Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Για ανατολικά προσήνεμο κάτι;;;😇

τι στεναχοριεσαι φιλε μου φετος οπου κ να κανει χαμηλο προσηνεμα θα παει χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Άμα δεις όλα τα κύρια σήμερα, είναι για αυτοκτονία,,,,, άνοιξη όσο πάει το ματι μας λενε

Δεν μας λεει κατι αυτο περαν οτι μετα την τριτη θα χουμε λιγες μερες καλο καιρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά μέχρι το πρώτο δεκαήμερο δεν έχουμε κάτι (για πεδινό χιόνι λέω). Μετά κάτι πρέπει να φανεί γιατί στενεύουν τα περιθώρια πλέον. Τόσο κρύο φέτος και να μείνουμε με 3 ώρες χιόνι στην Ελπίδα και την άλλη την ανοησία του Διομήδη θα είναι μεγάλη ήττα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Δεν μας λεει κατι αυτο περαν οτι μετα την τριτη θα χουμε λιγες μερες καλο καιρο

χαχαχα εμεις εχουμε κατι μηνες καλο καιρο  για αυριο εταξες στα πεθερικα σου χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Λογικά μέχρι το πρώτο δεκαήμερο δεν έχουμε κάτι (για πεδινό χιόνι λέω). Μετά κάτι πρέπει να φανεί γιατί στενεύουν τα περιθώρια πλέον. Τόσο κρύο φέτος και να μείνουμε με 3 ώρες χιόνι στην Ελπίδα και την άλλη την ανοησία του Διομήδη θα είναι μεγάλη ήττα..

νομίζω οτι όπως είπε και ο ice larissa αλλά και ο isimerinos πρεπει να περιμένουμε να μιλήσει ο Φλεβάρης ,το δυνατό του χαρτί..είναι οτι...ο ηλιος αρχιζει και δίνει ηλιακά μεγιστα,αυτό σημαίνει..οτι η Σαχάρα για εμάς θα αρχίσει να θερμένεται..και να δίνει δύναμη στον Αζορικό...γι αυτο ο φλεβαρης εχει αυτες τις απότομες κατεβασιές,ας περιμένουμε λιγο...το περίεργο ειναι οτι το δυτικό ρεύμα από τον Καναδά δεν λεει να εξασθενήσει...φέτος ουσιαστικά το ρεύμα του κόλπου δεν ξέρω αν υφίσταται συγνώμη ισως ειναι υπερβολή...αν εχετε διαβάσει κατι...θα είναι πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, ΣΑΧΑΡΑ είπε:

πατρδα αυριο το βραδυ ετοιμασου να τσουλισεις στο χιονακι

Το τσουλιγμα δύσκολο το βλέπω , ελπίζω να δούμε ένα στρωσιματακι όπως τον Δεκέμβριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, kilkisaios είπε:

Το τσουλιγμα δύσκολο το βλέπω , ελπίζω να δούμε ένα στρωσιματακι όπως τον Δεκέμβριο

εγω πιστευω θα το κανει        Τωρα εαν δεν το κανει μαλλον επιβεβαιωνεται αυτο που λεω εδω κ καιρο για τα αεροπλανα 

Πεμπτη η παρασκευη γεμισε ο ουρανος τις γνωστες ασπρες γραμμες  αυτο συνεβει κπερσι κ εγινε οτι εγινε αυτο συμβαινει τα τελευταια χρονια   το εχω παρατηρησει 4-5 μερες πριν απο καποια κακκοκαιρια γεμιζει ο ουρανος ασπρες γραμμες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ότι καλύτερο το άπλωμα και το ξεχειλωμα του αζορ προς τ ανατολικά.το απαραίτητο διλλαειμα για την τελική αντεπίθεση του χειμώνα και ένα μερικό ροσταρτ της κυκλοφορίας επίσης απαραίτητο μήπως και ευνοηθουνε επιτέλους και τα ταλαιπωρημένα βόρεια και κεντροβορεια...χαρούμενοι να είστε με αυτό που πιθανά να συμβεί βαριά για καμία εβδομάδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή βδομάδα παίδες!

Μέσω κυμμάτων ROSSBY θα μας επηρεάσει η σημαντική ημερών ψυχρή εισβολή βόμβα χαμηλού στις β.α ΗΠΑ σε περίπου 10-15 ημέρες...ψυχρής εισβολής από Σιβηρία  μάλλον πιο δυνατή από ΕΛΠΊΔΑ και πιο γενικευμένη σε εύρος  με καλύτερο Ριτζ αζορικου-  σκανδιναβικού. Μέχρι τότε τα γνωστά ήλιο ψυχρό καιρό σχετικά κάποιες καλές μέρες και δοκάρι και έξω Τουρκία η γνωστή κυκλοφορία όπως και πριν δύο χρόνια αυτή η εμμονή που είχε ο αντικυκλωνας στην Ευρώπη μόνο που φέτος είναι Λιγο πιο δυτικά αλλά δεν μπορεί να ριτζαρει σωστά Για να ευνοήσει όλη την Ελλάδα.... Ο Γενάρης είχε πολύ ηλιοφάνεια πάντως για κεντρική Ελλάδα πλην των διαταραχών που είχε σαφώς...ελπίζουμε όχι ο Φλεβάρης και Μάρτης το ίδιο.....καλό μήνα με χιόνια πολλά το Δεύτερο 15ημερο!🙏

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Severe_Lover είπε:

Καλή βδομάδα παίδες!

Μέσω κυμμάτων ROSSBY θα μας επηρεάσει η σημαντική ημερών ψυχρή εισβολή βόμβα χαμηλού στις β.α ΗΠΑ σε περίπου 10-15 ημέρες...μέσω ψυχρής εισβολής από Σιβηρία  μάλλον πιο δυνατή από ΕΛΠΊΔΑ και πιο γενικευμένη σε εύρος  με καλύτερο Ριτζ αζορικου-  σκανδιναβικού. Μέχρι τότε τα γνωστά ήλιο ψυχρό καιρό σχετικά κάποιες καλές μέρες και δοκάρι και έξω Τουρκία η γνωστή κυκλοφορία όπως και πριν δύο χρόνια αυτή η εμμονή που είχε ο αντικυκλωνας στην Ευρώπη μόνο που φέτος είναι Λιγο πιο δυτικά αλλά δεν μπορεί να ριτζαρει σωστά Για να ευνοήσει όλη την Ελλάδα.... Ο Γενάρης είχε πολύ ηλιοφάνεια πάντως για κεντρική Ελλάδα πλην την διαταραχών που είχε...ελπίζουμε όχι ο Φλεβάρης και Μάρτης...καλό μήνα με χιόνια πολλά το Δεύτερο 15ημερο!🙏

φιλε μου μακαρι να γινει αυτο που λες αλλα εδω δεν ξερουμε αυριο τι θα γινει τελικα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφού κάνουν πρόγνωση  θα κανω και γω μια εμπειρική....δε πρόκειται   αλλάξει τίποτα όλο το Φλεβάρη οι ζωνικοι άνεμοι στο θεό ...θα χουμε ημι ζωνικη δηλαδή ζωνικη και θα πάει να κατέβει κανένας αυλώνας που θα φτάσει μόνο μέχρι τα Βαλκάνια....έκανε αρκετά ο φετινός χειμώνας αλλά δε μας έκατσαν ...

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kalahari desert είπε:

Καλημέρα τελικά προλάβαιναν τα μοντέλα να δώσουν μόνο βροχή χαχαχαχα

Προλαβαινουν να δωσουν βροχη και στη Φλώρινα και στη Θράκη εχει ακομα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, bardaris είπε:

νομίζω οτι όπως είπε και ο ice larissa αλλά και ο isimerinos πρεπει να περιμένουμε να μιλήσει ο Φλεβάρης ,το δυνατό του χαρτί..είναι οτι...ο ηλιος αρχιζει και δίνει ηλιακά μεγιστα,αυτό σημαίνει..οτι η Σαχάρα για εμάς θα αρχίσει να θερμένεται..και να δίνει δύναμη στον Αζορικό...γι αυτο ο φλεβαρης εχει αυτες τις απότομες κατεβασιές,ας περιμένουμε λιγο...το περίεργο ειναι οτι το δυτικό ρεύμα από τον Καναδά δεν λεει να εξασθενήσει...φέτος ουσιαστικά το ρεύμα του κόλπου δεν ξέρω αν υφίσταται συγνώμη ισως ειναι υπερβολή...αν εχετε διαβάσει κατι...θα είναι πολύ χρήσιμο.

ναι εντάξει, απλά λέω ότι το πρώτο δεκαήμερο πάει κατά πάσα πιθανότητα. Μου φαίνεται δύσκολο να εμφανιστεί ξαφνικά -7 μέχρι το Βόλο και αυλώνας στο Ιόνιο με χαμηλό στη σωστή θέση. Ουσιαστικά έχουμε καμιά 20αρια μέρες Φλεβάρη και κάνα 5-10 μέρες το πολύ από Μάρτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Προλαβαινουν να δωσουν βροχη και στη Φλώρινα και στη Θράκη εχει ακομα 

επισης προλαβαινουν να μην εχει ουτε βροχη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως είχα πει κάποιες μέρες πριν πάει το πρώτο δεκαήμερο του φλεβαρη και μάλλον χωρίς να το στηρίζω κάπου θα φύγει και ο Φλεβάρης ακλαφτος.τωρα αν κάνει κάτι το Μάρτη με αφήνει παντελώς αδιάφορο αφού είναι εκτός εποχής και η μέρα έχει φτάσει στο θεό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν είναι να περιμένεις απο Μπιλ Κοσμπι, Τσάρλι Τσάπλιν, Αμερικές κτλ.....καλά κρασιά....

Η βόρεια Ελλάδα (μέχρι ώρας) είναι η άτυχη της φετινής υπόθεσης που θα μπορούσε άνετα να χιονιστεί έστω με μια νυφίτσα. Κάτι απλό ρε παιδί μου. 

ΕΝΤΟΥΤΟΙΣ....κάτι μου λέει οτι για τα προσήνεμα (αλλά και για τα βόρεια) δεν τελείωσε ακομα ο χειμώνας. Εχω μια διαίσθηση, την έκτη αίσθηση όπως λέει και μια ψυχή, οτι θα κατέβει κάτι δυνατό και πάλι!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμείς ΔΕΝ θέλουμε υπερβολική χαλάρωση του Στροβιλου ή αντίστροφΉ ανέμων που γίνεται σε ΑΣΘ  (είδαμε τι ζήσαμε πέρσι θερμο χειμώνα πλην Μήδειας Λέανδρου!!) απλά να χαλαρώσει λιγο με την ίδια κυκλοφορία που έχουμε τώρα πολύ σημαντικό μην αλλάξει και ό Αζορ θα βρει ευκαιρία να κάνει την Δουλειά του....μην ξεχνάμε ο δυνατός Στροβιλος φέτος μας έστειλε με τον  τρόπο Του  κρύο και κάποια στιγμή θα βγει και ο σκανδιναβικος με τόσο ψυχος σε Ευρώπη....ο ήλιος δυναμώνει και θα πέφτουν σταδιακα οι άνεμοι και λιγότερη ψυχρή στρατοσφαιρα στον Στροβιλο όσο περνάνε οι μέρες...και το βλέπουμε στην δυναμική του τώρα και σε δύο βδομάδες προσεχώς...άλλωστε δεν γνωρίζουμε επίσης κατά πόσο η έκρηξη του ηφαιστείου μπορεί να επηρεάσει προσεχώς καθώς πήγε κατευθείαν στην στρατόσφαιρα σε μεγάλο ύψος όλη αυτή η τεφρα... μεγάλοι επιστήμονες λένε ότι μπορεί να επηρεάσει προσεχώς άγνωστο το πώς και πόσο... μήν βάζετε ταφόπλακες ο καιρός είναι απρόβλεπτος μεσοπροθεσμα χαλαρώστε μερικές μέρες γιατί είχαμε κούραση από τον Δεκέμβριο και θα αρχίσει να επηρεάζει αρνητικά εάν δεν μας κάθονται αυτα που θέλουμε φιλικη συμβουλή από το 1999 στο ίδιο έργο θεατής....😁

 

 

gfsnh-10-18.png

gfsnh-10-384(4).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά αφήστε τα ψυχαναγκαστικά μοντέλα-ασαμπλ-δείκτες μαο μαο...κλπ ο Ζιακόπουλος εβαλε πρόβλημα γιατί μαλλον βλέπει κατι σοβαρόhttp://ziakopoulos.blogspot.com/ γνωμη μου δημιουργία...συνεσφιγμενου μετώπου στο βορειο αιγαιο αφθονο χιονι...ανατολικη μακεδονια θρακη και ισως και η θεσσαλονικη μεσα καθως υετικα ειμαστε πρωτα ξαδελφια....με αυτες τις περιοχές.....οι προσήνεμοι το νου τους για τις 2 με 3......!

αρχιζει και αποκτά ενδιαφέρον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, bardaris είπε:

παιδιά αφήστε τα ψυχαναγκαστικά μοντέλα-ασαμπλ-δείκτες μαο μαο...κλπ ο Ζιακόπουλος εβαλε πρόβλημα γιατί μαλλον βλέπει κατι σοβαρόhttp://ziakopoulos.blogspot.com/ γνωμη μου δημιουργία...συνεσφιγμενου μετώπου στο βορειο αιγαιο αφθονο χιονι...ανατολικη μακεδονια θρακη και ισως και η θεσσαλονικη μεσα καθως υετικα ειμαστε πρωτα ξαδελφια....με αυτες τις περιοχές.....οι προσήνεμοι το νου τους για τις 2 με 3......!

αρχιζει και αποκτά ενδιαφέρον.

παντως ο αρνιακος το πρωι εδωσε χιονι στην θεσσαλονικη   ο Σακης ανεβασε τιποτα ετσι να εχουμε μια εικονα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά καλημέρα! Αν μπορεί κάποιος ας μου στείλει σε π.μ. για τις χιονοκουβερτες ποια η γνωμη του. Μιλαω για αστικο χιονι οχι για να ανεβω χιονοδρομικό κλπ.. Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...