Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Snowstorm είπε:

Για κάποιο λόγο τα ξημερώματα-πρωί Τρίτης στρέφει το ρεύμα στα 700 ΒΒΔ και γι' αυτό δείχνει απουσία υετού. Τώρα πως θα γίνει αυτό με αυτή τη διάταξη δεν ξέρω, πάντως αυτά αλλάζουν.

gfs-13-90.png?12


90-779GR.GIF?21-12

 

Κακως τα κοιτας αυτα ακομα

Δεν ξερουμε που θα κατσουν οι συγκλισεις υετου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Και τον υετο που δινει τωρα να ξερεις, παιζει και η πιθανοτητα να ειναι περισσοτερος στο νοουτκαστ σε αυτη την κακοκαιρια

Αν βγει η συγκλιση προφανεστα παιζει να ειναι και διπλασιος υετος...θα βλεπεις τις 3 λευκες γραμμες στο αιγαιο και θα τρελενεσαι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Spartan said:

 

12αρι ξημερωματα τριτης

-40 στα 500 -10 στα 850

Ενταξει ειμαστε η θελουμε και αλλο?

-44 και -13 θελω στο τραπεζι 3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ποτέ δεν κλειδώνεις τέτοια χιόνια στον βολο 😂 Δευτέρα μεσημέρι θα είμαστε σοφότεροι 

αυριο το πρωι θα ανανεωσουν τα περιοχικα και θα φανει και το πεδιο των ανεμων το οποιο θα παιξει ρολο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε στον Ευρωπαίο τώρα, ο Τζίφος για Δευτέρα βελτιώθηκε για Αττική παρά την αργοπορία των φαινομένων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowstorm είπε:

Πάμε στον Ευρωπαίο τώρα, ο Τζίφος για Δευτέρα βελτιώθηκε για Αττική παρά την αργοπορία των φαινομένων.

Το ουκμο το ειδες?

Επειδη βλεπω δεν το αναφερεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Spartan said:

Το ουκμο το ειδες?

Επειδη βλεπω δεν το αναφερεις

Το είδα, σούπερ είναι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Επικό τρέξιμο ο τζίφος. Πάντως εγώ στα 700hpa και στα 850hpa δεν είδα ΒΔ ρεύμα αλλά Β με ΒΑ

Τέλος τα παγκόσμια μοντέλα αφού βγει και το ευρωπαϊκό..ώρα για περιοχικά φίλε μου santa

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δηλαδη τα 13 μμ που λεει ο Τζιφουλας για εδω Δευτερα μεχρι Τριτη ξημερωματα μπορει να ειναι στην πραγματικοτητα και 30 μμ χιονουετου;;;; 

Αμαν αμαν αμαν....

Γιωργη φορτισε καμερες και μπαταριες...

Εγω δυστυχως θα χασω Τριτη 6.30-15.30 θα μαι Κορινθο βεβαια θα εχει πλακα και στο δρομο με.τετοιο χιονι και ελπιζω το απογευμα να μη χρειαστει να παρκαρω Ουλωφ Παλμε και να το κοψω ποδαρατο..  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Santa snow said:

Επικό τρέξιμο ο τζίφος. Πάντως εγώ στα 700hpa και στα 850hpa δεν είδα ΒΔ ρεύμα αλλά Β με ΒΑ

Αυτό εννοώ και γι' αυτό έχει υετότρυπα. Βέβαια υετότρυπα είχε και στη Μήδεια ενώ είχε ολική το μεγαλύτερο μέρος του λεκανοπεδίου. Δεν το αναφέρω ως αρνητικό, το τρέξιμο είναι καλύτερο από τα προηγούμενα και έναρξη/παύση θα τη δούμε στο nowcast. 

90-314GR.GIF?21-12

Επεξεργάστηκε από Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Τέλος τα παγκόσμια μοντέλα αφού βγει και το ευρωπαϊκό..ώρα για περιοχικά φίλε μου santa

Τελευταια ημερα σημερα νικολα

Απο αυριο τελος

Ποσο ακομα να κοιταξουμε?

Τα ματια μας βγηκαν ολες αυτες τις ημερες(στην κυριολεξια ομως)

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowjohn said:

gens-0-1-78.png

ελα παρε παρε το καλο κοντρολ

Αυτό δεν είναι control, είναι uncontrol.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Santa snow είπε:

Φοβερός ο μέσος όρος του τζίφου. Όμως οι κλειδαριές αύριο στο 12αρια για ακριβείς προγνώσεις.

Στα πρωινα οι κλειδαριες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδή το μπόλαμ είναι για τα πανηγύρια κι έχει πάρει στο λαιμό του το μετεό, πριν λίγη ώρα παρενέβη ο Κ.Λαγουβάρδος, ο μετεωρολόγος του ΕΑΑ.....προφανώς θ αρχίσουν και τις χειροκίνητες παρεμβάσεις....

 "Τη Δευτέρα θα έχουμε χιονοπτώσεις στην Αττική για μεγάλο χρονικό διάστημα και στις πεδινές περιοχές. «Θα είναι μια μέρα αρκετά δύσκολη για την Αττική. Tα φαινόμενα ενδέχεται να έχουν μεγαλύτερη διάρκεια από αυτή που φαίνεται αυτή τη στιγμή. Πιθανόν να δημιουργηθούν αρκετά προβλήματα"....
 
 
 
 
 
 
 
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...