Jump to content
Gary

Ανάλυση χαρτών Φεβρουάριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ISIMERINOS είπε:

Τι εννοείς?πιο παράλληλο?

Κοντρολ εννοει αλλα δεν ειναι για σενα...μην δινεις σημασια.🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κοντρολ εννοει αλλα δεν ειναι για σενα...μην δινεις σημασια.🤣🤣🤣

...το δα😱😱😱😱...ντισκαστιγκ👎👎🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ας βάλω κι εγω ενα τυχαιο χαρτη στις 24 😎😎😎😁😁😁😁

 

gens-30-0-348.png

Ισως και τον πιο πιθανοτερο χαρτη να εβαλες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, alkis91_2.0 said:

Το μόνο που έμεινε είναι να αγκαλιάσει η -10/850 την Αττική. Είπαμε έχει 5 χρόνια, στατιστικά δεν αργεί και αυτό! 

Mου φαινεται δύσκολο αυτο φέτος ετσι όπως ειναι η κυκλοφορία και όπως σκάνε...οι αυλώνες.Πιο πιθανό μου κάνει να ξαναχιονίσει Σύνταγμα με οριακές θερμοκρασίες κοντα στις 25 Φλεβάρη.Ποτέ μην λές ποτέ βέβαια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισχύει ότι το χιόνι από εδώ και πέρα σηκώνεται αμέσως αν δεν υπάρχει διαρκές κρύο αλλά μετά την πρόσφατη εμπειρία της Ελπίδας δυστυχώς μετά την 4η-5η μέρα σε μεγάλα αστικά κέντρα προκαλεί απλώς προβλήματα. Σαφώς είναι ωραίο να μένεις στην "εξοχή" και να το βλέπεις όπως σε χωριό. Προτιμότερο βέβαια να βλέπεις να πέφτει μεγάλη ποσότητα κι ας μην το κρατάει για εβδομάδες παρά να ρίχνει 10 εκατοστά και να τα παγώνει μέχρι το τέλος του χειμώνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Ισχύει ότι το χιόνι από εδώ και πέρα σηκώνεται αμέσως αν δεν υπάρχει διαρκές κρύο αλλά μετά την πρόσφατη εμπειρία της Ελπίδας δυστυχώς μετά την 4η-5η μέρα σε μεγάλα αστικά κέντρα προκαλεί απλώς προβλήματα. Σαφώς είναι ωραίο να μένεις στην "εξοχή" και να το βλέπεις όπως σε χωριό. Προτιμότερο βέβαια να βλέπεις να πέφτει μεγάλη ποσότητα κι ας μην το κρατάει για εβδομάδες παρά να ρίχνει 10 εκατοστά και να τα παγώνει μέχρι το τέλος του χειμώνα. 

Ο καυενας με τις ορέξεις του. Όλα υποκειμενικά είναι.Εγω χίλιες φορές 10εκ και 90 μέρες χιονοστρωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικα με βαση το τι γινεται στα ορεινα κ τα χιονοδρομικα ο φετινος χειμωνας ειναι αξιοπρεπεστατος παντου...απλα στα προσηνεμα πεδινα  λογω Ελπιδας κρινεται πολυ δυνατος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Snow sick είπε:

Ο καυενας με τις ορέξεις του. Όλα υποκειμενικά είναι.Εγω χίλιες φορές 10εκ και 90 μέρες χιονοστρωση 

Δεν την παλευουν με τα χιονια οι φλωροι οι αθηναιοι γι αυτο τα γραφουν αυτα Γιωργη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραια τα τρεξιματα σημερα. Ο σκοπος ειναι να χιονισει ή να τελειωνουμε γρηγορα με τα κρυα και να αποφυγουμε το φθινοπωρινο μοτιβο. Οποτε τα τρεξιματα ειναι ιδανικα,αφου να χιονισει αυτη τη στιγμη φαινεται απιθανο τις επομενες 2 βδομαδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, south coast said:

Mου φαινεται δύσκολο αυτο φέτος ετσι όπως ειναι η κυκλοφορία και όπως σκάνε...οι αυλώνες.Πιο πιθανό μου κάνει να ξαναχιονίσει Σύνταγμα με οριακές θερμοκρασίες κοντα στις 25 Φλεβάρη.Ποτέ μην λές ποτέ βέβαια

Οτι και να πω τζογος θα ειναι... αλλα νομιζω δεν εχει υπαρξει περιοδος μεγαλυτερη των 5 ετων απο το 2000 και μετα χωρις να μας επισκεφθει, ανεξαρτητα απ το αν χιονισε τελικα η οχι! 

Αν δεν κανω λαθος μας εχει ερθει το 2002, 2004 (2 φορες), 2008, 2012, 2015 (2 φορες?) και 2017.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, south coast είπε:

Καραντίνα με covid απο εχθες,Βγαλε ενα εικονικό ρε αμερικανε στην δευτερη καρτέλα να εχουμε με κατι να ασχοληθουμε😎Τσικνοπέμπτη κατα προτίμηση 

και εγω απο χτες... με εχει πεθανει στον πονοκεφαλο και ψαχνω να ασχοληθω με τπτ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Snow sick said:

Ο καυενας με τις ορέξεις του. Όλα υποκειμενικά είναι.Εγω χίλιες φορές 10εκ και 90 μέρες χιονοστρωση 

Γι' αυτό έβαλα το ''εξοχή''. 😎😝 Εμένα όνειρο μου είναι να κυκλοφορούμε σε χιονολαγούμια από Οκτώβριο μέχρι Μάιο, κανένα θέμα αλλά 10 εκατοστά πατημένο χιόνι για 90 μέρες όπως στη κεντρική Ευρώπη είναι ένα χάλι μαύρο από ένα σημείο και μετά. 10 εκατοστά κάθε εβδομάδα ναι. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Γι' αυτό έβαλα το ''εξοχή''. 😎😝 Εμένα όνειρο μου είναι να κυκλοφορούμε σε χιονολαγούμια από Οκτώβριο μέχρι Μάιο, κανένα θέμα αλλά 10 εκατοστά πατημένο χιόνι για 90 μέρες όπως στη κεντρική Ευρώπη είναι ένα χάλι μαύρο από ένα σημείο και μετά. 10 εκατοστά κάθε εβδομάδα ναι. 

Προφανος θα εννουσε μόνιμα 10 εκατοστά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, Frostfang8 said:

και εγω απο χτες... με εχει πεθανει στον πονοκεφαλο και ψαχνω να ασχοληθω με τπτ 

Και εσυ απο εχθές? χαχα, πονοκεφαλο και εγω, συνάχι και κρυαδες( βαράω αναστροφές μέσα μου).Υγεία και περαστικά σε όλους

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και περαστικά στους νοσούντες εμείς το περάσαμε οικογενειακώς στις γιορτές μας τις γ..... σε   κοινώς αλλά τέλος καλό όλα καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ότι το γιουκμο είναι σούπερ!!!!αλλά και ο τζιφ που τρέχει βγάζει αυτή την ύφεση ανάμεσα στους 2 αζορ οπότε θα δω αν η θεωρεία μου η πρωινή έχει κάποια βάση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν την παλευουν με τα χιονια οι φλωροι οι αθηναιοι γι αυτο τα γραφουν αυτα Γιωργη.

Κλεο βουνίσιε!Που θα πάει ναμαστε καλά θα σουρθω απτά μέρη σου!

Επεξεργάστηκε από Snow sick
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παίδες τι γιγάντια χαμηλά, είναι αυτά που έρχονται από Καναδά, περνούν την Ισλανδία και φτάνουν  σκανδιναβια? Τι αλλόκοτη  κυκλοφορία? Έτσι δεν πρόκειται να δει ούτε μια κακοκαιρία της προκοπής η Ευρώπη. Πότε θα χειμωνιάσει? Τον Μαρτη και τον απριλη? Πρέπει να τελειώσει κάποια στιγμή αυτό το σιχαμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ρε παίδες τι γιγάντια χαμηλά, είναι αυτά που έρχονται από Καναδά, περνούν την Ισλανδία και φτάνουν  σκανδιναβια? Τι αλλόκοτη  κυκλοφορία? Έτσι δεν πρόκειται να δει ούτε μια κακοκαιρία της προκοπής η Ευρώπη. Πότε θα χειμωνιάσει? Τον Μαρτη και τον απριλη? Πρέπει να τελειώσει κάποια στιγμή αυτό το σιχαμα

Δε θα τελειώσει γείτονα.....οι δυτικοί  άνεμοι στο θεό οσο παει το μάτι....άσε που δεν είχαμε αντικυκλωνες φέτος ...πιστευω σε αντικυκλωνικο διαστημα με λογες βροχουλες μεχρι τελη μαρτη 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μπάμπη φίλε μου χρόνια σου πολλά και καλά με υγεία και από εδώ. Περαστικά στους κοβιντιασμένους και χρόνια πολλά σε όσους ακόμα γιορτάζουν. Για χάρτες, θέλει μελέτη για την ώρα στα μακρινά 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δε θα τελειώσει γείτονα.....οι δυτικοί  άνεμοι στο θεό οσο παει το μάτι....άσε που δεν είχαμε αντικυκλωνες φέτος ...πιστευω σε αντικυκλωνικο διαστημα με λογες βροχουλες μεχρι τελη μαρτη 

Το ιδιο βλεπω και εγω φιλε μου εδω και μερες και παει για μεγαλη παραταση...εκτος και αν βλεπουμε φαντασματα εμεις..και αλλοι χιονιαδες και ψυχρους μηνες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ρε παίδες τι γιγάντια χαμηλά, είναι αυτά που έρχονται από Καναδά, περνούν την Ισλανδία και φτάνουν  σκανδιναβια? Τι αλλόκοτη  κυκλοφορία? Έτσι δεν πρόκειται να δει ούτε μια κακοκαιρία της προκοπής η Ευρώπη. Πότε θα χειμωνιάσει? Τον Μαρτη και τον απριλη? Πρέπει να τελειώσει κάποια στιγμή αυτό το σιχαμα

Μα υποτίθεται ο δείκτης QBO θα ευνοουσε φέτος την ελάττωση της ταχύτητας των δυτικών ανέμων... Το είχε πει και η ομάδα της Λάρισας από το Δεκέμβρη? Τι στράβωσε τελευταία  στιγμή? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...