Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εικονες του 2005 δινει ο τζιφος αυριο τα ξημερωματα στα Γιαννενα απο βροχη σε χιονοπτωση με ψυχρο Ν.Δ ρευμα για χιονοκακοκαιρια δυναμιτη.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νάτες και οι αλλαγές για τα ανατολικά....έχει δρόμο και για όλους, όπως είχα σημειώσει μέρες πριν!!

gfs-1-216.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Εικονες του 2005 δινει ο τζιφος αυριο τα ξημερωματα στα Γιαννενα απο βροχη σε χιονοπτωση με ψυχρο Ν.Δ ρευμα για χιονοκακοκαιρια δυναμιτη.

 

Στα 700hpa τι έχουν τα Γιάννενα σε αυτές τις ώρες? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερη προοπτική από το 12αρι του τζιφου. Σκόνες, και ζεστουλες για την επόχη, αγνοούνται στον ορίζοντα 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Εικονες του 2005 δινει ο τζιφος αυριο τα ξημερωματα στα Γιαννενα απο βροχη σε χιονοπτωση με ψυχρο Ν.Δ ρευμα για χιονοκακοκαιρια δυναμιτη.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Μην μας ανεβαζεις παλι τις καμερες ομως.Αυτες τις βλεπουμε και μονοι μας.Θελουμε ρεπορταζ φωτο-βιντεο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα επειδη με έπιασε η ανυπομονησία και βαριέμαι,, είδα λίγο δείκτες και μέχρι τουλάχιστον τις 12 σημαδεύουν ελλαδα φουλ και οι 2 ...και απ ότι φαίνεται και για πιο μετά 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυριο το πρωι ισως δει δυνατο χιονι και το καρπενησι,με δυτικο-νοτιοδυτικο ρευμα βγαζει φοβερες στουπες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τώρα επειδη με έπιασε η ανυπομονησία και βαριέμαι,, είδα λίγο δείκτες και μέχρι τουλάχιστον τις 12 σημαδεύουν ελλαδα φουλ και οι 2 ...και απ ότι φαίνεται και για πιο μετά 

Αντωνηηηηη μπαναναααααα....κοιτα τι σε περιμενει μετα το 30ποντο

ukmo-13-72.png

ukmo-13-84.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καμερα Λιτοχωρο κανενας;;;; @oldboy332 ???

Δεν πρέπει να έχει φίλε . Μόνο κάτω στην Παραλία έχει, όπως και στον Πλαταμώνα. Θα κάνω ένα check πάλι  βέβαια . 

@GEORGE SNOWMAN  Έχει και αυτή που είναι καλύτερη αλλα 100μ υψόμετρο 

https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/ellada/makedonia/pieria/olympos.html

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Αυριο το πρωι ισως δει δυνατο χιονι και το καρπενησι,με δυτικο-νοτιοδυτικο ρευμα βγαζει φοβερες στουπες!

Το ίσως τι το βάζεις? Της χιονομουρλής θα γινει στην Ευρυτανία!!! Από απόψε αργά το βράδυ-νύχτα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Καλησπέρα φίλοι μου.Στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης πιστεύετε θα υπάρξει χιονοστρωση αύριο; 

Ναι φιλε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Καλησπέρα φίλοι μου.Στο Πανόραμα Θεσσαλονίκης πιστεύετε θα υπάρξει χιονοστρωση αύριο; 

Προσωπικά το θεωρώ σχεδόν σίγουρο....τα παιδιά από πανω θα συμπληρώσουν!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αντωνηηηηη μπαναναααααα....κοιτα τι σε περιμενει μετα το 30ποντο

ukmo-13-72.png

ukmo-13-84.png

Το είδα αλλά βγάζει κι αυτό επίπεδα παγοποιησης 700 μετρα ρε να παρει ..κοιτα ρεαλιστικά επειδη θα παγώσει ο καιρος μετα αν στρώσει αυριο , πιστεύω να φάω δευτρα βραδυ μεχρι τεταρτη πρωι ενα 10 ποντο ακομα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

εγω φιλε γιωργο?

Λογικα ναι αδερφε.Κυριακη αυριο,ειτε το στρωσει ειτε οχι βαλε ψησταρια,πλακωσου στα τσιπουρα και απολαυσε οτι και να φερει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Προσωπικά το θεωρώ σχεδόν σίγουρο....τα παιδιά από πανω θα συμπληρώσουν!!

 

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ναι φιλε.

Μακάρι αδέρφια μου για να το λετε εσείς κάτι θα ξέρετε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Λοιπον …ακομα χαρτες κοιτατε για αυριο;Καλα χιονια στους φιλους στα βορεια και ευχή να πεσει χιονι οσο πιο χαμηλα γινεται, αλλα και στην Αριστοτελους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, SNOWMANIAC είπε:

 

Μακάρι αδέρφια μου για να το λετε εσείς κάτι θα ξέρετε!!!

Καλη απολαυση αδερφε και θελουμε φωτο και βιντεο,ειδικα εκει στο Πανοραμα πρεπει να στουπισει ανελεητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πιστεύω ότι επταπυργιο πάμε για στρωσιδια με φοβερή ένταση τέτοιο υετο δεν έχω ξαναδεί σε χιονοθερμοκραδιες βροχή και ακαριαιο στρώσιμο στην αλλαγή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο χιονοαναφορες λοιπόν. Το από πού άγνωστο ακόμα 😝. Αν βγει πάνω κάτω η σύγκλιση 12αριου του τζιφου θα υπάρξει θέμα για το αν θα ανέβω Χορτιάτη που σκόπευα ή θα μείνω Επταπύργιο να το παλέψω. Να δούμε με τι Τ θα ξεκινήσουμε και όταν γίνει η μπούκα που πάει η ιστορία. Αν δεν, τότε αμαξάκι κ βουρ για χωριό που θα επικρατεί λογικά πανικουλης.

Αν πάει λίγο ακόμα βορειότερα από αυτό, όπως είπε κ ο Δροσοπηγιωτης, κ εγώ βλέπω κανονικό χιόνι και στην παραλία. Όλα αυτά θα φανούν σε λίγες ώρες όπως και να έχει. 

Δεν μας ήθελε φέτος εδώ γενικώς και βέβαια ούτε και τώρα μάλλον μας θέλει, αλλά θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον η εξέλιξη εφόσον πάμε για τέτοια έντονη μπούκα από Θερμαϊκό. Σπάνια κατάσταση η αυριανή όπως και να έχει. Το πιθανότερο πως στο τέλος θα μας αφήσει με γλυκόπικρη γεύση θεωρώ. 

Πλάκα Λιτοχώρου παραθέριζα όλα τα παιδικά εφηβικά μου χρόνια αλλά δυστυχώς πλέον πηγαίνω σπανιότατα. Πάει πραγματικά για επικές καταστάσεις και είναι ένα πάρα πολύ όμορφο μέρος και κυρίως χιονισμένο! Επίσης να  πω ότι είχα ανέβει πριν λίγο καιρό Σέλι που είχε φουλ φορτωμένο και τώρα πάει εκ νέου για μεγάλα φορτωματα που θα κρατήσουν καιρό και βλέπουμε. Πεδινά Μακεδονίας φέτος μας έσκισε και με αηδιασε προσωπικά, ας το αφήσω τώρα αυτό όμως χαα χα, αλλά για ορεινά μας ήταν ένας πολύ καλός φυσιολογικός χειμώνας με φουλ χιόνι διαρκείας σε πολλά χιονοδρομικά. Μακάρι να ήταν πάντα έτσι. Χορτιάτης βέβαια εξαιρείται από αυτά και αυτός αδικημένος χεράκι χεράκι με την Σαλονικαρα μας. Αύριο θα εκδώσει τουλάχιστον λιγάκι.

Καλές και όσο δυνατόν περισσότερες χιονοαναφορές!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...