Παμε να παρουμε το καλύτερο δυνατό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...