Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 minutes ago, Galanto said:

 Καλημέρα...διαφωνώ με τις απόψεις περί φυσιολογικού Γενάρη στη Θεσσαλονίκη λόγω υετου..με την ίδια λογική αν μας ρίξει 1 καταιγίδα τον Ιούνιο και ριξει 50 μμ και μας κάψει ο υπόλοιπος όλα καλά...Δεν είναι ετσι 

Ο @sotos*snow τα γραψε ολα οσα ηθελα να πω αλλα βαριόμουν 🤣🤣🤣

Ο μέσος όρος έτσι βγαίνει όμως. Υπάρχουν βέβαια και οι μέρες υετού οι οποίες εξαρτάται πως τις υπολογίζει κανείς, αν προσμετράται ως μέρα με ίχνος υετού ή από 1μμ και πάνω. Σε κάθε περίπτωση κάποιος πριν είπε 5 με μ.ο. 10. 50% του φυσιολογικού δεν είναι αφύσικο, καθόλου δε όταν πριν λίγους μήνες έριχνε υπερδιπλάσια σε αυτές τις περιοχές. 

Τα στατιστικά είναι αμείλικτα και δεν έχουν σχέση την τρέλα που έχει ο καθένας μας εδώ για τα extremes , είτε αυτά είναι χιόνια, είτε καύσωνας είτε καταιγίδες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα με ενόχλησε πρώτα η αντιμετώπιση της αντίθετης άποψης και κατά δεύτερον ήθελα να απαντήσω στον φίλο που εξέφρασε ανησυχία για ζημιές λόγω της ανομβρίας. 

@GEORGE SNOWMAN οι μέρες υετού για τον Ιανουάριο νομίζω θεωρούνται 10. Ακόμα και το 0.2mm μετράει σαν μέρα με υετό, έτσι υπολογίζεται και ο μέσος όρος των 11 ημερών. Δεν εξηγείται κι αλλιώς το 37mm μέσος όρος να βγαίνει για 11.5 μέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, alkis91_2.0 είπε:

Ο μέσος όρος έτσι βγαίνει όμως. Υπάρχουν βέβαια και οι μέρες υετού οι οποίες εξαρτάται πως τις υπολογίζει κανείς, αν προσμετράται ως μέρα με ίχνος υετού ή από 1μμ και πάνω. Σε κάθε περίπτωση κάποιος πριν είπε 5 με μ.ο. 10. 50% του φυσιολογικού δεν είναι αφύσικο, καθόλου δε όταν πριν λίγους μήνες έριχνε υπερδιπλάσια σε αυτές τις περιοχές. 

Τα στατιστικά είναι αμείλικτα και δεν έχουν σχέση την τρέλα που έχει ο καθένας μας εδώ για τα extremes , είτε αυτά είναι χιόνια, είτε καύσωνας είτε καταιγίδες. 

Τώρα δηλαδή εσύ θες με το ζόρι να μας πείσεις ότι δεν είμαστε ελέφαντες...αμείλικτο είναι αυτό που ζούμε και λέει αυτό είναι αισχος και θύμισε μου όταν οι δικοί σου μ.ο όροι θα είναι "καλοί" και δεν θα έχεις δει χιόνι παρά μόνο στα υπέρ ημιορεινά κι εγώ μπορεί να ζω καμία 10 άρια μέρες χιονόπτωσης και κάνα ιστορικό στην πλάτη να βγω να σου πω μην γκρινιάζεις οι μέσοι όροι σόι είναι καλά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, xeneize είπε:

Εμένα με ενόχλησε πρώτα η αντιμετώπιση της αντίθετης άποψης και κατά δεύτερον ήθελα να απαντήσω στον φίλο που εξέφρασε ανησυχία για ζημιές λόγω της ανομβρίας. 

@GEORGE SNOWMAN οι μέρες υετού για τον Ιανουάριο νομίζω θεωρούνται 10. Ακόμα και το 0.2mm μετράει σαν μέρα με υετό, έτσι υπολογίζεται και ο μέσος όρος των 11 ημερών. Δεν εξηγείται κι αλλιώς το 37mm μέσος όρος να βγαίνει για 11.5 μέρες.

Α εσύ δεν καταλαβαίνεις γιατί όχι τώρα ανακάτεμα σε άλλη περιοχή..γιατί εγώ απαντάω και σχετικά ευγενικά ενώ μπορεί κανείς άλλο όχι και αυτό θέλουμε να αποφύγουμε.οποτε μέχρι να τελειώσει ο χειμώνας ας ασχοληθεί ο καθένας με τα του οίκου του για να αποφύγουμε  προστριβές. Και το κλείνω εδώ ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας σπάσει λίγο η παρατεταμένη γκρίνια με ένα όμορφο ριτζαρισμα δεύτερης καρτέλας όχι ότι αποκλείεται να γίνει...

gens-0-1-216(1).png

gens-0-1-264(2).png

gens-0-1-312(1).png

gens-0-1-360(1).png

gens-0-1-384(4).png

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, xeneize είπε:

Εμένα με ενόχλησε πρώτα η αντιμετώπιση της αντίθετης άποψης

Οταν καποιος βιωνει κατι ασχημο του περισσευει η αποψη του αλλου.Ή μαλλον τον εξοργιζει καλυτερα,οταν προσπαθησει καποιος να του παρουσιασει μια διαφορετικη πραγματικοτητα απο αυτη που βιωνει,χρησιμοποιωντας μεσους ορους και θεωριες.Και ειδικα αν αυτος ο καποιος δεν εχει βιωματα απο την περιοχη στην οποια ανφερεται.Ας ειμαστε λιγο διακριτικοι φιλε,αυτο λεω.Οσο για τον σεβασμο στην αποψη,ειναι κατι αμφιδρομο ξερεις,οταν ο αλλος σου λεει οτι βιωνει κατι ασχημο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, ISIMERINOS said:

Τώρα δηλαδή εσύ θες με το ζόρι να μας πείσεις ότι δεν είμαστε ελέφαντες...αμείλικτο είναι αυτό που ζούμε και λέει αυτό είναι αισχος και θύμισε μου όταν οι δικοί σου μ.ο όροι θα είναι "καλοί" και δεν θα έχεις δει χιόνι παρά μόνο στα υπέρ ημιορεινά κι εγώ μπορεί να ζω καμία 10 άρια μέρες χιονόπτωσης και κάνα ιστορικό στην πλάτη να βγω να σου πω μην γκρινιάζεις οι μέσοι όροι σόι είναι καλά..

Και να γκρινιάζω εγώ δεν θα αλλάξει κάτι...με 2 και 5 ακόμα και 10 μέρες χιονόπτωσης μ.ο. ,νούμερα αντιπροσωπευτικα για τις περισσότερες κατοικημενες περιοχές τις Ελλάδας,  είναι δεδομένο ότι θα υπάρξουν χρονιές με 0 μέρες,  είναι στα όρια τριών τυπικών αποκλισεων, είναι βασική στατιστική, δεν τα βγάζω εγώ από μόνος μου...το τι θέλω εγώ ή εσύ με το τι θα γίνει βάση κλίματος δεν είναι κάνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Και να γκρινιάζω εγώ δεν θα αλλάξει κάτι...με 2 και 5 ακόμα και 10 μέρες χιονόπτωσης μ.ο. ,νούμερα αντιπροσωπευτικα για τις περισσότερες κατοικημενες περιοχές τις Ελλάδας,  είναι δεδομένο ότι θα υπάρξουν χρονιές με 0 μέρες,  είναι στα όρια τριών τυπικών αποκλισεων, είναι βασική στατιστική, δεν τα βγάζω εγώ από μόνος μου...το τι θέλω εγώ ή εσύ με το τι θα γίνει βάση κλίματος δεν είναι κάνει. 

Ωραια θα το κάνω μόνο σε σένα και επίτηδες όταν έρθει η ώρα και ας με συγχωρέσουν από τώρα οι υπόλοιποι ..προς το παρόν θα έχεις την καλοσύνη να μας αφήσεις να γκρινιάζουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τον μέσο όρο που αναφέρθηκε προσωπικά παρατηρώ ότι γενικά πάνω στον μέσο όρο κινούμαστε αλλά αυτό συμβαίνει με λίγες μέρες βροχής. Μπορεί για παράδειγμα τα κλιματικά να είναι 80mm για τον μήνα και να τα ρίξει όλα σε 2-3 μέρες και ο υπόλοιπος μήνας τίποτα. Αν δεις απλά το νούμερο ναι πράγματι θα είναι στα κλιματικά αλλά δεν είναι ιδανικό όταν συμβαίνει με αυτόν τον τρόπο. Στον Διομήδη για παράδειγμα εγώ θα προτιμούσα αυτά τα 100mm να τα έριχνε χαλαρά σε 4-5 μέρες με παύσεις και ανοίγματα ανάμεσα παρά σε 12-14 ώρες συνεχόμενα.

Για την περιοχή μου μιλάω, δεν ξέρω αν έχετε παρατηρήσει και εσείς κάτι αντίστοιχο.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Οταν καποιος βιωνει κατι ασχημο του περισσευει η αποψη του αλλου.Ή μαλλον τον εξοργιζει καλυτερα,οταν προσπαθησει καποιος να του παρουσιασει μια διαφορετικη πραγματικοτητα απο αυτη που βιωνει,χρησιμοποιωντας μεσους ορους και θεωριες.Και ειδικα αν αυτος ο καποιος δεν εχει βιωματα απο την περιοχη στην οποια ανφερεται.Ας ειμαστε λιγο διακριτικοι φιλε,αυτο λεω.Οσο για τον σεβασμο στην αποψη,ειναι κατι αμφιδρομο ξερεις,οταν ο αλλος σου λεει οτι βιωνει κατι ασχημο.

Στην περιοχή του μια χαρά έχω βιώματα, εκεί έχω γεννηθεί και μεγαλώσει και εκεί βρίσκομαι τουλάχιστον 3-4 μέρες το μήνα. Όσο στεναχώρια έχει αυτός, έχω κι εγώ που κάθε χειμώνα κανονίζω το πότε θα βρεθώ εκεί ανάλογα με το εάν υπάρχει πιθανότητα να χιονίσει για να χαρώ την πόλη μου χιονισμένη. Αλλά η κουβέντα ξεκίνησε με το αν υπάρχει ανομβρία ή όχι. Δεν συζητάμε για το αν έκανε καλά χιόνια ή όχι. Δεν γύρισα να πω στα παιδιά, 'έλα τι στεναχωριέστε, χιόνισε στο Χορτιάτη τόσες φορές', εκεί ναι να το καταλάβω οτι ειναι ασέβεια στη στεναχώρια του άλλου. 

Δεν γίνεται σε καιρικό φόρουμ να ρωτάει κάποιος αν υπάρχει πρόβλημα με ανομβρία, να του απαντάς με βάση στοιχεία οτι οχι οκ δεν υπάρχει θέμα, και να δέχεσαι κριτική επειδή δεν είσαι από εκεί και το κριτήριό μας είναι αν χιόνισε καλά ή όχι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θα παρω θεση ακομα για τον χειμωνα αλλα για το πως βγαινουν οι μο...η λαρισα πχ τον γεναρη εχει μο υετου 39 χιλιοστα..και 10 μερες βροχοπτωσης...αυτο δεν σημαινει οτι στις 10 μερες βλεπουμε 3.9 χιλιοστα ανα ημερα προφανως...επεισης επειδη οι μο βγαινουν απο την εμυ το εχω ξανα ααναφερει οτι και 1 λεπτο να βρεξει καταγραφεται ως μερα με υετο γι αυτο και οι μερες ειναι φουσκωμενες ειτε σε υετο ειτε σε χιονι..χθες πχ που χιονισε ανατολικα της πολης για 5 λεπτα για την εμυ θεωρειτε μερα χιονοπτωσης...απο εκει και περα ο γεναρης ειναι ο πιο ξηρος μηνας του ετους οσο πιο κρυος ειναι τοσο πιο ξηρος ειναι στα βορεια..οποτε εμεις κατα βαση θελουμε χαμηλα απο δυτικα που φετος το γεναρη δεν υπηρξαν ουσιαστικα..απο ηλιο καλα τα πηγαμε βεβαια χαχαχ αλλα και παλι λογικο ηταν σε ενα μηνα με προσηνεμη υφη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν θα παρω θεση ακομα για τον χειμωνα αλλα για το πως βγαινουν οι μο...η λαρισα πχ τον γεναρη εχει μο υετου 39 χιλιοστα..και 10 μερες βροχοπτωσης...αυτο δεν σημαινει οτι στις 10 μερες βλεπουμε 3.9 χιλιοστα ανα ημερα προφανως...επεισης επειδη οι μο βγαινουν απο την εμυ το εχω ξανα ααναφερει οτι και 1 λεπτο να βρεξει καταγραφεται ως μερα με υετο γι αυτο και οι μερες ειναι φουσκωμενες ειτε σε υετο ειτε σε χιονι..χθες πχ που χιονισε ανατολικα της πολης για 5 λεπτα για την εμυ θεωρειτε μερα χιονοπτωσης...απο εκει και περα ο γεναρης ειναι ο πιο ξηρος μηνας του ετους οσο πιο κρυος ειναι τοσο πιο ξηρος ειναι στα βορεια..οποτε εμεις κατα βαση θελουμε χαμηλα απο δυτικα που φετος το γεναρη δεν υπηρξαν ουσιαστικα..απο ηλιο καλα τα πηγαμε βεβαια χαχαχ αλλα και παλι λογικο ηταν σε ενα μηνα με προσηνεμη υφη..

Το.μονο που έκανε ειναι να πασπαλιζει για το ματι τα γύρω υψώματα..χαχα σωθηκαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, alkis91_2.0 είπε:

Ο μέσος όρος έτσι βγαίνει όμως. Υπάρχουν βέβαια και οι μέρες υετού οι οποίες εξαρτάται πως τις υπολογίζει κανείς, αν προσμετράται ως μέρα με ίχνος υετού ή από 1μμ και πάνω. Σε κάθε περίπτωση κάποιος πριν είπε 5 με μ.ο. 10. 50% του φυσιολογικού δεν είναι αφύσικο, καθόλου δε όταν πριν λίγους μήνες έριχνε υπερδιπλάσια σε αυτές τις περιοχές. 

Τα στατιστικά είναι αμείλικτα και δεν έχουν σχέση την τρέλα που έχει ο καθένας μας εδώ για τα extremes , είτε αυτά είναι χιόνια, είτε καύσωνας είτε καταιγίδες. 

 Με τη λογική σου αν δε ξαναχιονισει καθόλου στην Ελλάδα αλλά βρέχει σο λεμε οι μεσοι οροι τότε πάλι όλα καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι απ' τους πιο περίεργους και άδικους πράγματι χειμώνες για ορισμένες περιοχές. Ακόμα και σε ακραίους προσηνεμους χειμώνες, μόνο και μόνο επειδή υπήρχαν κατεβασιες ψύχους κάποια στιγμή ευνοούσε και τα πεδινά τμήματα δυτικής Ελλάδας και κεντρικής Μακεδονίας αφού όλο και κάποια πατούσε Ιόνιο (χιόνια στην Άρτα Δεκέμβριο 1991 κλπ). Ο φετινός δεν ήταν απλά εμμονικος με Αιγαίο αλλά και με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά, δεν το ξαναθυμαμαι αυτό. Για την Ήπειρο ο καλύτερος μήνας ήταν ο Δεκέμβριος αφού είχε την καλύτερη κακοκαιρία με αρκετά χιόνια στα ορεινα και σε θέμα υετου ενώ από εκεί και πέρα οι μήνες χαρακτηρίζονται κυρίως από λιακάδα και κρύο, ενώ δεν κατάφερε να χιονίσει ποτέ κάτω απ' τα 500 μετρα. Η δυτική Μακεδονία είναι ίσως η μόνη που πέρασε έναν φυσιολογικό προς καλό χειμώνα με αρκετές μέρες χιονοσκεπους  εδάφους σε Φλώρινα και διάφορες εισβολές να της αφήνουν χιόνια ενώ και πόλεις όπως Γρεβενά Καστοριά Κοζάνη είδαν κάποιες μέρες χιόνι...η κεντρική Μακεδονία πραγματικά ήταν στην χειρότερη μοίρα ίσως λίγες μέρες υετού, αρκετές μέρες με λιακάδα (τον Γενάρη άνετα 20) και ουσιαστικά τον περισσότερο υετο τον είδε Δεκέμβρη...στα πεδινά δεν κατάφερε ποτέ πεδινό χιόνι που με τέτοια κυκλοφορία είναι αξιοσημείωτο, ενώ θερμοκρασιακά κινήθηκε φυσιολογικά λόγω κυρίως αναστροφων και όχι μέγιστων (προφανώς μια μέρα με συννεφιά και αίσθηση χειμώνα με διακύμανση 9-5 χοντρικά θα βγάλει ίδιο μέσο όρο με μια μέρα με διακύμανση 12-2 αλλά αυτό δεν μπορεί να αποτυπωθεί με νούμερα)...για εκεί ο χειμώνας δεν ήταν μεν στους χειρότερους (έχουμε δει και κάτι φλεβαριδες 2016 κλπ) αλλά καταλαβαίνω τι εννοούν με το άθλιο υπό την έννοια της κυκλοφορίας και τι πήραν τελικά...η Θεσσαλία επίσης στάθηκε άτυχη σε οριακές καταστασεις κάποιες φορές με τον χειμώνα να κινείται σε φυσιολογικές Τ...για ανατολική στερεά Κρήτη και Νησιά Αιγαίου ο χειμώνας είναι αρκετά καλός σίγουρα καλύτερος του μέσου χειμώνα...αυτά πιστεύω εγω

ΥΓ οδό πιο βόρεια στα νησιά του Αιγαίου τόσο χειρότερα αφού παιζουν και με συστήματα Βόρειας Ελλάδος, που δεν ευνοήθηκε φέτος

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο που φενεται τα τελεταια 3 χρονια οτι εχουμε βροχαμηλα ισχυρα απο δυτικα..πολυ σπανια θα συνδιαστει με ψυχος και πιστευω θα συνεχιστει πολυ καιρο...απ οτι φενεται παμε γυρω στις 25 να δουμε κατι σε σοβαρο..και το σκ θα μιλαμε για τελη...αυτα παρατηρω απ την προηγουμενη βδομαδα που μιλαγαμε για 14.....τα κβ κατ εμε πρεπει να αρχιζουμε να το βγαζουμε απ το μυαλο μας οτι θα δουμε κατι ικανοποιητικο...τωρα κανα τυπου χθες ισως.....

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω ειχα ενα απο τα πιπ υετοφορα καλοκαιρια πολυ πιο πανω απο το μεσο ορο αρα ζήσαμε φοβερο καλοκαιρι περσι εδω ..να μη παραπονιόμαστε χαχαχαα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Galanto said:

 Με τη λογική σου αν δε ξαναχιονισει καθόλου στην Ελλάδα αλλά βρέχει σο λεμε οι μεσοι οροι τότε πάλι όλα καλά 

Δεν είναι αυτή η λογική μου αλλά τέλος πάντων. Ξαναδιάβασε αυτό που γράφω και είμαι σίγουρος ότι θα την καταλάβεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 minutes ago, ISIMERINOS said:

Ωραια θα το κάνω μόνο σε σένα και επίτηδες όταν έρθει η ώρα και ας με συγχωρέσουν από τώρα οι υπόλοιποι ..προς το παρόν θα έχεις την καλοσύνη να μας αφήσεις να γκρινιάζουμε.

Ελεύθερα άλλωστε αν δε κάνουμε και λίγο χαβαλέ εδώ πώς θα περάσει ευχάριστα  ώρα. Εγώ βέβαια ξέρω τι να περιμένω για την περιοχή μου όποτε το πιο πιθανό είναι να μην γράφω καν σε μια βαρετή περίοδο, όμως σίγουρα θα υπάρξουν άτομα που θα γκρινιάζουν 24/7...εδώ γκρινιάζουν ακόμα και αν καθυστερήσει 1 ώρα ο ιστορικός χιονιάς 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, Delsnow said:

Αυτο που φενεται τα τελεταια 3 χρονια οτι εχουμε βροχαμηλα ισχυρα απο δυτικα..πολυ σπανια θα συνδιαστει με ψυχος και πιστευω θα συνεχιστει πολυ καιρο...απ οτι φενεται παμε γυρω στις 25 να δουμε κατι σε σοβαρο..και το σκ θα μιλαμε για τελη...αυτα παρατηρω απ την προηγουμενη βδομαδα που μιλαγαμε για 14.....τα κβ κατ εμε πρεπει να αρχιζουμε να το βγαζουμε απ το μυαλο μας οτι θα δουμε κατι ικανοποιητικο...τωρα κανα τυπου χθες ισως.....

Ναι έχουν γίνει διατριβές πάνω σε αυτό. Συμβαίνει στα περισσότερα μέρη της γης. Ανεξάρτητα από τη μείωση ή αύξηση ημερών υετού, αύξηση της ποσότητας υετού που δίνει κάθε σύστημα. Αποτέλεσμα της υπερθέρμανσης του πλανήτη. 

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ που είμαι 23 ακόμα περιμένω έναν καλό βόρειο χιόνια! Πριν μου πει κάποιος για πριν το 2013, να θυμίσω ότι είμαι 23 και παρακολουθώ καιρό και μοντέλα μέσα από το φόρουμ από 14, όποτε, όχι δεν έχω δει ποτε κάτι πολύ μεγάλο από πρόγνωση να γίνεται πραγματικότητα!

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Kosmas34 said:

Εγώ που είμαι 23 ακόμα περιμένω έναν καλό βόρειο χιόνια! Πριν μου πει κάποιος για πριν το 2013, να θυμίσω ότι είμαι 23 και παρακολουθώ καιρό και μοντέλα μέσα από το φόρουμ από 14, όποτε, όχι δεν έχω δει ποτε κάτι πολύ μεγάλο από πρόγνωση να γίνεται πραγματικότητα!

Η Σοφία ήταν πολύ καλό χιόνι για πάνω.  Η Αριάδνη με -10 ήταν κάτι ακραίο θα έλεγα. Τώρα αν ακούς ιστορίες ότι η Β. Ελλάδα κάποτε ήταν Σιβηρία, θα μείνεις με το περίμενε 😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Kosmas34 είπε:

Εγώ που είμαι 23 ακόμα περιμένω έναν καλό βόρειο χιόνια! Πριν μου πει κάποιος για πριν το 2013, να θυμίσω ότι είμαι 23 και παρακολουθώ καιρό και μοντέλα μέσα από το φόρουμ από 14, όποτε, όχι δεν έχω δει ποτε κάτι πολύ μεγάλο από πρόγνωση να γίνεται πραγματικότητα!

Νομίζω ο Χειμώνας 2019 ήταν πολύ δυνατός για τα βόρεια...και το 2017 φυσικά...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Η Σοφία ήταν πολύ καλό χιόνι για πάνω.  Η Αριάδνη με -10 ήταν κάτι ακραίο θα έλεγα. Τώρα αν ακούς ιστορίες ότι η Β. Ελλάδα κάποτε ήταν Σιβηρία, θα μείνεις με το περίμενε 😆

ρε φιλε μας κουρασες μπαινουμε να διαβασουμε τιποτα κ 11 στα 10 μην ειναι δικα σου κ δεν λες κ τιποτα ολο τα ιδια κ τα ιδια εμταξει φτανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...