Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Θα έχει 20cm έξω ξέρω 'γω αλλά θα λένε "μα το 12άρι του παίου δίνει 12cm και το 00αρι του ukmo 9cm" χαχαχαχ. Παράνοια με τα μοντέλα ενώ είμαστε μία μέρα πριν 😛

Φιλικά παιδιά εννοείται έτσι. Απλά χαλαρώστε.

Έχουμε αρρωστήσει φίλε μου δυστυχώς 

Ούτε ένα 24ωρο έμεινε και διαβάζω παλι απόψεις εδώ μέσα ότι τα χιόνια τα πήρε πίσω κτλ κτλ. 

Ο καιρος αύριο θα δείξει αυτό που θέλει να κάνει, όλα τα υπόλοιπα είναι απλά να τα γράφουμε 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

γιατι υπαρχει μοντελο που δινει ηλιο για δευτερα-τεταρτη?

Όχι το λέω σαν παράδειγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

12z

image.thumb.png.4d603bc398e37893b7aca7d5b4dad2c9.png

00z

image.thumb.png.5f62554b6789fb5af63dd19c8075738f.png

Σάλτα και *******!

Θα μιλήσει το Αιγαίο αύριο ότι και να δίνουν τα μοντέλα!

Για να μην χαλιέσαι 

Αυτά είναι τα γνωστά τερτίπια που βλέπουμε πάντα πριν από μεγάλους χιόνιαδες. 

Μην απορήσεις αν στα βραδινα στα επαναφέρει ξανά για την περιοχή σου. 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες ψυχραιμία, όλα τα μοντέλα πετσοκοψαν τον υετο, αυτό βλέπουν κάποιοι, αυτό λένε, δεν βγάζουν τπτ απο το μυαλό τους. περιμενουμε αυτές τις αλλαγές στα πρωινά να δουμε πως θα αποτυπωθουν από τα περιοχικα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Παίδες ψυχραιμία, όλα τα μοντέλα πετσοκοψαν τον υετο, αυτό βλέπουν κάποιοι, αυτό λένε, δεν βγάζουν τπτ απο το μυαλό τους. περιμενουμε αυτές τις αλλαγές στα πρωινά να δουμε πως θα αποτυπωθουν από τα περιοχικα. 

Στα πρωινα τους

Κάτσε να δούμε σήμερα πόσο θα διορθώσουν όμως σε αυτό  μεχρι το πέρας της ημέρας 

Αλλά και πάλι  τα περιοχικα θα δείξουν το στίγμα 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Ξυπνάτε βόρειοι κάτι "δείχνει" για τέλος του μήνα ...🤙

Μπα ... Το βλέπω να μένουμε με τον ήλιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Spartan said:

Και πάλι τι αλλαγές περιμένεις εσύ αυτό το διάστημα που είμαστε? 

Τι άλλο να σου δείξουν πια ακόμα και τα περιοχικα? 

Απολύτως τίποτα, δεν περιμένω καμμία αλλαγή. Η συζήτηση αφορούσε τον Σκίρωνα και πότε ανανεώνει, με τι στοιχεία κλπ... πάμε για μεγάλη κακοκακαιρία αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός οτι τα δύο κύρια μοντέλα (ο τζίφος απο το χθεσινό 18αρι) μείωσαν πολύ τον υετό για Αθήνα... Κηφισιά μου έδιναν 20-25μμ και τώρα είμαι στα 7-8...  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρισιμο το 6αρι του τζιφου στη μισή μοιρα. Αν δεν διορθώσει τον υετό...πάμε για γανούδα σε όλη την Αττική 🥲

Πάμε για άλλα.....

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν για να το ξεκαθαρίσουμε, ο σκιρωνας ανανεώνει στην αλλαγή της ημέρας , δηλαδή 00.00 με τα δεδομένα του τζίφου της ημέρας που πέρασε , με ότι αυτό συνεπάγεται. Προφανώς δεν μεταφράζει το ευτο σαν απόλυτο νούμερο αλλά τα δεδομένα που παίρνει από το παγκόσμιας κλίμακας μοντέλο αλλά στην ουσία και το ίδιο το μοντέλο αυτό κάνει απλά ο σκιρωνας "εμπλουτίζει" το όλο πακετακι με περισσότερες μεταβλητές που βοηθούν στην καλύτερη περιοχική ανάλυση και αποτύπωση.

Ακόμα και σήμερα υπάρχει αβεβαιότητα για την ένταση και διάρκεια των φαινομένων αύριο και είναι απολύτως λογικό γιατί πρόκειται για αποκομμένη λίμνη και παίζουμε στις λεπτομέρειες. Οι λεπτομέρειες αυτές αλλαζουν όπως αλλάζουν και τα live δεδομένα που παίρνουν τα μοντέλα ανά 6ωρο για να "συνθέσουν" το επόμενο ραν.

 

Στο επόμενο ραν λοιπόν μπορεί να είναι χειρότερα μπορεί και καλύτερα τα πράγματα , μπορεί και ίδια. Δεν υπάρχει κλασσικο "μπαλατζαρισμα"

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Κρισιμο το 6αρι του τζιφου στη μισή μοιρα. Αν δεν διορθώσει τον υετό...πάμε για γανούδα σε όλη την Αττική 🥲

Μην γράφετε υπερβολές... πάντα μαζεύουν τα μοντέλα λίγο πριν... από το 1 μέτρο που διάβαζα χθες έως την γανούδα υπάρχει μεγάλη απόσταση... χαλαρώστε παιδιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Μην γράφετε υπερβολές... πάντα μαζεύουν τα μοντέλα λίγο πριν... από το 1 μέτρο που διάβαζα χθες έως την γανούδα υπάρχει μεγάλη απόσταση... χαλαρώστε παιδιά.

Βρε συ πλάκα έκανα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Έλα οι κεντροβορειοι να ετοιμαζονται για το άλλο Σκ..... Θετικά τα πρωινά τρεξίματα... Συμφωνείς τιγρακι? 

Απέχω...όταν θα συμφωνήσουν όλα ότι κάτι έρχεται οκ.προς το παρών αυτό που δείχνουν είναι ότι κάτι έρχεται αλλά οι θερμοκρασίες που είναι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Accum_Precip_GR_51.png

Χαράς στο κουράγιο σου ρε Νικόλα 

Κακως μπαίνουμε πια σε αυτό το νήμα 

Κάκο κάνουμε στην ψυχική μας υγεία 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 minutes ago, CATHA said:

Καλημέρα στην παρέα, ελαφρύ πετσόκομμα από Τζίφο και Παίο στον υετό για Δευτέρα με επέκταση και την Τρίτη... για να προλάβω την γκρίνια, δεν δίνω καμμία σημασία, απλά το αναφέρω. Ασπρο χνούδι εδώ με θερμοκρασία με 0.5 βαθμό... πάμε γερά για αύριο!!

Πραγματικά αυτή τη στιγμή δεν με απασχολεί πόσο υετός θα υπάρχει. Δεδομένο είναι οτι θα υπάρχει κάτι. Εμένα το άγχος μου είναι με τις ραγδαιότητες ώστε αυτές να βάλουν τρικλοποδιά στις κολοθερμοκρασίες εδώ στα παραλιακά.Τι να πω, ελπίζω ακόμα κ ο πετσοκομμένος υετός που φαίνεται από όλα τα μοντέλα για Αττική να βάλει έστω και για λίγο ξεσπάσματα. Μόνο έτσι θα την παλέψουμε οι παραλιακοί. 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, South Athens said:

Πραγματικά αυτή τη στιγμή δεν με απασχολεί πόσο υετός θα υπάρχει. Δεδομένο είναι οτι θα υπάρχει κάτι. Εμένα το άγχος μου είναι με τις ραγδαιότητες ώστε αυτές να βάλουν τρικλοποδιά στη κολοθερμοκρασίες εδώ στα παραλιακά.Τι να πω, ελπίζω ακόμα κ ο πετσοκομμένος υετός που φαίνεται από όλα τα μοντέλα για Αττική να βάλει έστω και για λίγο ξεσπάσματα. Μόνο έτσι θα την παλέψουμε οι παραλιακοί. 

Δεν έχεις θέμα με τις θερμοκρασίες... θα το δείς... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρα ειναι αυτα που δειχνουν τα μοντελα, μη μιλατε αλλο για υετο κουραστηκα. Στο τελος θα νομιζω οτι θα εχει ηλιο αυριο τοσο πολυ που με επηρεασατε,, 🤣 Το Συνταγμα το εχει το 20ποντο στο τσεπακι! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

Μια χαρα ειναι αυτα που δειχνουν τα μοντελα, μη μιλατε αλλο για υετο κουραστηκα. Στο τελος θα νομιζω οτι θα εχει ηλιο αυριο τοσο πολυ που με επηρεασατε,, 🤣 Το Συνταγμα το εχει το 20ποντο στο τσεπακι! 

Θα συμφωνήσω, πρώτη φορά βλέπουμε τέτοιους χάρτες τα τελευταία χρόνια μια αντί να το χαρούμε, βρίσκουμαι αυτό που μας βρωμάει.. Δική μου εκτίμηση, είναι πως θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές στην Αττική... ΟΛΟΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμβουλή, βγείτε από το πάρον νήμα παίδες 

Και θα τα ξαναπούμε από Τετάρτη μεριά 

Που θα έχουμε και ολόκληρη την σούμα στα χέρια μας. 

Πάμε γερά 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, South Athens said:

Πραγματικά αυτή τη στιγμή δεν με απασχολεί πόσο υετός θα υπάρχει. Δεδομένο είναι οτι θα υπάρχει κάτι. Εμένα το άγχος μου είναι με τις ραγδαιότητες ώστε αυτές να βάλουν τρικλοποδιά στη κολοθερμοκρασίες εδώ στα παραλιακά.Τι να πω, ελπίζω ακόμα κ ο πετσοκομμένος υετός που φαίνεται από όλα τα μοντέλα για Αττική να βάλει έστω και για λίγο ξεσπάσματα. Μόνο έτσι θα την παλέψουμε οι παραλιακοί. 

καλημερα στο νεο φορουμ. Σημερα σε 10 λεπτα το πρωι τρομερης ραγδαιοτητας το εστρωσε παραλια λουτσας... Δεν παιζει να μην στρωθεις απλα ισως θελει καλο συγχρονισμο να μην πεσει το μεσημερι το γερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 φανηκε απο χθες οτι θα πετσοκοβε κι τον σημερινο υετο, εχω μονο 2 εκ. στρωμενα στην Ελευσινα σε σκεπες, χορταρια, αυτοκινητα κτλ ενω εδιναν 00000.

παρατηστε τα μοντελα και απολαυστε το μοντελο του ουρανου!

 

σας αφηνω παω να δω 06 icon

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, bulletproof said:

καλημερα στο νεο φορουμ. Σημερα σε 10 λεπτα το πρωι τρομερης ραγδαιοτητας το εστρωσε παραλια λουτσας... Δεν παιζει να μην στρωθεις απλα ισως θελει καλο συγχρονισμο να μην πεσει το μεσημερι το γερο

Καλά άλλο Λούτσα άλλο κέντρο Γλυφάδας με τόση δόμηση. Όπως λες άντε να κάτσει καλός συγχρονισμός μπας και φτιάξει το έργο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...